Autor Wątek: Covery  (Przeczytany 4186 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Covery
« dnia: Listopada 05, 2005, 09:56:59 pm »
Tak mnie naszło jakoś o to zapytać. Czy jesteście za, czy raczej przeciw? Jeśli za to które wam się zajbardziej podobały i czy były lepsze od oryginału, czy też nie. W marę możliwości podajcię Twórcę oryginału i coveru. O tytule nie wspominam ;) Ja założyłem to może ja zacznę.
"Sabra Cadabra"
Black Sabbath, cover Metallica

W sumie gitara prowadząca brzmi niemal identycznie. Metallica trochę ostrzej może potraktowała drugą gitarę i perkusję. To moje osobiste zdanie. Cover według mnie przewyższył oryginał własnie o drugą gitarę prowadzomną przez Kirka Hammeta.
"Another Brick In The Wall
Pink Floyd, covery - KoRn, Acid Drinkers

Pink Floydzi... legenda. i legendarny utwór. zapewne mał więcej coverów, ale osobiście znam tylko te dwa. Na pierwszy ogień idzie Acid Drinkers. - jest to dowolna interpretacja muzyczna. Znacznie mocniejsza. Choć to nie znaczy że dobra. Nie do końca do mnie przemawia. Na deser zostawiłem cover Davisa i spółki. Pierwsza część świetna - Genialny wokal Davisa. Druga część pozostawiona z oryginału Pink Floydów. no, w trzeciej już tak trochę poziom się zaniża. W przypadku tego kawałka wolę jednak oryginał.
Seek'n'Destroy
Metallica, cover Mikotallica

Polski zespół garażowy coverujący Metallicę. Gitara pozostawia wiele do życzenia, ale chłopaki się starają i są na dobrej drodze. Basu albo momentami praktycznie nie słychać albo momentami jest za głośno. Perkusja... nie jestem specem od perkusji, ale tylko tu nie mam zastrzeżeń.... a sprawa wokalu... http://mike.divx.pl/pilawa/09%20Seek.mp3 sami oceńcie....:wall:  ja bym poćwiczył i to dużo.
To na tyle... przynajmej na razie. Ja się w tym temacie dopiero rozkręcam, bo ostatnio covery to moje małe zainteresowanie  B)  
Kame Hame Ha

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Covery
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2005, 10:54:03 pm »
ja jestem za... dobry cover nie jest zly ;) moje ulubione covery, ktore wyszly wg mnie duuuzo lepiej niz oryginal:

alexi laiho - four seasons (summer) - cover vivaldiego :P
children of bodom - oops i did it again - cover wiadomo-kogo ;)
korn - another brick in the wall - cover pink floydow
marylin manson - sweet dreams - cover bodajze eurhytmics... czy cos w tym stylu
nightwish - the phantom of the opera - cover nie pamietam kogo :F
the black mages - the skies above i force your way - covery nobua uematsu
yngwie malmsteen - beethovens 5th- cover beethovena
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Covery
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2005, 11:03:15 pm »
Cytuj
nightwish - the phantom of the opera - cover nie pamietam kogo
o ile pamięć mnie nie myli to utwór ten jest od Iron Maiden..

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Covery
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 05, 2005, 11:10:36 pm »
tytul jest taki sam, ale to sa dwa rozne kawalki... to jest cover jakiegos kawalka z lat 80 czy wczesnych 90
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Covery
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 06, 2005, 10:33:32 am »
mmm covery ;] kocham covery poprostu ;] z fajniejszych to
Incubus - baby one more time - britney ;]
Placebo - Daddy Cool - Boney M  - wyyymiata totalnie ;]
Incubus - No Scrubs - TLC - szkoda ze takie krotkie ;]
Placebo - Running up that hill - kate bush - zna to chyba kazdy =p
Tori amos - seels like teen spirit - nirvana - ciekawe, kiedys w radiowej trojce słyszałem ale na necie znalezc niemoge  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Covery
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 06, 2005, 02:44:20 pm »
Cytuj
Tori amos - seels like teen spirit - nirvana

Here ya go
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2005, 02:45:09 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Covery
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2005, 04:39:39 pm »
Cytuj
nightwish - the phantom of the opera

Cytuj
o ile pamięć mnie nie myli to utwór ten jest od Iron Maiden..

Fuck! Aż mnie zamurowało... Orginał jest Wagnera

Co do Coverów, to moje ulubione [prócz tych, o których pisałam już wcześniej w innym topicu] są praktycznie wszystkie żwawsze utwory Vanessy Mae [o ile można mixowanie klasyki nazwać coverem].

 

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Covery
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 11, 2005, 09:45:46 pm »
http://rapidshare.de/files/6708940/track.mp3.html
No zgadnijcie co to jest, czyj to cover i jak zespół napisał oryginał:)
Kame Hame Ha

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Covery
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 12, 2005, 12:49:21 am »
co do coverówjestem za tak długo jak długo nie kaleczą oryginału... ostatnio bardzo sobie chwale coverek Moonlight - Enjoy The Silence (wcześniej Depeche Mode), covery Wagnera tysh reflektuje takiego chociażby Theriona XD
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Covery
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 14, 2005, 06:25:53 pm »
"Battery"
Metallica - cover Megadeath

Cover od oryginału różni wokal. Ale to po prostu musicie usłyszec. Wokalista zwalił mnie z nóg gdy tylko usłyszałem początek pierwszej zwrotki....
"Iron Man"
Black Sabbath - cover Kukiz & Piersi

Oryginał naprawdę bardzo fajny, zwłaszcza gitarowe solówki, za to cover... istnieją dwie wersje Kukiza - jedna żywsza i ostrzejsza, druga w rytm disco, czy czegoś podobnego i zaśpioewana głosem anemika. No i ten tekst Kukiza... miód, perełka i w ogóle. ten cover naprawdę polecam.
 
Kame Hame Ha

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Covery
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 28, 2006, 12:19:48 pm »
Uwielbiam covery. Z tych które słyszałam to nie było chyba takiego który by mi się nie spodobał. Przerabianie wiecznie modnych i znanych pisoenek na nowsze - to mi się podoba. :D

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Covery
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2006, 07:31:58 pm »
Pantera - Paranoid cover Black Sabbath - Paranoid

a co do Mikotaliki... to zespól z sąsiedniej miejscowosci - oni graja na czystym "fristajlu" jak im wpadnie w ucho tak zagraja :) nie wspominając ze ten najmłodszy chłopaczek wymiatajacy na basie... o długosci włosów do pasa... ma.... zaledwie 12 lat. . . ;)  
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Covery
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 29, 2007, 09:56:41 pm »
damn, ciężko mi to powiedzieć, ale ostatnio wciągnął mnie Diamond Head dzięki coverom Metalliki. i tu ta ciężkość wypowiedzi - wszyscy sie zachwycają, że Metallica genialnie coverowała Diamond Head i zagrała te kawałki genialnie, ba są też tacy, co twierdzą że brzmią one lepiej niż w oryginale. tymczasem z ciężkim sercem oznajmiam, że mój zespół numer jeden coverując DH dał za przeproszeniem dupy na całego, albo jak kto woli - Metallica fucked up... kawałki są pocięte, jedynie Am I Evil uchronił się przed pocięciem i wywaleniem solówek. W "The Prince: Metallika wywaliła dwie genialne solówki - jedną gdzieś w środku i jedną, pełną geniuszu z samego końca. zresztą o tym jak kawałek jest pocięty wystarczy porównać długości tracku - Diamond Head 6.26 vs Metallica 4.25... wywalono prawie dwie minuty genialnej IMO solówki, przez co utwór jest naprawdę ubogi. kolejny grzech Metalliki to pocięcie "Helpless"... znów brak solówki oraz całego outro... co prawda różnicy między tymi trackami jest tylko 20 sekund, ale w kilku miejscach Metallica idzie na łatwiznę i opuszcza solo grając raz jeszcze powtórzony główny riff... no ja pierdziul. tak samo zresztą sprawa się ma z "It's electric" jak wspomniałęm wczesniej, jedynie "Am I Evil" nie oberwało się i można go usłyszeć na Garage INC w całości. pozostałe trzy covery DH w wykonaniu Metalliki... może i są fajne, ale spieprzone totalnie... nie wiem, czym sie tak wszyscy zachwycali mówiąc, że Metallca gra te kawałki lepiej od Diamond Head. phi.
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Covery
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 14, 2007, 10:27:31 am »
Po wielokrotnym przesłuchaniu eMOTIVe (zbiór coverów), mogę jednoznacznie stwierdzić: APC jest genialnym Tworem MJK. Wszystkie covery są zagrane i zaśpiewane genialnie, szczególnie podoba mi się Imagine, What's Going On i Counting Body Like a Sheep to the Ryth of the War Drums (fajny tytuł :P). Oryginał Lennona jest taki anemiczny (mowa o Imagine), od APC jest bardziej żywy, ciekawszy, What's Going On jest spokojne, idealne do słuchania w nocy. Ktoś pomyśli, że to śpiewaka o fajnej tematyce, wręcz przeciwnie, polecam na YouTube wideoklip do tego... Co do ostatniego, po prostu mi się podoba linia melodyczna i tyle :P O reszcie nie piszę bo trzyma wysoki poziom.

Offline Tulak_

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Covery
« Odpowiedź #14 dnia: Października 13, 2007, 09:54:25 am »
ja tam lubie covery. czasmi wychodzą niezłe cudeńka. np. cover Anchaga (ten z Sex Machineguns) "Cherry" (spitza) czy "Marianne" (the alfee) są lepsze jak orginały ^^

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Covery
« Odpowiedź #15 dnia: Września 04, 2011, 01:32:27 pm »
Odkopię trupa :D

http://youtu.be/xBE3CTcNa8I Poker Face w wykonaniu Mike'a Pattona z FNM

http://youtu.be/7PxTYYzWNCM Under Pressure w wykonaniu murzyna ;)

http://youtu.be/7_rIaiKWspU Paranoid zcoverowany przez Megadeth

http://youtu.be/2AX2bcWtg1Q Satisfaction by PJ Harvey i Bjork

http://youtu.be/gUNIZVpNH-0 Where Is My Mind by Placebo and Frank Black

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Covery
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 15, 2011, 11:00:11 pm »
Kilka miesięcy temu odkryłem niezwykłą twórczynię, która gra, śpiewa, aranżuje na prawdę śliczne melodie. Nie dość, że jest bardzo utalentowaną muzyczką, robiła również mnóstwo coverów do gier, głównie japońskich, ale nie tylko. Nazywa się ona Erutan, na YouTubie znajdziecie jej kanał pod pseudonimem katethegreat19.

Anyways, obadajcie jej kanał lub idźcie na stronę oficjalną, aby obadać covery z FF i napiszcie co myślicie. "You're Not Alone" mi się najbardziej podoba. Na YT znajdziecie pewnie trochę więcej tych coverów, bo od czasu update'u na stronie zrobiła kilka innych (m.in. Still Alive z Portala heh).