Autor Wątek: Czy ludzie to muzyczni rasiści ?  (Przeczytany 12132 razy)

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« dnia: Stycznia 05, 2004, 07:42:00 pm »
he he he :P temat dosc dziwny jednak cos w tym jest. popatrzcie np. na takiego \"milosnika-muzyki-technicznej\" :P i takiego \"milosnika-muzyki-raczej-ciezshej\" ci ludzie raczej sie ni lubia z racji tego ze inaczej sie ubieraja i z racji tego ze jewden nie toleruje muzyki innego ... heh taki cos w naszym baaaardzo \"tolerancyjnym\" kraju ... coosh o tym sadzicie ? potrzeba zmiany czy rozrooby ? aby ukazac kto lepszy ?Stan po jednej ze stron i wypowiedz swoje zdanie ...                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2004, 08:09:30 pm »
bylo, jest, moze bedzie  :) przyjelo sie tak ze ludzi sluchajacy ciezkiej muzyki odrazy sa kajazeni z szatanistami , a ci ktorzy sluchaja techno to ludzie ktorzy \"jada na dopalaczach\", ja tam slucham muzy ciezkich obyczajow  :D ale uwazam ze na imprezach nie moglbym sie wybawic bez muzyki techno  :)                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Gladi

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2004, 11:30:58 am »
Ja też lubię sobie KoRna posłuchać, ale do zabawy to się nie nadaję. Co do rasizmu i nietolerancji to nie jest to tylko sprawa muzyki. Ludzie są i zawsze będą nietolerancyjini, jedni mniej kwestia charakteru. Np nie przepadam za HIp-hopem ale, niektóre kawałki są ciekawę. Ograniczanie się do jednego gatunku jest głupie. A psioczenie na muzę której się nie słucha ecze gorsze.                            
Żyj tak,aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz.

Offline RED XIII

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.redzik.deviantart.com
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2004, 01:10:47 pm »
KoRna mam wszystkie płyty i teledyski (chyba brakuje ze 2uch albo jednegi do całej kolekcji) A co do rasizmu to nielubie HH nieważne czy śpiewa \"biały\" czy \"czarny\" pszez to go nielubie bo depraguje pożadnych ludzi , ja zobaczyłem jak mój kolega co słuchał rocka nagle zaczoł słuchać HH i słucha do tej pory (3 lata) . Niepodoba mi sie jego zmiana .... HH jest wulgarny (są też kawałki niewulgarne oczywiście) .... A pozatym kilka kawałków jest fajne ale jeśli chodzi o nie to to są głównie kawałki łączone z metalem albo rockiem np. Play Me (KoRn\'a) czy  Fear Factory - Back the fuck up ..... ale sprawe pozostawiam wam , wszak każdy ma odmienne zdanie ............                            
Traktuj każdy dzień jak swój ostatni , byś mógł umrzeć wieczorem wolnym od żalu ...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2004, 03:02:29 pm »
Cytuj
. Np nie przepadam za HIp-hopem ale, niektóre kawałki są ciekawę. Ograniczanie się do jednego gatunku jest głupie. A psioczenie na muzę której się nie słucha ecze gorsze.
nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Powód: dopóki u nas w polsce tworzył jeno Liroy HH miał wysoki poziom. A teraz powstaje tyle badziewia i szmelcu, że aż płakać się chce. Dawno nie słyszałem pożądnego kawałka HH. Współczesne pozycje ograniczają się do takich typu :\" Mój dres to moja rzeczywistość....\" ke pasza, co to ma kuźwa być???  Ale drugią teorię potwierdzę, oprócz metalu lubię też posłuchać solidnej polskiej muzy: T.Love, Pudelsi..... Co do trzeciego. Włącz radio, ustaw Ostrołęckie OKO i co? HipHop...  słucham mimo chęci, radia nie wyłącze bo mam lenia. Słucham więc psioczyć mogę. Często każdy z nas słucha tego, czego nie lubi mimo własnej woli - w szkole, na podwórku, ulicy, sklepie itd itp                            
Kame Hame Ha

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2004, 03:45:17 pm »
Cytuj
nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Powód: dopóki u nas w polsce tworzył jeno Liroy HH miał wysoki poziom. A teraz powstaje tyle badziewia i szmelcu, że aż płakać się chce. Dawno nie słyszałem pożądnego kawałka HH. Współczesne pozycje ograniczają się do takich typu :\" Mój dres to moja rzeczywistość....\"


Najpierw Dark Cloud...masz u mnie browar :D ...zgadzam sie w 100 %...teraz co widze jakis teledysk w HH w TV to pociskam ze smiechu\"...jestem wiekli fifa-rafa,wale 20 panienek dziennie, mam fure z banke, a w HH siedze od 14 lat\" (a sam ma 19 :D)...zacytuje tu Ś.P. Magiga z PFK\"...ludzie co to ma byc, pytam, co to ma znaczyc...\"jedyny polski HH jaki toleruje...Magik byl polskim 2 Pac\'kiem...z jego odjsciem wszystko sie zmienilo...
nie mam okreslonego gatunku muzycznego ktory jest dla mnie the best...lubie posluchac Korna, SOAD, LP, P.O.D. The Prodigy, J.M.Jarre, Depeche Mode, PFK, Kalibra, Limpa...szkoda miejsca na wymienianie...nigdy mi nie przeszkadzalo ze ktos slucha innej muzyki niz ja (no moze poza disco polo :D )...ale wielu ludziom nie podoba sie ze ktos nosi dlugie wlosy i ubiera sie na czarno..dlaczego :?: ..bo nie...jest tyle gatunkow ze kazdy moze sluchac tego co mu sie podoba...byloby dziwnie jak wszyscy sluchaliby tego samego :|                            

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2004, 05:07:02 pm »
Cytuj
...ale wielu ludziom nie podoba sie ze ktos nosi dlugie wlosy i ubiera sie na czarno..dlaczego

niestety polska to kraj nietolerancji, a każdego kto odpowiada temu opisowi uważa się za satanistę... wiem to po znajomych
Cytuj
...jest tyle gatunkow ze kazdy moze sluchac tego co mu sie podoba...byloby dziwnie jak wszyscy sluchaliby tego samego

zgodzę się. To tak samo jak każdy miałby ubierać sie tak samo żyć tak samo, tyle samo zarabiać...  supermocna komuna w tym stulu przedstawiona jest w \"Rok 1984\" . Świetna książka, polecam.                            
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2004, 09:23:07 pm »
Cytuj
Cytuj
...ale wielu ludziom nie podoba sie ze ktos nosi dlugie wlosy i ubiera sie na czarno..dlaczego

niestety polska to kraj nietolerancji, a każdego kto odpowiada temu opisowi uważa się za satanistę... wiem to po znajomych
Cytuj
...jest tyle gatunkow ze kazdy moze sluchac tego co mu sie podoba...byloby dziwnie jak wszyscy sluchaliby tego samego

zgodzę się. To tak samo jak każdy miałby ubierać sie tak samo żyć tak samo, tyle samo zarabiać...  supermocna komuna w tym stulu przedstawiona jest w \"Rok 1984\" . Świetna książka, polecam.

Niedawno ks.Rydzyk(znowy ten\"grzyb\" :D )twierdził,że metal to muzyka satanistyczna itp.itd.
On by pewnie chciał,żeby wszyscy słuchali tylko \"muzyki\"mszalnej.

Co do nietolerancji to masz rację dark cloud.Jeśli np.jakiś napakowany raper zobaczy gościa,co idzie z walkmanem,gdzie można usłyszeć pop to odrazu podejdzie i da mu za to w mordę.No i zabierze walkmana :D                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2004, 09:26:47 pm »
Festival muzyki pod tytułem \"PRL\" (Punk Rock Later czy jak go tam zwą :D) kojarzy mi się z komuną :D Sama nazwa za siebie mówi. Akceptuje jak ktoś słucha muzyki techno, ale jak jeszcze podjeżdż samochodem pod blok z dużymi głośnikami...  :evil:                            
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2004, 09:45:40 pm »
Cytuj
... ale jak jeszcze podjeżdż samochodem pod blok z dużymi głośnikami...  :evil:

tacy sa najgorsi  :) mi np. z HH podobal sie utwor Kaliber 44 \"Garbaty Anioł\" chyba jedyny utwor  :) (przepraszam jak cos przekrecilem ,ale HH to nie moja dziedzina :D ) ... nie moge jak ogladam tych raperow w TV co sie obwiesza tymi lancychami jak choinki ,dziwi mnie to ze sie nie wywala pod takim ciezarem  :D                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 06, 2004, 11:24:22 pm »
HH to tez nie moja dziedzina ale sobie popisze :D

dawno temu swoja pierwsza plyte w naszym pieknym kraju nagral Liroy...najpierw wszyscy sikali w majty bo bylo zaj......fajnie :) , potem zaczeli wrzeszczec ze Liroy to komercha itd bzdety (gdzie Liroy sie skomercjalizowal, nie wiem)...popatrzcie co sie teraz dzieje...szkoda slow...ostatnio porazka HH to Peja (czy jakos tak) i teledysk z jakim zespolem (nie znam nazwy)...szok...co to ma byc...ostatni gest w teledysku (swaj panowie obok siebie wyciagajacy reke w strone kamery z wysunietym placem wskazujacym)...smiech na sali...
to co teraz powstaje to jakies bzdety pisane przez gosci zafascynowanych moda na HH...najlepsze albumy polskiego HH juz powstaly...sa to \"Ksiega Tajemnic Prolog\" Kalibra i \"Kinematografia\" Paktofoniki...dlugo nikt ich nie pobije

(jest to oczywiscie tylko moja opinia, kazdy moze sie z nia niezgodzic...fani HH, nie zabijajcie mnie  :P )                            

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2004, 11:49:46 am »
Cytuj
KoRna mam wszystkie płyty i teledyski (chyba brakuje ze 2uch albo jednegi do całej kolekcji) A co do rasizmu to nielubie HH nieważne czy śpiewa \"biały\" czy \"czarny\" pszez to go nielubie bo depraguje pożadnych ludzi , ja zobaczyłem jak mój kolega co słuchał rocka nagle zaczoł słuchać HH i słucha do tej pory (3 lata) . Niepodoba mi sie jego zmiana .... HH jest wulgarny (są też kawałki niewulgarne oczywiście) .... A pozatym kilka kawałków jest fajne ale jeśli chodzi o nie to to są głównie kawałki łączone z metalem albo rockiem np. Play Me (KoRn\'a) czy  Fear Factory - Back the fuck up ..... ale sprawe pozostawiam wam , wszak każdy ma odmienne zdanie ............




Yup ja roowniesh mam qmpla ktoory sluchal rocka i metalu i nagle zaczal sluchac HH i slucha po dzien dzisiejszy(1,5 roku ... <dobrze ze mi swoje plytki wszystkie \"pozyczyl\") heh zarzucasz HH ze jest wulgarny ... a Metal to nie ? :P popatrz na kawalek SoaD pt. : \"Fuck the System\" :P to nie jest wulgaryzm ?   a te \"Rydzyki\" czasami maja racje ... sa kapele ktoore trzymaja strone \"typowo satanistyczna\" :P ja tam jednak to lubie  
Metal Rulez :P                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 07, 2004, 01:36:04 pm »
Metal, HH, wiele innych gatunków jest wulgarnych, ale kto im zabroni. Tyle że o ile w metalu znaczna przewaga utworów niesie ze sobą głębsze przesłanie (nawet Fuck The System, choć lepszym przykładem jest War? czy Chop Suey) a w HH ? nic, tylko każdy się chwali jak to na ulicy mu walnęli i aby przeżyć wziął się za HH albo nosi dres i jest z tego dumny (paterz kilka postów wyżej)                            
Kame Hame Ha

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 08, 2004, 02:17:30 am »
Co do tego rasizmu to jest tu sporo racji. Staram się być tolerancyjny na różne gusty muzyczne, sam słucham najróżniejszego badziewia, zaznaczyć jedynie pragnę że w 90% przypadków jest to muzyka ambitna (głównie Rock, muzyka progresywna, metal różnego kalibru, żadziej jazz czy blues - tu głównie koncerty w kulturalnych knajpkach). Nie przepadam za POPem i tzw. potocznie przez starsze pokolenie \"łupu cupu\" :D, nie sa to jednak gatunki przy których mi uszy więdną. Nie umiem jedynie strawić Disco Polo i jakże popularnego ostatnio  Hip Hopu. DP to wiocha, ot muzyka na wiejskie wesela i potańcówki w remizach - dziękuje, postoję :D
Jeśli o HH skolei chodzi, to uważam że już samo określenie tego muzyką jest lekką przesadą. Ja na to patrzę tak: muzyk powinien coś sobą reprezentować. Nie mówie że ma mieć doktorat w dziedzinie szarpania drutów (czyt. grania na gitarze), ale jakaś podstawa teoretyczna (bo jak bez tego można się za tworzenie muzyki wziąść) i praktyka. Kiedy jednak patrzę na takiego \"rapera\" (cudzysłów ze względu na to że większość z nich nie zasługuje na takie określenie) to widzę mordę jełopa, który ledwo co zawodówę skończył i w wolnych chwilach jara blanty, kradnie telefony, a i lubi komuś nóż kuchenny zapożyczony od mamusi zostawić tam \"gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę\"
Wracając jeszcze do samego aspektu muzycznego HH... No włąśnie, cóż to za muzyka, niemal bez muzyki?? Dużo słów, ale muzykę jako taką gdzieś wywiało. Teksty?? Większość wręcz prymitywna, mająca szokować odbiorcę wulgaryzmami. No i jeszcze to jakże żałosne hasło - \"oni prawde śpiewają\" ehhh... normalnie szkoda słów.

Co do rasizmu muzycznego - owszem, występuje takie zjawisko, a stopień jego nasilenia zależy tylko i wyłącznie od tolerancji jednostkowej. Z drugiej strony nie sposób wymagać od człowieka żeby lubił każdy rodzaj muzki. Jak już pisałem staram się być tolerancyjny na różne gatunki muzyczne, ale o ile na DP reaguję gromkim śmiechem, tak HH działa na mnie jak płachta na byka. Nie neguję HH, jak ktoś lubi to niech sobie słucha, ja w to nie wnikam, dopóki nikt na siłę mnie tym nie karmi (i nie radzę bo może dojść do rękoczynów ;))                            
You runaway shinobi....

Offline Gladi

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 08, 2004, 01:50:05 pm »
Nie oszukujemy się z tymi ambitnymi tekstami. Zarówno HH jak metal często śpiewają o byle czym np. KoRn na najnowszej płycie. Sam zespół też bierze z HH garściami All in the Famili B.B.K idt. Za HH nieprzepadam nie dłatego że śpiewa i niczym po prostu taka muza mnie nie rusza. No może poza nielicznymi wyjątkami. Poza tym powtórze się ale dlaczego ma być tolerancja w muzie gdy nie ma jej w codziennym życiu????                            
Żyj tak,aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 08, 2004, 01:53:38 pm »
Co kraj to obyczaj. Dlaczego chyba tylko w Polsce (mowie o Europie, shizowanej ameryki nie mieszam) `metal` (jako subkultura) wyglada jak metal? To dziwne ale poprostu ludki w Polsce muzyke bardzo biorą do siebie.
Ja słucham, można powiedzieć `wszyskiego co w padnie w ucho`
Ubieram sie na czarno i mam długie kłaki ale tak lubie i tyle. Nie trafwie HH bo może nie trafiłem na żaden porządny. Jak słucham `Wstaje rano <tuc tuc> ide się myc <tuc tuc> brudny zlew jak kraj <tuc tuc bum> bo to nasz gaj` to łzy wylewam ze smiechu cytując słynne `"kurczaczek"`. Pasuje mi metal bo on zachowuje rytm (ale bez monotoni jak w techno) i ma naprawde niezłą melodie (i to przmienie gitary...). Pozatym słowa to nie jakies kontrasty rzeczywostości z zlewem (long, long life to HH) ale historie, ballady, uczucia podkreslam UCZUCIA a nie odczucia jak w HH gdy `Dyma panienke w rytm rapa, bo taki jest warszawski swiat`
Wiec czy HH są pogięci? Jaka dyskriminacja? Jaki rasizm? Poprostu ja tego nie lubie i tyle. A jak jakis mnie zaczepi to zaczepie i jego... i taka jest prawda o muzyce w naszym kraju.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 08, 2004, 01:53:50 pm »
Hej, przecież napisałem że znaczna część metalowych kawałków ma przesłanie, ale nie każdy. Gdyby każdy niósł przesłanie, to nie nazywalibyśmy metalu muzą rozrywkową, tylko poważną. a co do nietolerancji - masz rację                            
Kame Hame Ha

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 08, 2004, 02:25:53 pm »
Przypominam ze i przy `poważnej` muzyce dawniej bawiono się i to dosonale wiec kiedyś była rozrywkowa.
Oj tak.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 09, 2004, 03:36:13 am »
No tak, tylko że kiedyś jak się bawiono przy muzyce poważnej to i za bawa była taka... kulturalna. Walc, Tango, Polonez i te sprawy. Kto teraz zna takie rzeczy?? Obecnie dla większości taniec to synonim wyginania się na wszystkie strony i wymachiwania przeszczepami, a wszystko przy wiejskim techno zazwyczaj. Ot papka dla odmóżdżonej masy...                            
You runaway shinobi....

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Czy ludzie to muzyczni rasiści ?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 09, 2004, 12:49:05 pm »
W sumie patrząc na zabawy `metalowe` to też sobie nie mozna pomysleć za wiele. Skakanie i machanie kłakami wyglada jak pogański obrzęd a nie tańczenie więc wiesz... (i tak to bede robił, hehe) ale jak się zaczną zderzać to nogi za pas z parkietu... (zart of coz)                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...