Autor Wątek: Guile to Magus?!  (Przeczytany 5568 razy)

Offline Saladin

  • Soldier
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • http://www.naszklasa3e.friko.pl
Guile to Magus?!
« dnia: Lipca 21, 2004, 11:44:44 am »
Zaintrygowała mnie jedna rzecz, którą znalazłem w internecie, mianowicie że Magus to Guile! Dowiedziałem się także że przez napięte terminy gością ze Square zabrakło czasu na specjalny Quest który pokazywał by prawdziwą nature Guile. Tak więc zostają nam tylko domysły. Tak więc: Guile i Magus są BLACK. Obaj są mistrzami magi. Guile jast bardzo tajemniczy, czemu się ukrywa pod maską? Tak samo Guile i Magus lubią brutalność (popatrzmy tylko na specjalne ruchy Guile :D ). Nie wspominając że mimo swojej "mrocznej" natury, obaj służą pomocą dobru (no Magus po paru perypetiach). Co o tym myślicie? Może dostrzegacie jakieś inne podobieństwa.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2006, 12:01:49 am wysłana przez Gipsi »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2004, 12:08:33 pm »
Magus/Guile o ile sie nie myle byl jeszce w RD pod postacia niejakiego Magila....dziwne to troche....ale tajmniczosc to urok CC

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2004, 01:46:02 pm »
Jedyne co wiem to, że w japońskiej wersji Chrono Crossa Guile nazywa się Alf. Alf to zapewne skrót od Alfadora, kota Janusa/Magusa oraz Guile ma identyczny kolor włosów jak sierść Alfadora. Tylko takie powiązanie tutaj widzę...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2004, 03:21:28 pm »
A zauważyliscie może w jaki sposób Guile się porusza. Kiedy biegniemy on lewituje dokładnie tak samo jak to robił Magus. Jak dla to Guile napewno jest Magusem. Jak wiemy z listu Lucca'i, gdzieś ten Magus musi być...

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2004, 04:19:00 pm »
Domysły domysłami.... może i wszystko pasuje ale Square oficjalnie temu zaprzeczył (bodajże powiedzieli że zabrakłoby im miejsca [a co za tym idzie czasu i kasy] na dodanie wątku któryby pokazywał kto jest kto, więc z tego zrezygnowano).
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Chrabia

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
    • Polskie Centrum Chrono Sagi
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2004, 05:06:14 pm »
W Radical dreamers jest magil od razu widać że nazwa jest podobna i do nazwy Magus jak i Guile więc może to jest tak pokolei Magus-Magil-Guile.
Magil-Mag(Magus)+gil(Guile) - tutaj widać podobieństwo.

www.chronosaga.pl - Polskie Centrum Chrono Sagi
www.chronosaga.pl/forum - forum

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2004, 09:29:57 pm »
Guile = Magus? W sumie jest to możliwe. Jako dowód niech posłuży fakt, iż obaj są mistrzami czarnej magii (potężnymi mistrzami należałoby dodać). Obaj, podczas biegu, lewitują w powietrzu i obydwoje są posiadaczami srebrnych (białych). Niestety, przeciwwagom tych argumentów, jest to, iż Guile używa Wand (różdżki) a Magus kosy (DarkScither), ALE - teraz się zacznie - Magus używał różdżki w Chrono Trigger, jako Prophet (ten w kapturze, co kazał Shali zamknąć portal, po przekroczeniu go przez naszą drużynę) w 12.000 A.D. Tyle tylko, że była nieefektywna: Damn, this isn’t working!).

Guile to nie Magus, ale jak przyznaje (podobno) Square w pierwotnym założeniu miał nim być, lecz programiści uznali, że nie będzie starczyć miejsca na dodatkowe filmiki.

Jako ciekawostkę podam, iż Guile w japońskiej wersji Chrono Cross, nazywa się Alf, a kotek Janusa w Chrono Trigger - Aflador.

Alfador zawsze trzymał się blisko Janusa, więc może była możliwość, że podczas Time Crash został on wessany w Time Gate razem ze swym panemi i przekształcił się w Guile (co by tłumaczyło podobieństwo w wyglądzie: futro miał srebrne, a kolor włosów Guile również są srebne). Pamiętacie, jak Guile odrzucił naszą prośbę o ponowne przyłączeniu się do drużyny, gdy zamieniliśmy się ciałem z Lynxem? Najprawdopodobniej dlatego, iż podświadomie zaczął dostrzegać swą ''inność''?


Czytać, nie pytać.

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 01, 2004, 08:38:30 pm »
Cytuj
...japońskiej wersji Chrono Crossa Guile nazywa się Alf. Alf to zapewne skrót od Alfadora...
W japońskiej wersji Guile nazywa się Arf nie Alf tak jest w orginalnym Artbooku Chrono Cross. :D
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2006, 12:05:50 am wysłana przez Gipsi »


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 02, 2004, 12:53:14 pm »
Cytuj
Cytuj
...japońskiej wersji Chrono Crossa Guile nazywa się Alf. Alf to zapewne skrót od Alfadora...
W japońskiej wersji Guile nazywa się Arf nie Alf tak jest w orginalnym Artbooku Chrono Cross. :D
Tak, ale jak wszyscy wiedzą, w japonii "R" jest czasem wymawiane jako "L". A japończycy czasem nie wiedzą jak coś napisać. Wejdź na www.engrish.com to zrozumiesz o co mi dokładnie chodzi.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 02, 2004, 03:09:47 pm »
Skoro coś sami wymyślają i niewiedzą jak to napisać to musi być dziwne, gdyby hodziło im o podobieństwo imion napisali by Alf ale napisali Arf żeby niebyło niedomówień, niemieliczasu rozwinąc tego wątku, bo hcieli wypuścić tę gre pżed śmiercią PSXa, a musieli by odrazu 3CD dodać, na którym znalazło by sie napewno więcej powiązań questów i może wtedy by to była prawda, ale skoro autoży sami celowo coś zmieniają to znaczy że prawda jest po ich stronie.. czyli guile to nie magus. :F
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2006, 12:06:10 am wysłana przez Gipsi »


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 02, 2004, 04:30:59 pm »
a ja sie bede sprzeczal (zaczynam uczyc sie od Devila :P ) skoro nie mieli czasu ROZWINAC tego watku to znaczy ze On nim jest (fajnie to brzmi :D ) alem po prostu nei jest to udowodnione z czego wynika ze sam nie wiem o czym mowie ale ten post nie jes offtopem bo jest na temat O_o ciekawy post mi wyszedl O_o :devil:
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2006, 12:06:36 am wysłana przez Gipsi »

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 02, 2004, 05:36:06 pm »
Nie jest, ale pewnie miał nim być, jak spostżegli że brakuje czasu to z tego zrezygnowali.. poruwnując to do klocków lego ... budujesz se rużowy domek, żeby zarwać na niego jakąś laske, ale czas sie kończy bo zaraz kobita sobie pujdzie, a to co ci narazie wyszło wygląda jak różowa buda dla psa, no ale żeby niepomyślała że to miał być różowy dom zmieniasz niektóre klocki na biłe. :D i co jak co ale to jest buda nie domek.. z kilkoma różowymi klockami.. bo czasu niebyła na wymiane :F
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2006, 12:07:45 am wysłana przez Gipsi »


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 10, 2004, 07:50:44 pm »
Cytuj
w japonii "R" jest czasem wymawiane jako "L".

Jeszcze może dodam, że w Japonii wogóle nie ma znaków na określenie znaków "R" lub "L". Wszystkie nazwy własne, któr nie pochodzą bezpośrednio z Japonii zapisuje się za pomocą alfabetu, który nazywa się "Katakana". Są w nim takie znaki jak: Ra, Ri, Ru, Re i Ro, jednak czyta się je jako coś pośredniego między np. La i Ra. Tłumacze amerykańscy musieli więc wybrać, czy nazwać kolesia Alf, czy Arf, bo jest to rzecz względna. To, że w artbooku nazwali go inaczej jest poprostu inną interpretacją znaków.. W Chronocross moglibyśmy tak samo dobrze mieć: Selge, Grenn czy Reena...

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 10, 2004, 11:44:00 pm »
Ten Artbook jest po japońsku, więc te kilka nazw które napisano w naszym alfabencie pochodziły bezpośrednio od Japoludów które się tym zajeły i mogli napisać Alf nie Arf ale woleli bardziej zbłądzić te nazwy.... heh ale było już zapuźno na drastyczne zmiany... i nie hodzi tu napewno o interpretacje...  


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 12, 2004, 11:25:42 pm »
Ściagnąłem tego Artbooka i tam prawie wszyscy nazywają się inaczej... Faktycznie, chyba sobie żółtki nie zadały kłopotu, zeby zajrzeć do wersji US, bo jeśli chcieli pisać w romanji (czyt. ludzkim alfabecie) to chyba powinni... ale co tam... artbook jest śliczny

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 02, 2005, 08:37:34 pm »
Guile Magusem? Nieeee... Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Nie pytajcie mnie dlaczego, bo tak po prostu jest. Dla mnie zawsze inną tożsamością Magusa był Janus. Już prędzej bym się opowiedziała za tezą "kota". Magus i Guile nie pasują mi do siebie. Wcale.

Sorry, że odkopuję martwe tematy, ale nie wiem, co mam robić...

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 06, 2005, 02:31:55 pm »
a mi sie wydaje co jest chyba baaaardzo glupie ze ten no Serge jest potomkiem Magusa (wim ze bzdety pisze ) ale jesli pamietam to pisalo ze on jest przy Kid i ze ja bedzie chronil a kto najwczesniej spotkal Kid?
(wim ze bzdety pisze  po raz 2 )

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 06, 2005, 04:03:39 pm »
Znaczy.,.. hmm.... czyli Wazuki jest Magusem? Czyli Lynx jest Magusem?... ciekawe.... tak tego nigdy nie widziałem.....

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Guile to Magus?!
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 06, 2005, 04:25:29 pm »
Cytuj
a mi sie wydaje co jest chyba baaaardzo glupie ze ten no Serge jest potomkiem Magusa (wim ze bzdety pisze ) ale jesli pamietam to pisalo ze on jest przy Kid i ze ja bedzie chronil a kto najwczesniej spotkal Kid?
(wim ze bzdety pisze  po raz 2 )
Chodzi ci o list który Kid dostała od Luccii (czy jak tam się nazywała ta z Viper Manor) a Lucci'a od Luci... tam Luca pisała do Kid:  " spotkasz kogoś kto będzie cię ochraniał, a może już go spotkałaś? Jeśli tak to cześć Janus!" Nie chodziło tam o Magusa tylko o Janusa... ale Luca mogła się pomylić i Janus wcale jej nie odnalazł... odnalazł ją Serge... no chyba że Serge to jakaś reinkarnacja Janusa, w sumie włosy ma podobne...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?