Autor Wątek: Chrono Cross OST  (Przeczytany 11963 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« dnia: Grudnia 04, 2004, 12:22:53 am »
Słyszeliście OST? Jest na 3 płytach i jest poprostu świetny :)  Każdy kto grał w gre wie że muzyka jest cudna i nawet ci którym gra jakoś mocno nie przypasiła do gustu mówią że muzyka była świetna :)

Muzyke z Chrono Cross'a często słucham wieczorem, kiedys sobie nagrałem na kasete i słuchałem codziennie przed zaśnięciem... później po roku przerwy znowu zaczałem słuchać przed snem i świetne wspomnienia mi do łba wpadały :D
Jedną z moich ulubionych piosenek podczas gry była muzyka podczas sceny gdy Harle była na statku i rozmyślała po co ona mówi Sergowi takie rzeczy i podczas gdy widzimy frozen flame i na nim jest Kid...
wiele było świetnych nutek i mógłbym tak wymieniać ale chyba już dużo wymieniłem... może wy macie jakieśulubione?

Co do samego OSTa to mam wszystkie 3 płyty i słucham je czasami ale jeszcze się nie zabrałem do takiego poważnego słuchania i nie pamietam tytułów piosenek powiem więc te które mi się podobają najbardziej na razie z 1cd (ofkoz tytułu mogą być inne... bo wiecie jak to jest ze ściąganiem przez p2p)

1.Time's Scar-tu nie ma co gadać... piosenka która jest w intro... czyli cudo :)
7.Dream of the Shore Bordering - muzyka kóra jest na jednej z map świata... świetna :)
9.Sang of Feeling
10.Lost fragments -bardzo spokojna i bardzo wolna.. taka Chrono Crossowa... wyrażająca smutek...
13.Leaving the Body -świetna... i znowu wolna, ale tym razem nie tak bardzo wolna.. poprostu świetna :)
18.Another Gardov-muzyka z Guldowe... bardzo ładna i lubie sobie poleżeć przy niej
20.Dreams Creation-miła piosenka uboga w dzwięki... brzmi jak pozytywka i można był ją usłyszeć po zakończeniu gry obserwując napis "Fin"
21.Voyage-Another World- piosenka na mapie świata... bardzo fajna
24.Ancient dragon Front
25.Grief-bardzo fajne wycie kobiecin i szkoda że takie krótkie (20 sekund-mogłaby być z tego świetna piosenka :) ) chyba ten fragment można było usłyszeć jak się w menu głównym nic nie naciskało przez pewien czas...

no to to by było tyle... i tak pewnie nikt nie zna muzy z CC i wogóle go nie interesuje.. ale co tam niezaszkodzi zrobić tematu :)

P.S.
Mój tysięczny post dedykuje mojej mamusi... mamo kocham cię, i wiem że ty mnie też kochasz... na pewno... na 100%... wbrew temu co mi inni mówią.... i nie przeszkadza mi że od 2 tygodni mieszkam na ballkonie i nie jadam obiadów... bo wiem że robisz to dla mojego dobra i chcesz abym wyrósł na dorosłego silnego mężczyzne...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

MarvelliX

  • Gość
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2004, 01:03:03 am »
3 płyty :huh: ... eee no w sssumie to pewnie oznaczja te liczby przy utworach (1,2 i 3) XD ja to tam mam w jednym 250mb folderze :P ... i sciagnołem to w 1 zapakowanym pliku :P i jecze coś... :
(alez ty błedy łobisz -_-'' )
1. Scar Left By Time
24. Ancient Dragons Fort
25. Overcome Ones Grief
 

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2004, 02:31:03 pm »
Mam całe OST od dwóch tygodni, kiedy to ściągnęłem sobie wszystkie OST, na jakie starczyło mi limitu, czyli CC (3CD), FFVII (4CD), LoM(2CD), FFT(2CD), FF Concert (2CD) i FFIX Piano Collection (1CD).
Wszystkie są świetne, ale CC mi w szczególności przypadł do serca... oto moje ulubione utwory z całego zestawy Original Soundtrack (kolejność występowania na płytkach):

