Autor Wątek: Cid  (Przeczytany 8383 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Cid
« dnia: Maja 27, 2004, 11:37:36 am »
Cid..Cid..Cid... Headmaster Cid, Judge Cid, T.G. Cid, Cid Highwind, Prof.Cid, Doc. Cid, Regent Cid... KTO TO JEST TEN CID? Czemu Square ma fioła na punkcie tego imienia, czemu w każdej części FF musi wystąpić ktoś imieniem Cid. Czemu Cid, a nie Roman, Filon czy Ignacy....  czy ktoś coś wie?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 27, 2004, 03:30:39 pm »
A czemu też dają Summony (Aoeny, GF, Espery), chocobosy, moogle, czary o tej samej nazwie (fire, Fira, Firaga etc., Meteor, Ultima itd.), i wrzucają potworki z wcześniejszych serii (Malboro, Bomb, itd.)?

Bo to Final Fantasy, a kolejne części jakoś zawsze łączy, w tym imię Cid. więc po co się puytasz.
I'm in Space!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Cid
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2004, 03:32:36 pm »
no i w sporej licznie przypadków Cid ma dużo wspólnego z lataniem
a wie ktoś gdzie sie pojawił pierwszy raz? może niekoniecznie w ff tylko innej grze kwadratowych?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2004, 03:46:07 pm »
Cid jest chyba od pierwszej części seri, i stał się chyba już nieodłączną częściątej seri. Jak dla mnie to fajny pomysł. Niech żyje Cid !!!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2004, 04:22:42 pm »
Nieee...Cid jest bodajże od drugiej bądź trzeciej części.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 27, 2004, 09:59:36 pm »
a mnie się wydaje, że to po prostu kolejny motyw wspólny. Przecież jakieś wspólne motywy muszą być, prawda? No bo przecież skoro ni można zrobić takich samych głównych bohaterów, to można zrobić Cida ;)
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 01, 2004, 06:20:15 pm »
Cid jest od drugiej czesci FF, bo w pierwszej rzadko kto mial imiona. Zawsze jest blondynem (lub siwy), zawsze jest geniuszem i zazwyczaj to od niego dostajemy samolot (tak bylo w FFII, FFIII, FFIV, FFV, FFVII, FFVIII, FFIX, nie wiem jak w tych ponad IX).

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 01, 2004, 07:05:44 pm »
w ffX cid daje nam swoj statek do dyspozycji, w ffx-2 z tego co slyszalem to dalej jest ten sam cid i daje nam ten sam statek do dyspozycji :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 03, 2004, 11:44:40 am »
Cytuj
Zawsze jest blondynem (lub siwy), zawsze jest geniuszem i zazwyczaj to od niego dostajemy samolot
A nieprawda. W FFX nie jest blądynem, bo jest łysy ;) No a poza tym wszystko z tym, żę daje nam jakieślatające pojazdy się zgadza.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2004, 08:40:28 pm wysłana przez White_wizard »
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Cid
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 03, 2004, 03:46:13 pm »
Geniuszem tez nie zawsze byl. W FF9 byl to zwykly Ragnat (albo coś w tym stylu).

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Cid
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 03, 2004, 03:49:54 pm »
Regent - ale był geniuszem przecież, budował latające statki itd.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Cid
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 30, 2005, 03:59:41 am »
może poprostu Cid to taki..jakby powiedzieć...wyznacznik geniuszu :P

Offline Neo Cortex

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • http://
Cid
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 30, 2005, 10:14:06 am »
Kiedy nadchodzi czas gdy drużyna musi sobie polatać pojawia się Cid. Jest to nieodłączny element seri FF, jak np. Chocobosy są w większości części potrzebne by dostać się w niedostępne miejsca (pize w większości bo nie grałem w wszystkie części)
I am a shadow of liberty.

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Cid
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2006, 02:12:10 pm »
Cid... Cid to po angielksu/amerykańsku tanie wino. U nas można to nazwać jabolem ;). Może panowie ze Square gustują w takich trunkach?

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Cid
« Odpowiedź #14 dnia: Października 17, 2006, 05:38:32 pm »
W FF12 także występuje Cid, ale to pewnie nikogo nie dziwi. Dr. Cid jest, tak mi się wydaje, uczonym na dworze Archadii, a przynajmniej na usługach Vayna Sollidora.

[!--SPOILER BEGIN--][div onClick=\"openClose(\'989da51690588cbfa4448ddf3a6a795a\')\" style=\"font-weight: bold\"]Kliknij, aby zobaczyć spoiler[/div][div id=\"989da51690588cbfa4448ddf3a6a795a\" style=\"display:none\"][!--SPOILER END--]Podczas wizyty w Imperial City of Archades spotykamy go w Draklor Laboratory. W czasie walki doctor Cid używa wielkiego karabinu (podobnego do tego co Raven w MGS). Nie jest blondynem, ale widać, że jest mądry i wykształcony. Nie daje także nam dostępu do latania. Gdyż dostęp do Airship Terminal daje nam Balflear. W sumie to nawet w FF12 nie ma żadnego statku :) mimo, że tyle ich lata w czasie filmików. Możemy praktycznie dowolnie przemieszczać się pomiedzy Gate Cryslami (teleport), statkiem (ale tego nie widzimy) lub z prywatnym przewoźnikiem :), po którego statku możemy sobie pobiegać, ale nic więcej...[!--SPOILER DIV--][/div][!--SPOILER DIV--]
Tak wiec symbol serii wystepuje również w dwunastej części sagi.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2006, 05:39:39 pm wysłana przez Ashley Riot »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 17, 2007, 05:10:51 pm »
W FFy narazie pewnie przez pare miesiecy nie zagram bo mi sie nie chce a po drugie mam za maly TV w anglii u mnie w pokoju... chcialem wic tylko zapytac czy jest Cid w FFX i jaka role spelnia? Bo ze w XII to wlasnie zauwazylem cztajac post Ash'a.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 17, 2007, 05:50:58 pm »
Ta, w FFX jest naukowcem, przywódcą Al-Bhed i ojcem Rikku. W FFX mamy Cida w takiej klasycznej formie.

Offline Razor

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 17, 2007, 06:42:05 pm »
W każdej części powinien być jakiś "geniusz", "naukowiec" etc. No więc wymyślili Cid'a i im się już potem nowych imion i postaci nie chciało robić ;d

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 18, 2007, 12:49:06 am »
A FFX-2 (taka sama rola jak w X? czy moze ktos inny juz... czy wogole nie byl pokazany w grze?) i FF3 na DS?
Bo wiem ze jest nawet w chocobo tales... zastanawia mnie tylko czy wstawili go gdzies tez do XI... ktos cos o XI wie? Boz tego co wiem raczej nikt nie gral, ale gdzies moze przeczytal? ;]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2007, 12:50:55 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 18, 2007, 01:23:29 am »
no więc tak.. w FF3 - standard. Posiadacz i konstruktor latającego statku. W FFX-2 nie jestem pewien, no ale to te same realia, więc pewnie i Cid ten sam. A w Chocobo Tales to w ogóle jest śmieszna sprawa - powinien tam być Cid z FF7, tak jak to było w wypadku Chocobo Dungeon 2 albo Chocobo Racing. A kogo dali? Tego pojeba z FF12, co gadał z duchami... co prawda, w grze jest postacią dobrą (no i jest młodszy, ale widać, że to on), to jednak sama jego obecność tam mi jakoś nie pasuje.