Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 21425 razy)

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Książki
« dnia: Kwietnia 16, 2004, 07:16:31 pm »
Piszcie tu jakie są wasze ulubione książki, autorzy itp.
Ogulnie rzecz biorąc wszystko o książkach B) .

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2004, 07:37:59 pm »
tolkien - wladca pierscieni, hobbit, donaldson - kroniki thomasa covenanta to takie najlepsze oprocz tego duuuuuzo ksiazek sie czytalo oczywiscie fantasy innych nie trawie
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Książki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2004, 07:50:47 pm »
no ja lubie prawie każdą książke oprócz lektór. Fajny jest mały książe (cała prawda o dorosłych) albo Ten Obcy- jedna z nielicznych lektór która nawet mi ise podobała  ;)
a jak mi sie przypomni to jeszcze napisze :P  

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Książki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2004, 08:17:52 pm »
Tolkien - LOTR, Silmarillon (jeszcze nie cały :P)
Pratchett - Pomniejsze bóstwa (i pluję sobie w brodę, że nie czytałem reszty kiedy bracik sobie ją pożyczył :-/)
Sapkowski - cały Wiedźmin i Narrenturn
książki z serii Forgotten Realms (różni autorzy) i Planescape (też różni)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2004, 08:29:07 pm »
Ja lubie książki z Forgotten Realms (Drizzt Do'Urden rzl !!!), no i oczywiście Tolkiena.
A z SF to podoba mi sie cykl "Marsz"

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Książki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2004, 08:33:13 pm »
Czytałeś Trylogie Doliny Lodowego Wichru z Drizztem, Bruenorem i resztą? :)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Książki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 16, 2004, 08:43:15 pm »
nooo Tolkien wszystko co mam czyli hobbit Lotr Silmarilion i szukam niedokończonych opowieści oraz przygód toma bombadila

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 16, 2004, 08:46:39 pm »
Cytuj
Czytałeś Trylogie Doliny Lodowego Wichru z Drizztem, Bruenorem i resztą? :)
Niestety nie (choć niedługo to nadrobie). Czytałem tylko Trylogie Mrocznego Elfa i Bezgłośną Klinge.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 16, 2004, 09:12:06 pm »
Ja Czytałem ww trylogie :P hehehe nie ma to jak drizzt do`urden :P swoją drogą starsznie przydatny jest wBG2 :)
]


Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Książki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 16, 2004, 09:12:12 pm »
Ja czytałem tylko "Janko Muzykant" ... czytał ktoś ?


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 16, 2004, 09:18:38 pm »
Jedyne książki jakie przeczytałem to lektury oraz "Magiczne Przygody Kubusia Puchatka"(znacie to :D ?)
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Książki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 16, 2004, 10:38:06 pm »
No widze że większość Tolkiena czyta... Mam teraz taką lektóre "Rudy dżil i jesgo pies" właśnie Tolkiena. Jeszcze nie czytałam ale to pewno jakaś inna (no na pewno bardziej dziecięca) książka niż inne jego powieści ;)  

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Książki
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 16, 2004, 10:54:25 pm »
No ja czytam dużo i często więc nie będe wymieniał wszystkiego tylko moje ulubione pozycje:
-cała saga o Wiedźminie plus opowiadania Sapkowskiego
-saga o Diunie
-książki z Dragonlance
-"Ostatni bastion Barta Dawesa" - Stephen King

Forgotteny też czytałem i to bardzo dużo, swego czasu robiły na mnie duże wrażenie, ale po zapoznaniu się z ambitniejszymi książkami zrozumiałem że Forgotteny są takie jakie są(IMO bezpłciowe, nudne i wybitnie mało inteligetne)

EDIT:

Zapomniałbym jeszcze o:
-Cyklu o świecie dysku Pratcheta
-Mistrzu zagadek z Hed
-drugim i trzecim tomie książek ze świata Diablo(pierwszy ma imo te same wady co forgotteny)
-Planescape Torment - Strony Bólu

Ps. Jeśli kogoś dziwi brak Tolkiena na tej liście to zaznaczam że po prostu mi nie przypadł do gustu :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2004, 10:59:06 pm wysłana przez Morchol »

