Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 2941174 razy)

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39880 dnia: Stycznia 27, 2020, 10:42:32 pm »
No hejka ziomale z betonowej dżungli :) Ja pracuje w najbardziej znienawidzonym zawodzie świata czyli Straz Miejska + drugi etat na noclegowni dla bezdomnych :D Jak wiecie zawsze lubiłem pić alkohol więc popadłem z jednaj skrajności w drugą. Najpierw daję mandaty za picie alkoholu a poźniej sam ładuję sake z bezdomnymi hahahahaha. Po za tym jestem tatą czwórki dzieci i "menżem" pięknej żony, która mnie bije i krzyczy na mnie :P Obecnie gram na PS4 i Switch razem z moimi chłopakami. Ogrywam demo FF VII Remake na PS4 wraz z dziećmi żeby wpoić im na czym tatuś się wychował i w co maja grać w przyszłości :) Ogólnie jest spoko, bywają gorsze dni no ale nie można mieć wszystkiego ;) No i nikt już do mnie nie mówi Fiutek :D Pozdro 600V dla wszystkich :) Jak by ktoś chciał FB do mnie to pisać, zobaczycie jaki jestem przystoiny i fajny w dalszym ciągu :D

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39881 dnia: Marca 06, 2020, 08:07:06 pm »




wreszcie po latach jest. troszkę im to zajęło. własnie obczajam demo >.<
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39882 dnia: Marca 13, 2020, 10:33:09 am »
Mnie demo mile zaskoczyło. Byłem dość sceptycznie nastawiony do tego remake'u, ale po przejściu dema mogę przyznać, że nostalgia mnie trochę połaskotała i mam lekkiego hype'a. Nie takiego jak na RE3 Remake, ale chyba też poleci preorder.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39883 dnia: Marca 13, 2020, 09:03:37 pm »
Demko nie jest złe, ale w sumie wszystko już z grubsza widziałem na filmikach. Czekam na danie główne.
W sumie to jest materiał który ciężko spierdzielić i to mi daje nadzieję.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39884 dnia: Marca 17, 2020, 11:55:32 pm »
Eh, zazdraszczam posiadaczom PS4. Grałabym. Pięknie wygląda demo. Super było zobaczyć dawnych znajomków, którzy w końcu dostali głosu. Uważam, że świetną robotę odwalili z Barretem, aktor od jego głosu zagrał go w punkt!
Nie wiem czy to sentyment czy co, ale na prawdę miło się oglądało demo. Czekam na Gold Saucer!!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39885 dnia: Kwietnia 12, 2020, 07:17:04 pm »
Siema mordeczki, jak tam sobie radzimy z pandemią? Jest FF VII remake grany?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39886 dnia: Kwietnia 14, 2020, 03:45:04 pm »
Ja trochę grywam na raspberry pi na retro pie w stare gry, bo mnie nostalgia wzięła, na ps4 głównie w Soul Calibur 6 albo jakieś indyki. Mam teraz dużo wolnego czasu przez rozwalone kolano i ciągle na rehabilitacji ;/. Niestety do pracy fizycznej się już nie nadam, bo zostało na 135 stopniach i se nawet ukucnąć nie mogę, a i naprawić go nie mogą bo będą znowu zrosty, więc tak sobie wegetuje trochę. Chyba domową kurą już do końca życia zostanę ;/. No chyba, że gdzieś do IT się dostane albo coś.
Byłaś z tym u kilku lekarzy? Bo często się zdarza, że jeden czy dwóch źle zdiagnolizuje podczas gdy można jeszcze coś zrobić.

Em diagnoza niczego nie zmieni. Brak kawałka kości, która sie złamała nie pozwala go zgiąć dalej ;).
Hej!
Ale tutaj fajnie było. :D Ale klimat, zajrzałam na forum, a tu zombiaczki znajduję jeszcze piszące w 2019. :D
Sposobność może u mnie słaba, ale zajrzałam słuchajcie pooglądać sobie TEN temat. Robię sobie takie wideo ze wspominajkami jak to dawniej rysowałam i co mnie inspirowało. Dział Fanfik był dla mnie przełomowy. Wiecie, że na tym forum po raz pierwszy w życiu wrzuciłam pracę do internetu? I to jeszcze do oceny. :D Bardzo dobrze pamiętam, którą pracę mi zjechaliście haha. Ciekawe czy ktoś z Was by odnalazł. Ale fajnie było dostawać konstruktywną krytykę, to było super. :)

Czy ktoś mnie jeszcze przeczyta, teraz jak już się naprodukowałam?

Ja czasem zaglądam hehe. Kurde muszę się przyznać, że już nie pamiętam, która to była praca. W sumie też chyba tu pierwszy raz wrzucałam swoje arty, zanim założyłam deviantarta.

Siema mordeczki, jak tam sobie radzimy z pandemią? Jest FF VII remake grany?
Ja właśnie gram ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2020, 09:01:11 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39887 dnia: Kwietnia 14, 2020, 04:58:08 pm »
No i jak wrażenia? Ja już się przymierzałem do zakupu, ale zobaczyłem że kosztuje 60 euro na PS Storze, więc stwierdziłem że poczekam aż stanieje. Znając życie wytrzymam tydzień i kupię i tak w pełnej cenie ¯\_(ツ)_/¯

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39888 dnia: Kwietnia 14, 2020, 09:03:46 pm »
Mam wersje z tym nowym chocobo. W sumie całkiem spoko jest, choć tyłka nie urywa, może dlatego, że nie miałam jakiś super oczekiwań i się jakoś na niego nie napalałam? Parę nowych rzeczy dali oczywiście, zupełnie inaczej się w niego gra no i mnie osobiście przypomina trochę ffXV.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39889 dnia: Kwietnia 21, 2020, 03:46:23 am »
20 kilka godzin za mną.

Jest zadziwiająco dobrze.

Są tu co prawda artefakty nowożytnego beznamiętnego Square Enix, najlepszy przykład to chyba Chadley.

Ale generalnie na każdym kroku czuć że poświęcili ogromna uwagę detalom.
Midgar jest żywy jak nigdy, muzyka zmienia się non stop, kamera w scenkach nie lubi za długo być w tej samej nudnej pozycji. System walki jest okej, nie mam zamiaru go jakoś wychwalać ale spełnia swoje zadanie. Wolałbym żeby bawili się turówka jak Persona albo poszli całkiem w akcje jak Nier z unikami które faktycznie działają. Spierdolili trochę summony i w ogóle cały ten system materii niby tu nadal jest, ale jakoś taki mniej jurny się wydaje.

Słyszałem że zakończenie odrzuca wielu ludzi, cóż, na ten temat wypowiedzieć się nie mogę. Ale na pewno mocno coś zmieniają. Czuć tu dość często takie podejście na zasadzie "nah nie będziemy zwykła kopią, zrobimy to inaczej" w domyśle - lepiej

Czy można zrobić FF7 lepiej?
Być może, ale wydaje mi się że Nomura i spółka będą musieli się zadowolić tym, że zrobili to inaczej.

Bardziej szczegółowo - na pewno.
Odważnie? Zależy jak na to patrzeć.
W sumie jak na takiego giganta AAA, trochę tak.
Z drugiej strony gadanie o szatanie w honeybee inn już nie wchodzi w rachubę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 06:49:19 am wysłana przez Sitheral »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39890 dnia: Kwietnia 26, 2020, 07:02:27 pm »
Ja dopiero pewnie po wypłacie kupię, choć chyba kogoś pojebało z tą ceną.
Z tego co widziałem po wielu filmikach to jest spoko, ale absolutnie nie podoba mi się wpieprzanie Sephirotha gdzie tylko się da, przez co całą otoczkę z jego tajemniczością z oryginału chuj strzela.

Druga sprawa, jestem prawie przekonany, że zrobią jakiś dziwny motyw ze wskrzeszaniem Aerith po tym co odwalali tutaj.

Trzecia sprawa to boję się ile będzie tego części. Remake zahacza jedynie o Midgard, a to była 1/3 pierwszej płyty. Albo reszta będzie ultra skondensowana, albo bedzie sie to ciągnąć jeszcze przez 10 części. Jeśli pójdą w to pierwsze, to o łażeniu po mapie raczej możemy zapomnieć.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39891 dnia: Kwietnia 30, 2020, 01:26:08 am »
Ponieważ jestem po wypłacie i przełamałem się, kupiłem rimejk. Jeszcze nie przeszedłem całego, ale parę rzeczy mogę w sumie powiedzieć. Niektóre mogą być spojlerowe, więc jak ktoś nie chce to niech nie czyta.


Filler jest. Jest go wręcz dużo. Odstęp między zniszczeniem pierwszego reaktora a wyprawą do drugiego to jakieś 10 godzin. Z jednej strony spoko, bo Wedge, Biggs i Jessie są dużo bardziej rozbudowani jako postacie. Z drugiej - jak pisałem filler. Nie są oni ani grywalni ani nie pomagają w walce (poza jednym przypadkiem może), a wątki z nimi nie są jakoś super ważne, żeby fabuła mogła się dalej toczyć.
Sam Midgar za to faktycznie jest zajebiście przekonywujący jako prawdziwe, żywe miasto i tu duży plus.

