Autor Wątek: The Elder Scrolls  (Przeczytany 16504 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« dnia: Marca 16, 2004, 03:40:24 pm »
Tak, powracam do tematu jak już wspomniałem. Tum razem proszę kulturalnie i bez wyzwisk. Morrowind to w końcu gra jak każda inna. Jednak jako cRPG rewolucyjna. Po pierwsze tryb FPP - toż to powrót do korzeni RPG na konsoli/piecu. Mało kto pamięta, ale takie cRPGi jak Eye Of Beholder czy BlackCrypt były grami FPP. Druga sprawa to rozbudowanie świata. Możesz iść dosłownie wszędzie - po gorach, po dachach domów(jak się da), można pływać w rzekach, i ach i och. Gra jest absolutnie nieliniowa, grafika stoi na najwyższym poziomie(jak zobaczyłem textury wody, to mi kopara w dół poleciała miażdżąc pada). Kupa profesji do wybory, jak ci się któraś nie podoba to możesz stworzyć nową. Jednak wśród tych zalet są tez wady - wygląd postaci woła o pomstę do nieba. Jak zobaczyłem jakiegokolwiek elfa to płakać mi się chciało. Ale mimo wszystko jak się pogra to można się przyzwyczaić. Mi osobiście gra się bardzo podoba. Czekam na wasze zdanie. Jednocześnie ostrzegam, że jeśli sytuacja jak ostatnim razem się powtórzy Dark Master (to przedewszystkim do ciebie) to będzie rzeźnia. Stary temat usuwam - jest niczym innym tylko zbiorem bezzsensownych wyzwisk. Piszcie, tylko na temat.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2006, 04:52:21 pm wysłana przez MarvelliX »
Kame Hame Ha

MarvelliX

  • Gość
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 16, 2004, 04:07:08 pm »
Cytuj
i ach i och
Czy tu chciałeś napisssać latać? Czy cos innego. :huh:
Cytuj
jak zobaczyłem textury wody, to mi kopara w dół poleciała miażdżąc pada
Ja w tym czasie czasie gapiłem sie w niebo. W nocy chodziłem patrząc do góry :rolleyes: . Piknie im pełnia ksieżyców (3) wyssszła, a efekty pod woda też sssiakies realne (przynajmniej przed moja obróbka gry :devil: )
 

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2004, 04:58:46 pm »
Hehehe textury twarzy można naprawić odpowiednim modem ;) szczególnie jeśli chodzi właśnie o elfy, gra jest dość wypaśna ale potrzebuje także dobrego sprzętu... Gierke lubie :D
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2004, 05:11:32 pm »
Cytuj
gra jest dość wypaśna ale potrzebuje także dobrego sprzętu... Gierke lubie 
Zależy... ja na przykład gram na Xklocu i ze sprzętem nie mam problemu. Grafa śmiga z najwyższymi detalami. Aż sam się sobie dziwię, że tak zwracam uwagę na grafikę, bo grafa zazwyczaj to dla mnie sprawa drugorzędna...
Kame Hame Ha

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 16, 2004, 05:24:27 pm »
ja też myślę, że ta gra jest fajna..... faktycznie dużym plusem jest nieliniowość i to, że samemu rozdzielamy statsy. Poza tym fajne jest to, że można dostać level jak się troche poskacze (ok 1000 skoków:D), ale najlepsze jest to, że można wybrać zarówno drogę zła, jak i dobra. Sami decydujemy, czy będziemy zabijać każdego po drodze, czy też będziemy prawożądnymi obywatelami.
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 16, 2004, 05:39:45 pm »
To chyba mody Cię nie interesują Dark Cloud :D ale cóż zrobić na moim sprzęcie sie ostro haczy tym razem to sam procek :D ale co zrobić najbliższa wymiana kroi się na wakacje ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2004, 05:40:13 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 16, 2004, 06:05:57 pm »
Jak kupię nowego kompa (może już niedługo) to mody mnie zainteresują. A na razie zadowalam się swym trzyletnim rzęchem i Xklocem.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2004, 06:06:11 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline spike.spiegel

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • http://
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2004, 06:09:37 pm »
nom mnie tez sie gra podoba, ale mogliby walke uatrakcyjnic jakos, bo zrecznosci to ona nie wymaga: cilck click click click ( moze znacie jakies mody na to? jak znaczie to podajcie linki ;] )
see you space cowboy...

MarvelliX

  • Gość
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 16, 2004, 06:18:05 pm »
Cytuj
Jak kupię nowego kompa (może już niedługo) to mody mnie zainteresują.
To moze zainteresssuja cie moje mody :lol: . Kilka nowych rasss, znaków, sprzętu, i ssstatystyczne poprawienie poprzednich.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 16, 2004, 07:44:23 pm »
faktycznie Marvell interesujące, ale qurcze ja będę musiał poczekać jeszcze duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo (liczba "u"chyba mówi sama za siebie:D), zanim dostanę nowy sprzęt.... pozostaje tylko konsola.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 16, 2004, 09:04:03 pm »
Są mody zwiękaszające poziom trudności, mody dodajace stwory i rasy :D jest praktycznie wszystko a w googlu wpisz Morrowind plugin's i znajdziesz całe strony z wszelkiego rodzaju modami dodajacymi nowe wyspy a nawet jest tam jakiś zamek ;)
]


MarvelliX

  • Gość
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 16, 2004, 11:49:27 pm »
Ale osssobiście myślę że lepiej sssobie dodatek ściagnąć, ten firmowy (ja to właśnie robię :lol: ). Wyssszło ich podobno 2. I w jednym mozna zmieniać np. kssształty w jakieś zwierzę czy mgłę. :)  

Offline Quezacotl

  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • http://
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 17, 2004, 07:10:27 am »
Świetna gierka B) :
ogromny świat, pełna swoboda w podejmowaniu decyzji, rozbudowana charakterystyka postaci (ale sposób uzyskiwania kolejnych leveli mi nie podszedł), pełno róznego rodzaju modów wydłuzających zabawe czy bardzo ładna grafa to są największe zalety Morrowind'a, a to co mnie w grze wkurzało to walka, jeden z najważniejszych elementów rpg'ów został tu fatalnie rozwiązany :( .

 
"Jest widok ogromniejszy od widoku morza - niebo. Jest widok ogromniejszy od widoku nieba - wnętrze ludzkiej duszy."

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 17, 2004, 12:30:11 pm »
Że dodatki firmowe wyszły to akurat wiem. Są nawet na Xkloca jako jeden pakiet - Morrowind GOTY (game of the year) niestety mnie udało się zdobyć tylko podstawowego Morrowinda bez tych dodatków....  Ale co ja narzekam, ważne że mam Morrowinda wogóle :)
 A co do walki... machanie mieczem jeszcze ujdzie, w końcu w każdym cRPGu walki wyglądają w ten sposób. Brak mi tylko Baldurowej turówki, i lepiej rozbudowanego systemu magii (co nie znaczy że ten jest fatalny)
Kame Hame Ha

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 17, 2004, 02:52:15 pm »
Chodzi Ci Marvell o Bloodmoona a Tribunala tez mam ale nie jest zaspecjalny ;) ale bloodmoona polecam :)
]


MarvelliX

  • Gość
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 17, 2004, 09:13:23 pm »
Tak własnie o to mi chodziło. ;)

 :( Mam ssstraszną ochotę sssobie zagrac w to ale wole poczekać na dodatki. Jessszcze... z 5 dni ;(  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 17, 2004, 09:18:16 pm »
Morrowind bez modów dla mnie jest jak CC bez Kid

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 17, 2004, 09:27:06 pm »
ciekawe porównanie....... ja tam się może nie znam, ale mnie się grało całkiem przyjemnie bez modów....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

MarvelliX

  • Gość
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 17, 2004, 09:46:39 pm »
Dopuki nie osssiagnołeś -siątego poziomu i zacząłęs zabijac wszystkich jednym ciosem tak jak to było w mim przypadku. Ale ja to inna historia ja w pewnym momencie ssstałem sie śmiercia w czystej postaci, mogłem być w 90% niewidzialny przez dowolny czasss mogłem latać i pływac ile chciałem 3/4 ssstatystyk miałem na powyżej 100 (a 100 to max) i nawet nie użyłem żadnego kodu ani moda. Niessstety ssstarciłem zapis razem z płonacym dyssskiem ;( , teraz jednak chcę to powtórzyć z dodatkami :)  

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 17, 2004, 09:52:48 pm »
No to Marvell współczuję straty dysku,ale ja jakoś przeszedłem (oczywiście nie u siebie) i bez dodatków też się fajnie grało.... chociaż może warto sobie mody załatwiać.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!