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 17, 2004, 12:45:01 am »
- Sapkowski - saga o Wiedźminie i Narrenturm (czekam na ciag dalszy :D)
- Tolkien - Silmarillon, Hobbit, oraz Władca Pierscieni
- Herbert - Diuna (zwlaszcza pierwsza czesc :lol:)...BTW: chold dla pierwszego RTS'a w historii gier komputerowych
- King - raczej wszystko, ale najbardziej "To", oraz ciekawe opowiadanie fantasy!?! "Lzy Smoka"
- Masterton - jak wyzej..."Trans Smierci", "Wojownicy Snow" (lub "Wojownicy Nocy", jush nie pamietam ;)), "Dziedzictwo"
- Feliks W. Kres - "Polnocna Granica" i "Grombelardzka Legenda" (moglem pokrecic tytul...znowu ;))

dla fanow "Wladcy..." polecam K.J.Yeskov'a "Ostatni Wladca Pierscienia"...przezytajcie, a zmieni sie wam wszystko, co do tej pory mieliscie w glowach na temat "Wladcy..."...Morchol, polecam :)

MarvelliX

  • Gość
Książki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 17, 2004, 01:18:40 am »
Ksssiążka... ksssiążka?? ... hmmm... ossstatnią czytał Moja jakieś pół roku temu i była to ksssiążka niejakiego Mithnika :)  (tak chyba sssię to pisze :unsure: - pewnie część z was go zna ;) ) i nawet nauczył sssię kilka sssztuczek hakerskich :devil:  

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Książki
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 17, 2004, 01:41:21 am »
Bardzo mi sie podobała książka "Ferdydurke", calej nie przeczytalem, ale za to podobalo mi sie w niej to, ze to jest niezly szkolny humor. Bardzo fajnie wyszla na tym dziewczyna, taka jedna bohaterka ksiazki, ktorej imienia nie pamietam... hahaha  :lol: niezle sie usmialem, nawet dobrze jej tak bylo.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Książki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 17, 2004, 09:11:24 am »
Cytuj
Jedyne książki jakie przeczytałem to lektury oraz "Magiczne Przygody Kubusia Puchatka"(znacie to :D ?)
chodzi ci o przygody z winkiem Herkules Clasic Poinsk Apiritiv(dokładniejszej pisowni nie znam :D )

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Książki
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 17, 2004, 10:22:19 am »
Ja tam jestem fanem 13 ksiegi pana Tadeusza :P  Szczegolnie jesli nie musze czytac jej sam a czyta ja Daniel Olbrychski (piekna MP3 :w00t: )! A tak na serio to ksiazek nie czytam(nawet lektur) jedyne co czytam to mangi i takie krotkie opowiadania amatorow(czyli fantexty najczesciej fanow mangi takie jakie byly publikowane w Kawaii) aha no i jeszcze wlasnie texty typu 13 ksiega "Pana duze T" cz ybasn o kroleweni pizdolonie i 3 braciach (utorstwa Hrabii Aleksandra Fredro) no albo Magiczne przygody kubusia puchatka (ja czytalem Solidus- i sa piekne)


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Książki
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 17, 2004, 08:08:13 pm »
Hmmmmmmm.....książki ..powiem szczeże że ni mam zabardzo czasu żeby co kolwiek czytać(choć na mangi zawsze troche czasu wyskrobiem)..choć kilka już w swoim żywocie przeczytałam mianowicie:
-"Zielony jeżdziec" Kristein Britain
-"Sage o ludziach lodu" (utknełam na 9 tomie ;) )
-"Silmarillion" Tolkiena (jeszcze czytam)

(Mam nadzieje że kiedyś jeszcze coś przeczytam zanim zapomne jak to się robi ;) )

Offline Quezacotl

  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • http://
Książki
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 20, 2004, 10:00:07 am »
ja dopiero od niedawna zaczołem czytać książki, wcześniej przez kilka lat nie przeczytałem żadnej :unsure:, ale teraz staram się to nadrobić  :D
 
Do moich ulubionych tytułów należą:
"Władca Pierścieni","Hobbit","Silmarillon" - J.R.R.Tolkien
"Eryk Promienooki" - H.R.Haggard
"Komu bije dzwon" - E.Hemingway
"Nędznicy" - W.Hugo
"Jest widok ogromniejszy od widoku morza - niebo. Jest widok ogromniejszy od widoku nieba - wnętrze ludzkiej duszy."