Autor Wątek: Japonia  (Przeczytany 25599 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« dnia: Lipca 18, 2004, 04:41:24 pm »
Wiele osób na forum (na przykład w topicu "Marzenia") pisało że chciałoby wyjechać do japonii... a może napiszecie dlaczego tam chcecie jechać? Co was ciągnie do tego kraju? Czym że jest on lepszy od naszego "wiecznie pijanego" kraju... Chciałby ktoś wyjechać do japonii? Chciałby ktoś urodzić sie w japonii? Jak tak to czemu? Dlaczego ten kraj ma być niby taki świetny?
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2004, 04:42:09 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Japonia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 18, 2004, 05:01:40 pm »
wow ja myślałem że to przedewszystkim ty chciałbyś być japludkiem, a ty sie jeszcze innym dziwisz... :P
plusy:
no cóż - wyższy standard życia, lepsza technologia, wszystkie nowinki rok szybciej :P , oni nigdy nie wejda do UE :P :D (joke), anime normalnie w TV, szeroki wybór mangi.
Minusy: hmmm... zaraz co by tu... nawet niemoge powiedzieć że polki są ładniejsze, bo stawiam je na równi z japonkami i szwedkami :P :P hmm pewnie jakbym się tam urodził to bym lubił takie popierdółki jak te ich ulubione gry(famicon mini, pikmin) blee :P

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Japonia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 18, 2004, 05:16:45 pm »
Argumenty za

1. Gry, (heh tżaba to komentować?)
2. Japońskie dziewczęta (tżeba to komętować?)
4. Manga i Anime (i holernie dużo pierdułek z tym związane)
5. Historja Japonji (miecze(miałbym tego tone w hacie) samuraje, legendy, historje o rewolucji, legeny z związane z Meji)
6. Średni wiek gracza 30 lat (?!)
7. Mama gra z tatą w SoulCalibura2 ale potem zaraz zapylają do pracy, w drodze powrotnej kupią sobie nowe Mangi a ja se je pżeczytam.
8. Bezrobocie... ciekawe ? pewnie jest niższe niż 10%
9. Azjatycka kochnia (może nie szczegulnie pżepadam za japońskimi małymi kupkami, smakującymi jak trawa i budyń z ryby ale często miesza się tu kuchnie Chińską)
10. Bogatsze społeczeństwo, łatwo dostrępna, szybko rozwijąjąca sie Technika
11. Szybkie pociągi... a nie PKP ;]

Argumenty pżeciwne:
1. Język (zaholere sie go nienaucze)
2. Ścisk i tłoczność wszędzie (Niehciał bym mieszkać w większym mieście, ale na jakiejś wsi, niealeko od jakiegoś Kioto czy innego miasta)
3.Oszalał bym jakbym zobaczył jakiś średni sklep z Mangą albo z grami.


Tak więc gdybym umiał język i mieskzał już jakiś czas w większym mieście to byłby to raj, ale jak już planuje wyjazd, to lepiej znaleść se polskie miasteczko (jest jedno które ma podobno 60% polonji reszta to głównie niemcy, kilku japończyków ;] , tam można by było pżeżyć jakiś czas a potem "w głąb" kraju.  


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2004, 05:32:27 pm »
Ja właśnie iekoniecznie chciałbym być japludkiem :P
Powiem tak: niechciałbym się tam urodzić... kaplica... ja bym sobie naprzykład chciał wygrać 40 mln. w naszym "niezabardzo fajnym" kraju i tam pojechać... dlaczego? Ludzie ja w tym kraju niezdałem do 3 klasy technikum a co dopiero tam... W japoni ludki mykają do dwóch szkół naraz a więc z rana do szkułki trzmychem powchłaniać trochę wiedzy; do domu spatky; w domu zjeść trochę szczawia prosto z morza (ew. innych ciekwie wyglądających morskich żeczy); a pożniej do szkólki przygotowywawczej tak co by nastęnej wiedzy troszeczke powchłąniać...
Owszem zajebiście widzieć tyle mang i anime... pięknie jest wejść do salonu i pograć sobie w jakiegoś arcada typu Virtua Fighter ( z wałasną kartą gracza :) ) albo Soul Calibur 2 (a nie tak jak u nas wejdziesz do salonu i oprócz tekkena masz co najwyżej Street Fighter 2... w polotach :shu: ), potem skocyć sobie pochodzić po pięknej okolicy i pooglądać japonki o wschodzie słońca (które jakoś dziwnie mnie podniecają :P ) zagadać do jakiejś z nich i pogadać o tym jak to piękne było Chrono Cross albo jak zajebiscie podczas pięciodniowego Koncertu BLITZ Kyo żygał na swoim koncercie i wymiatał z resztą chłopaków z Dir en grey...

