Autor Wątek: Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??  (Przeczytany 9942 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« dnia: Stycznia 28, 2004, 10:59:51 am »
Ogolnie to chodzi mi oto co uwazacie o walce w CC czyli sysytemie zdobywnia doswiadzenia, zucanie summonow, wyglad czarow, podzial na elemntale, brak ATB tylko walka turowa, itd co wam przyjdzie na mysl zwiazanego z walka :!:
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2006, 05:11:51 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2004, 12:32:26 pm »
mi się bardzo podoba ten system. i to że Summony jako miażdżaco silne są trudne do użycia (chodzi o zrobienie fielda). System element to dla mnie cudo. Zawsze lubiłem walkę turową np bo jak muszę iść do kibla to mnie nie zabiją :-D
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2006, 05:12:43 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2004, 12:34:05 pm »
Cóż,system jest świetny tylko wkurza mnie,że przeciwnik często przerywa mi kombosa.
Troszkę wnerwia też fakt,że New Game+ rozpoczynasz ze statystykami,brońmi,zbrojami itd. sprzed końca gry.  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 09:08:48 pm wysłana przez qiax »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2004, 12:54:42 pm »
mówiąc szczerze mnie też, a zwłaszcza kiedy mam właśnie użyć Revive+5 :twisted: . Chociaż mówiąc szczerze i tak przeciwnicy (poza Darusiem) atakują stosunkowo rzadko, weż takiego mutanta z przed statku starkiego inferno, inferno, volcano, salmander zaatakował 2 razy i zdech śmieć :twisted:
[/LIST]
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2006, 05:13:16 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2004, 06:40:34 pm »
niestety, zbija to cala nastepna rozgrywke :( ...jak jest walka to nie chce sie walczyc, bo przeciwnicy to barszcze  :D ...nie jest to pierwsza gra kwadratowych z tym "systemem"...ja jestem raczej przeciwny takiemu obrotowi sprawy...
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2006, 05:13:36 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2004, 07:44:04 pm »
Moim zdaniem system walki bardzo mi się podoba a tym bardziej kwestia z nieograniczoną możliwością zbierania czarów.                            

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2004, 09:59:33 pm »
Ja tak myslalem i myslalem i na moj mozg gastronoma to sie domyslilem w koncu, ze jeszcze nie powiedzialem mojego zdania na ten temat :D  :wink: .
A wiec jade, otoz najbardziej z calego systemu podobalo mi sie to, ze aby wezwac summona trzeba sie nameczyc i uzyskac odowiedni kolor field. W koncu summony to powinny byc istoty boskie ktore nie sa na kazde nasze zawolanie, ale takie ktore nam od czasu do czasu pomoga(wiecie ja w FF wogole prawie nie uzywalem czarow bo poco jak moja Shiva pokazywala sie w tak blyskawicznym tempie ze zanim walka sie tak naprawde zaczela to ona juz ja konczyla :D )
A co do zachowania statystyk z poprzedniej gry to mi sie to podobalo, tylko moim zdaniem square powinno zwiekszyc moc bossiakow podzczas drugieigo przejcia!!
P.S. YUzuriha jak mozesz to wejdz na forum Granie a gadanie w temat gry dla kobiet i napisz co sadzisz o bijatykach bo ja tam napisalem ze dziewczyny lubia popykac w bijatyki a Game play mi nieprzyznal racji(bezczelny no :wink: ), w twoim profilu wyczytalem ze lubisz bijatyki wiec prosze zabierz glos w tej sprawie jak masz ochote! Pokaz ze dziolszki tez lubia obijac wirtualne mordy :D                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 04, 2004, 02:05:26 pm »
dla mnie system jest najsłabszą stroną gry!!! wkurza mnie ze nie ma leveli! tak to miał bym motywacje zeby pomęczyć troche potworków, a poza tym denerwuje mnie otrzymywanie bonusów(np. hp+??) po walce. na jakiej zasadzie to działa???
podsumowując system uważam za średnio udany                            

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2004, 11:53:04 am »
Bonusy dostajesz po walce gdy zdobedziesz kolejny level! Gdy wejdziesz na kolejny level to postac po kolejnych walkach rozwija sie trohe bardziej zastosowano to poto abys nie unikal walk z przeciwnikami bo levele jak wiadomo nabijaja sie tylko po walce z Bossem wiec aby nabic statystyki musisz jeszcze walczyc z leszczami... ito mi sie wlasnie podobalo ze widac przeciwnikow na miejscowkach i moge walczyc z tyloma ile musze zeby mi powiekszylo statsy anie tak jak w finalu co krok atakowal mnie ktos okogo istnieniu nie mam nawet pojecia bo go niewidze                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 10, 2004, 02:52:46 pm »
No właśnie widoczność enemiesów uwarzam za jedną z największych zalet mojej ulubionej gry. Ahhhhhhhhhhh niech tylko sobie przypomne czasy siekania Salamndrem co się dało, a w terr tower udało się rzucić saintsa pierwszy raz, ale to była podniate, ahhh ta przeszłość :wink:                            

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 27, 2004, 07:51:52 am »
System jest spoko. Tylko trocha za trudno sie rzuca summony.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 27, 2004, 09:12:31 am »
i wlasnie to jest jego najwieksza zaleta. Summony to nie sa qmple na zwolanie
rzadko kto uzywa ich inaczej niz do zabawy  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 09:12:33 pm wysłana przez qiax »

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 27, 2004, 08:12:50 pm »
Bo ja wiem ;) system w CC mi się tak siakoś nie bardzo podobał w Grandi II był lepszy :P (Jesooo uwielbiam te dyskusje o CC)
]


Offline Quezacotl

  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • http://
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 29, 2004, 09:16:09 am »
Chrono Cross'a przeszedłem jakieś dwa lata temu, gierka bardzo fajna ale z tego co pamiętam to system niezbyt mi się pasował (szczególnie zabawa z elementami), znacznie bardziej podobają mi się systemy z FFVIII czy FFVII.
"Jest widok ogromniejszy od widoku morza - niebo. Jest widok ogromniejszy od widoku nieba - wnętrze ludzkiej duszy."

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 29, 2004, 02:06:25 pm »
Najlepszy jest system z FFVII pamiętam, że byłem zawiedziony gdy w FFVIII zabrakło materii :( a system z CCpoprostu mnie denerwował :D
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2004, 02:07:58 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 01, 2004, 08:27:27 pm »
heretyk z ciebie De6v6il6 materia nie rozsmieszaj mnie nie watpie za jest fajne ale elementy a amteria to jak niebo a ziemia

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 01, 2004, 08:39:13 pm »
to fakt S&S...materia a elementy to nieba a ziemia...z tym ze materia jest na gorze :D...materia jest IMHO najlepszym systemem do walki...prosty, przejzysty...jedyny minus to to ze tak prosto sumony sie rzuca, a w elementach nalezy najpierw troche sie nameczyc...ale materie rzadza i jesli sieje herezje, to przynajmniej nie sam (pozdro Devil :D)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2004, 08:39:36 pm wysłana przez ARD »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 01, 2004, 08:47:30 pm »
elementy rlz mozecie sie klocic ale sie mylicie a jesli macie co do tego watpliwosci to spytajcie Gipsiego

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 26, 2005, 04:29:35 pm »
Gipsi:

Cytuj
sysytemie zdobywnia doswiadzenia,

W końcu nie muszę walczyć z bandą przykurczy, żeby zdobyć te marne 12987 punktów doświadczenia, by awansować moją psotać na kolejny poziom, by tylko zdobyć tę super extra hiper wypaśną cool technikę.

Cytuj
zucanie summonow

Wymaga zaangażowania gracza w walkę. Wymaga taktycznego zaplanowania kolejnych ataków. Jak dla mnie, jest po prostu świetny. Czasami i owszem, marzy mi się <zwłaszcza podczas ciężkiej przeprawy, gdy zapomniałem dokupić tę parę potionów>, ale potem docenia się ten majstersztyk.

Cytuj
, wyglad czarow,

Poezja. Czuć w nich pasję, wyobraźnię twórców. Widać, że świetnie się przy tej grze bawili, tak samo, jak i ja. Choć od czasu do czasu mam wrażenie, że mogliby wycisnąć z PSX coś więcej. Ale tylko czasami.

Cytuj
podzial na elemntale

W sumie to nic nowego. Dopiero w czasie walki, zaczyna on odgrywać nieco większą rolę.

Cytuj
brak ATB tylko walka turowa

Jednak powinna być możliwość wyboru. W końcu dodaje to nieco akcji podczas walki i dreszczyku emocji <czy zdążę wykonać ruch i zabić przeciwnika, nim ten mnie>. Ale z drugiej strony - przynajmniej mam czas na zaplanowanie kolejnych posunięć, obmyślenie strategi na pokonanie tego cholernego bossa.

Cytuj
itd co wam przyjdzie na mysl zwiazanego z walka :!:

Nie myślałem w tej grze, jak bardziej by można walkę usprawnić <co zdarza się mi w większości innych gier>, a to już o czymś świadczy. Po prostu całość jest świetnie wymyślona i wcielona w życie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2005, 09:15:48 pm wysłana przez qiax »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Co sadzicie o systemie w Chrono Cross??
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 02, 2006, 02:41:57 pm »
turówka w CC trochę mi D'n'D przypomina :P system walki.... hm. no więc po pierwsze stamina i te sprawy - genialnie to obmyślono. im silniejszy cios tym więcej siły wymaga i postać musi dłuzej odpoczywać by znów zaatakowac- rewelacja. summony - jak juz zauwazono wczesniej - trudne w użyciu i wymagające. przy tym bardzo silne i niesamowicie potrzebne w walkach z bossami. jednym słowem rewelacja. troche drazni mnie jednorazowość użycia każdego czaru, ale tu znów się D'n'D kłania - tam magia działa na podobnej zasadzie. potraktujcie elementy jako zaklecia wisywane przez maga do księgi zaklęc ;) ogólnie system naprawdę swietny, a dla mnie tym łatwiejszy, że bardzo zbliżony do D'n'D. może bluźnię ale mi naprawdę się to tak kojarzy :F
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2006, 02:42:33 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha