Autor Wątek: Front Mission 4 - ahead  (Przeczytany 9387 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 07, 2004, 12:17:51 am »
Cytuj
Hehe właśnie to pytanie nie ejst głupie... Front Mission 4 nie jest dostęny w polsce oficjalnie... dlaczego? Bo Square-Enix nie wydało tej gry w Europie... nie mam pojęcia dlaczego... ale wysyłkowo pewnie gdzieś kupisz.. tylko w systemie NTSC :rolleyes:
TO JUŻ PRZESADA ! Przerabiam konsolkę !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 07, 2004, 08:31:54 am »
A ja ściągam emulator XD
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 07, 2004, 02:50:17 pm »
Wpyte że <_<  Niedośc że mechy deptają po warszawie w tej grze to jeszcze na dodatek Square nawet niewydało tej gry w eurpie ;)  

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 07, 2004, 03:05:26 pm »
Jeszcze lepiej ! Mechy będą łazić po Śląsku !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 07, 2004, 05:22:11 pm »
Nich mi tylko jakiś na moje osiedle tylko wdepnie to go kluczem francuskim rozkręce.....FUCK chyba jedyna opcja to przeróbka konsoli, lecz jest to ostatnia żecz jaką chce zrobic :(  No ale z drugiej strony bede mial każdego RPG jaki tylko mi sie zamaży :P No i Front Mission 4 tańszego o 80% :)  

Offline Volgin

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • http://
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 09, 2005, 06:12:03 pm »
No cóż mnie również dane było skończyć FM4 i........
GmePlay napisał:
Cytuj
Oczywiście, że FM4 będzie lepsze od FM3 i to jeszcze 100 razy!!!
No to niestety bardzo różnimy się zdaniem w tyj sprawie. FM4 jest lepszy od 3 tylkografiką, oraz rozbudowaniem bitew - więcej wanzerów rządzi. Ale to niestety wszystko.
Brak upgradeów, brak sieci , tylko 1 scenariusz, jest o wiele, wiele za krótkie w stosunku do 3. Za krótka - wiem powtarzam się. Fabuła lub jak kto woli intryga w 4 w porównaniu z poszukiwaniem MIDAS`a z 3 jest taka, jakaś z d...
Nie twierdzę, że nowy FM jest zły, wrącz przeciwnie to jedna z najlepszych strategi, a właściwie tactical rpg na PS2.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2005, 06:12:32 pm wysłana przez Volgin »
This is a war Major. A cold war. Fougth whit information and espionage....It is kill or be killed. Potential threat must be weeded out...

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 13, 2005, 06:17:40 pm »
To, że FM4 nie został wydany w Europie to nie jest wina Square, tylko Electronic Arts. Ea ma prawa do wydawania gier Square w Europie i tym samym popełnienia wersji Pal, A to, że wszyscy mają w nosie rynek Europejski to jest uzasadnione. Rynek gier w Europie to właściwie trzeci świat.  Niedawno oglądałem wywiad z kolesiem z Konami. Powiedzial, że w całej (!) Europie sprzedają o połowę mniej gier niż w samej Japonii. Taki marnt wynik to też zasługa piracenia gier. W Japonii np nie ma takiego zjawiska jak piractwo, a w stanach to zupełny margines.

Wracająć do FM4. To jest właściwie FM3 w nowej oprawie. Dużo się nie zmieniło, ale to akurat nie jest wada. Powiedziałbym nawet, że to zaleta. No i fajnie jest sobie pograć w Polsce polskimi Vanzerami ;).