Po za tym kiedyś w jakiejś książce przeczytałęm że u nich w kraju jest duży stopień samobójstw... ale co się dziwić jak oni całe dnie albo się uczą albo pracują... ja niewiem czy ja bym tam wytrzymał od urodzenia... napewno bym tam chciał wyjechać ale urodzić się, sam niewiem... tylko że jakbym wyjechał to właśnie jest sprawa języka.. trdno się nauczyć...
No i jeszcze to że jak czytam mange na przystanku albo gram w GBA to nikt tam się na mnie krzywo nie patrzy... a tutaj jak cztam mange?

Aha no i pochodzcie sobie z Laptopami albo wypaśnymi komórami po naszym pięknym kraju... na pewno długo sobie z nim pochodzicie... a ci przemili panowie w bombowych dresikach was atakujący z piąchami to będzie taka miła polska atrakcja zapewniająca mały dreszczyk emocji... w japoni tego nie ma :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2004, 09:59:01 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2004, 05:34:04 pm »
No to tera ja:

- manga & anime
- potrawy
- dużo gierek
- tańsze gierki
No i 3 najważniejsze:
- japonki
- japonki
- japonki

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2004, 06:23:18 pm »
Little poruszył bardzow ważny problem :P TAK JEST JAPONKI !!!:P
Później Gry, anime manga itd...
]


Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 19, 2004, 12:36:08 pm »
Hyh a ja myślałem że to tylko mnie się japonki podobają... przecież te dziewczyny cierpią na wieczną krzywice nóg i wogóle mają małe piersi... niewiem jak one mogą sie tak bardzo podobać... mnie się w nich nie podoboa to że one jakoś sie tak szybko starzeją ;(  japońskie kobitki w wieku 30 lat nie wyglądają już za fajnie :shaun:
Jakie potrawy? Przecież oni całe życie wpieprzają jakieś produkty z oceanu jakieś glony sushi i inen "ciekawostki" ja tam wole sobie zjeść pożadnego schabowego... albo wypaśne spagetti... jaaaa jak ja dawno nie jadłem spagetti ;(  trza za niedługo zrobić :grin:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 19, 2004, 08:41:00 pm »
hehe... Moim marzeniem jest pojechać do Japonii... dlaczego? Bo lubię ten kraj. Fascynuje mnie kultura Japońska, historia kraju (okres Kamakura, ninja, wojny domowe itp. itd.), lubię sztuki walki, japońskie żarcie (sushi z wasabi... lepiej sami spróbujcie), kimona, japońskie samochody, origami, ikebanę... i oczywiście nie było by mnie tutaj gdybym nie kochał jRPG'ów, w szczególności tych kwadratowych. Mam nadzieję kiedyś tam pojechać i zobaczyć jak se Japońce żyją, bo pewnie inaczej niż u nas. Od dwóch lat uczę sieiśniego języka i fajnie by było, gdyby kasa, którą moi starzy utopili w moją japonizację nie poszła na marnę.  