Muzycznie jest bardzo dobrze. Narzekałem na to, że gra będzie "generic orchestra", ale jednak jest dużo wariacji. Praktycznie każdy boss ma własną wersję utworów z oryginału.

Z gameplay'em zgodzę się z Sitheralem. Jest okej, ale dupy nie urywa. Czasem też mam wrażenie, że niektórzy przeciwnicy są zbyt "gąbkowaci".
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39892 dnia: Maja 05, 2020, 05:15:33 pm »
Fakt, fillerow jest dość sporo.
Choć odwzorowywanie Migdaru w takiej skali i tak jest szalonym przedsięwzięciem.
Ogólnie fakt że jest to pierwszy epizod a zarazem zamierzony i wykonany jest jako pełnoprawna gra psuje tempo i zatruwa narracje.

Czy dodatkowe rozszerzenie istotnej postaci o nowe sceny i dialogi nierzadko tak naprawdę o dupie marynie są warte dwóch godzin w jakiejś nijakiej, podziemnej miejscowie? Może jeśli bardzo polubicie system walki...

Ujmując to jeszcze inaczej

FF7 jest grą która zawsze wydawała mi się
Bezkompromisowa
I to daje jej moc by biegać z buster swordem cała noc
Czy coś

Remake nie jest bezkompromisowy
No, może w kwestii grafy, hehe

Oczywiście, to nadal jest bardzo dobra gra.
Po prostu osobiście mam poprzeczkę gdzieś przy maksie ustawioną na ten konkretny remake, zwłaszcza że jest tylko częścią.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2020, 08:05:09 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39893 dnia: Maja 14, 2020, 02:37:38 pm »
Cytuj
Ogólnie fakt że jest to pierwszy epizod a zarazem zamierzony i wykonany jest jako pełnoprawna gra psuje tempo i zatruwa narracje.
Zgodzę się, ale zagrałem dla porównania w oryginał i chyba innego wyboru nie mieli. Dialogi w oryginale zestarzały się jak mleko i większość z nich brzmi trochę jak fanfik 10-latka, gdzie każda sprawa jest załatwiana w 2-3 zdania, byle by tylko gnać do przodu i zacząć kolejny wątek. Tutaj dialogi i interakcje między postaciami są bardziej naturalne, co niestety też wydłuża wszystko. Problem pewnie był taki, że albo rozciągniemy Midgar do 40 godzin i zrobimy z tego pierwszą część, albo pierwsza część skończy się gdzieś w dupie, całkowicie znikąd, np. w Golden Saucer.

Niestety, wydaje mi się, że FFVIIR był przedsięwzięciem, które trochę przerosło Square.

Cytuj
Po prostu osobiście mam poprzeczkę gdzieś przy maksie ustawioną na ten konkretny remake, zwłaszcza że jest tylko częścią.
Ja bym ją obniżył na Twoim miejscu. Ten remake to bardziej Final Fantasy VII: WHAT IF, szczególnie, że twórcy już potwierdzili, że tutaj wydarzenia potoczyły się całkowicie inaczej (największym dowodem czego jest fakt, że Zack żyje).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39894 dnia: Maja 16, 2020, 09:49:27 am »
Akurat ten motyw "what if" w sumie doceniam. Tak jest ciekawiej.
Na pewno to jest fakt? Może przysypiałem oglądając to ale generalnie widziałem jakieś mętne scenki które działy się może w przeszłości, może w alternatywnej rzeczywistości a może w czyjejś głowie i w sumie nic z nich imo nie wynika wprost. Cloud jakoś tego Buster Sworda musiał jednak zdobyć co nie?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39895 dnia: Maja 16, 2020, 07:04:23 pm »
Jeden z wywiadów co czytałem to potwierdza, do tego pierdyliard elementów z gry mocno sugeruje, że będą robione jakieś dziwne manewry z liniami czasu itp. Nie zdziwię się jak śmierć Aerith będzie przesunięta gdzieś indziej albo w ogóle pominięta.
Co nie wiem czy mnie by rozczarowało czy nie, bo o ile Aerith za bardzo mnie nie obchodziła w oryginale, to jej wersja remake'owa jest fenomenalna.

Anyway, drugą sprawą jest samo zakończenie, w którym Cloud i Zack idą razem do Midgar, już po wielkim "last stand", gdzie Zack powinien był zginąć.
Jeszcze jest też fakt, że Biggs i Wedge też nadal żyją. Fakt, nie były to postacie jakoś super ważne dla całej fabuły, ale jednak postanowili zmienić ich losy.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2020, 05:07:21 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39896 dnia: Maja 16, 2020, 09:30:30 pm »
Hmm. Co by nie mówić jedno im muszę przyznać, po takiej części pierwszej chyba teraz nikt nie wie jak to będzie z Aeris i to jest coś co zdecydowanie zachęci ludzi do kolejnej części.
Ta niepewność jak potraktują jej śmierć była zawsze, ale teraz nabrała trochę innego wymiaru, ma szansę być czymś więcej niż tanim fanserwisem.
Chociaż jej śmierć a przede wszystkim jej permamentność być może jest nawet najmocniejszą częścią oryginału. Nie wiem czy można tutaj zjeść ciastko i mieć ciastko. Może z kilkoma ścieżkami i zakończeniami.
Może z motywami na wzór Mayuri ze Steins Gate...
No, na to sobie zresztą poczekamy jeszcze długo.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2020, 09:42:58 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39897 dnia: Lipca 18, 2020, 10:30:23 pm »
A może zrobią wreszcie wskrzeszenie Aeris jako poboczny quest. To byłaby dopiero zmiana względem pierwowzoru :D

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39898 dnia: Lipca 22, 2020, 10:45:53 pm »
Rozczulający jest fakt, że to forum nadal istnieje po tylu latach. Jest tu mój najstarszy zachowany, cyfrowy ślad, z czasów, gdy byłem jeszcze nienadpsutym przez życie nastolatkiem. Niedługo będę miał prawie dwa razy tyle na karku. Jak łzy w deszczu i tak dalej...

Kilka lat temu doszedłem do wniosku, że nie mam ochoty już w nic grać. Na temat przyczyn takiego stanu rzeczy niejeden ściek wylano - o złych korporacjach, uproszczeniach, spłyceniach, wszędobylskiej poprawności politycznej itd. - ale sprowadza się to wszystko do tego, że z gier uleciała jakaś esencja, coś trudno uchwytnego, co wynikało ze wszystkich elementów starych gier (kierunku artystycznego, muzyki, gameplayu, fabuły, grafiki). Dziś, kiedy napotykam coś "dla graczy" (nawet sterowniki do karty graficznej), to omijam szerokim łukiem.

Mimo wszystko, rok temu urządziłem sobie maraton FFVI - FFX. Jako niegdysiejszy, niereformowalny fanboy FFVII muszę przyznać, że ta gra postarzała się średnio. Oczywiście jest to aż nadto naturalne biorąc pod uwagę fakt, że zarówno ja, jak i wszytko wokół było 22 lata młodsze, kiedy grałem w to pierwszy raz. Ze wstydem muszę stwierdzić, że z całego ww. towarzystwa najlepiej bawiłem się przy Ósemce. Może moja podświadomość chciała mi powiedzieć, że moje miejsce jest w piekle, skoro wielogodzinne ściąganie magii z grzybów i gąsienic okazało się najbardziej adekwatnym doświadczeniem...

Jednak potem zagrałem w Chrono Cross. Cóż, ta gra się nie postarzała. Dostarczyła mi równie dziwnych i melancholijnych emocji, co kiedyś. Drażnią mnie te wszystkie wywody, że gry są OCZYWIŚCIE sztuką, ale ta gra bez wątpienia jest dziełem sztuki.

W remake pewnie zagram z ciekawości, kiedy wszystkie części pojawią się na PC (przygodę z konsolami zakończyłem na PS2) - jak mniemam za jakieś 2/3 lata, więc powinienem się wyrobić przed kryzysem wieku średniego.

Pozdrawiam serdecznie

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39899 dnia: Lipca 30, 2020, 12:35:17 am »
Ja to osobiście czekam aż ff7r potanieje, albo lepiej może na jakiejś wyprzedaży u Mariana i Barbary w Media będzie to łyknę jak Persone 5 i Fallen Order ostatnio za śmieszne pieniądze.
Osobiście cały czas męczę FF XIV i z wypiekami na moim starym ryjcu czekam jak gówniarz na patch 5.3. ta, wiem. płatne mmo, abonament i tak dalej. dwie paczki fajek miesięcznie mniej, albo ewentualnie skrzynka piwa mniej. Studia i tak mi wątrobę wyniszczyły więc można sobie piwo odpuścić.


a rzucę tu trochę screenów, a co mi tam.

https://imgur.com/gallery/f51hYKu

https://imgur.com/gallery/ghdlPEC

dwa albumy plus jako bonus coś bardziej gwiezdno-wojennego niż ostatnie gwiezdne wojny: (leniwy jestem i nie chce mi się rozmiarówki screenów zmieniać)
Kame Hame Ha