Autor Wątek: Demony  (Przeczytany 7776 razy)

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Demony
« dnia: Marca 04, 2005, 12:05:09 am »
Zastanawiało mnie czy ktoś na forum interesuje się japońskimi demonami, czy też demonami
ogólnie jeżeli tak to wałaśnie po to zakładam ten temat...
jeżeli któś będzie znał jakiegoś demona to go zaraz tu dorzucić prosze ;)
Info zbieram na temat pobratymców z dalekiego wsochdu :P

Kappa:
Żyje w rzekach i jeziorach tam czycha na swoje ofiary.
Można było ucic spod jego szczęk na dwa sposoby(żywił się oczywiście najczęściej ludźmi),
dając mu ogórka(to nie żart :) ) lub melona, lub kłaniając mu się, kappa to wychowany demon i
odwzajemnia ukłony przy czym rozlewa płyn który daje mu nadnaturalną moc, gdyż gromadzi się
on na środku głowy.
Przedstawiany jako bóstwo wody- pół żółw, pół człowiek, żyjący w rzekach.

Yuurei:
Demon tragicznie zmarłej kobiety, która szuka zemsty, przykład to film taki jak klątwa.

Oni:
Oni to diabło podobne demony o długich szponach, rozwichrzonych włosach, okrutnym spojżeniu, posiada dwa rogi na czole zupełnie jak wyobrażenie diabła w aszej kulturze. Demony te przyodziewają tygrysie skóry i potrafią latać. Oni polują na dusze ludzi którzy grzeszyli na ziemskim padole

Bakemono:
Odpowiedni naszego goblina w kulturze wschodu.

Ningyo:
To nie demon a odpowiednik naszej syreny(nie móie o samochodzie :P )

Raiju:
Jego imie oznacza "Zwierze Gromu". To demon błyskawić kształtem przypominający kota, borsuka lub łasice.
W czsie burz staje się wyjątkowo podniecony i skacze z drzewa na drzewo. Jeżeli drzewo nosi znamiona pioruna, ludzie mówią że to pazury Raijego go dotknęły.

Emma-O
Strażnik podziemnoego świata... (tyle wywnioskowałem z tamtej strony... czemu japończycy nie zaczną pisać więcej po angielsku, Tant rozgryzłeś już jaką mają klawiaturę ?? )

Ho-oo:
Będzie że to ich Pheonix :)

Poprawiajcie jeżeli jest błąd (byle nie ortograficzne :P ) wszystko jest wyciągane z różnych stron jeżeli dzieś macie katalog to chętnie zerknę ;)
]


Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Demony
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2005, 08:12:25 am »
A ja wiem mw. jaką maja klawiature ;] piszą normalnymi literami, po napisaniu 2 lub 3 znaków pżekształcają się w .. hiragane ( hyba ,znaczy tą z mniejszą iloscia znaczków,ale huy wie która to która ;]), i kilka razy widziałęm jak po napisaniu całego wyrazu pżekształcają się w tom co ma więcej znaczków kanji .. czy coś ;/

A co do demonów to hyba genma też były ;], i te z gługimi nosami co po lasah buszowały. Ale niehce mi sie szukać po animach i grah jak to z nimi było ;].

A Oni demony to spoko ziomki, szczegulnie w onimushy ;], Kappa zato żądził w harvest moonie , za bodajże 8 ogórków dawał magiczną jagode ;]


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Demony
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2005, 01:58:23 pm »
Jeszcze był Tengu. Tylko praktycznie nic o nim nie wiem :/ Pamiętam że jest to jeden z najstarszniejszy demonów.... Jak sie więcej dowiem to napisze :P

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Demony
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2005, 02:48:27 pm »
poszukałem i...
Tengu to leśne i górskie gobliny, których nadnaturalne moce to:
-Zmiana formy w forme humanoida lub zwierzęcą
-Możliwość porozumiewania się telepatią
-Teleportacja
-Możliwość pojawiania się w snach
 
]


Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Demony
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2005, 02:52:13 pm »
I hyba maja długie nosy


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Demony
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 04, 2005, 06:13:10 pm »
cóż nie da sie ukryć że mają :D  
]


Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Demony
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 04, 2005, 07:18:27 pm »
Widze że nasze informacje są inne devil :P Ja czytałem, że jest to jedno z najstraszniejszych bóst..... Tak przynajmniej mowił (a właściwie pisał) o nim Graham Masterton w swojej książeczce "Tengu". O Kappie też tam jest, ale tu sie inf, zgadzają :P

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Demony
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 04, 2005, 07:28:26 pm »
hmm Tengu z bodajże Champloo to właśnie tak jak pisali przedmówcy, więc może Masterton czerpał wiedze skądinąd albo chodziło o "inne" Tengu? bo watpie żeby twórcy Czampla się gorzej znali na własnej mitologii niż Masterton :P

MarvelliX

  • Gość
Demony
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 04, 2005, 08:05:59 pm »
Nie interesuje sie może demonami wschodnimi ale moge wymienic cos z demonologi zachodu :P

Belial (Beliar lub Berial) - często utożsamiany z Szatanem ale jessst tylko ssstrażnikiem Piekła

Belfegor (Belfagor, Baal-Peor - "władca szczelin" lub "bóg Baal z góry Phegor) - pierwotnie czczony pod possstacią fallusssa (tak wielkiegho penisssa :F) moabicki bóg rozpusssty, który, według kabalistów, był niegdyśśś aniołem chóru księssstw. W piekle Belfegor jessst demonem odkryć i przemyślnych wynalazków. Przywołany, ukazuje się pod possstacią młodej kobiety.

Ja tam bardziej sssie aniołami (także upadłymi) interesssuje niż wyłącznie demonami.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Demony
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 04, 2005, 08:23:57 pm »
Cytuj
Widze że nasze informacje są inne devil :P Ja czytałem, że jest to jedno z najstraszniejszych bóst..... Tak przynajmniej mowił (a właściwie pisał) o nim Graham Masterton w swojej książeczce "Tengu". O Kappie też tam jest, ale tu sie inf, zgadzają :P
nie wiem jeżeli sie myle to korygujcie ;) ja to wszystko wyciągam z netu ;)
]


Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Demony
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 04, 2005, 08:28:25 pm »
Cytuj
Ja tam bardziej sssie aniołami (także upadłymi) interesssuje niż wyłącznie demonami.

no to akurat nie masz problemu, bo w "naszej" religi wszystkie demony to upadłe anioły ;)

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Demony
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2005, 10:23:30 am »
Z japońskich kojarzę tylko te już wymienione, ale co do innych to tu troszeczkę było z tego co wiem :P :

http://www.teksty.gildia.pl/kormak/hierarchie_demonow

http://www.czarymary.pl/goecja.html

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Demony
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 07, 2005, 09:41:38 pm »
To ja napisze O kyubim wkoncu to tez demon i skad pochodzi

Dziewięcioogoniasty lisi (z jap. Kitsune to lis) demon terroryzujący niegdyś wioskę Konoha-Gakure; w walce z nim utraciło życie wielu tak zwykłych (jak np. rodzice Iruki) jak i znamienitych shinobi tamtych lat. Sam wielki Czwarty Hokage zginął, pieczętując demona w ciele małego chłopca, którym był Naruto (z tym wiąże się pewna nieścisłość, ale nie tu miejsce na to).

Kyuubi wywodzi się z japońskiego folkloru i jest zaliczany do lisich dusz zwanych Kitsune. Zgodnie z legendą, ów dziewięcioogoniasty lis mając 100 lat potrafił opanowywać dusze ludzkie, mając 500 jego sierść przybierała biały kolor, a on sam potrafił zmieniać się w dowolnego człowieka, a osiągając magiczny wiek 1000 lat stawał się złoty i wyrastało mu dziewięć ogonów.

Te same legendy głoszą, że Kyuubi terroryzował niegdyś Indie, Chiny i Japonię, przemieniając się w piękną kobietę i przejmując władzę nad krajem kontrolując duszę władcy. Gdy dziewięcioogoniasty przybył do Japonii, stał się kochanką ówczesnego japońskiego cesarza Toba. Cesarz stawał się coraz słabszy, coraz bardziej chory, aż w końcu abdykował w 1123 roku (należy wspomnieć, że legenda ta ma prawdziwe podłoże polityczne tamtego okresu, ale szkoda zachodu by o tym pisać) i będąc u kresu sił zwrócił się o pomoc do swojego zaufanego nadwornego astrologa, Abe no Yasunariego (tudzież Abe no Seimei zależnie od podań). Ten, samemu będąc potomkiem lisa (kolejna legenda), znał sposób na zdemaskowanie złej kobiety, zatem udał się do niej zmuszając ją do spojrzenia w lustro - zwierciadło ukazało prawdę, odbijając nie piękną, złudną twarz, a połyskującego złotego lisa.

Jakiś czas potem, gdy manipulacje Kyuubiego zaczęły znikać, Abe zbudował w ogrodzie ołtarz i począł się modlić o zdrowie dla swego pana. Kyuubi skoczył na ołtarz, ukazując się w swej prawdziwej postaci, co ostatecznie go zdemaskowało. Lis odleciał, kierując się na obszar dzisiejszej prefektury Tochigi. W locie ujrzała go dwójka sławnych łuczników. Kazusa i Miura, którzy ciężko zranili lisa swymi strzałami. Konający Kyuubi przeniósł swą duszę do pobliskiego głazu. Od tego momentu głaz został przeklęty, a każdy, kto go dotknął, umierał. Nie rosły wokół niego rośliny, nie śpiewały ptaki - nie było życia.

O dalszych losach lisa opowiada sztuka Noh pt. "Kamień Śmierci": trzy wieki później kapłan Zen Genno i jego towarzysz wracali do Kyoto, gdy nagle dostrzegli, że ptaki przelatujące nad pobliskim kamieniem umierały. Podchodząc bliżej, pojawiła się piękna kobieta skora do opowieści na temat kamienia. Po przepytaniu prawda wyszła na jaw - to dusza tej samej kobiety, która omiotła trzech władców. Dusza prosi Genno o modlitwę, w zamian obiecując mu ukazanie się w swej prawdziwej postaci. Genno wykonuje rytuał, odmawiając buddyjskie modlitwy, a z pękającego kamienia przy melodii błyskawic wyłania się duch Kyuubiego, wykonując taniec, którym niegdyś uwiódł wielkich władców. Lis klęka przed Genno, obiecując że już nigdy nie uczyni żadnej krzywdy, po czym znika, i tak legenda definitywnie się kończy.

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Demony
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 20, 2006, 06:18:46 pm »
Jak ktoś lubi japońskie demony to poleacm pograć w Shin Megami tensei : Nocturne(w europie podtytuł " Lucifer's Call") Tam jets niesamowicie duuużo japońskich bóstw i demonów - wszystkie są opisane . Ułamek z nich opisałem w Mitomanii w Psx Extreme.
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline marta1313

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • suknie wieczorowe
Odp: Demony
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2011, 07:58:17 pm »
Ja swego czasu interesowałam się demonami pochodzącymi z Indii i Sri Lanki.