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 19, 2004, 09:29:51 pm »
Chciałbym mieszkać w Japoni, z powodu ich tradycji, przywiązania kulturowego, fajnej muzyki, nowinek technologicznych, a zwłaszcza z powodu tego, iż u nich to co u nas wydaje się śmieszne <własny, indywidualny styl... nowa moda, to w Polsce jesteś "inny">, a u nich to szanują itd. Również podoba mi się u nich szacunek dla pracy <nieważne, czy skończyłeś robotę, ważne, byleś pracował od tego a do tej godziny>. Równiez szkoły wydają mi się ciekawsze - chociażby ze względu na kółka zainteresowań <tenis, baseball, judo... rany, nie to co u nas>, senpai i te rzeczy <moze na początku troche było by problemów, ale póżniej - gdy sami takowymi bedziemy, to się ten system doceni>. Równiez inteligencja wśród japończyków jest na bardzo miłym poziomie <nie to co u nas... przynajmniej nie to, co w moim otoczeniu... nieważne zresztą>. A dziewczyny tam... Ech, niektóre to szkarady, ale zdarzaja się tam prawdziwe perełki <u nas i owszem, ale pisząc krótko i na temat: każda ma TONĘ makijążu i innego pudru... ja rozumiem, że chcą się podobać, ale dla faceta - męskiego męzczyzna | fajne określenie tak przy okazji - powinno się liczyć to, co ma POD makijażem <no i ubraniem... achem, sorry, moja seksistwska natura daje o sobie znać>, a nie to, co ponad nim <myślę, ze w Japini bardziej cenią naturalne piękno, aniżeli takie, które polega na malowaniu się lepiej od niejednego malarza>.
I ja rozumiem: cudze chwalicie, bo swego nie znacie... To ja dziekuję, bo to, co nie jest ciekawe, to dla mnie nie jest interesujące...

Cytuj
Po za tym kiedyś w jakiejś książce przeczytałęm że u nich w kraju jest duży stopień samobójstw... ale co się dziwić jak oni całe dnie albo się uczą albo pracują... ja niewiem czy ja bym tam wytrzymał od urodzenia... napewno bym tam chciał wyjechać ale urodzić się, sam niewiem... tylko że jakbym wyjechał to właśnie jest sprawa języka.. trdno się nauczyć...

Od małego byś popadł w rutynę, czyli raczej byś wytrzymał. Co innego tam teraz "od ręki" mieszkać: porównując naukę tutaj, a tam... Dobra, to ile kosztował ten nóż?

Cytuj
Aha no i pochodzcie sobie z Laptopami albo wypaśnymi komórami po naszym pięknym kraju... na pewno długo sobie z nim pochodzicie... a ci przemili panowie w bombowych dresikach was atakujący z piąchami to będzie taka miła polska atrakcja zapewniająca mały dreszczyk emocji... w japoni tego nie ma

Rozumiem, że to liczysz na plus?

Cytuj
Hyh a ja myślałem że to tylko mnie się japonki podobają... przecież te dziewczyny cierpią na wieczną krzywice nóg i wogóle mają małe piersi... niewiem jak one mogą sie tak bardzo podobać... mnie się w nich nie podoboa to że one jakoś sie tak szybko starzeją  japońskie kobitki w wieku 30 lat nie wyglądają już za fajnie

Jak nie, jak tak? W końcu zycie zaczyna się po 30 <żart>. A co do nóg: a polki to takich problemów nie maja? Piersi to one też za dużych nie maja... Nie twierdzę, że Japonka jest ładna od Polski, ale... To już zależy od specyficznego punktu widzenia i potrzeb.

Cytuj
Jakie potrawy? Przecież oni całe życie wpieprzają jakieś produkty z oceanu jakieś glony sushi i inen "ciekawostki" ja tam wole sobie zjeść pożadnego schabowego... albo wypaśne spagetti... jaaaa jak ja dawno nie jadłem spagetti  trza za niedługo zrobić

Zaproponuj japończykowi kotleta, najlepiej schabowego... Każdy je to, na co mu pozwala połozenie geograficzne i środk - gdybyś tam mieszkał, to też byś te rybki jadł.

Swoją drogą: dziwny jesteś <nie to, żebyś wcześniej nie był, po prostu jesteś jeszcze dziwniejszy>. Otóż piszesz, czemu chcemy pojechać do Japoni, a potem to wszystko, że tak napisze, równasz z ziemia - oczywiście fajna ironia czasem ci z tego wychodzi, ale ty to chyba sobie tylko posty nabijasz.