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #27 dnia: Września 12, 2005, 11:01:54 pm »
No.... przeszedłem Front Mission 4 i jestem bardzo zadowolony z tej gry. Jestem fanem FM i ucieszyło mnie to, że cała oprawa graficzna była stylizowana na FM1... dobrze to wyszło... jeżeli chodzi o wstawki filmowe, to gra miała aż dwie, obie oczywiście bardzo dobre i efektowne. Cała gra jednak została wykonana dość ładnie i niewiele rzeczy raziło, jeżeli chodzi o grafikę (najbardziej raziło to, jak ludzie ruszają ustami podczas gadania... koszmar). Postaci były ciekawe, podział na dwie oddzielne drużyny w innych częściach świata się świetnie sprawdził i miło było na zmianę pograć Elsą i Darrilem. System faktycznie przypominał bardzo FM3, ale wiele rzeczy zmieniono i usprawniono. System AP wygląda troche inaczej, wprowadzono Link Battle, czyli coś, co w FM3 objawiało się jako Firing Squad albo Backup Fire (kilka Wanzerów tłucze gościa w jednej kolejce... efektownie to wygląda). Dodano też wiele skilli i dodano kilka nowych funkcji dla Backpack'ów, znacznie ułatwiających grę (przegięcie troche backpackiem medycznym, ale radyjko Becka z drużyny Elsy było miodzio... nie ma to jak Air Strike'a zrobić na drużynę wroga). Zmieniono proporcje wagowe, przez co znacznie trudniej było zmieścić potrzebny dla wanzera sprzęt w maksymalnym udźwigu (w FM3 to wszyscy biegali z dwoma rakietnicami na ramieniach i jeszcze po dwie bronie na łapach). Wszystko wyglądało jak dla mnie bardzo dobrze i chętnie zagram sobie w to jeszcze kiedyś.... teraz jednak przechodzę do upragnionego Kingdom Hearts, w którego obiecałem sobie zagrać dopiedo po przejściu FM4 heh...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 23, 2006, 09:02:24 pm »
Ech...od 5-ciu miesięcy mam tę grę i się jeszcze nie wypowiedziałem...Cóż...doszedłem do misji, gdzie musze uciekać z Diaz'em z miasta. Grafika w grze jest bardzo ładna (IMO najładniejsza ze wszystkich gier na PS2 póki co), muzyka też miła dla ucha, nie wspominając o dźwiękach. Mechy poruszają cię dynamiczniej, ich ruchy są dopracowane ogólnie bardzo miło się gra. Było by wspaniale gdyby nie przesadzone walki. Zazwyczaj przeciwnik ma przy sobie broń, o której sam możesz pomarzyć (wyrzutnia granatów, co mi odbiera 1/4 energii całej drużyny) i bez długich treningów jest ciężko. Denerwujące jest też unikanie nabojów przez przeciwników (u mnie to graniczy z cudem, kiedy przeciwnik potrafi mi uniknąć całego Linka). "Najwkurzający" jednak jest Wagner i jegu karabinek co odbiera 40HP/nabój i mający ok. 1400 HP korpusu ;/. Fabuła wydaje mi się "taka-se", a przynajmniej nie może walczyć z tą z FM3. Jammery to bardzo fajna rzecz, ale nie jak ma je przeciwnik. Nareszcie możemy wystawić wszystkie nasze jednostki (zamiast 4-ech jak to było w FM3) i czasem walczymy nawet 10-cioma Wanzerami. Głosy postaci są nawet dobre, choć Polacy brzmią tam mało "polsko"... Mogli jednak dodać jeszcze pare bajerów, takich jak sieć komputerowa z FM3 czy upgrade'owanie części Wanzerów. Ogólnie gra nie jest zła. Wręcz przeciwnie, jest bardzo dobra, ale często irytująca i w niektórych momentach niedopracowana.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 23, 2006, 09:19:35 pm »
Cytuj
Było by wspaniale gdyby nie przesadzone walki. Zazwyczaj przeciwnik ma przy sobie broń, o której sam możesz pomarzyć

WTF? Przecież FM4 to najłatwiejszy Frontal jaki dotąd wyszedł IMO. Przesadzone jest to, że każdy team ma mecha z naprawczym backpack'iem, bo z nim jest troche za łatwo. Przeciwnicy mają czasami lepsze bronie, ale jak jesteś na bierzącą z tym, co jest w sklepach, to nie powinieneś mieć żadnego problemu... wystarczy tylko dobre linki ustawić i dobre skille (Rapid Fire I i II, Double Shot I i II i Feint to podstawa dla każdego Assaulta, jak Elza, czy Bosch). Jedyna trudna misja w całej grze, to Durandal Simulation 13, czyli dodatkowy etap, a tak poza tym to nic trudnego nie ma.

BTW. Rób zawsze symulacje. Wszystkie te, które się wykonuje na planszach drugiego teamu (np. symulacja, gdzie Darril się bije w bazie Blauer Nebel), daje dodatkowe sprzęty w tym dwa conajmniej genialne - Elza dostaje za którąś zestaw rączek Vampire z wmontowaną Missle Lancherem i karabinem maszynowym, a Darril najcudowniejszą broń w całej grze - zestaw rączek Minotaur, który ma:

- Bazuke o celności Rifle'a, która strzela dwa razy przy każdym ataku i ma chyba 40 naboi.
- Rocket Launcher, który ma dwa razy większy magazynek od jakiegokolwiek innego (6 rakiet) i pięciokrotnie większy rozrzut (chyba na 8 pół w każdym kierunku od miejsca zrzutu) o sile nie wspominajc. Jak to dałem Ines, to dwoma strzałami chyba z 12 wanzerów położyła w tych wcześniejszych misjach. Potem jest Minotaur znacznie mniej przydatny, ale i tak się z nim nie rozstawałem do końca gry, bo w sumie nie miałem niczego innego dla Ines.

Heh.. a jeżeli chodzi o trudnych kolesi, to Wagner nie jest jeszcze taki zły... poczekaj na Glaesera... ten dopiero jest powalony (Missle'm może ci na raz wanzera zdjąć, jak wszystko w korpus wejdzie).

Cytuj
Głosy postaci są nawet dobre, choć Polacy brzmią tam mało "polsko"

A czy tobie też się wydaje, że głos pod Bosch'a podkładał Sztefen Miler? (ten z "Europa da się lubić", czy jakoś tak).. poza tym strasznie mnie wkurzało to, jak się szczęki ludków poruszały podczas dialogów... brrr...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 23, 2006, 11:42:13 pm »
Hm...skoro przeszedłeś grę to może mi napiszesz, czy mam dobrze uzbrojone Wanzery ?

Durandal
Elsa - Shotgun i M.Gun + backpack
Zead - Rifle i Missile Launcher (którego nigdy nie używam) + backpack
Hermes - 2x M.Gun + backpack naprawiający
Latona - M.Gun i pięść + EMP
Bosch - 2x M.Gun + backpack (nie wiem po cholerę jest Sensor)

Drużyna Darrilla
Darrill - Shotgun i ten bajer z "gwoździem"
Renges - Rifle + backpack
Chaefer - 2x M.Gun
Luis - 2x Shotgun
Ines - Grenade Launcher + backpack

O tych mietkach, co za mną podążają u Darrilla nawet nie wspominam, bo u nich nawet się nie da broni zmienić.

Zastanawam się, czy nie dać każdemu Rifle, bo przy Link'u z umożliwionymi Skillami i Focus Up to jednego przeciwnika będę w jedną-dwie tury rozwalał. Nie wspominając o dodaniu AP cost -4 czy nawet AP cost -8.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 24, 2006, 02:13:52 pm »
Cytuj
Elsa - Shotgun i M.Gun + backpack

Ja mam ją z dwoma M.Gun'ami, bo nie lubie kombinacji Shotgun+MG... nie sprawdza się ona najlepiej według mnie. Backpack, mam nadzieję, że Turbo, bo to podstawowe wyposażenie każdego Assaulta

Cytuj
Zead - Rifle i Missile Launcher (którego nigdy nie używam) + backpack

Lol... Rifle u Zead'a? Przeca on w normalnym rozwoju nie ma ani jednego RF Level +... on nie potrafi dobrze strzelać, póki dużej gotówki mu w komputerek nie zainwestujesz, do tego ma zero LP (póki nie kupisz kompa).. u mnie o biega z Missle Luncherem, z którego szyje prawie cały czas i ze znaleźną rakietnicą Galbados, którą dostałem za jedną symulacje.. dobrze się sprawdza przy ostrzale dużego terenu... no i oczywiście daj mu Turbo na plecy, bo z Zeadem są problemy jeżeli chodzi o wagę.

Cytuj
Hermes - 2x M.Gun + backpack naprawiający

U mnie ma jednego M.Guna, bo mi ciągle waga doskwiera... jeżeli masz dwa MG, to znaczy, że albo masz niespecjalnie wspaniałe części albo te MG są dupne... Hermes nie jest bardzo ofensywny, raczej robi jako support przy Link'ach.... no ale nie mówię, że jest źle, może twoje ustawienie się sprawdza.

Cytuj
Latona - M.Gun i pięść + EMP

Nieeeeeeee.... to ci nie wyszło, zdecydowanie. MG zmień na drugą pięść (najlepiej na pałke, bo to najlesza broń Melee IMO) albo na tarcze. Daj jej wtedy Double Punch, Fire Strike i inne zabawne skille dla takiego rasowego Jammera, bo Latona właśnie za takiego robi. Po co jej karabin, jeżeli właściwie wszystkie jej skille bazują na ataku z bliska. Ona musi być szybka i mieć dużego evade'a, do tego tużo Link Point'ów i ustawione ofensywne linki, bo ona jest ich podstawą. No i najważniejszą... po kiego hooya ci ten EMP? Kożystasz z niego? EMP to największy szajs zaraz po sensorze IMO, bo zdecydowanie łatwiej jest mecha zepsuć, niż mu zarzucać tym głupim EMP'em statusy. Załóż jej turbo, a jak ci szkoda, że Latona nie ma broni zasięgowej, to zrób to co ja, czyli daj jej jakiegoś Missle Lanchera na ramię.

Cytuj
Bosch - 2x M.Gun + backpack (nie wiem po cholerę jest Sensor)

Bardzo słusznie. Sensor służy wyłącznie do tego, by go zdjąć, bo on normalnie ma tylko dwie funkcje: 1. naprowadzanie rakiet naszych ludzi i 2. Blokowanie rakiet lecących w naszą stronę. Bez obu tych funkcji można spokojnie żyć i Bosch sprawdza się znacznie lepiej z dwoma kałachami i Turbo na plecach.

Cytuj
Shotgun i ten bajer z "gwoździem"

Ja nie wierzę w kombinacje broni zasięgowej z Melee.. u mnie Darril biega z dwoma Shotgun'ami, bo Double Shot jest według mnie znacznie wydajniejszy od Double Assault. Problemem jest to, że Darril ma w swoim rozwoju dużo skilli na Melee, ale od czego są komputerki w końcu heh.... do tego daj napewno turbo na plecy. No ale nie nalegam, może poprostu ja się nie przekonałem do tego... jak ci działa ten system z pięścią i śrutuwą, to spoko, może jest dobry.

Cytuj
Renges - Rifle + backpack

No tu nic innego się nie wymyśli heh... backpack to oczywiście Turbo, co nie?

Cytuj
Chaefer - 2x M.Gun

Chaeffer mnie wku**ia maksymalnie, bo ni cholery nie mogę mu dwóch MG podpiąć. Ciągle mam problemy z wagą, zazwyczaj już są problemy, żeby mu Repair wymienić na nowszy model... jeżeli udało ci się mu wcisnąć 2x MG, to znaczy, że twoje części są jakieś niebardzo albo masz takie karabinki jak ja niedawno, że odbierasz po 4 jedynym pociskiem heh.

Cytuj
Luis - 2x Shotgun

U mnie ma 2x MG, ale to ze względu na to, że ja znacznie wolę MG od Shotgun'ów, ze względu na lepszy zasięg i celność. No ale tak też jest dobrze... oczywiście jeżeli masz dodatkowo Turbo na plecach.

Cytuj
Ines - Grenade Launcher + backpack

Ja jej jeszcze 2x bejsbola wstawiłem, a Grenade Launcher zamieniłem na Rocket Launcher, bo ma większy rozrzut. Ale i tak Ines się wogóle nie przydaje, póki nie będziesz miał rączki Minotaur za jedną z symulacji... wtedy zacznie być główną ofensywną jednostką, a póki co jest do doopy

Cytuj
Zastanawam się, czy nie dać każdemu Rifle, bo przy Link'u z umożliwionymi Skillami i Focus Up to jednego przeciwnika będę w jedną-dwie tury rozwalał. Nie wspominając o dodaniu AP cost -4 czy nawet AP cost -8.

Nie jest to dobry pomysł. Rifle tylko wydaje się być taki zajebisty i wogóle, ale oprócz Rengesa to nikt z tej broni nie potrafi dobrze strzelać (bo on jeden ma w domyślnym rozwoju RF Level +1). Poza tym większe obrażenia robi się z karabiny maszynowego albo shotguna, z tym, że są rozłożone na różne części. Co do Focus Up to nigdy nie mogłem się przekonać, ale nawet jak będziesz to miał, to w późniejszych misjach możesz nie wytrzymać psychicznie, jak mechy będą miał evade z kosmosu, a ty będziesz do nich walił Rifle'm. Poza tym broń jest ciężka i wymaga dużo AP, no i skille do MG i SG są w większości niekompatybilne, a właśnie najwięcej się działa za pomocą Rapid Fire'ów i Double Shot'ów. Skille Ap -4, Ap -8 i Ap 0 daj napewno Renges'owi i Zead'owi (zresztą oni je mają w domyślnym rozwoju)... do tego Rengesa podpinaj pod każde możliwe linki, żeby strzelał ile wlezie.

W skrócie, lepiej nie rob tego patentu z Rifle'ami, dobrze ci radze... to nie wyjdzie

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 24, 2006, 03:00:44 pm »
Bo ja wiem. W Durandalu nie ma nikogo, kto by mógł mieć Rifle, a Zead wydawał mi się najlepszym na to kandydatem. Mam już u niego Rifle na 2 poziomie, ma cały czas 99% celności (jak nie ma przeszkody), Impact/Fire Shot i zadaje nawet więcej niż Renges czasem rozwalając jednym strzałem rękę przeciwnikowi. Missile Launcher mam jakiś słabiutki, ale wogóle go nie używam (jego zasięg został strasznie osłabiony w porównaniu do FM3). Na Galbadosa nawet mi nie starczy wagi.

Do broni melee jakoś nie mam zaufania, a EMP używam bardzo często i zakładam Attack Sys. Down. Głównie na tych co mają Rifle i jakiekolwiek Launchery, żeby mnie nie męczyli. Przeciwnik wtedy też jak głupi podchodzi do ciebie abyś go mógł zmasakrować. A jak mnie wkurzają jego uniki to jeszcze dorzucam mu Move Sys. Down. Podczas walki zawsze skupiam się na jednym przeciwniku i nie lubię jak ktoś mi przeszkadza.

Hermes i Chaefer mają u mnie 2 karabinki. Jeden najnowszy, drugi o klasę gorszy, gdyby mi rozwalili rękę.

Kombinacja Shotgun+M.Gun dobrze się sprawdza, bo nie wiadomo jaką obronę ma przeciwnik. Jeśli ma Fire to jeszcze lepiej wychodzi przy Double Shot II.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 24, 2006, 03:18:41 pm »
Cytuj
Bo ja wiem. W Durandalu nie ma nikogo, kto by mógł mieć Rifle, a Zead wydawał mi się najlepszym na to kandydatem. Mam już u niego Rifle na 2 poziomie, ma cały czas 99% celności (jak nie ma przeszkody), Impact/Fire Shot i zadaje nawet więcej niż Renges czasem rozwalając jednym strzałem rękę przeciwnikowi. Missile Launcher mam jakiś słabiutki, ale wogóle go nie używam (jego zasięg został strasznie osłabiony w porównaniu do FM3). Na Galbadosa nawet mi nie starczy wagi.

Heh, to go inaczej rozwinąłeś. U mnie właśnie z Missle Launcherem biegał i głównie tym nasuwa, ewentualnie pięścią. No ale Rifle też dobra rzecz, a jeszcze jak wchodzi Fire/Impact/Perfect Shot, to już wogóle miodzio (zresztą Perfect Missile po 150HP za każdą rakiete ostatnio odbierał, jak walnąłem w jakiegoś mecha na misji).

Cytuj
Do broni melee jakoś nie mam zaufania, a EMP używam bardzo często i zakładam Attack Sys. Down. Głównie na tych co mają Rifle i jakiekolwiek Launchery, żeby mnie nie męczyli. Przeciwnik wtedy też jak głupi podchodzi do ciebie abyś go mógł zmasakrować. A jak mnie wkurzają jego uniki to jeszcze dorzucam mu Move Sys. Down. Podczas walki zawsze skupiam się na jednym przeciwniku i nie lubię jak ktoś mi przeszkadza.

No to widać inaczej gramy, bo u mnie Latona się skupia właśnie na Melee... zawsze ją dostawiam pierwszą do przeciwnika albo pomiędzy przeciwników i jako, że reszta ma ją w ofensywnych linkach, to pare razy w gościa z piąchy uderza.. do tego jej załatwiam maksymalny dostępny evade i w miarę dobrą mobilność, bo oszczędzam dużo wagi. A z EMP'a nie korzystałem prawie wogóle, bo poprostu nie chciałem tracić czasu na coś, co nie powoduje bezpośrednich obrażeń u wrogów.

Cytuj
Kombinacja Shotgun+M.Gun dobrze się sprawdza, bo nie wiadomo jaką obronę ma przeciwnik

Heh, ja tam chrzanie obronę, i tak prawie wszyscy z MG biegają.. jak wejdą trzy pełne linki to i tak gość tego nie przeżyje, bez względu na to jaką ma obrone heh...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 24, 2006, 03:23:10 pm »
Jeszcze jedno pytanie. Czy warto umożliwiać w linkach skille ? I jeśli tak, to czy będę mógł wybierać w nich np. Focus Up czy Aim ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 05, 2006, 04:45:12 pm »
Cytuj
Jeszcze jedno pytanie. Czy warto umożliwiać w linkach skille ? I jeśli tak, to czy będę mógł wybierać w nich np. Focus Up czy Aim ?

Czasami tak, czasami nie. Dając 2 LP na link sprawisz, że postać będzie mogła użyć jakiegoś skill'a, ale ani na Aim'a, ani na żadnego Focus'a nie licz, bo Command Skills nie wchodzą w grę. Tu umożliwia działanie takich skilli jak Rapid Fire, Double Shot i takie tam....

Aha, weź sobie załóż skille, które się wabią AP Bonus I i II i AP Damage I i II... zajebi*cie się przydają, bo AP Bonus zmniejsza koszt AP wszystkich osób z linka o 1, a AP Damage zwiększa koszt AP przeciwnika o 1.. dzięki temu u mnie Elza przy inicjowaniu linka strzela z MG za 2 AP, a nie za 4, a przeciwnik robi countera za 5 albo 6AP.. znacznie ułatwia to sprawe....

======

Cytuj
Tak BTW. Tant, jak mam rozwalić wszystkie Wanzery w 14-stej misji w FM4 ? Jest to wogóle możliwe ? Wiesz...zależy mi na Minotaur Arms, żeby potem przejść misję 15-stą.

Aaaa.. już sprawdziłem na GameFAQs o co ci chodzi. Ja nawet nie wiedziałem, że tą wieśniacką misje trzeba na takich warunkach przejść. Oni zaczynają uciekać dopiero wtedy, kiedy zniszczysz jedną z trzech drużyn wanzerów... musisz się więc powstrzymywać tak długo, jak możesz, żeby się oddalili wystarczająco od punktu wyjścia... ale nie ma specjalnie sensu się w to bawić, bo dostęp do symulacji 10tej można dostać poprzez wygranie 5 symulki w 30 tur (nawet o tym nie wiedziałem.. przed chwilą włączyłem gre i zrobiłem ją w 11). Jak ty jesteś w tamtej misji, to powinieneś dać rade uwinąć się w 30 tur, chociaż będzie ci trudno...

Tą misje w Caracas z Vavilovem jest trudna, ale nie niemożliwa do przejścia (ty poczekaj na walke z Glaeser'em... tam dopiero Durandal może wciry dostać)... możliwe, że kogoś stracisz, bo ci rakietowi grenadierzy potrafią solidnie walnąć, ale jak wszystkim dasz pancerz dostosowany do Fire, jak będziesz miał najnowsze modele Wanzer'ów to powinno styknąć. Daj też Ines Galbadosa, żeby mogła się odstrzelić komuś.... no i nie wal dziko tymi dupkami z La Alianza, bo oni link'ów nawet nie mają założonych, więc ich te ruskie assault'y rozwalą w kilka ruchów. Miej u każdego w ofensywnym linku Darril'a, Renges'a, Chaeffer'a i Luis'a, w miarę możliwości z 2LP i powinieneś się dość sprawnie przebijać przez tych skurczybyków... (w razie kłopotów nabij sobie troche kasy na symulacjach i zrób zakupy w Computer Shop)

PS. Phii... lamerzy z GameFAQs nawet nie odblokowali Durandal Simulation 13 (nie ma tego w opisie u nich hehe).. a to była jedyna naprawde trudna misja w całej tej cholernej grze...

PS2. No dobra zwracam honor.. w sekretach to opisali jednak heh..
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2006, 05:02:50 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Ahmed

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 31, 2006, 02:01:54 pm »
:huh: mozna w polsce gdzies znalesc orginalne FM4 ? czy tylko sciagac Image i jakims emulatorem ? albo moze ktos ma do sprzedania FM4 lub FM3  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 31, 2006, 02:06:29 pm »
Front Mission 4 dosyć słabo sprzedał sie w Stanach Zjednoczonych i Square nie postanowiło wydawać go w Europie. W sklepach nie znajdziesz go. Jedynym sposobem na pogranie w tą grę jest nagranie znalezionego w necie obrazu na płytke DVD i odpalenie jej na zmodchip'owanej konsoli (lub za pomocą płytki boot'ującej).

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Front Mission 4 - ahead
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 31, 2006, 06:58:07 pm »
Ewentualnie mozna kupic oryginalna amerykanska wersje gry i odpalic na przerobionej konsoli ktora umozliwia granie w gry z poza systemu PAL ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?