Autor Wątek: Tales of Phantasia  (Przeczytany 18607 razy)

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« dnia: Stycznia 03, 2004, 01:17:20 am »
Giera jest przekozacka po prostu, nie sądzicie? Gram trzeci raz od nowa i choć zdażają się momenty w których się nudzę (np. Moria Gallery), to dość, że fabuła jest zafajnista - to jeszcze sam sposób rozgrywki też. W wielu jRPG denerwowało mnie, że walka jest strasznie statyczna... a tu jest to rozwiązane wspaniale! Co sądzicie o tej gierze, podzielcie się refleksami, ok?

PS. Piszę rzeczowe posty, jakem pionier, hoho  :wink:                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2004, 01:19:52 am »
Hmmm... nigdy nie grałem w tą grę, ale jakbyś był miły to powiedziałbyś z której platformy ona jest to może się zaintersuje i też pogram, zobaczę i dam opinię :)                            
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2004, 01:39:54 am »
SNESówka, stara ale jara...

Co do strony technicznej - wyobrażacie sobie ŚPIEWANĄ piosenkę i podłożenie głosów na SNESie? Nie? A tu się to pojawia! Nie pomijajcie intra.

A w grze najbardziej spodobało mi się jedno - bardzo skojrzyło mi się z Sephirothem, choć nie jest to wątek aż tak dobry i rozwinięty jak w FF7 - pod koniec, znając całą fabułę, można dojść do wniosku, że to my byliśmy tymi \'złymi\' powstrzymując Dhaosa przed - bądź co bądź - słusznym celem...

Dochodzę na podstawie tego i FF7 do ciekawego wniosku - idea nie wystarczy, choćby nie wiem jak szczytna - może ona stracić piękno, gdy krocząc ku niej - depczemy po innych, pomijamy ich, bo chcemy by świat ujrzał nas w tryufie, przynoszących wszystkim \'szczęście\'.

Że też przytoczę rozmowę o socjaliźmie z mojej ulubionej książki \"Wiwat Aspidistra\" Orwella, świetnie oddającą duch tej refleksji:

\"- A co oznacza socjalizm, twoim zdaniem?
- Och, coś w stylu Nowego Wspaniałego Świata Aldousa Huxleta, tylko mniej zabawnego. Cztery godziny dziennie we wzorowej fabryce przy ostrzeniu sworznia numer 6003. Porcje w pergaminowym papierze wydzielane w wspólnej kuchni. Wspólne przejażdżki z hotelu robotniczego imienia Marksa do hotelu robotniczego imienia Lenina i z powrotem. Bezpłatne kliniki przerywania ciąży na każdym rogu. Wszystko świetnie, oczywiście. Tylko że my tego nie chcemy.\"                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline SQuall_Leo

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2004, 10:31:18 am »
JA grałem i przeszedłem już dwa razy, możę kiedyś będzie ten trzeci. NO i zgadzam się oczywiście z Volrath\'em, gra jest pierwsza klasa, a system walki bardzo ciekawy. ALe takie tytuły jak FF czy Golden Sun bardziej mis się podobają. U mnie ma III miejsce.                            
błądzić jest rzeczą ludzką...

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2004, 10:41:08 am »
Mi się osobiście bardziej od Goldena podoba, ale od finali gorszy (od 7 zwłaszcza). Ale II miejsca mieć nie będzie, chyba, że w liście \"jRPG\" - only, bo z jRPGów na liście ulubionych gier jest FF7 na pierwszym miejscu, potem dłuuugo, dłuugo nic i koło 15-20 Tales\'y :D                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2004, 01:01:03 pm »
Mi sie ta gra bardzo podobala szczegolnie fabula i w jaki sposob rozprawialismy sie z \"upierdliwcami\" :D ale miala kilka rzeczy jak dla mnie denerwujacych jedno z nich to bylo to ze Mint za pozno leczyla(przynajmniej to jest moje zdanie nie wiem jak reszta). Zgodze sie ze Squallem ze Golden Suna gra nie pobila lecz jest i tak na wysokim poziomie
Ps. Moze wiecie do czego jest ten pad ktorego mozna kupic na jednej z wysp w cenie 5000000                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2004, 01:29:21 pm »
Ja nie wiem :D

