Autor Wątek: Jakie Macie Konsolki?  (Przeczytany 26118 razy)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 16, 2004, 07:48:10 pm »
ja tam swojego PSX już nie mam o d dłuższego czasu..... Powód: przeszedłem wszystko, co się dało wzdłuż, wszerz, w poprzek i na wspak, a poza tym teraz mam emulator.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 21, 2004, 11:46:51 am »
Cytuj
PSX not dead. wiecznie żywy, zawsze silny, przeżyje dziesięć pokoleń :devil:
Hmmm to co napisales jest bardzo smutne...
Przypomina to jak bardzo nasz kraj jest zacofany i o ile lat jestesmy w plecy za reszta europy(niewspominajac nawet o japoni czy USA)... tak w naszym kraju PSX jeszcze dlugo nie umze a to dlatego ze niestac ciagle wieeelu osob na kupienie PS2 ;(  taka sama sytuacja byla z Pegasusem przeciez w naszym kraju era 16 bitowcow byla praktycznie pominieta bylo naprawde malo osob posiadajacych SNES'a a pegasusa ludzie mieli baaardzo dlugo niektorzy ludzie nawet teraz na pegasusie graja (oczym przekonalem sie slyszac rozmowe kilku dresow w autobusie)... mam nadzieje ze po wejsciu do unii cos sie zmieni i PSX wreszcie bedzie Dead bo ludzie beda mogli kupic bez problemu next-gena (Na co w innych krajach stac nawet bezrobotnego...)

Co do tematu piratow i Play'a to ja kupilem uzywanego szaraka i padl mi po okolo roku (z tym ze byl to najstarszy model i ona mial jakas wade bo pozniej sony wycofalo te modele) pozniej mniej wiecej w roku 2001 zamienilem go na nowa kremowke(PSone)-za odpowiednia doplata oczywiscie i nadal ciagnie bez problemu-a gram tylko na piratach... z tym ze teraz to PSone sluzy mi tylko do sluchania muzyki bo w moim pokoju w wiezy zepsol mi sie laser (faqq :shu:  -kocham te ikone :P )! Cosh odkad "oczarowal"(powraca temat magii :P ) mnie JRock nie chce mi sie nawet wlaczac starych gier...przydalby sie nextgen ale do tego daleko ;(

P.S. Faqt PSX to byla potezna maszyna i przezyla nawet dreamcasta (czyli w sumie dwie konsole Segi) ale jej czas jush minal kilka lat temu (z 2 lata temu... no moze 1,5roku)! Choc nie byla tak rewolucyjna konsola jak Nintendo 64 to gry jakie na nia wychodzily sprawily ze byla ona tak wspaniala i utrzymala sie tyle lat na rynku
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2004, 11:48:02 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 21, 2004, 02:23:37 pm »
ale N64 nie żyje i zastosowanie cartów(again) zdyskwalifikowało ją na samym starcie... Dlatego PSX zjadł N64 na sniadanie...
]


Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 21, 2004, 06:23:57 pm »
PSX takze niezyje....
Niekoniecznie PSX zjadl na sniadanie N64 bo na poczatku konsole szly leb w leb tylko pozniej sie okazalo ze na N64 wychodzi malo gier i wtedy ludzie zaczeli kupowac PSX... Jestem sklonny stwierdzic ze gry na N64 sa lepsze i gdyby tylko wychodzily na nia JRpgi :rolleyes: ! Aha no i na playstation nie pominieto zadnego gatunku a na N64 wydawano glownie FPPki, platformery, party games i scigalki i sportowki ofkoz
A co do tego ze Ninny zastosowalo karty to faqt bylo to poraszka ale jak sie okazalo nie bylo to wcale takie zle rozwiazanie tylko ze developerzy nie umieli tego wykozystac! Za przyklad podam gre Resident Evil ktora na PSX Zostala wydana na 2cd a na nintendo zmiescila sie na jednym karcie a miala wszystko dokladnie to samo bo przeszedlem gierke kilka razy na obu konsolach