Również taka mała uwaga: Japonia to nie raj, to po prostu tak egzotyczny kraj, że może się tak na pierwszy rzut oka wydawać <raj jest piekłem innej planety - dwuznaczne>.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2004, 09:50:12 pm wysłana przez qiax »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Japonia
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2004, 09:53:08 pm »
hmm jem sobie pizze wiejską, popijam piwkiem i jak sobie pomyśle że w japoni zamiast tego jadłbym kulki z ryżu i wody, albo surowe ryby to ee dzięki pomieszkam u nas jeszcze troche:P

no nie no tak serio to ja uważam japonie za ideał w 3 najważniejszych dziedzinach życia:
1.kobiety - no ale o tym już było :P zresztą w tej dziedzinie polske stawiam na równi :P
2. rozrywka - przemysł growy, animowo-mangowy, zwykłe filmy też mają fajne
3.bezpieczeństwo - ktoś powiedział - "spróbuj u nas pochodzić z laptopem czy Gameboyem", ja to zaostrze- spróbuj teraz (21.42) iść do sklepu i nie zostać zaczepionym o "zeta na wino"... niejest to chyba kwestia okolicy w jakiej mieszkam(centrum sporawego miasta) więc o co tu biega jakby?

buu ja chce do japlandu ;(

jeszcze 2 cytaty sobie skomentuje: :P
Cytuj
5. Historja Japonji (miecze(miałbym tego tone w hacie) samuraje, legendy, historje o rewolucji, legeny z związane z Meji)
w Polsce też się da - mam kumpla który niewidzi świata poza historią japoni, w domu ma kilka katan, wkizashi, tanto i tego typu tałatajstwa, full ksiązek, uczy się teakwondo(jakkolwiek to sie pisze :P ) i bezprzerwy sypie jakimiś ciekawostkami. Beka jest jak się z nim gra w gre czy ogląda film "japoński" robiony przez amerykańców(Tenchu3, Last Samurai) a on co 10 minut wyskakuje z jakimś "patrzcie jak tom cruise ma ten miecz - za takie coś powinien dawno seppuku zrobić"(chodziło o to że miecz w pochwie był ostrzem do góry czy tam do dołu(w każdym razie nie tak jak miał być :P )

Cytuj
Od dwóch lat uczę sieiśniego języka i fajnie by było, gdyby kasa, którą moi starzy utopili w moją japonizację nie poszła na marnę.

huh? dwa lata? to ten programik co ściąnąłem chyba nie będzie w statnie nauczyć mnie tego w pare miesięcy jak to się twórcy deklarują :P :P :P :P  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 20, 2004, 12:53:09 am »
Cytuj
Spodnie dresowe są bardzo wygodne, lepsze od dżinsowych <ale to zależy, jak tamte są szerokie>. Każdy nosi to, co mu pasuje. I tu jeszcze jedna dygresja - taka jest poslka, noś jakiś ciuch, to od razu masz te "stereotypowe" karteczki na czoło przyklejone.

I dobrz że powiedziałeś taka jest polska... bo ja np. taki niekoniecznie jestem i mam nadzieje że niechodziło ci omnie...

Cytuj
Irytujace są takie posty: Temat: Co sądzicie o Piwie. Treść: Tak jak w temacie, ale wy najpierw napiszcie, a ja później. Wynik: dwa i więcej postów nabitych.
Może i przykład nie adekwatny w tym temacie, ale sens jest chyba jasny, co Gipsi? Jeśli nie, to chodzi mi o to, że pisz co ci się podoba, a co nie, a jeśli masz jakiesz wątpliwości, to później odpowiadasz na posta tego kogoś i weryfikujecie swoje poglady

Nie no qiax ja myślałem że ty z tym nabijaniem postów żartujesz... przeczytaj sobie każdy założony temat przeze mnie( Japanese Music; Asian Cinema; AMV;Wrażenia z E3;Kim jest Harle; Konsole VS PC; i tak dalej) czy ja w taki sposób zaczynam tematy? Otóż NIE! A tutaj tak zacząłem (co tłumacze poraz kolejny) bo chciałem pierw zobaczyć czy wy uważacie japonie za taki właśnie "raj" i czy widzicie jego wady... później dopiero chciałem o tym powiedzieć (tym czyli w moim uznaniu wady)...

Cytuj
To jest Forum i nikt, ani nic, nie ma prawa zabronić ci pisania długich postów. Jeśli ktoś tego nie czyta, to ich sprawa... Najwyzej nie czytaj ich postów i tyle, niech wiedzą, co traca ta banda ignorantów.
Heheheh ;)  Tylko że forum ostatnio podupada więc troche mi zależało aby przeczytali i może żeby ktoś cosik napisał i może żeby się nawet jakaś rozmówka udała... co jak widzisz, nawet wyszło... ale nie tak do końca i nie tak jak miałęm nadzieje...