1) Scars left by Time - opening z CC... coś pięknego
2) Reminiscence - słychać to było na plaży podczas rozmowy z Leeną
3) Dream of tha Shore - poprostu poezja
4) Leaving the Body - też spokojne i głębokie
5) Another Guldove - chyba najlepsza muzyka z miasta
6) Dreams Creation - miodzio...
7) Voyage Another World - kolejny wspaniały World Theme
8) Overcome ones Grief - tak jak mówił Gipsi... za krótkie
9) Start of the Dream - też za krótkie
10) Ravine Cleft Dimension - muza z miejsca gdzie mieszka Sprigg
11) Death Sea ~ Tower of Ruin - klimatyczne jak nie wiem
12) People Seized with Life - jeszcze bardziej klimatyczne
13) Magical Dreamers - kawałek Nikki'ego
14) Star-Stealing Girl - jeden z moich ulubionych utworów
15) Without taking the Jewel - piękne... nic dodać nic ująć
16) Fragment of Dreams - na zakończenie doskonałe

Marvell - te utwory były tłumaczone w różny sposób, więc Gipsi też ma dobrze napisane.. np. jest "Without taking the Jewel" i "Untaken Jewel" albo "Magical Dreamers" i "The Wind, Stars and Waves"... zależy od tłumaczenia...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2004, 12:24:07 am »
Cytuj
(alez ty błedy łobisz  )
1. Scar Left By Time
24. Ancient Dragons Fort
25. Overcome Ones Grief
heh chyba nie chodzi o ortograficzne (których jest pełno...) błędy... a o tym już mówiłem, ze pewnie wy będziecie mieli inne nazwy...

2CD przesłuchałem dziśbardziej i się wypowiem które się najbardziej mi podobały... chocaż ta płyta jest dla mnie najgorsza jak narazie...

1.Star of all dream- nie mam pojęcia co to za piosenka... w grze jej raczej nie było... a tutaj pewnie posłużyła jako opening albumu... ale jest świetna... tylko że bardzo krótka bo ma 42 sekundy :/
5.Voyage Homeworld-ta mi siębardzo podoba i zawsze płynąłem długo łódką żeby ją posłuchać... pasuje mi ona do pływania i wiatru w żaglach :)
6.Home Gardov - fajna piosenka, taka szybsza z jakimś strunowym pikaniem :)
11.Chronomatic-ta piosenka jest taka sobie... ale jak ona przypomina CT... bez kitu to chyba piosenka która najbardziej przypomina motywy z CT...
15.Death Sea-tower of ruin- fajna... taka mistyczna...
16.People sized with life - świetna nuta, jedna zmoich ulubionych w CC można było ją usłyszeć po walce z miqueem... super, wolna i wzniosła :)
17.previously lost lamp-bardzo fajna i strasznie długa bo aż... 32 sekundy.. nie wiem czemu ale bardzo mi się spodobały te piosenki robiące za przerywniki...
25.Magical Dreamers ~ The wind jakoś mi się zbytnio nie podobają.. ale solówki na gitarze uprzedzające ten utwór nawet fajne... Etude 1 i etude 2 się nazywają i trwają całe 12 sekund...

Cytuj
7) Voyage Another World - kolejny wspaniały World Theme
ajjjj... naprawde fajne... spokojniukie pianinko... bardzo mi się podoba
Cytuj
10) Ravine Cleft Dimension - muza z miejsca gdzie mieszka Sprigg
a to też bardzo ładne... ale nie skojażyłem że to z tego miejsca...

Cytuj
14) Star-Stealing Girl - jeden z moich ulubionych utworów
zdecydowanie mój ulubiony utwór... jest poprostu piękny.. kocham go... gdy go słucham wyobrażam sobie wiele pięknych rzeczy... a gdy podczas słuchania pomyśle o Chrono Crossie to od razu kojaży mi sięKid... widze ją jak stoi... jak się uśmiecha... nie wiem czemu ale tylko gdy usłysze ten utwór od razu wyobraża mi sięKid...

Cytuj
15) Without taking the Jewel - piękne... nic dodać nic ująć
kurde... ja tej piosenki nie miałem.... a wiedziałem że czegoś tu brakuje... właśnie ściągnęła sięi jest piękna... zakończenie...

