Autor Wątek: Trigger vs Cross  (Przeczytany 13591 razy)

Offline pysiakair

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 17, 2004, 09:30:51 pm »
Chrono Trigger to pierwszy rpeg, który przeszedłem.
Ta gra ma WYJEB*NY klimat, muzę, system walki, postacie....i można tak wymieniać w nieskończoność;)
CHRONO TRIGGER RZĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
;)  :spoko:   ;)

Gipsi:
Tu byłem pan cenzura brzydzący się wulgaryzmów;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2004, 09:33:36 pm wysłana przez Gipsi »

Offline RED XIII

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.redzik.deviantart.com
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 19, 2004, 11:16:06 pm »
CC lepshy - niechodzi o grafe ale ale mi sie lepiej postacie podobaja :D
Traktuj każdy dzień jak swój ostatni , byś mógł umrzeć wieczorem wolnym od żalu ...

Offline Shaolin

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 24, 2004, 03:09:30 pm »
Cóż CHRONO TRIGGER był pierwszą grą Square w jaką grałem. Ledwo zobaczyłem kilka screenshotów z gry a już wiedziałem, że to będzie coś.
I nie myliłem się. Nie wiem jak wy, ale ja te grę przeszedłem ok.30 razy. Mi osobiście bardziej w pamięć zapadł CHRONO TRIGGER i dlatego właśnie ta gra jest moim zdaniem lepsza.

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 02, 2005, 12:03:57 am »
No i czas na moje skromne zdanie. Dla mnie lepszy jest CT. Może z sentymentu... nie wiem. Ale faktem jest że CT wywarł na mnie piorunujące wrażenie i to wrażenie trzyma mnie do dziś... w czasach prześlicznych finali 10, 10-2 i Chronicles. To chyba coś znaczy. A CC jest u mnie milimetr za CT ;).

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 02, 2005, 12:43:12 pm »
dla mnie tylko i wylacznie CC RULEZ.... respect dla CT ... ale ja na 1st stawiam CC!!!
mi w CT bardzej niz w CC podoba sie ilosc zakonczen !! nice
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 08:48:38 pm wysłana przez qiax »
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 03, 2005, 09:08:31 am »
W sumie znam cały CT i mgliście początek CC, bo przez małą chwilę, kiedy gościł w domu nie zdążyłam zagrać w tego ostatniego :( chociaż słyszałam już twierdzenia, że napewno by mi się spodobał i to może bardziej. Zdecydowałam się więc dać opcję równości, bo to wydaje mi się jednak najtrafniejsze. :)  

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 27, 2005, 12:18:25 pm »
nom jak bys zagrała w CC to napewno bylabys zauroczona...  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 08:48:18 pm wysłana przez qiax »
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Alukard

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 28, 2006, 12:57:40 pm »
Ja gralem tylko w CT, dlatego niewiem ktory lepsz. :w00t:  
Ragnarok Online
Serw: YamiVitae
Postac: Fenrir (High Priest)
Gildia: Sisterhood

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 08, 2006, 11:31:37 am »
Chrono Cross jest po prostu śliczny. Graficznie, muzycznie i fabularnie. Moim zdaniem to najlepiej wyglądająca gra na psx obok Vagrant Story. Niedawno znów grałem sobie w Chrono Triggera i wciąż uważam że CT jest lepszy. Mimo archaicznej grafiki, muzyki (archaiczna, ale nadal bardzo dobra) grało mi się znów jakoś lepiej niż w CC. Bardziej podobały mi się podróże w czasie niż te po wymiarach w CC. POza tym system walki w CT bardziej przypadl mi do gustu. W ogóle polecam CT każdemu. To wspaniały tytuł. Nawet teraz gra sie w to z prawdziwą przyjemnością.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 19, 2006, 01:23:15 pm »
a ja żem zaryzykował postawić obie gry na równi bo dla mnie każda z nich ma swoje zalety które nie pozwalają mi dokonać tego wyboru, która jest lepsza. a jak mnie już by ktoś zapytał to i tak bym powiedział, że FF6 jest najlepszy :F
Dlaczego CT
- podróże w czasie - mają dla mnie niesamowity klimat, liczyłem na początku że w CC będzie to samo, co nie znaczy że podróże między wymiarami mi się nie podobają
- wspaniała fabuła - Chrono i kompania nie są jakimiś specjalnymi wybrańcami - wplątali się w całą aferę zupełni przypadkiem
- Lavos/ co prawda nie doszedłem w CC do Lavos Spawna, więc może to się zmieni, ale póki co to Lavos wymiata
- no i Magus, ta postać wymiata i tyle
Dlaczego CC
- nieliniowa fabuła - pod tym względem jestem miło zaskoczony - w mało jRPG grałem i wszystkie były strasznie liniowe, a tutaj... że tak powiem jestem strasznie pozytywnie zaskoczony
- fajnie pomyślane podróże międzywymiarowe - jak czegoś nie masz w Home World, to znajdziesz to w Another (i na odwrót)
- naprawdę ciekawe postacie, aczkolwiek jednak wybrańcy - Sergiej, Kid
- naprawdę duża ilośćpostaci do wyboru - aż się czasem można pogubić :F

w miarę dalszego przechodzenia CC może się coś zmieni, ale nie sądze, żeby aż tak diametralnie, abym zmienił zdanie na temat równość tych dwóch wielkich gier Square
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2006, 01:24:02 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline mikessj2

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 19, 2006, 10:44:03 am »
o kurcze...
Zamiast na Chrono Trigger zagłosowałem na CC ke?
i co teraz??
CT jest jedną z moich ulubionych a w CC zresztą jeszcze nie grałem :D  

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 19, 2006, 11:37:03 pm »
Cytuj
o kurcze...
Zamiast na Chrono Trigger zagłosowałem na CC ke?
i co teraz??
 
i bardzo dobrze :P hehe... nie no nic teraz... raczej... :) ale w takim razie teraz zagrac w CC musisz zeby sie przekonac...ze Twój głos nie poszedł na marne :)
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline mikessj2

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:19:07 pm »
tiaaa
ale nie mam emulatora na psx anio nawet gry..A gra dużo zajmuje a nie wiem czy też wejdzie na mój komp... :prr:
W sumie go ulepszyłem ale...
Zresztą ściągać się nie chce chyba że ktoś mi wyśle płytkę z grą i emulatorem (jak wejdzie) :shu:
Celeron 1,7 GHz , 256 MB RAM karta 8MB
nie chwaląc się jeszcze tydzień temu miałem 333MHZ i 128 MB RAM :grin:  

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 18, 2006, 11:19:32 am »
Niestety nigdy nie grałem w CT, dlatego nie mogę zagłosować na to która gra jest lepsza. Zapoznałem się jednak ze ścieżką dźwiękową i większością fabuły wcześniejszego dokonania ,,kwadratowch''. Muszę stwierdzić że obydwie są rewelacyjne ale różnią się od tych z CC tym że są nieco łatwiejsze w odbiorze. Historia i muzyka które  tak wspaniale ze sobą współgrają w obydwu odsłonach Chrono Sagi w CC są bardziej złożone i jakby bardziej dorosłe. Chrono Cross to z pewnością gra trudna jeśli chodzi o pełne jej zrozumienie i nie każdemu może się to podobać. Uważam jednak że duża część krytyków CC to konserwatywni zagorzali fani CT którzy nie chcieli widzieć żadnych wielkich zmian w swojej ukochanej grze a czekali na pełny sequel z  takim samym światem i tymi samymi bohaterami. Zasada ta działa też w drugą stronę i dotyczy wielu zwolenników CC. Tak samo byłoby pewnie teraz ze mną gdybym zagrał w CT, bo dla mnie Chrono Cross to najwspanialsza gra wszechczasów i ciężko byłoby mi przyznać że istnieje coś co może się z nim równać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2006, 01:53:02 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 18, 2006, 04:04:13 pm »
Dlatego według mnie, Square nie będzie ruszało Chronosagi. CT, RD i CC to rzeczy święte dla fanów, bardzo dobrze się uzupełniające. Do ewentualnej kontynuacji (słynny z plotek Chrono Break) fani podeszli by bardzo sceptycznie i bardzo krytycznie. Bardziej nawet niż do kompilacji FFVII. Zresztą Chronosaga była czymś nie specjalnie komercyjnym, w czym Square  pokazało, że potrafi robić gry z kunsztem. Wracanie do niej nie jest czymś, w  co bawić się będą chcieli producenci od Square...

Wracając do sondy, oczywiście, tak jak przedmówca, bardzo lubię Chrono Cross, jest to jeden z najlepszych jRPG'ów, jakie powstały... no niedawno ogień mojej miłości do Legend of Mana zepchnął CC ze szczytu mojego prywatnego rankingu jRPG heh.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Trigger vs Cross
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 31, 2006, 03:39:55 am »
Zagłosowałem na CC pomimo , że CT przechodziłem wiecej razy i naprawde mnie wciągnał zrobiłem w nim 83 może 84 level (nie pamietam dokładnie) zrobiłbym 99 ale twardziel mi nawalił i nie mogłem już żadnych danych z niego odzyskać.
W CC fabuła żeczywiście jest lepsza , bardziej zawiła no i muzyka jest świetna nie mówiąc już o grafice , systemie walk , wiekszej ilości postaci ale to już jest bez porównania ponieważ miedzy SNES a PS jest spora przepaść technologiczna.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2006, 03:43:36 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Trigger vs Cross
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 02, 2007, 04:31:31 pm »
Według mnie CC jest lepszy ,bo jest ciekawszy ,jest pełno postaci ,więcej czarów i w ogóle jest fajniejsza i lepiej dobrana muzyka. Wiem bo w obie te gry grałem osobiście.:D
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline neo rpgomaniak

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Upadły Anioł / Akademia mappingu
Odp: Trigger vs Cross
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 16, 2007, 08:20:46 pm »
Zagłosowałem, że na równi. Zarówno CT jak i CC miały genialną muzykę. CT jest lepsze od CC pod względem portretów psychologicznych postaci natomiast CC ma lepszą muzykę. Tak więc nie mogę się zdecydować ^^"

Offline motoko

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
  • assasin of time
    • Zobacz profil
    • Moja strona
Odp: Trigger vs Cross
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 27, 2007, 10:14:25 pm »
Cóż ja mogę powiedzieć... w Chrono Trigger nie umiem pokonać już pierwszego bossa ;-)
Dlatego też zagłosowałam na Crossa, bo w niego przynajmniej trochę pograłam...
Wstyd mi. :-X
Kocham Miłość

Offline Shaman

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Trigger vs Cross
« Odpowiedź #39 dnia: Września 10, 2007, 09:49:16 pm »
Cóż ja mogę powiedzieć... w Chrono Trigger nie umiem pokonać już pierwszego bossa ;-)(...)Wstyd mi. :-X
No akurat z pierwszym bossem to ja problemu nie miałem ;).

Zagłosowałem na CT, dlaczego?
-mniej ,,fajnalowy" klimat,
-moim zdaniem lepsze motywy (muzyka),
-lepsze postacie,
-klimat.

Żeby nie było, grałem zarówno w CT i CC. Ale CT wyszło dawno, dawno temu i miało taki bardziej hmm... ,,nintendowy" klimat, który mi bardziej odpowiadał. Nie mam i nigdy nie miałem PSX-a więc w CC grałem na emulatorze. Niestety niemile mnie zaskoczył. Po tym co usłyszałem w sieci (same superlatywy) myślałem, że będę wniebowzięty, a tu coś innego niż się spodziewałem. Nie znaczy to że CC jest zły, ale jest po prostu inny. Zbyt inny...