Cytuj
To miłe, a jak ci jeszcze Offtopic wyjdzie, to już bomba... Czasem to nawet fajna sprawa: rozmowa na temat obyczajów panujacych w Japoni albo coś koło tego. I jak to nie zaciekawy temat? No wiesz co? Większość graczy tutaj piszący to fani j-rpg, a że czasami Japonia przypomina taką właśnie grę <mam tu na myśle jej historie, kulturę itd>, albo mangę/anime <też jest tu spora grupka fanów>, to cóż - prawdziwy strzał w dziesiatkę, że tak to napisze.

Chyba jednak nie aż taki ciekawy temat... same ładne japonki...
Japonki
Japonki
Japonki


Cytuj
To czemu nie napisałeś tego wszystkeigo w pierwszym, jednym poście, tylko to rozłożyłeś na czynniki pierwsze <nabijając sobie posty...>? To juz jest lekko chore. Rozumiem, jakbyś się nie zgadzał, albo uzmysłowił ludzią, ze nie maja racji, ale pisać to samo, tyle że w zmienionej formie?
Gdzie ja pisałem to samo tylko w zmienionej formie? :blink:

Wogóle to bardzo duże szanse mają na wyjazd kobiety... niewiem czemu ale znam 5 dziewczyn które wyjechały do japoni po to żeby pracować w restauracjach... nie wiem może japońscy panowie lubią europejską urodę w każdym razie kuzynka która tam pracowała przez pól roku opowiadała że wiele było tam właśnie polek... ja mam nadzieje że może też kiedyś mi się tam uda pojechać i może jakoś w jakiejś restauracyjce porobie ale z tego co słyszałem bardziej chętni są do brania kobiet ;(

Czytał ktoś może artykuł w CKM o japoni... ten związany z tym co japończycu lubią podczas sexu ile płacą za coś tam i takie ciekawe gadżety... ofkoz nie mam zamiaru nic o tym tutaj pisać(wiadomo czemu) ale niezłe swiry z japończyków czasami

Ehhh widze że jako Warden wreszcie będę miał troche roboty
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2004, 01:06:00 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 20, 2004, 10:33:43 am »
Cytuj
I dobrz że powiedziałeś taka jest polska... bo ja np. taki niekoniecznie jestem i mam nadzieje że niechodziło ci omnie...

Uogólniłem, więc się nie przejmuj.

Cytuj
Nie no qiax ja myślałem że ty z tym nabijaniem postów żartujesz... przeczytaj sobie każdy założony temat przeze mnie( Japanese Music; Asian Cinema; AMV;Wrażenia z E3;Kim jest Harle; Konsole VS PC; i tak dalej) czy ja w taki sposób zaczynam tematy? Otóż NIE! A tutaj tak zacząłem (co tłumacze poraz kolejny) bo chciałem pierw zobaczyć czy wy uważacie japonie za taki właśnie "raj" i czy widzicie jego wady... później dopiero chciałem o tym powiedzieć (tym czyli w moim uznaniu wady)...

Jakbyś oczywiście nie mógł najpierw napisć o wadach, by później ci ktoś na nie odpowiedzial, w wyniku czego wywiąże się polemika.

Cytuj
Heheheh  Tylko że forum ostatnio podupada więc troche mi zależało aby przeczytali i może żeby ktoś cosik napisał i może żeby się nawet jakaś rozmówka udała... co jak widzisz, nawet wyszło... ale nie tak do końca i nie tak jak miałęm nadzieje...

Jak któryś z moderatorów to zawita, to się sprawa sama rozwiąże. A Forum podupada... Patrzę Ostatnia Akcja - "Ogląda Stronę Główną Forum". Wchodzę pół godziny później - ta sama osoba, ta sama notka. Ale spoko, od czego ja tu jestem - ja zawsze coś skrobnę.

Cytuj
Chyba jednak nie aż taki ciekawy temat... same ładne japonki...
Japonki
Japonki
Japonki

A co ci się w nich nie podoba? Mają swój urok przecież... Zwłaszcza podoba mi się, kiedy się uśmiechaja... Ech, rozmarzyłem się.