Ale przecież samemu można powiedzieć, żeby rzuciła czar leczący, a jak rzuca za wolno, to kup jej za 65 tys. mystical rune\'a (zmniejsza czas rzucania). I ustaw jej taktykę na \"Value HP over TP\" to będzie leczyła ile wlezie :D                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2004, 04:32:43 pm »
:!:  :!: O tak  :!:  :!:  Tego tematu brakowało mi na forum sprzed spalenia :-) Zgadzam się w pełni - ToP wymiata pod każdym względem, system walki nowatorski, fabuła niby prosta (bo znów ratujemy świat), ale wciąga jak jasna cholera. Volrath, jeśli podobał cie się ToP, to zagraj w Tales of Destiny 2 na PSX\'a ( ToD 1 podobno było mocno do d***). Grafa wspaniała, system walki - taki jak w ToP, ale ULEPSZONY, możliwość walenia kombosów i tak dalej (długo by wymianiać) oraz (to czego mi a ToP brakowało) minigierki :D.
BTW. Wiesz że jest ToP na PSX\'a? Grafa i system taki jak z ToD 2 , fabuła ta sama, nowa postać do gry, nowe skille (Chester w końcu jakieś ma :D).... tyle że jest po japońsku i póki ktoś nie przetłumaczy to ciężkawo będzie się grało :-)                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2004, 05:24:43 pm »
Po co Chesterowi skille? Przecież na ostatnim levelu kolo zadawał takie obrażenia, że Cless się chowa :D

A minigierka była - ta sama co w Baldur\'s Gate 2: Tron Bhaala! W zamku Alvanista :D

A pójdzie w jakim emulatorq/skąd ściągnąć ToD2?                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2004, 05:36:40 pm »
Ja swoje ToP 2 ściągnąłem za pomocą eDonkey\'a, a przeszedłem na ePSXe (miód w czystej formie).
Skille Chestera podobno są fajne - jeden z nich to atak zajmującą 1/3 czy 1/2 ekranu strzałą :D:D Ale fakt, że z Berserkers Bow fajny damage walił :-)
O którą ci \"minigierkę\" chodzi? Chyba nie o tą co się z tym chłopaczkiem ścigałeś po placu nie? ;-) Hmmmm tak sama co w ToB? Nie kojarzę :-/                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 03, 2004, 05:43:03 pm »
Hehe - zabierasz kamyczki z miseczki (1,2 lub 3 na raz) - kto zabierze ostatni - przegrywa. W ToB grałeś z takim chochlikiem, w ToP z takim kolesiem w zamku Alvanista :D

A dzięki mojemu genialnemu providerowi dostępu do sieci programy p2p chodzą mi taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak szyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyybko, więc eDonkey raczej odpada :D                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline SQuall_Leo

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 04, 2004, 04:27:43 pm »
FAjnie. A co do gry... To podoba mi się w niej to, że kończy się ze 3 razy... Już ci się wydaje, że koniec a tu nagle....                            
błądzić jest rzeczą ludzką...

Offline Crono

  • Soldier
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 04, 2004, 05:24:11 pm »
Jasne ze gierka rzadzi :)
Na mojej liscie zajmuje drugie miejsce wsród gier na Snesa [po CT a przed FFVI]. Fabuła niby prosta ale bardzo wciagajaca tak samo jak system walki przy którym nie czuc znurzenia jak w pozniejszych etapach gry w FF. Poza ToP grałem w ToD nie zgadzam sie z Mortusem ze Chała wprawdzie przeszedłem gre tylko do time 12h bo pozniej po doplynieciu statkiem do doków gra mi sie wiesza [musze sciagnac gre jescze raz bo pewnie mam plyte porysowana albo coś :(] ale gra jest bardzo dobra. Co do toD2 jescze nie grałem wiec wstrzymam sie od opinii.
p.s Kurde ile czasu musze jescze czekac na angielska wersje ToP na GBA??                            
Never Forget about your dreams  - Yuna FFX