Cytuj
16) Fragment of Dreams - na zakończenie doskonałe
tu sie zgadzam całkowicie... lepszej piosenki na zakończenie wybrać nie mogli :)

Cytuj
Marvell - te utwory były tłumaczone w różny sposób, więc Gipsi też ma dobrze napisane.. np. jest "Without taking the Jewel" i "Untaken Jewel" albo "Magical Dreamers" i "The Wind, Stars and Waves"... zależy od tłumaczenia...
no właśnie... ine tytuły ma Tant... inne mam ja... inne są na stronce SZ
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2004, 12:25:04 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2004, 09:55:01 am »
Chciałem myknąc na stronie wszystkie OST do kilku gier ale niestety chyba nic z tego bo po pierwsze Dark M zaginoł co oznacza że niemam gdzie plików wżucać :angry:  Ale czekam na niego z niecierpliwością i może coś z tego wyjdzie...A tak baj de łej to OST z CC miażdrzy głowe muzyka podoba mi sie bardziej niż w FF VII a przynajmniej większość kawałków ;)  

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2004, 08:24:50 pm »

Cytuj
1) Scars left by Time - opening z CC... coś pięknego
Do intra pasuje pięknie bardzo mi się podoba
Cytuj
13) Magical Dreamers - kawałek Nikki'ego
Również jedna z moich ulubionych
Cytuj
14) Star-Stealing Girl - jeden z moich ulubionych utworów
Bardzo mi się podoba..nic dodać nic ująć ^_^
Cytuj
16) Fragment of Dreams - na zakończenie doskonałe
Zgadzam się Tant...na zakończenie jest wspaniała

Eh...muszę sobie przypomnieć bo już nie pamiętam większości kawałków...trzeba będzie poszukać płyty na której mam zgrane ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2004, 08:25:23 pm wysłana przez YUzuriha »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2004, 01:09:51 am »
No i wsłuchałem się dosyć mocno w CD3 i jest zdecydowanie najlepsze.. to włąsnie z tej płyty miałem najwięcej piosenek na kasecie... są poprostu cudowne :wub:  najlepse to:
1.Garden of the Gods -świetne na rozpoczęcie i świetne ogólnie... poprostu cudo, można usłyszeć gduy mamy ekran tytułowy i napis Press Start a kamera lata po oceanie...

2.Chronopolis... świetna, usłyszeć jam można było gdzie? hmmm w Chronopolis?

4.JellyFish Sea -maxymalnie spoojne i nudne... ale fajne

5.Orphan of Flame-także bardzo fajne, do usłyszenia w domku Lucci gdy ją ratujemy, fajne wycie hurku i takie troche horrorowe to :)

6.Star-stealing girl-o tym już mówiliśmy... poprostu Cudo i to moja ulubiona nuta na równi z kilkoma innymi z CC- nieodznownie kojaży mi się z Kid...

8.Dragons Prayer-świetne i niesamowicie klimatyczne, one of the bests

9.Tower of Stars-także bardzo spokojne i bardzo fajne-klimatyczne, można usłyszeć w Terra Tower

10.Frozen Flame-poprostu geniusz... ta piosenka jest genialna... to jest dzieło sztuki... słychać ja chyba gdy pokonamy Fate i Kid zaczyna szaleć

13.Life ~Far away promise -ehhh kolejna genialna i kolejna nad której pięknem bym się spuszczał... jest świetna... i do tego trwa 6.30 min. nie wiem czy to moja absolutnie ulubiona ale napewno jest na równi z tymi ulubionymi moimi...

14.Reminiscens-pianinko jest bardzo fajne, kolejny wświetny utwór

15.Radical Dreamers ~Without taking the Jewel -piosenka maxymalnie genialna ostatnio słucham jej cały czas... wcześniej słyszałem ją tylko w endingu... już wiem czemu Tant tak ją uwielbia... piękny głos, świetna gitara i jej specyficzne odgłosy... cudo

16.Fragments of Dream -na zakończenie nic lepszego być nie mogło... ładne zakończenie...

to jest zdecydowanie najlepsza płytka z wszystkich 3 i wszystkie są świetne... najgenialniejsza płyta z wszystkich OSTów jakie słyszałem...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Rogi

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 02, 2005, 03:14:18 pm »
Pomozcie mi jak nazywa sie piosenka ktora leci w czsie gdy walczymy z Miguelem w Tower of Gadeon ??