Cytuj
Gdzie ja pisałem to samo tylko w zmienionej formie?

Sorry, mogłem się pomylić... Ale kiedy czytam wszystkie twoje posty w tym temacie, to czuję się tak, jakbym czytal jedno i to samo.

Cytuj
Wogóle to bardzo duże szanse mają na wyjazd kobiety... niewiem czemu ale znam 5 dziewczyn które wyjechały do japoni po to żeby pracować w restauracjach... nie wiem może japońscy panowie lubią europejską urodę w każdym razie kuzynka która tam pracowała przez pól roku opowiadała że wiele było tam właśnie polek... ja mam nadzieje że może też kiedyś mi się tam uda pojechać i może jakoś w jakiejś restauracyjce porobie ale z tego co słyszałem bardziej chętni są do brania kobiet

Ty się dziwisz? Nie żebym cos mówił, ale wolałbym być osobiście obsługiwany przez ładne dziewczyny, aniżeli panów. Po za tym - spójrz na Japonię jak na Polskę - u nas Polki to norma, no bo wiadomo, gdzie nie spojrzysz, polkę widzisz, zaś w Japoni <w przeciwieństwie do Polski> japończycy "walczą" z tą codziennością, między innymi sprowadzając kobiety z zagranicy. W końcu u nas azjatka to coś egzotycznego, a u nich polka, to coś orientalnego.

Cytuj
Czytał ktoś może artykuł w CKM o japoni... ten związany z tym co japończycu lubią podczas sexu ile płacą za coś tam i takie ciekawe gadżety... ofkoz nie mam zamiaru nic o tym tutaj pisać(wiadomo czemu) ale niezłe swiry z japończyków czasami

To są ludzie z małym panem... Eee... <cenzura>. Wiesz, kompleksy.


EDIT by Gipsi:
Zrobiłem kleines aufreumung(albo inne takie trudne słowo :P )
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2004, 12:15:08 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 20, 2004, 01:39:36 pm »
Co mnie ciagnie do Japoni poza Square ????? TO

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 20, 2004, 02:05:17 pm »
qiax:
Cytuj
Jakbyś oczywiście nie mógł najpierw napisć o wadach, by później ci ktoś na nie odpowiedzial, w wyniku czego wywiąże się polemika.
Jakoś trudno mi w to uwierzyć...

Cytuj
Jak któryś z moderatorów to zawita, to się sprawa sama rozwiąże. A Forum podupada... Patrzę Ostatnia Akcja - "Ogląda Stronę Główną Forum". Wchodzę pół godziny później - ta sama osoba, ta sama notka. Ale spoko, od czego ja tu jestem - ja zawsze coś skrobnę.

Moę to przez to że są wakacje... ale dobrze  że mamy ciebie przynajmniej zawsze się coś dzieje w shout boxie i komentarzach :)

Cytuj
A co ci się w nich nie podoba? Mają swój urok przecież... Zwłaszcza podoba mi się, kiedy się uśmiechaja... Ech, rozmarzyłem się.
Mnie się one opdobają ale widze ich wady i dziwię sie że one też się podobają innym... niewiem może jestem dziwny ale lubie małe piersi... taki mam gust że pociągają mnie zwykłe dziewczyny bez kilograma tapety, bez piersi Pameli i jesczze najlepiej w krótkich włosach(ale kogo to obchodzi...)
BTW:Tak uśmiech mają piękny :)  Ale mnie chodziłoo to że temat jednak nie jest za bardzo aktywny bo wszysycy widzą tylko japonki... więc iałęm racje z tym że niejest to zbyt "ciekawy temat"...

Cytuj
Sorry, mogłem się pomylić... Ale kiedy czytam wszystkie twoje posty w tym temacie, to czuję się tak, jakbym czytal jedno i to samo.
Krótka piłka z mojej strony..; pomyliłeś się... powtarzać zaczynam się dopeiro teraz mówiać ci poraz kolejny to samo...

Cytuj
Po za tym - spójrz na Japonię jak na Polskę - u nas Polki to norma, no bo wiadomo, gdzie nie spojrzysz, polkę widzisz, zaś w Japoni <w przeciwieństwie do Polski> japończycy "walczą" z tą codziennością, między innymi sprowadzając kobiety z zagranicy. W końcu u nas azjatka to coś egzotycznego, a u nich polka, to coś orientalnego.

