Autor Wątek: Conquer Online  (Przeczytany 21728 razy)

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« dnia: Sierpnia 27, 2004, 11:23:49 am »
www.conqueronline.com
Wielu z was zapewne widziało filmy o samurajach, sztukach walki i naukach starych mistrzów. Do tego dodajcie ptaki, duchy i inne potwory a uzykacie Conquer. Sama gra nie ma żadnego związku z podbijaniem czegoś, lecz chodzi tutaj o bycie sobą i panem swojego losu. tutaj mamy 4 profesje, a każda z nich podzielona jest na dwie płcie, mamy: Wojownika, Trojana, Taoistę czyli maga oraz łucznika. Wojownika nie trzeba przedstawiać jedynie dodam, że w guide jest napisane, że posługuje się każdym rodzajem broni do walki bezpośredniej. Trojan to jest to samo co wojownik, ale jego siła ataku jest dużo większa, lecz życie mniejsze, bardzo dobrze posługuje się broniami dwuręcznymi. Taoista niestety jest trudny i trzeba bardzo dobrze wiedzieć jak nim grać, gdyż posiada tylko jeden czar jakim jest prąd i ten atak zabiera bardzo mało życia aż do poziomu 15 kiedy to taoista przechodzi na wyższy poziom wtajemniczenia. Łucznik, tutaj też niewiele mogę dodać, tylko powiem, że jest najpopularniejszą postacią w grze, bo może bardzo szybko zabić nie tracąc przy tym życia, lecz jak ktoś będzie próbował go zabić to ma duże prawdobodobieństwo sukcesu. RPG nie byłoby sobą gdyby nie system skilli, który jest podobny do tego z PT, co mnie bardzo cieszy. Na przykładzie wojownika: on ma na początku gry możliwość walki mieczami, jest to skill pasywny, na im większym jest poziomie, tym większą mamy siłe ataku, ale gdy chcemy czasem dalej rozwijać ten skill to musimy się liczyć z tym że wyższy poziom wtajemniczenia będzie wymagał większego poziomu postaci. Więcej skilli do dyspozycji dostajemy wtedy gdy przejdziemy wyżej w drabince profesji, która jest szczegółowo opsiana na stronie: Play -> Proffesions. Dobrze rozwnięty system skillów w tej grze jest na niekorzyść punktów, gdy przechodzimy o poziom wyżej to one same się dodają w zależności od tego jak walczyliśmy, coś za coś. W świecie gry są zamki i fortyfikacje, które potocznie nazywają się miasteczkami. Jak w każdym MMORPG takie miasteczko posiada: Zbrojownika, Kowala, Sprzedawce napojów i innych drobiazgów. Tutaj dodatkowo mamy fryzjera, upiększacza, wiele NPC do questów, portiera, który wynajmuje domy oraz są jeszcze bezmózgie patrole które lubią KS. One czasem jak GM zechce to biegają wokół zamków na niskich poziomach i zabijają potwory nie patrząc na to, że ktoś inny się męczy i próbuje zdobyć exp. Z drugiej strony jest to bardzo dobry sposób na szybkie zarobienie złota bez wysiłku, gdyż patrole mają bardzo dużo siły i każdego potwora, jak chcą, to zabijają jednym ciosem. Wracając do NPC sprzedającego broń i zbroję to oni sprzedają rzeczy aż do 120 poziomu dla każdej z profesji. Jednak każdy z tych przedmiotów można zdobyć jako drop z potwora, czasem trafiają się unikalne wersje tych przedmiotów, które jednak tylko lepiej wyglądają a statystykami nie różnią się za wiele. O każdą zbroję i broń trzeba dbać, gdyż może się zepsuć, ale od czego jest kowal. Gra sama jest to mix RO, PT i klimatu z MU. Tak samo jak w RO możemy brać ślub (!), mieć własne zwierzątko oraz zmieniać swój wygląd co raczej nie zmienia rozwoju naszej postaci. Do wyglądu należy tylko wybór twarzy, fryzury i koloru włosów. Można wyglądać jak Cloud z FFVII albo jak zwykły mnich. Jest też bardzo fajna lecz małopotrzebna rzecz: akcje. Gdy klikamy na przycisk "action" to otwiera nam się okno z kilkoma zaprogramowanymi gestykulacjami i pozycjami, możemy siedzieć, klęczeć śmiać się, machać, a najbardziej podoba mi się taniec. Innowacją w tej grze w przeciwieństwie do poprzednich MMORPGów jest skakanie. Jeżeli mieliśmy w poprzednich grach mały strumyczek długości pól przed sobą to za skarby świata nie mogliśmy przejść na drugą stronę, chociaż praktycznie to nie byłby żaden problem, tutaj możemy przeskakiwać mury, rzeki i inne wielkie przeszkody, tak więc jeżeli chcemy to możemy zwiedzić całą mapę razem ze wszystkimi szczegółami. Jednak taki skok to też ma ograniczenia, bo nie mozemy z samego podnóża zamku wskoczyć na najwyższą wieżę. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest system PvP i prawo w miastach. Jeżeli jesteśmy przestawieni na zabijanie innych graczy to liczmy się z tym, że możemy pójść do więzienia, albo jezeli będziemy próbowali kogoś w mieście zaatakować, to sami zostaniemy zaatakowani przez patrol, a siła ich ciosu jest tak wielka, że od razu może zabić. Jak my zostaniemy zabici przez potwora lub gracza to zawsze wyskakuje z nas złoto i przedmioty, których nie używamy, po tym jak zostaniemy zabici to przemieniamy się w ducha i tak jak w poprzednich MMORPGach tracimy exp. Grafika na screenach nie jest może zachęcająca, ani też muzyki nie ma, ale za to jest ona bardziej grywalna niż reszta MMORPGów bo oczywiście są questy! Tutaj to mnie najbardziej zadowolił ten system, bo jak mamy misję do spełnienia, wtedy to nie jest praca na kilka minut bo zaczyna się przygoda. Questy są niesamowicie długi i przyjemne, lecz niestety trzeba je przechodzić z przewodnikiem, który jest na stronie, bo od NPC, który daje nam zadanie niewiele się dowiemy. Za questy nagrody są rózne: broń, zbroja, dodatkowe punkty exp, unique items. Grę polecam każdemu kto nie patrzy na grafikę ale na grywalność i przyjemności płynące z grania. Co do muzyki to ja i tak wole posłuchać swojego brzmienia: Ozrc Tentacles "Akasha" <- do tej gry jest to bardzo odpowiedni utwór.