MarvelliX

  • Gość
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 02, 2005, 03:58:27 pm »
CD2 16.People Seized With Life


Cytuj
16.People sized with life - świetna nuta, jedna zmoich ulubionych w CC można było ją usłyszeć po walce z miqueem... super, wolna i wzniosła
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2005, 03:59:35 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline hoyas

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2005, 05:58:59 pm »
Siema dacie mi link do strony, z której mogę ściągnąć CC OST?
I am FATE...come soon...

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2005, 06:15:21 pm »
www.emule.com ;)
...hey hey i saved the world today, everybodys happy now nananana....

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2005, 06:18:01 pm »
Nic mi o takowej nie wiadomo... wszyscy je mamy z programów p2p (chyba, że ktoś ma od wójka albo z innych źródeł).. ja osobiście zassałem wszystkie trzy kompakty za pomocą eMule'a....

BTW.

To pytanie ładniej by wyglądało i nie zwiększało by ciśnienia moderatorom, gdyby było w dziale HELP w topicu o Chronosadze.... no ale może się tylko czepiam

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2005, 06:27:18 pm »
http://dc.consolecity.com/home/media/music/ccost.shtml

Tutaj masz tylko kilka tytułów z pośród wszystkich 3 albumów z OSTów wydanych...
napewno można je przesłuchać w quick time playerze, a czy zassać to nie wiem bo nie próbowałem...

Cytuj
BTW.

To pytanie ładniej by wyglądało i nie zwiększało by ciśnienia moderatorom, gdyby było w dziale HELP w topicu o Chronosadze.... no ale może się tylko czepiam
mi tam ciśnienia nie zwiększyło... wydaje mi się że całkiem dobrze napisał, w końcu pisze na temat... lepsze to napewno niż jakby założył nowy temat tak jak to robiom typy niektózy... a ciśnienia by mi nie zwiększyło i tak bo ostatnio miewam obiady w domu więc jestem w tak fajnym astroju ze nawet avatar mam happy...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 22, 2005, 03:58:12 pm »
Musze se skombinować te OST. TYlko żę te linki co podałeś już nie działają a na slsk jestm 300 któryś w kolejce. TO moge czekać do usra**j śmierci :/

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 22, 2005, 08:35:37 pm »
no ja tez zassałem sobie kilka z kaazy...ale kaaza to shit :/ a z slsk ssam...powolutku bo tez ten sam kłopot :/  no i z emula nawet nie tykam ... bo bezniczego  wolny transfer...kilkaset bajtów/min ke? a normalnie na innych jest o wiele...wiele wiecej... jak sie chce to sie musi...jak sie musi to......sie nie chce :lol:  
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 22, 2005, 08:41:45 pm »
No tak - samemu poguglować to się nie da :/

http://ff.cenega.net/ost/occ.htm
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 23, 2005, 02:28:22 pm »
jak ktos jest zainteresowany posiadaniem oryligalnego CC OST to niech zobaczy sobie te aukcje.... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49158241 oryginalny OST za 199zł !!! a jak kogos interesuja tylko oryginalne tytuły to niech tez sobie przejrzy...bo własciciel wypisał tytuły równiez!!!
no troche drogo.... ale za to jaki rarytas  a szczególnie oryginał  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 08:52:32 pm wysłana przez qiax »
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 23, 2005, 02:39:34 pm »
gdybym nie mial na co wydawac kasy to bym to kupil i czcil to do konca zycia, ale 199zl to wiecej niz sama gra :/ czyli dla mnie zdeka za duzo

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 23, 2005, 03:10:15 pm »
OST są...GENIALNE !!! Jak cała gra zresztą )musze se skombinować 2cd bo moja jesy skopana)...
Yasunori Mitsuda doruwnał (ja nie przewyższył) tegmu co Nobuo Uematsu.
Jak dla mneio to wcale nei tak drogo. W końcu to orginał, nowy, nierozpakowany... Pozatym tam są 3 cd...  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 08:53:53 pm wysłana przez qiax »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 25, 2005, 06:24:40 pm »
Dla mnie Mitsuda przewyższym Uematsu.... z muzyków od Square mój ranking (nieduży ale zawsze), wygląda tak:

1. Yasunori Mitsuda
2. Nobuo Uematsu
3. Yoko Shimomura

z zaznaczeniem, że Yoko prawie dościga mistrza Uematsu.... głównie dzięki genialnemu podkładowi do Legend of Many