Masz racje qiax oni walczą z tą codziennościa ale też nie tak do końca, bo jeśli chodzi o obcokrajowców to mają też duży dystans... w końcu ludność obcokrajowców to tam około 1 procent całkowitej ludności.. a jako że oni są też małej budowy(chińczycy przez wiele pokoleń mówili na japończyko "Karłowaci niewolnicy"..) odczuwają też lekki strach pzed "rosłymi" obcokrajowacami... może troche przesadzam, niewiem ale jest wielu japończyków którzy śa bardzo dumni i ci z "wyższych sfer" mają wielki dystans do obcokrajowców i węcz uważają ich za coś gorszego... ale to raczej starsze pokolenie bo jak wiemy przez ostatnie lata japonia otworzyła się na zachód i czerpie wiele z kultur eurpejskich a także amerykańskich

Sergioppo:
Ładne :)  Dla mnie może troche zybtnio podchodzi pod jakieś StarWars czy coś ale łądne... chociaż nigdy się tym nie interesowałem zaznaczam
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2004, 02:06:45 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Japonia
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 20, 2004, 02:22:43 pm »
A dlaczego ten Amerykański wytwór ciągnie cie aż do Japonji ?(ale w polsce drogo w szwabach widziałem ten miecz za 100E )

A co do Last Samuraja to nad poprawnością rytuałów czuwało 3 historyków i jakiś gość który niepozwolił by na scene w której miecz jest zbyt kżywo, więc ten twój kolega coś wymysla, jedyne co było tam głupie, to władca klenkający pżed jakimś "samurajem" w takim pżypadku to hyba powinnie obaj "sekuku" zrobić .

A co do tego że w polsce można też mieć tego masy, to się zgadzam , są to jakieś śmieszne repliki, a jeśli ma to być wyższa jakość to cena jest dla normalnego człowieka nieosiągalna.

.. A jak by ktoś był hętny na prace tam to podobno łatwo Europejszykom, znaleźć prace jako pomoc w hotelah ;].


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 20, 2004, 02:57:19 pm »
Gipsi:

Cytuj
Jakoś trudno mi w to uwierzyć...

"Kim tak naprawdę jest Harle?" - przykład pierwszy lepszy.

Cytuj
Moę to przez to że są wakacje... ale dobrze że mamy ciebie przynajmniej zawsze się coś dzieje w shout boxie i komentarzach

W końcu ktoś mnie docenia... A już myślałem, że każdy zapomniał o tym malutkim, szarym człowieczku...

Cytuj
Mnie się one opdobają ale widze ich wady i dziwię sie że one też się podobają innym... niewiem może jestem dziwny ale lubie małe piersi... taki mam gust że pociągają mnie zwykłe dziewczyny bez kilograma tapety, bez piersi Pameli i jesczze najlepiej w krótkich włosach(ale kogo to obchodzi...)
BTW:Tak uśmiech mają piękny  Ale mnie chodziłoo to że temat jednak nie jest za bardzo aktywny bo wszysycy widzą tylko japonki... więc iałęm racje z tym że niejest to zbyt "ciekawy temat"...

Niekóre z nich biust maja całkiem... Eee... Powiedzmy, że mają czym oddychać. Ale stary, jak one sek... ładnie wyglądają, tak ładnie, że rozpalają moją chorą wyobrażnię do najgorszych dla faceta myśli: kolacja przy świecach na tle jakieś ładnego, spokojnego morza i zachodzącego słońca, a w tle jakiś miły utwór. A potem namiętna burza mózgów... Ech, taaa... A nad ranem czekanie do nocy, a w nocy wyraz naszej gorącej miłość rozpala <podpala> wynajęty pokój w hotelu 5 gwiazdkowym. Jak ten temat nie jest aktywny? Przecież w nim posty pisza <między innymi tak skromna osoba jak ja>. A włosy lubią, jak mają długie... Wogóle to jakiś dziwny jestem, bo gdy inni zwracaja uwagę na tylną część ciała, tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę, albo na dary natury, to ja na włosy...