Dobra teraz napisze dlaczego uwazam ninny za rewolucyjna konsole!
1. Pierwsza konsola z Anologiem-jakby wygladaly gry bez wytworu nintendo..boje sie myslec :blink:
2.Pierwsza konsola z wibrujacym padem!
3.Pierwsza konsola posiadajaca anty-aliasing
4.Pierwsza konsola do ktorej mozna bylo dokupic modul pamieci operacyjnej
5.Pierwsza konsola w ktorej zastosowano super szybka pamiec "rambus"
6.Pierwsza konsola kozystajaca z kodowania dzwieku przstrzennego "Dolby surround Pro Logic"
7.Ninny to takze jedna z pierwszych konsol ktore umozliwialy gre przez internet

Nintendo rzegralo walke sromotnie gdyz wybralo droge "malo a dobze" -chodzi oczywisci o wydawanie gier! Choc i tak moim zdaniem (i nietylko) Nintendo to najlepsza firma produkujaca gry...szkoda tylko ze nieznaja zbytnio potrzeb rynku... moze lepiej by bylo zeby tak jak sSega zaczeli myslec tylko o wydawaniu gier i zapomniec o Hardware


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 22, 2004, 12:30:44 am »
Cytuj
Niekoniecznie PSX zjadl na sniadanie N64 bo na poczatku konsole szly leb w leb tylko pozniej sie okazalo ze na N64 wychodzi malo gier i wtedy ludzie zaczeli kupowac PSX... Jestem sklonny stwierdzic ze gry na N64 sa lepsze i gdyby tylko wychodzily na nia JRpgi
Z tego co ja widziałem to na N64 jest mnóstwo gier, tylko, że ludzi przestali kupować je dlatego, że wychodziły one na cartrigach które były bardzo drogie. 1080 snowbording, który był porównywalny do Cool Boarders (To jest moja opinia) kosztował 319 zł* w przeciwieństwie do konkurenta, za którego płacono 159 zł* (*Ceny ściągnięte z pewnego sklepu internetowego przez mojego brata dawno temu). Do tego jeszcze dodam, że miały one małą pojemność, więc producenci gier nie byli zachwyceni wydawaniem gier na nią.

Cytuj
Jestem sklonny stwierdzic ze gry na N64 sa lepsze i gdyby tylko wychodzily na nia JRpgi  ! Aha no i na playstation nie pominieto zadnego gatunku a na N64 wydawano glownie FPPki, platformery, party games i scigalki i sportowki ofkoz

Były równierz jRPGi tylko uznano niestety, że były one zbyt dziecinne. Wyszło tyle samo gatunków na PSX co na N64, nawet te nietypowe - taneczne, czy też takie tylko na przykład do rysowania. Podaj mi chociarz jeden gatunek, który nie wyszedł na N64 a był na PSX B)

Cytuj
Dobra teraz napisze dlaczego uwazam ninny za rewolucyjna konsole!
1. Pierwsza konsola z Anologiem-jakby wygladaly gry bez wytworu nintendo..boje sie myslec 
2.Pierwsza konsola z wibrujacym padem!
3.Pierwsza konsola posiadajaca anty-aliasing
4.Pierwsza konsola do ktorej mozna bylo dokupic modul pamieci operacyjnej
5.Pierwsza konsola w ktorej zastosowano super szybka pamiec "rambus"
6.Pierwsza konsola kozystajaca z kodowania dzwieku przstrzennego "Dolby surround Pro Logic"
7.Ninny to takze jedna z pierwszych konsol ktore umozliwialy gre przez internet

Co do tego analogu to się nie mylisz, ale jeżeli chodzi o wibrator to miał on zastosowanie w Dualshocku, które później zostało ukradzione przez Nintendo i wstawione w miejsce dodatkowej pamięci w Padzie, zostało nazwane Rumble Pak.
Antialiasing był już możliwy na PSX, ale mało gier go wykorzystywało. N64 miał tylko efekt stereo, tylko można było głośność ustawić tak, żeby przypominało Dolby Surround, z tym Pro logic to chyba za bardzo się rozpędzłeś, N64 nie miał odtwarzacza DVD  ;)  A gę przez internet umożliwił dopiero Dreamcast.

Cytuj
Nintendo to najlepsza firma produkujaca gry...

PRAWDA!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2004, 12:32:44 am wysłana przez GamePlay »
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 22, 2004, 11:06:20 am »
Jestem właśnie w żałobie po stracie mojego PSX'a. Cóż... przeprowadzałem pewien eksperyment z wykałaczkami i laserem... niestety to drugie nie wytrzymało i z konsoli mogę sobie teraz zrobić toster albo woki-toki, nie wiem jeszcze... Jestem wielkim fanem Super Nintendo Enterteinment Station, ale i tak moją ulubioną konsolą jest PlayStation i PlayStation 2... sentyment.

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 22, 2004, 07:22:27 pm »
Cytuj
Super Nintendo Enterteinment Station,
Super Nintendo Entertaiment System

N64.. to bardzo biedna konsola... ktoś z jednej strony dopiekł ją za bardzo a z drógiej niedopiek... wszystkich gier na nią pojawiło się ok 400 (na PSXa ok 3000) (mówie o japońskim rynku),. i to co mnie boli to brak filmików w grach... i

Jeden fakt jest niezapżeczalny.. PSX miał najlepsze gry, i to spowodawało taką popularność tej konsoli...


btw: Vibra to pomysl Nintendo...  


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 09, 2004, 10:11:23 am »
A mi się nudzi (konsola zajęta przez siostre :P) to wam wypisze dokładnie jakie mam gry ;] no co przecież po to ten topic ktoś założył nie? ;)

LoK - Soul Reaver 2
Mortal Kombat 5: Deadly Alliance
Hitman 3 - contracts - ale jakiś denny rip - grać sie nie da (zamiast głosu i muzyki jest bzzzzzzzz)
Outlaw Volleyball
GTA- Vice city
FFX
Harvest Moon - Save the Homeland :D:D
Sims - bustin out (to mojej siostry :P )
Tony Hawk Underground
Onimusha 3 ( po japańsku :D )
Looney Tunes - Back in action - zrobiłem na 100% ;]
Tekken 4
PES 3
Tenchu 3
Samurai Jack - Shadow of Aku ;]
Kill Switch
Airblade
Midnight club 2

No i jeszcze pare na PSX:
Blood Omen 1
FFIX
Silent Hill
Spiderman 2

Siostra zaraz jedzie do zoo wiec sobie pogram ;]

A bym zapomniał jakoś tak w tygodniu mi przyślą 3 perełki - Silent Hill 2, FFX-2 i LoK Defiance
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2004, 10:13:56 am wysłana przez Morchol »

Offline M@VeRick

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 10, 2004, 07:30:44 pm »
Heh no ja obecnie konsolki nieposiadam (chyba że zaliczyć dwie padnięte sonówki to tak:]). Psx-a kupiłem kiedyś dawno temu za cene 999zł:]. To było coś, moja pierwsza gra to Resident Evil (oryginał). Łupałem bez memorki:] a rekord w graniu na konsolce to bite 48h non stop [przy FFVII](oczywiście na wychodzenie do klopa i obiadek był czas:]). i tym oto sposobem wykończyłem konsolke po 4 latach działania 9bodajże 4 lata i 3 miechy miała. Więc postanowiłem kupić PS2 za niebagatelną sume 2600zł:] (pierwszy model jaki był z całym sprzętem i Oryginalnym Tekken Tagiem). I potem się ją przerobiło i tak sobie chodził, chodziła (rekord w graniu to koło 30h przy FFX:]) aż w końcu padła, tak poprostu. niezażynałem jej tak jak jedynki i padła po 4 latach. PSX to była/jest konsola, a PS2? no cóż jest zdecydowanie od niej gorsza.

To co mam z gierek:
PSX: Pac-man World (dawno temu wygrałem w Gran Turismo 2 Mirinda Cup:P)
Gran Turismo (które kupiłem od kumpla za 20 zeta), reszta to piratry które gdzieś się walają po domu.

PS2: Tekken Tag Tournament (chyba 3cia moja wersja bo dwie poprzednie się zużyły:], a przy tej zużyła się konsla:P)
Final Fantasy X (dawno temu kupiłem przedpremierówke)
The Bouncer (no co:P) i reszta pirata jak zawsze:]

Jakoś tak osobiście nieprzepadam za innymi konsolami niż firmy Sony (co nieznaczy że niepograłbym na nich). Najlepszą wyżyne jaką można mieć na konsolke proponuje Sony, chodź pewie w przyszłości zmienią się kryteria (już się zmieniły??). Zobaczymy jak to będzie

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 10, 2004, 08:35:33 pm »
Człowieku....... widzę, że tu sami kasiaści ludzie po forum się szwędają..... Żeby sobie kupić PS2 za 2600zł..... ja jestem inteligentny i kupiłem sobie za 850zł...... no i mi służy nadal.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 10, 2004, 08:45:07 pm »
ja dostałem na gwiazdke też za coś koło 800-900 zeta :P

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 10, 2004, 09:24:08 pm »
A ja miałem ps2 2 lata wcześniej... niż wy, i się hwaliłem i wszyscy mi zazdrościli.. :D  


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 10, 2004, 09:47:20 pm »
heh a ja za 600 z memorka padami i 2 oryginalami :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 11, 2004, 12:01:46 pm »
Jak sie kupowalo podczas premiery to sie placilo 2600... mnie niestac teraz nawet jak jest za 900:( buuu nieh no tylko znajde jakas prace na wakacje(ale pewnie nie znajde:() Ale i tak na swieta jush kupic bede musial bo nie wytrzymam... musze pograc w FFX,Sukoden3,MGS2 i inne mega hity bo nie wytrzymuje jush ;(

A jesli chodzi o to ze padlo ci PS2 to dlatego ze pierwsze mode-Chipy dosyc mocno niszczyly PS2 i jak ktos przerabial PS2 w okolicah pol roku od premiery to konsole po pewnym czasie padaly ...tak przynajmniej mieli moi kumple


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 11, 2004, 12:13:14 pm »
W pół roku od premiery .. to pierwsze Chipy, były do dupy, mialy problemy z odpalaniem gier Cd... i były drogie.. ja moją 30004 pżerobiłem dopiero gdy pojawił się ripper1.. a słuzyła mi pżez całyczas... i jeszcze ją spżedałem.a moja nowa 50004.. już 2 razy była w serwisie....:(..
 


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline M@VeRick

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 12, 2004, 01:04:02 am »
Hehe no fakt jestem bardzo "kasiasty" bo kupiłem konsolke za 2600, a ostatniio mi prąd odłączyli bo niemiałem z czego zapłacić:]. Ale lajt jeszcze działam:]. PS2 to raczej teraz niekupie, nosze się z zamiarem kupienia PSXa (żeby przypomnieć sobie stare dobre klimatyczne gierki[których na PS2 jest znacznie mniej]), ale jeszcze zobaczymy. Na święta to może będzie MGS3: Snakes Eater, w to to musze połupać:].  

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 12, 2004, 12:47:28 pm »
Ja nie mam Zadnej konsoli, ale za to braciszek ma X-BoXa. To mi wystarczy, bo i tak zawsze razem gramy w SC II :) hie hie . Po co tracić pieniądze. Brat kupi konsole za ciebie.

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 27, 2004, 12:16:16 pm »
mam PS2-same oryginały(12)
zdechłego psx-same piraty(ok100)+oryg.FF7, Tekken3 i Crash3
no i zbieram na x-boxa(cud maszynka! Ninja Gaiden rozwala na maksa!)

ps:ludzie dobrze wam radze nie kupujcie piratów na ps2!!!!!!!!
czarnula to nie psx-nie wytrzyma tyle! w końcu padnie... co najgorsze to że może paść nawet przy oglądaniu dvd :( , tak jak mi :( i musiałem nowy kupić.
wiem że oryginały są drogie ale nie ma wyjścia. ja nie mam pracy(studia narazie) ale zagrywam w totomixa i zawsze mam na jakąś gierke. polecam Allegro(np.FFX za 60zł!-kuzyn kupił). pewnie większość się bedzie śmiała ale 7 na 10 ps2 pada przy "backup'ach"!
na psx miałem same piraty, ale też w końcu padł :(

PS2: na wakacje wybywam do Niemiec żeby zarobić na X-pudło i cioranie w FF11!!!!!!!!!!!!! Będzie się działo!
 

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 27, 2004, 04:27:19 pm »
Oj, w Polonii raczej nie pograsz sobie (narazie) w FF XI...czemu?? Bo nie ma jeszcze serwera internetowego u nas na PS2 ani na X-Kloca(FF XI na X'a ?? nie słyszałem o tym :huh: )
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakie Macie Konsolki?
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 27, 2004, 04:39:28 pm »
hehe i raczej nie bedzie... jakos mi sie nie widzi zeby square zalozylo serwer dla tych 20 osob ktore gra na ps2 przez siec w polsce z czego 5 bedzie chcialo grac w Finala(bo reszta gra pewnie ylko w strzelanki badz racery)....


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?