Autor Wątek: Trigger vs Cross  (Przeczytany 11839 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« dnia: Kwietnia 15, 2004, 02:22:35 pm »
No więc w tym topicu che sie dowiedziec który waszym zdaniem jest lepszy. Ja baaaaaaaardzo loobye oba te jRPGi i wogole to moje ulubione ale jednak z sentymentoo i za zakreconosc fabuly CC

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2004, 02:36:35 pm »
Heh oba RPGi mi sie podobaly ale to CC przeszedlem piec razy i to on jest tym ktorego kocham... Grafika oczywiscie lepsza w CC, Muzyka oczywiscie lepsza w CC, zakonczenie z CC bardzo mi przypasilo- wspaniala piosenka na zakonczenie, ale to i tak jest nic te wszystkie dupsiki bylyby niczym gdyby nie fabula CC!! Mnie osobiscie fabula Chrono Crossa przypasila o wiele bardziej niz ta z Chrono Triggera (ale to jak wiadomo kwestia gustu i pewnie zdania tutaj beda podzielone)! Oprocze fabuly waznym elementem sa postacie... a jezeli jestesmy przy postaciach to nie mozna nie swpomniec o jednym z najwiekszych atutow CC czyli... tak,tak nie mozna zapomniec o wspanialej Kid-naszej malej zlosnicy i zouzy ktora tak naprawde jest wspaniala osoba!! Kid-najlepsza postac w historii gier (mowie to po raz kolejny :lol: )!!! Jesli chodzi o postacie to sam faqt ze jest ich tak duzo w CC jest zecza wspaniala!!

Reasumujac w moim rankingu Chrono Cross jest gra zdecydowanie lepsza i wygrywa ten pojedynek! Nigdy niezapomne tej gry a CT powoli zapominam...

                                      Chrono Cross


P.S. Heh straszny jestem :shu:  Chcialem sobie sprawdzic jak tam wyniki na co stawial SergeyBoy i dalem na zobacz wyniki...i stracilem glos ehhhh :shu:  :shu:  nie ma bata jaki ja jestem "haker" to poemat!! Moim typem bylby oczywiscie CC!!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2004, 02:41:09 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2004, 02:46:52 pm »
co bede sie powtarzal Gipsi chyba najwazniejsze rzeczy wymienil z jakiego powodu trzeba lubic CC :P ... jedna rzecz ktora mi bardziej odpowaidala w CT niz w CC czyli podroze w czasie    ;)  
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2004, 03:37:30 pm »
Z dwojga złego poprosze CC jednak ma lepszą fabułke :) i do tego grafika i muzyka jak na szaraka wymiatają :)
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2004, 04:14:27 pm »
ja tam wole chrono :D:D:D crossa znaczy sie :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 15, 2004, 04:53:17 pm »
Ja wole CC. Morze dlatego że jeszcze nigdy nie przeszedłem całego CT. Zawsze zatrzymuje sie w Arris Haus (czy jakoś tak) w przyszłości. Wciskam przy tej rąbanej konsoli R&L+A i nic.  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 15, 2004, 05:04:05 pm »
no to widze ze wiekszosc ma zdanie takie jak ja ze CC jest lepszy Gipsi brawo za pieknego posta! No coz tylko jeden glos na CT i podejrzewam ze wiele wiecej nie bedzie ale glownym tego posta celem jest powiedziec newbim czytajacym ten temat ze wyniki sondy nie znacza wcale ze CT jest gra zla wrecz przeciwnie CT jest swietny! Ale jednak jak powiedzial Gipsi ulega CC pod wieloma wzgledami

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 15, 2004, 05:35:50 pm »
no ja nie wiem u mnie ct jest zaraz za cc minimalnie jest lepszy  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 15, 2004, 05:38:48 pm »
U mnie oba figurują egzekwo, więc nie oddałem głosu. Jedna część jest lepsza pod jednym względem, druga pod innym...
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 15, 2004, 05:44:43 pm »
jest taka opcja oba stawiam na rowni mortus ;)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 15, 2004, 07:15:35 pm »
Ja dałem głos na CC. Warum ?
1. Pierwsza moja gra z serii Chrono.
2. Świetna fabuła
3. Tam jest Kid :D
4. Świetna oprawa AV
5. Duuuuuużo postaci
6. Kólaśny system walki
7. Wspomiałem już o Kid ? :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2004, 07:16:04 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 15, 2004, 07:18:17 pm »
ja stawiam na CT. Ta gra ma po prostu lepszą fabułę, a przecież o to chodzi.... no a poza tym nie ma tam takich głupkowatych postaci jak niektóre w CC
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2004, 07:18:21 pm »
Hm......no cóż grałam tylko w CCi nie wiem nic oCT więc nie postawie głosu tak będzie sprawiedliwie.

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 15, 2004, 11:37:11 pm »
obie czesci na =...CC nie istnialoby gdyby nie CC, a z racji roznicy "wieku" CC zawsze bedzie dla wiekszosci lepsza, bo grafika, muza bla bla bla :D...CC musial byc lepiej zrobiony niz poprzednik...wyobrazcie sobie CC w 2D luc CT w 3D...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 16, 2004, 02:37:08 pm »
Ulegam większości. Więc wcisnołem CC. Dlaczego? bo jest de best.
I'm in Space!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 16, 2004, 02:44:57 pm »
Cytuj
ja stawiam na CT. Ta gra ma po prostu lepszą fabułę
Moim zdaniem to wlasnie CC wymiata fabula i glownie dlatego kliknalem na Crosssa bo w CT nie ma tylu zawilosci, a CC to co innego wiec moim zdaniem to Crosss ma lepsza fabule aale o gustach sie nie dyskutuje

Cytuj
CC nie istnialoby gdyby nie CC
dobrze iwedziec........

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 17, 2004, 11:31:31 am »
CT.. sam niewiem dlaczego ale ja lubie Triggera bardziej....może dlatego że jest trudniejszy?


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 19, 2004, 04:16:36 pm »
trudniejszy pod jakim wzgledem Dar M..mowisz o walkach czy o zagadkach bo raczej jesli chodzi o zagdki to raczej CC mial trudniejsz co do walk to masz racje CT byl pod tym wzgledem trudniejszy

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 29, 2004, 10:11:41 am »
Chronocross jest jedną z najlepszych gier w jakie grałem i mimo wielu zalet Chronotrigger (moim zdaniem) nie może się z nim równać na żadnej płaszczyźnie. W Chronocrossie wszystkiego jest więcej: fabuła jest bardziej porywająca, system walki milszy, postacie bardziej rozbudowane, a cały świat oprawiony jest w piękną, bajkową grafikę i nieziemsko wręcz dobrą muzykę pana Mitsudy. Poza tym gra jest podwójnie miła dla tych, co mają już za sobą CT. CT jest również świetną grą, ale niemógłbym z czystym sumieniem powiedzieć, że wolę CT.  

Offline Guroo

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 13, 2004, 06:54:00 pm »
Ja tam kocham obie (jak chyba wszyscy co je znają) ale to CT był tym pierwszym i fabuła CC (cała) opiera się na CT a grafa i muza to tutaj drugorzędna sprawa - nie są to najważniejsze elementy gier RPG. Ilość postaci w CC jest co prawda większa ale wiele jest takich >głupkowatych<. I CT jest pod względem walk dużo trudniejszy - raz mnie zabili już w zamku Magusa a CC to całe bez zająknięcia przeszedłem.
-Do you belive in Fate?
-No.
-Why?
-Becouse I want to control my life by myself.