Autor Wątek: Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?  (Przeczytany 3335 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« dnia: Stycznia 22, 2004, 07:34:01 pm »
No wiem ze ten temat mial zrobic Solidus ale cos sie ociagal wiec ja go zapodalem :|  Sorki Solidus. A wiec tak chodzi mi oto abysmy tu pisali tu o tym za co kochamy bardziej CC od FF(ew. na odwrót), lub moze fani innych serii sie uaktywnia i jeszcze inne serie tu zagoszcza. Tylko nie chodzi mi o to abysmy pisali ze FF jest do dupy bo CC ma lepsze to nie, nie, nie, nie oto mi chodzi... pogadajmy normalnie na luzaka :D

Wiec zaczne tak kolejne czesci FF to sa sequele i nikt mi nie wkreci ze tak nie jest :-? . Chrono Cross nie moglby byc FF hyba ze w grze znalazlby sie jakis Cid, system gry bylby calkowicie zmieniony i byloby wiecej filmikow, do tego dodajmy jeszcze pareset niepotrzebnych walk to moze wtedy dopiero z CC zrobi sie Final a wiec niech Solidus nie mowi ze CC moglby byc Finalem. Bo wtedy kazda gra mogla by byc nim! A to ze za kazdym razem fabula jest calkiem inna to nie ma znaczenia(CC tez jakos strasznie nie nawiazywal do CT i byl osadzony w innym swiecie),kolejne Finale sa poprostu sequelami (DAMN nie wiem jak to slowo sie pisze a tak czesto go używam :D ) i to mnie takdenerwuje w tej serii ze Square nie robi nic nowego tylko jedzie z kolejnymi czesciami jak maja jeszcze wiele wspanialych seri (np.Chrono Saga :evil: )
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:22:17 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2004, 09:09:50 pm »
Ja wolę bardziej Finale, no bo po prostu mi się podobają, choć Chronosy nie uważam za złe i nawet mógłby powiedziec, że są z FF na równi.
Dostęp do Chrono jest niestety ograniczony, bo w Europie pokazał się tylko Trigger, Radical Dreamers jest tylko wjaponi, a Cross najdalej dotarł do Ameryki i nie wiadamo kiedy (i czy wogóle) Break się pokarze. Finale za to mają więcej części i rozprowadzone są na cały świat, więc są bardziej popularne.                            
I'm in Space!

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2004, 09:13:08 pm »
Cytuj
CC tez jakos strasznie nie nawiazywal do CT
eee?? moze nie za dokladnie wglebiales sie w fabule? :D
a co do sequelstwa finali - sequel to powtorka z FABULY a nie z SYSTEMU. daj ff7 i ff8 komus kto tego nie zna... nawet by sie nie skapl gdyby nie widzial loga ze to sa kolejne czesci.
SEQUEL TO TAKIE COS W KTORYM HISTORIA NAWIAZUJE DO POPRZEDNIEJ CZESCI, PRZEWAZNIE SA TE SAME POSTACIE CHOC TO NIEKONIECZNE, WSZYSTKO DZIEJE SIE W TYM SAMYM SWIECIE/REALIACH [/size]
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:24:30 pm wysłana przez Gipsi »
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2004, 09:30:16 pm »
Cytuj
CC tez jakos strasznie nie nawiazywal do CT
Say what?? A duchy bohaterów z CT? A Schala? A Lavos Spawn, który w połączeniu z Schalą dał Time Devourera? Rozbitego (pseudo) Epocha w Viper Manor?? Mam wymieniać dalej?
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:24:54 pm wysłana przez Gipsi »
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2004, 09:54:58 pm »
Gipsi,miałem zamiar zrobić temat o tym,co nam się nie podoba w FF\'ach i Chronach i założyłem taki w innym dziale.Ale dobrze,że założyłeś ten temat.
Co mi się bardziej podoba?To,że po przejściu CC nadal mało wiemy i musimy się wszystkiego sami domyślać(w FFVII też coś podobnego było,ale tam było tego mało).Fajne jest też to,że mamy tam pełno postaci,z których każda jest inna.
Mam też małe pytanie do tego co teraz Mortus napisał.Czy Schala to ta sama Schala z CT?Przecież ona była tam starsza(w CT)i miała niebieskie włosy,a w CC jest dzieckiem i ma blond-włosy!                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2004, 10:41:35 pm »
No wiesz, czy jest dzieckiem to względne pojęcie.... Może w Tesseract (Darkness of Time) czas płynie tak, że odmłodniała, a może po prostu ją graficy źle sklecili :D. Co do jej włosów to gdzieś pisało, że w Zeal jest tradycja farbowania włosów na fioletowe przez burżujów (;-)), więc może po prostu farba puściła, albo (jeżeli to był jej naturalny kolor) podczas pobytu w Lavosie odrobinę wyblakł ;-)
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:25:53 pm wysłana przez Gipsi »
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2004, 11:25:23 pm »
hopcy,hopcy,hopcy!!! :D Chodzilo mi oto ze tak jak w Finala morzna grac na luzaka bez grania w poprzednie czesci to na spokojnie tez mozna grac w CC(faqt wszystkiego nie pojmiemy ale morzna spokojnie przejsc i wiele zrozumiec zreszt ja pierw przeszedlem CC a potem dopiero CT jak wyszedl na playa). A co do Mortusa to ja tez moge wymieniac odnosnie FF:postac o imieniu Cid, Nazwy summonow, broni,taki sam system z lekkimi modyfikacjami, Karcianka w FF8 i 9, wreszcie ten sam tytul gry tylko z innym numerkiem, mam dalej wymieniac? (nie no w sumie to przyznaje ze to co teraz napisalem nie udowadnia ze to sequele tylko kolejne czesci) . Nie no przyznaje ze FF to nie dokonca sequele ale sa to kolejne czesci tej gry i jak by tak nie bylo to qfa FF dziewiaty nie nazywal bysie FFIX tylko "Die abenteuer von Zidane den junge mit dem grosen schwanz" :D  (ja bardzo lubie FF to moja ulubiona gra po CC i Zeldzie /VII jest wrecz na rowni/ ,ale moim zdaniem za duzo ich tera a jeszcze trzynasta czesc powinna na playa dwojke wyjsc). A co do Zell Dinchta'a. To Zelde nazywa sie sequelami i jakos oprocz tych samych postci nie wystepuja tam ani powiazania fabularne a i swiaty w niektorych czesciach sa calkiem inne!!
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:27:26 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2004, 03:28:59 pm »
j abardziej lubie serie FF od Chrono...dlaczego :?: ...zdecydowanie Finale bardziej odpowiadaja mi jesli chodzi o fabule (nie mowie ze Chrono mialy cienka fabule, o nie)...CtT przeszedlem niedawo, ale bardziej mi sie podobal od CC...W CC przesadzili jak dla mnie z liczba ludzikow w druzunie (o ile mnie pamiec nie myli to bylo ich 44 :| )...w Finalch bardziej czuje "klimat" gry i  sa bardziej wciagajace...ja nie uwazam ze kolejne czesci Finali to sequele...co do systemu walki to moge porownac ten z FF7 do CC :?: ...w CC byly kolory, odpowiadajace danemu zywiolowi, a kazdy zywiol mial kilka czarow...teraz zrobcie z tego kulki i mamy...materie :P
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:27:56 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2004, 04:35:49 pm »
W Majora\'s Mask niestety nie gralem wiec nie wiem :cry:  Gralem tylko w Ocarina of Time i na snesa w Link to the Past. Ale z tego co wiem to fabula The Wind Weakera na GC nie nawiazywala do poprzednich czesci ale Shigeru Miyamot powiedzoal kiedys ze Link to nie jest ciagle ten sam bohater a akcja kazdej zeldy ma miejsce w innym swiecie, a mimo to nazywaja te gre sequelami


Dobra ale wracajac do tematu to przyznaje FF to nie dokonca sequele poprzednich odslon ale w jakims stopniu tam sa, przecierz niekedy widzimy postacie z poprzednich czesci jak np(Aeris w FFT), Chocobosy, Summony -przecierz ifrit iShiva sa zawsze w kazdej czesci , i fabula musi byc odpowiednio nakreslona poprostu nie kazda gra moze byc Finalem wiec niech nikt nie mowi ze CC z innym systemem moglby byc FF!! Dobra nie chce mi sie wiecej tlumaczyc dla mnie w pewnym sensie FF-y sa sequelami nie takimi do konca ale sa (oczywiscie oprocz FFX-2 bo to jest pelnoprawny sequel), i coz moze sie myle ale takie jest moje zdanie bo gdyby nie byly sequelami i mialy by zwrocic uwage klientow poprostu to mialyby jakis podtytul tak jak FFTactics czy CrystalChronicless na GC. Takie jest moje zdanie...


Jeszcze cos co mi sie bardzo podobalo w CC mianowicie chodzi mi o dodatkowe zakonczenia, bardzo mi sie podobalo ze w CC mozna bylo uzyskac az tyle zakonczen i sprawdzic jak by sie potoczyly losy naszych bohaterow gybysmy pokonali Lavosa w tym momencie.... ale mimo iz bardzo mi sie podobaly dodatkowe zakonczenia w CC to nie chcial bym zobaczyc takiego rozwiazania w FF poprostu kazda jedna czesc FF uwazam za spojna calosc ktora powinna byc dokonczona tylko w jeden sposob(troche zamotalem ale mam nadzieje ze czaicie o co hodzi  ). A wy co otym uwazacie podobaly am sie dodatkowe zakonczenia w CC i czy chcielibyscie zobaczyc cosik takiego w FF

edit by FastRed: na przyszłość edytuj posty[/size]                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2004, 05:18:43 pm »
WOAH!!!Stary!!!3 posty pod rząd!Wiesz chyba,że możesz je edytować?

Szkoda ,że w Finalach można zdobyć tylko jedno zakończenie.Jednak denerwuje mnie to,że po przejściu CT lub CC twoje statystyki są takie same jak pod koniec.Psuje to całą zabawę przechodzenia tej gry.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 23, 2004, 11:56:23 pm »
Gipsi:
owszem mylisz się... stwierdzenie \'sequel\' dotyczy TYLKO fabuły, więć BARDZO głupio mówić, że coś jest \'troche sequelem\' bo ma charakterystyczne elementy serii, nie znajdujące pokrycia fabularnego zbytnio (tj. zbieżności między powtarzającymi się wątkami).

Weź pod uwagę, że termin \"sequel\" jest dokładny, a nie ogólny, określa nawet kiedy w odniesieniu do wcześniejszej części się dzieje (czasowo), więc nie ma mowy o nazwaniu tego sequelem...

\"Sequel\" to kontynacja FABULARNA, z tego też względu choćby oparte na tym samym świecie i enginie (jeszcze większe podobieństwo) Icewind Dale nie jest sequelem baldura, choć podobieństwa są jak najbardziej na miejscu...

A twój wywód jest o tyle nie na miejscu, bo opiera się na (względem definicji słowa \'sequel\') poglądzie, dzięki któremu mógłbym stwierdzić, że język angielski jest językiem słowiańskim, bo są w nim litery...                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 24, 2004, 01:48:27 am »
No dobra przyznaje popelnilem blad okreslajac FF sequelami(zreszta zauwazylem ze ten temat jest walkowany na innym forum wiec chce juz to zakonczyc), sa to poprostu kolejne czesci tej gry! A jednak mylilem sie mowiac na poczatku ze nie uda sie nikomu mi wkrecic ze to nie sa sequele-Volrathovi sie udalo :) . Mimo to nadal uwazam ze jesli ktos nie lubi calej serii FF to nie ma mozliwosci aby nagle mu sie spodobala jakas odslona tej sagi nawet pomimo wspanialej fabuly bo jednak bardzo waznym elementem jest system gry wiec nie koniecznie zagralbym w FF z fabula CC (nie mowie tu o sobie bo ja bardzo lubieFF, podaje tylko przyklad), Od dzis mowie Na kolejne Finale poprostu jako kolejne czesci(zreszta zawsze tak robilem :lol: ). Wielkie sorki za nie edytowanie postu i jeszcze jedna uwaga czy czas na Square Zone nie jest czasem o godzine do tylu przestawiony :?:
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:31:51 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 25, 2004, 12:46:19 am »
Czas nie jest przestawiony na forum, z tego co pamiętam, to TY musisz sobie w profilu ustawić naszą strefę czasową :D (bodaj +1H :D).

Co do tego - cóż, jak ktoś generalizuje i nie lubi z założenia całej serii, niekoniecznie będąć zapoznany z jej wszystkimi gierkami, to ktoś mu musiał w dzieciństwie grabki połamać... anyway, co mnie to obchodzi, ja i tak odeprę wszelkie zarzuty - zakładając, że ktoś taki się wbije na forum... a poza forum - niech sobie nie lubi, ja nie mam kompleksów, coby mnie musiała dowartościowywać opinia innych o jakości tego, co ja lubię :D
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:33:28 pm wysłana przez Gipsi »
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 10, 2005, 09:24:31 pm »
Hehe dzieki za informacje (juz wszystko zmienilem) jak moglem tego nie zauwazyc w profilu :oops:  wstyd mi!!


Co do statystyk to mi to nie przeszkadzalo nawet mi sie to podobalo bo moglem szybciej przechodzic gierke chociarz uwazam ze Square moglo jakos pokombinowac i sprawic aby Bossowie podzczas 2 przejscia byli trudniejsi i dostosowani do naszego aktualnego levelu!!


EDIT after 2 months::::
podoba mi się w obu seriach to że one mimo że są z tej samej stajni to jakby rywalizują ze sobą... była era SNES'a i o miano najlepszego jRPG walczył Chrono Trigger i FFVI... później był Playstation time i większość graczy na świecie za najlepszego uważały FFVII lub Chrono Cross'a... traz mamy Playstation 2 time i mam nadzieje że po raz kolejny będzie rywalizacja między seriami i że znowu pod koniec żywotnoście konsoli Square wyda mega killera jakim będzie kolejna część Chrono sagi... było by fajnie ale jakoś w to nie wieże :/
Na erze 128 bitowców chyba jednak bezkonkurencyjnie najlepszym zostanie Final Fantasy...
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:34:14 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Dlaczego kochamy jedna serię bardziej niz tę drugą?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 21, 2005, 11:00:13 am »
ja uwielbiam CC i FF... ale osobiscie wiekszym uczuciem ( :) ) darze CC...gra poprostu dla mnie wymiata!! nie dosc ze cudo to jeszcze... cudo :) ale o ff tez powinno sie mowic z pełnym szacunku wyrazem uznania!!!! for me... CC RULEZ!!
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]