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 04, 2004, 07:10:59 pm »
Niedawno ściągnąłem i bardzo mi się gra spodobała.Jednakże grafika jest za kolorowa,co powoduje niewielkie\"rozmycie\"postaci.Muzyka jest ciekawa,a dodanie głosów do tej gry zwiększyło jej miodność.Fajny też jest dosyć oryginalny system walki(taki sam zamieszczono później chyba w Valkyrie Profile).                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline SQuall_Leo

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2004, 12:24:16 am »
Cytuj
Jasne ze gierka rzadzi :)
[...]
p.s Kurde ile czasu musze jescze czekac na angielska wersje ToP na GBA??


Z tego co wiem, to wersja na GBA różni się od tej na Super Nintendo tylko grafiką, fabuła chyba została, a przynajmniej sam początek. Nawet menu identyczne i tabliczki na murach...                            
błądzić jest rzeczą ludzką...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2004, 09:09:12 pm »
BUUUHAAAAAAHAHAHAA!!! :D  :D  :D
Właśnie doszłem do kawałka,gdzie płyniesz Alvanisty.
Te kawałki na łodzi rozbroiły mnie poprostu.Szczególnie jak Arche schlała się i gadała przez sen :D  :D  :D Jest tam więcej takich jajcowatych kawałków??                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2004, 09:58:04 pm »
Zdaża się ich trochę :D

A najlepsza jest akcja, jak masz później w drużynie Chestera i Arche :D Tak na siebie rzucają mięchem, że głowa mała :D

+ momencik w którym są gorące źródła i nasz \"Boy\'s Squad\", stwierdzi, że idzie podglądać \"Girl\'s Squad\" :D (tj. Chester po chamsku weźmie ze sobą cnociarza Cless\'a :D)

Mała ciekawostka - Chestera dostajesz późno w grze... na levelu na którym \'zaatakował\' na początku Dhaosa! Więc trochę ma do nadgonienia - ale mając najlepszą broń i połowę levelu Clessa (Cless 99 a Chester 47) zadaje od głównego bohatera znaaacznie większe obrażenia :D (ale nie ma skilli)                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 08, 2004, 12:57:33 am »
Cytuj
Niedawno ściągnąłem i bardzo mi się gra spodobała.Jednakże grafika jest za kolorowa,co powoduje niewielkie\"rozmycie\"postaci.Muzyka jest ciekawa,a dodanie głosów do tej gry zwiększyło jej miodność.Fajny też jest dosyć oryginalny system walki(taki sam zamieszczono później chyba w Valkyrie Profile).


W VP walka była statywna, klawisze odpowiadały ludziką ale chodzic nie mozna było. W ToP można samemu sie poriuszać po planszy. Jesli się nie myle.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 08, 2004, 08:56:56 pm »
Mowicie tez o Tales of Destiny na PS-a i Tales of Enternia czy tylko ToP? Ja przeszedłem akórat te cześci i bardoz one mi sie podobały. Szczegołnie Tales od Enternia (inaczej Tales of Destiny 2) łądna grafika+fajny system (jak zawsze) tworzy bardzo dobra pozycje na pochmurne wieczorki. Tales of Destiny jakoś nie mogło mnie na początku wciągnąc ale po pewnym czasie zrobiło to i to dostć skutecznie. Grał ktoś w nowsze wersje?                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 08, 2004, 10:47:27 pm »
W ToD nie grałem, ale z wypowiedzi ludzi, którzy porównywali ToP i ToD wywnioskowałem że to wcale hicior nie jest. Co innego ToD2. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że dorównuje ToP (a nawet miejscami ją przegania). Trzeba przyznać ludziom z Namco, że się na rzeczy. Czemy tylko nie wydali ToP for PSX w wersji angielskiej??                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist