Autor Wątek: Final Fantasy VIII  (Przeczytany 21137 razy)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« dnia: Stycznia 03, 2004, 10:41:06 pm »
ok napisalem ten temat zebyscie PROSTO Z MOSTU strzelili co wam sie nie podoba w ff8 niektorzy uwazaja ze to najgorszy ff (np. solidus). i nie dziubdziac sie tylko najlepiej jasno i wyraznie napisac to od pauz + i - tak jakbyscie byli jakims recenzentem.                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2004, 11:33:55 pm »
No to w takim razie ja zacznę :twisted:
No dobra najpierw +
+Grafika
+Muzyka
+Wstawki FMV
+Niektóre GF\'y
+Ragnarok
+Niektórzy przeciwnicy
teraz pora na - :twisted:
-poziom trudności-EASY
-Junctioning system
-Postać Squalla
-wątki miłosne
-za dużo rzeczy naraz się dzieje(chodzi mi o fabułę)
-niektóre GF\'y :D
-\"wysysanie\"czarów
-brak zbroi i akcesoriów
-mała ilość broni dla każdej postaci                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2004, 10:08:57 am »
+Muzyka
+GF\'y
+Filmiki
+Postacie
-Junctioning system
-mało ekwipunku (broni)                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2004, 11:01:41 am »
Mi sie tam dobrze gralo tylko jak tu wczesniej wymieniliscie dobijalo mnie maly ekwipunek i ten watek milosny                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2004, 01:52:08 pm »
+Najlepsza grafika z trójcy na PSX, Triple Triad, Większość GF, ich animacje

-słaba fabuła, zdobywanie LV, wyssysanie i podpinanie czarów,mało siekawe squesty poboczne, kiepsko zrobiony quest z Chocobo.
Nie wiem ile jeszcze wypisywać.                            
I'm in Space!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2004, 10:37:43 pm »
+ \"osemki\":
 grafa (najbardziej \"ludzka\"), wstawki filmowe, ciekawe rozwiazanie z GF\'ami, gra karciana, wysysanie czarow (ile bedziesz ssal, tyle bedziesz mial :D ...bez skojarzen)
- to:
baaardzi cienki quest z chocobo, wyglad niektorych GF\'ow, watki milosne (za duzo), nie za duza ilosc ekwipunku                            

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 07, 2004, 10:46:39 am »
To moja kolej:

Minusy za:
- MAGIA (beznadziejnie slaba i nie rozumiem czym ona jest? jakimis proszkami, bo ona jest w sztukach)
- ja zawsze wolalem karykaturalne postacie (ala FFIX) wiec grafa na \"-\"
- poziom trudnosci (bez problemu przejdziesz gre bez ani razu uzycia GF\'a - ja przeszlem)

Plusy za:
+ maly + watek milosny (nowosc w tej serii)
+ nowe summony (chociaz ich nie uzywalem)
+ muza jest fajna (do VII sie nie umywa :P)
+ no i limity - Lion Heart ROXX!                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2004, 10:13:52 pm »
Cytuj
Plusy za:
+ maly + watek milosny (nowosc w tej serii)


W sumie to mnie rozwaliło. Jak w innych cześciach nie było wątku miłosnego to jesteś ostrym wyjadaczem serii FF.

Dla mnie FF8 wypadło dosyć blado ale lubie te gre. FF8 to nastepny Final po FF7 który widziałem wiec sami sie domyslcie.

Minusy:
MAGIA - geeez co to ma być. Po co komu `Fire` jak zwyczajny cios takiego Squalla kosi 2 razy wiecej. Zresztą po co było uzywac czary jak spadały statsy po tym? TANDETA. Uzywało sie paru czarów takich jak Cure, Life, Haste i Aura i koniec z magią. Nawet Ultime po co zucać jak sorki atak z Darkside kosił `x` razy wiecej (9999 w pużniejszej fazie gry)
SYSTEM - niby fajne te umiejetnosci... mozesz podpinac pod postać a ja chyba przez cała gre miałem Magic, GF i Draw ew Darkside (bo to jest najlepsze ustawienie) albo raz na ruski rok coś innego do walki z bosem np.  Super poprostu.
GF - za mocne (a Eden za nudny...) Puszczanie ich co ture to nie jest super zwłaszcza, ze potem ładowały się jakieś 2-3s. Pozatym (mówie o umiejetnosciach) to juz było w FF6 - inaczej troszke ale w sumie podobnie...
ZBROJE i AKCESORIA - poprostu ich nie ma. Broń tez lipasta (nie chodzi mi o tworzenie jej) bo to tylko `upgrejdy`
FABUŁA - momentami; kazdy z jednego sierocińca... No Comment
CHOCOBOSY - łeee w kazdej czesci fajne podgierki z nimi (FF7 wymiata) a tutaj lipa i nuda.
EASY - taki jest poziom trudnosci gry czyli lipa.

Plusy:
Squall - ot zimny koles, nic go nie wzrusza i ma wszysko gdzieś. Do pewnego momentu zresztą ale i tak swietny zarys psichiczny.
BRONIE - chodzi mi o metode ich robienia. Ciekawy pomysł i mi się bardzo podoba.
TRIPLE CARD - yes! coś dla maniaków duzo kart i ciezko je zdobyć. Wkurzała potem zasada random bo się grało na `chybił trafił`
PRZEDMIOTY - kolejne `yes!` dla FF8. Tego jest masa, przetwazanie ich, jakies zmiany i wymiany to jest fajne.
CHOCOBO WORLD - jak ktoś ma pc albo poceta to ma niezła zabawe.
GF - no tak na siłe to ich wygląd + nieszczesne skille ale co do nich mam wiele zastrzezeń.

Grafiki jak muzyki (notabene zawsze jest fajna) nie oceniam bo grało mi się fajnie a co do systemu limitów to mam mieszane uczucia.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 09, 2004, 07:40:23 am »
Z watkeim milosny chodzilo mi ze to pierwszyzna w sensie ze tak to uwydatniajol (pokazujo). \"Musze jol rataowac, jest dla mnie wszystkim ble ble ble\". Tego nie bylo w poprzednich czesciach i powrocilo wyrazniej dopiero w FFX.

A co do przeszlosci postaci to mi sie tez nie podoba - moze i fajny ten motyw ze wszyscy sie znali i zapomnieli. Ale ja moze czegos nie kapuje. Rozomiem ze jedna osoba mogla by cos zapomniec (uraz glowy czy cos). Ale 8? i to w wieq kilqnastu lat? Lipa...                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 09, 2004, 12:17:41 pm »
Z fabuły gry sie dowiadujemy ze postać uzywająca GF traci czesć swoich wspomnien bo własnie tam się one (GF-y) zagnieżdzają . W sumie proste i logiczne (wg Square of coz). Dzieciństwa tylko nie zapomniała Rinoa ale ona miała najpóźniej stycznosć z GF wiec to normalne ze pamieta wszysko.
BTW: cos cienko cienko z pamięcią u Ciebie Madness. Masz GF jakiegś?                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 09, 2004, 06:02:21 pm »
Dzieki ze mi przypomniales :D. Ty, moze i mam ale nie pamietam w ktore miejsce go junkcionowalem :].                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 09, 2004, 06:41:17 pm »
plusy
fajne Gf\'y
muzyka
grafika
weapon
Zell
WCIAGA

 minusy :
Squall
system wyciagania magii
system podnoszenia Lv razem z poziomem bohateroow /100 Lv na 1 CD .. ><\"  /
WCIAGA :P                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2004, 05:26:50 pm »
Final Fantasy VIII jest bardzo udaną grą, lecz ma swoje wady. Grając w nią nie czuje się tej magii, która była w FFVI, FFVII, czy w FFIX. Poza tym gra jest zbyt prosta. Lionheart jest zbyt mocny, Omega Weapon zbyt łatwy do zabicia, a ostatni boss zwyczajnie trywialny. Postacie w grze nie zostały pokazane tak jak powinny. Przyznaję, że w FFVII nie zostały pokazane ciekawiej, jednak mimo wszystko dobrze poznajemy tylko tych kilka najważniejszych (Squall, Rinoa, Seifer... no i może Selphie i Zell). Ciągle jednak przerasta on o głowę inne RPGi swoich czasów.[/img]                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 13, 2004, 06:14:50 pm »
Wybrałem megak\\lapę, bo po następcy VII spodziewałem się czegoś dużooooooooo mocniejszego.                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 13, 2004, 10:59:10 pm »
ja sie boje Mortus ze dlugo nie bedzie nastepcy VII...ja az sie slinilem na sama mysl ze po 7 w moje lapiki wpadnie nastepna czesc...nie powiem, gralo sie fajnie...ale po przejsciu juz mi sie nie chcialo do niej wracac...przeszedlem jeszcze raz 7  :D                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 14, 2004, 09:13:16 am »
Cytuj
ale po przejsciu juz mi sie nie chcialo do niej wracac...przeszedlem jeszcze raz 7  :D
Mnie już sam początek zniechęcił (chociaż zmusiłem się by grać dalej.....), ale to już nie to samo. Gorsza fabuła, gorszy system walki, wszystko qrna gorsze....                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline SQuall_Leo

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 18, 2004, 02:18:32 am »
Po prostu FF8 jest częścią oryginalną w porównaniu do innych Finali. Stałym graczom ciężko się przerzucic z VII do VIII. Ja na przykład najpierw grałem w VII, potem w VII i szczerze mowiac to zadna z nich nie wydaje mi sie lepsza. A pierwsza plyte czesci ósmej [bo kiedys mialem tylko pierwsza] przechodzilem z 10 razy...                            
błądzić jest rzeczą ludzką...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 18, 2004, 03:45:02 am »
Cytuj
Stałym graczom ciężko się przerzucic z VII do VIII


ale ja porownuje te gry wylacznie pod wzgledem opowiesci...VIII nie pozostawila wiele we mnie po jej ukonczeniu...do VII do dzisiaj mam sympatie, gdyz z cala stanowczoscia moge stwierdzic ze przejscie tej gry to jedno z waznych wydazen w moim zyciu...i pewnie nie raz jeszcze wroce do tej gry (czuje ze to nastapi bardzo niedlugo :D )                            

Offline SQuall_Leo

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 18, 2004, 10:58:22 am »
No cóż, każdy ma własne odczucia, mi ósma część dała dużo do myślenia, a szczególnie postać Squalla, pozwolila mi sie bardziej otworzyc na swiat. I nigdy nikt mi nie wmowi, ze to slabsza czesc FF.                            
błądzić jest rzeczą ludzką...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 18, 2004, 11:51:31 am »
porownujac VIII do VII to wypada ona niestety blado...jako gra sama w sobie (nie porownywana do zadnej) jest dosyc ciekawa gra, fajna grafa, zakrecona opowiesc, ciekawe postacie...miala ona niestety ten niefart ze wyszla po VII...wiekszosc ludzi po przezyciach zwiazanych z \"siodemka\" oczekiwala czegos jeszcze lepszego...wiekszosc z nich sie zawiodla...tak jak ja :(