Cytuj
Krótka piłka z mojej strony..; pomyliłeś się... powtarzać zaczynam się dopeiro teraz mówiać ci poraz kolejny to samo...

Jak mogłem się pomylić, skoro sam przyznałeś mi teraz rację?

Cytuj
Masz racje qiax oni walczą z tą codziennościa ale też nie tak do końca, bo jeśli chodzi o obcokrajowców to mają też duży dystans... w końcu ludność obcokrajowców to tam około 1 procent całkowitej ludności.. a jako że oni są też małej budowy(chińczycy przez wiele pokoleń mówili na japończyko "Karłowaci niewolnicy"..) odczuwają też lekki strach pzed "rosłymi" obcokrajowacami... może troche przesadzam, niewiem ale jest wielu japończyków którzy śa bardzo dumni i ci z "wyższych sfer" mają wielki dystans do obcokrajowców i węcz uważają ich za coś gorszego... ale to raczej starsze pokolenie bo jak wiemy przez ostatnie lata japonia otworzyła się na zachód i czerpie wiele z kultur eurpejskich a także amerykańskich

Japończycy stach przed obcokrajowcami? Nie, z tym się nie zgodzę, nie to młode pokolenie - mają zbyt dużą dozę ciekawości, by się bać "różnych" doświadczeń, zaś starsze pokolenie - nie tyle co strach, a duma - przecież to jedni z najbardziej dumnych ludzi, honorowych itd... A tutaj przychodzi taki "paker", który nawet karate, czy innego "kopania póki nie padnie" nie zna... Stereotypy.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 20, 2004, 04:04:09 pm »
hmm gipsi qiax moze robcie jakies streszczenia swoich postow bedzie innym latwiej... co do broni bialej - wszedzie mozna miec kolekcje tylko w roznej cenie. gdzie najlepiej kupic? zapraszam na swordsonline.com. katan jest tam tyle za az glowa mala, oprocz tego miecze fantasy, z gier, z filmow i inne pierdoly a nawet mozliwosc wykucia swojego tylko trzeba im rysunki podeslac... (aha zapomnialem dodac zbieram kase na replike soul reavera stamtad :D) co do japonek - bylem niedawno w pewnym azjatyckim kraju do ktorego japonczycy przyjezdzaja masowo... no i widzialem ich wiecej niz 3/4 ludzi z forum... no i czasem zdarzyly sie jakies fajne ale ogolnie mowiac to byla kapa... zdecydowanie wole polki
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 30, 2004, 10:15:34 pm »
Ja też widziałem kilkunastu japończyków i +/- tyle samo japomek i faktycznie nie byłem pod wielkim wrażeniem (może były ze dwa wyjątki). Uogulniając Japonki urodziwe z reguły nie są, ale jak już jakaś jest to cud, miód i orzeszki ^_^..

Offline Yoshi

  • Soldier
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://
Japonia
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 01, 2004, 11:15:20 am »
Ja bym chcial pojechać do japonii tylko po kilka rzeczy. Pierwmusial bym mieć kopalnię złota :grin:  ZZakupiłbym sobie Nissana Skyline`a i Toyotke Suprę i dowaliłbym im prawdziwie Japoński tuning. Po drugie odwiedził bym siedzibę firmy Square i brałbym w plecak tyle oryginalnych gierc, figurków z postaciami z RPG i dużo innych fajowych rzeczy, a na końcu odwiedzil bym SONY i kazal bym wyprodukować sobie specjalną Ps2. Kazal bym je nazwać Ps2 by Yoshi i wadali by tylko 5 takich konsol z czego te 5 mialbym u siebie :grin:  

Offline Kensai

  • Soldier
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • http://
Japonia
« Odpowiedź #19 dnia: Września 08, 2004, 08:19:30 pm »
Piekne marzenia Yoshi wiedz ze ejstem z tobom :P mnie do Japoni ciagnie tylko i wylacznie kultura samorajow. Piekna sprawa cos niecos o nich wiem ale jednak nie ma to ja zobaczenie tego na wlasne oczy. (moze chociaz pozostalosci po nich "w naturalnym srodowisku :P") pozdro all :P
"Dzisiaj Jest Dobry Dzień, Żeby Umarł Ktoś Inny..."

[size=8]DW lvl 120[/size]