BTW De6v6il6, niestety nie widze dalszego sensu grania w MU, zaczynam grać w Conquer, wybacz.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2004, 01:01:46 pm »
a moge wiedziec jakie to ma wymagania bo MU zaczyna siem nudzic po tygdniu walki ciagle z tym samym shitem ?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2004, 03:01:39 pm »
wymagania: posiadanie komputera.

Tak powaznie to wyobraź sobie, że ja pisząc ten tekst gram w Con i moja postać skuba zakątki kopalni w poszukiwaniu kamyków, które sprzedaje się. Oczywiście gra nie działa w 32 bitach tak więc nie dziwić się, jeżeli będzie jakiś błąd DirectX, wtedy pulpi trzeba przestawić w 16 bitów.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 28, 2004, 02:11:08 pm »
a ta gtra to raczej jak MU czyli chodzenie zabijanie i to wsyzstko czy raczej jak UO ?

Offline Xellard

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 28, 2004, 11:21:03 pm »
Cytuj
a moge wiedziec jakie to ma wymagania
Windows 95/98/ME/2000 Pro/XP
800 MHz or faster Intel&reg; Pentium&reg; processor
128MB RAM
Video Card with 16MB RAM or higher
1GB free hard drive space
Internet connection with 56 Kbps or faster connection speed
DirectX 8.1 or higher with compliant video and sound
Microsoft-compatible mouse and keyboard

Prosze bardzo  :D  



Offline Grzybek

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 29, 2004, 12:24:02 am »
ja już ściągam gre i moze dołącze do was

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 29, 2004, 05:39:12 pm »
Cytuj
a ta gtra to raczej jak MU czyli chodzenie zabijanie i to wsyzstko czy raczej jak UO ?
Raczej bardziej jak UO, tylko niestety masz jeden zawód, jakim jest praca w kopalni. Za to dostajesz tak zwane iron ore, które nie nadają się do niczego innego jak sprzedaży u NPC. Czasami dostaniesz gold ore za co najmniejsza kwota to 1440 złota a najwięcej to chyba 10k. Biorąc pod uwagę to, że cały zestaw na 22 level możesz kupić za niecałe 2k, a do kopalni możesz wejsć od 15 levelu to jest chyba całkiem fajna sprawa. Na wyższych poziomach możesz też wejść do lepszych kopalni, ale to już dopiero od 40 levelu. Najbardziej fajnym rowiązaniem są questy, bo to nie jest coś takiego jak przynieś mi coś po potworku to Ci dam miecz, tylko to jest cała przygoda. W przeciwieństwie do MU to ta gra mnie wciągneła. Tylko ostrzegam, że gra bardzo wolno ściąga się i polecam używać flashgeta, oraz ustawić sobie największą ilość split part. Potem trzeba grę spatchować, ale to już każdemu chętnemu opiszę na GG albo tlenie, albo zrobi to heti.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 29, 2004, 10:21:30 pm »
a szybko sie levele nabija ??

Offline Xellard

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 29, 2004, 10:32:07 pm »
nawet szybko idzie  ;) ale gdzieś od 20lv wolniej ( chyba ze mi sie tak tylko zdaje  :P )



Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 29, 2004, 10:33:04 pm »
Tak samo jak w MU, tylko potwory częściej występują. Heti, przecież z każdym levelem jest coraz gorzej. Jak dla trojana, to z każdym levelem jest lepiej. Tak w ogóle to teraz mam level 22 a jestem... warriorem - pikemanem : )
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2004, 10:35:13 pm wysłana przez GamePlay »
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Xellard

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 29, 2004, 10:36:42 pm »
mnie sie tam szybko nabijało ale teraz gdy poszedłem na Poliergaisty i HeavyGhosty jakoś cieżej mi sie nabija  <_<  



Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 29, 2004, 11:00:02 pm »
a do kiedy jest bezplatny CO bo nie chce miec tgo co bylo z KO

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 29, 2004, 11:08:52 pm »
jak na razie termin P2P jest nieokreślony, po za tym jak tylko wejdziesz na stronę to zobaczysz, że jest napisane: Free 2 download.... free 2 play
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #13 dnia: Września 01, 2004, 03:20:44 pm »
grac ludzxiska bo moze kieeeeeeeeeeeeedys bedzie gildia :D

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« Odpowiedź #14 dnia: Września 01, 2004, 05:18:24 pm »
na pewno bedzie gilda, ale jezeli Serge dozyje a heti sie nei zalamie to beda trzy osoby w niej. Gra jest na prawdę fajna, jeżeli ktoś nie wie jak w niej poruszać się, co robić, żeby nie nudzić się, to polecam wejść na stronę tej gry i kliknąć w zakładkę "Play" w menu kontekstu. Tam są informacje o questach, itemach, NPC, gdzie to jest, przegląd map, i informacje o profesjach.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2004, 05:21:10 pm wysłana przez GamePlay »
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #15 dnia: Września 01, 2004, 06:08:05 pm »
jak narazie to z questami problem po wzialem pierwszy lepszy i tam gdzie mam go zrobic zabijaja mnie 1 ciosem :/

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Conquer Online
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2004, 06:17:13 pm »
Pewnie posłużyłeś się helpem. On ci tylko napisał, że możesz wykonać quest, ale nie musisz. Nagroda po tym quescie nie będzie ci potrzebna, bo to jest miecz na 30 poziom. Ja mam teraz 37 i szukam jakiegoś questa na kasę, bo chciałbym sobie skill teraz na Spear kupić, bo na halabardę już mam.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #17 dnia: Września 02, 2004, 07:18:38 pm »
uhhhh szcerze mowiac to CO jest nudny. Nie na 100% ale prawdopodobnie ja rezygnuje :/

Offline Vilkuss

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
    • http://
Conquer Online
« Odpowiedź #18 dnia: Września 17, 2004, 06:37:32 pm »
ja sobie w to zagram czekając na WoW'a :]

btw. moglibyscie dac jakies screeny? :D
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2004, 07:06:21 pm wysłana przez Vilkuss »
Do Zobaczenia w UnderCity! :D

szukam ludzi do założenia nowego serwisu o WoW'ie. Potrzebuje programistow php i ludzi mocno zainteresowanych grą... jak cos to gg: 4584652 :) albo pm, lub mail: scott-c@o2.pl[/u]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Conquer Online
« Odpowiedź #19 dnia: Września 17, 2004, 08:16:30 pm »
nudnosc tej gry mnie dobila. Koncze z tym definitywnie. Mi ta gra strasznie nie podeszla ale sa ludzie ktorzy ja uwielbiaja