Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 114875 razy)

Offline nowy00

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #760 dnia: Grudnia 14, 2011, 03:33:19 pm »
OK już mam.Dzieki za wskazówki,sam bym w życiu nie znalazł...Gilgamesh ide po ciebie :-)
Nowy

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #761 dnia: Stycznia 02, 2012, 10:44:16 am »
tutaj ktoś pisał o teleport stones gdzie można kupić. otóż można je kupić u handlarzy w Port of Balfonheim przy wyjściu podajże na Cerobi Steppe (chyba, bo dawno w to nie grałam). tak na przyszłość małe info
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #762 dnia: Marca 12, 2012, 11:43:04 pm »
Hm, a ja dzisiaj wróciłem sobie na chwilę do tego cudnego choć innego FFka. I widzę, że mam dość poważny problem. Na razie pomińmy kwestię unikalnych potworów (a z tym pewnie będzie niełatwo - żeby zdobyć je wszystkie). Mam problem z zabiciem Gnome Entite. To ta pierwsza kula magicznej energii, jaką spotykamy podczas burzy piaskowej w lokacji Dalmasca Westersand. Zanim pokonałem Earth Tyranta wystarczyło wejść z nim do walki i uciec by wszędzie panowała burza piaskowa, a po jego pokonaniu nie mogę sprawić żeby znów to zjawisko zaistniało. Chcę skompletować bestiary w tej grze (jak i wszystko inne) i przydałaby mi się jakaś wskazówka o ile ktoś umie na to odpowiedzieć. Przeszukiwałem różne walktroughy, FAQy itp i robiłem to co podpowiadali, ale długi czas nic z tych rzeczy nie pomogło. Np tutaj jest to dość dobrze opisane, ale nic nie pomaga. Może szczęścia brakuje czy coś, albo cierpliwości, a może jakiegoś dobrego sposobu, o którymś ktoś z Was wie, hehe. No nic, pewnie nie ma rady, ale zawsze napisanie posta nie zaszkodzi.

W razie czego podaję linka to wspomnianego źródla (dość oczywiste to źródło, ale pełne przydatnych info)
http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Gnoma_Entite

A ja wracam do próbowania.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #763 dnia: Marca 12, 2012, 11:49:12 pm »
Z burza piaskową jest jak z porą deszczową, trafia się co jakiś ,,x" okres czasu. Nie powiem Ci dokładnie co ile, bo naprawdę nie wiem

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #764 dnia: Marca 13, 2012, 12:45:33 am »
No coś tam czytałem, że deszczowo jest w jakichś okreslonych godzinach, albo to chodzi o to ile już grasz, taką teorię też wyczytałem.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #765 dnia: Marca 13, 2012, 01:43:33 am »
Bardziej o postępy w fabule, ale po powrocie Bhujerby już potem się spokojnie zmieniają pory na pustyni. Spróbuj tam przychodzić co jakiś czas, np. po skończeniu questa, hunta itp.

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #766 dnia: Marca 13, 2012, 04:08:06 am »
Nie wiem czy na wikii gry wyszperałeś, że burza piaskowa pojawia się z największą częstotliwością, gdy wejdziesz na Dalmasca Westersand, ze strony Giza Plains, podczas gdy jest pora deszczowa. Aha i podczas burzy piaskowej spotykasz również w Windtrace Dunes marka Ring Wyrm (Hunt 07: "For Whom the Wyrm Tolls", pozyskiwany w Rabanastre od Balzaca, Lowtown - North Sprawl).
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 04:08:46 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #767 dnia: Marca 13, 2012, 01:58:59 pm »
Nie wiem czy na wikii gry wyszperałeś, że burza piaskowa pojawia się z największą częstotliwością, gdy wejdziesz na Dalmasca Westersand, ze strony Giza Plains, podczas gdy jest pora deszczowa. Aha i podczas burzy piaskowej spotykasz również w Windtrace Dunes marka Ring Wyrm (Hunt 07: "For Whom the Wyrm Tolls", pozyskiwany w Rabanastre od Balzaca, Lowtown - North Sprawl).

Tak, wyczytałem to. Ciągle próbuję w ten sposób, ale tu znów musze ogarnąć w jaki sposób "przywołac" deszcz. A z tym już sobie poradzę. Co do tego marka to mam już go tak jak i resztę. Nie pamiętam czy na tamten czas Earth Tyrant był pokonany już ale raczej tak.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #768 dnia: Marca 13, 2012, 04:15:54 pm »
Earth Tyrant spokojnie pada na ~30 lvl(do dziś go nie zabiłem, mimo pokonania Omegi i Yazmatha :) nie chciało mi się ) . Właaaśniee ! Grał ktoś z Was w ZJS? Jakie klasy wg Was są najlepsze? Bo kolega mi nagrał przetłumaczonego na płytkę, a mój czarnuch jest właśnie po przeróbce i zastanawiam się jakie klasy są w miarę optymalne do takiego ,,Dream Teamu".

Offline Homegirl

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #769 dnia: Kwietnia 02, 2012, 07:11:30 pm »
Witam
Mam problem z gambitami, gdyż niby na ekranie głównym mam literkę G i mogę go włączyć lub wyłączyć, natomiast w menu po wciśnięciu trójkąta nie mam nic jeśli chodzi o Gambity.
Druga sprawa to przyłączenie sie reszty postaci  :huh:Mam 12 lv gram penelo i vaanem, jestem przed zejściem do podziemi Rabanastre i w opisie przejścia mam napisane żeby ustawić sobie Gambity na automatyczne leczenie Antidote ale jak to zrobić jesli nie mam ustawienia Gambitów. Please Help
Pozdrawiam 

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #770 dnia: Kwietnia 02, 2012, 08:06:23 pm »
Gambity dostaniesz jak dojdą do Ciebie Balthier i Pani-Królicze-Uszy w zamku Rabanastre.

Offline Homegirl

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #771 dnia: Kwietnia 02, 2012, 11:03:14 pm »
dzięki wielkie, to lecę z fabułą  ;D

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #772 dnia: Kwietnia 03, 2012, 12:35:02 am »
dzięki wielkie, to lecę z fabułą  ;D

Proszę, powodzenia.

Offline Seweryn4322

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #773 dnia: Sierpnia 30, 2012, 01:02:02 pm »
Witajcie dzisiaj około godziny 04:00 zacząłem zbierać składniki na Turenso, czy jakoś tak ;)). Brakuje mi tylko 3 High Arcan'ów i 2 Soul Powder'ów. No i w tym problem,trochę trudno od Dusti mi było zbierać High Arcan'ów więc dałem sobię spokój, próbowałem także zbierać składniki na High Arcana i brakuje mi Soul of Thamas raz mi lotnoł od Oversoula w Nabudis
i kilka razy dostałem go z misji, więc nie chcę mi się dropić z Oversoula bo to trzeba mieć fuksa a ja niestety go nie mam ;((. Słyszałem też że dropnoć można go jeszcze od duszka w Barheim Passage czekałem 8 i pół minuty i poszedłem do lokacji gdzie powinien być ten duch, oczywiście niema go -,-. Mogłem też pójść do Henne Mines ale jestem raczej za słaby na tą podróż, macie jakiś pomysł ?