Autor Wątek: Co jest lepsze - Live czy Plyta  (Przeczytany 6390 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« dnia: Czerwca 16, 2005, 03:55:43 pm »
Mam pytanie do drogich forumowiczów.... wasz nielubiany i fuj i be redaktor specjalnej troski po prawie roku milczenia postanowil zalozyc jakiś temat. Może okazać sie nieciekawy, więc jakby co - do kosza ;)
Mam pytanie - jako koneserzy (uwaga, trudne sowo ;) ) muzyki chce byście wyrazili swe opinie - wolicie suchać pyt studyjnych, czy teżraczej preferujecie wykonania live. Chodzi to pytanie za mną od okolo pol roku, a konkretniej po przesluchaniu koncertu Metalliki z 1993 - Mexico City Live Shit. Moje zdanie jest takie - ja na niewielu koncertach w zyciu bylem, ale jednak wole wersje live. Gdy sie slyszy ten ryk publiki, zamknie oczy i pomyśli o tym... można sie wczuć jakby sie tam bylo. Nie wiem, moze zrobilem sie dziwny jak poszedlem na studia, ale pragne poznac wasze zdanie. Ok, ja swoje napisalem - "it's your time now"
Kame Hame Ha

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2005, 05:22:38 pm »
heh ciekawy temat musze przyznać ;]
jak jakiegoś zespołu dopiero zaczynam słuchac/ma fajnych tylko pare piosenek to lepsze sa nagrania studyjne..bo sa poprostu "czystsze" mozna na spokojnie ocenic muzyke
ale jesli chodzi o jakiś band ktory juz dla mnie uchodzi za klutowy... live'y poprostu rządzą ;] niema jak publika spiewajaca fragmenty utworu, jakies nadprogramowe solowki gitarzyswo itp ;] noi ogolnie czuc atmosfere ;]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2005, 06:19:04 pm »
ja po usluszyniu Bard's Songa Blind Guardiana live to umarlem.....geniusz po prostu.,...i od tamtej pory preferuje live'y

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2005, 10:16:31 pm »
ja niedawno bylem na koncercie Perfectu i to co sie tam dzialo nie moze sie w zaden sposob rownac z nagraniem studyjnym. Ale taki koncert to jednorazowe przezycie, do ktorego mozna wracac wspomnieniami, a plyte mozna sluchac i 100 razy. Wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Mimo tego i tak wole wersje koncertowe, nie bylem moze na az tak wielu koncertach, ale byly to niezapomniane przezycia

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:54:35 am »
Osobiście to jak powiedział Kakashi wszystko ma wady i zalety, więc trudny wybór. Jednak live to dla mnie byłoby jednorazowe przeżycie obejmujące nie tylko cenę biletu, ale jeszcze dojazd do zwykle odległego miasta, a płytę można zdobyć łatwiej i mogę się ulubionym artystą cieszyć codziennie, więc ze wzgledów praktycznych przeważa opcja płyty.  

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2005, 03:28:00 pm »
Hmmm...Skłaniam się w stronę opinii Kakashi'ego i Tamayi. Trudno jest jednoznacznie ocenić. Trzeba także pamietać, że koncerty bywają lepsze i gorsze. Jedna kapela zbuduje genialną atmosferę i nawiąże kontakt z publicznością, a inna tego nie osiągnie. Ale porównując dobry koncert do płyty studyjnej to najlepiej najpierw zapoznać się z orginalnym nagraniem, a później posłuchać nieco innej interpretacji "live".

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2005, 08:41:24 pm »
Jako że chodzi ci o słuchanie płyty live a nie uczestniczenie w koncercie, jestem za słuchaniem płyty studyjnej... poprostu wszystko brzmi czyściej... np. mój ukochany Di en grey... owszem na żywo brzmią poprostu cudnie i mają już kilka DVD z koncertów ale jednak w studiu brzmią ofkoz lepiej bo na  żywo nie da się unieść takich dzwięków... jak słuchamy na słuchawkach ich muzyki to słyszymy jak jeden zwiek przechodzi z jednego ucha na drugie, ukryte syczenia i odgłosy których wokalista na koncercie dodać nie może... ale wspomniałem o DVD z koncwertów... moim zdaniem coś takiego jak płyta audio z muzyką z live'a to jest porażka... jestem jak najbardziej za wydawaniem DVDków z występów na żywo ale nie nagrywania ich na audio, a jeśli już są nagrywane to niech będą dodatkiem na singlach na przykład a nie osobną płytą za którą zespół zarobi kupe kasy a nie zrobi praktycznie nic bo nagra tylko to za co i tak już dostał kase podczas występu... czyli niech lajvy będą dodatkami na singlach a nie osobnymi albumami...

oczywiście racją jest że każda z płyt ma swoje plusy i minusy bo jak powiedział Mol, jeśli już zespół znamy bardzo dobrze to zawsze słucha się chętnie odrobine zmienione utwory, inny głos wokalisty itd...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 17, 2005, 10:37:23 pm »
A jeżeli idziemy krokami Gipsi'ego - porównujemy płytę studyjną z koncertówką, to trudno się z nim nie zgodzić. W domowym zaciszu najlepiej chyba jest słuchać "czystej" studyjnej. Jak już wspominałem koncert to emocje i atmosfera, której nie da się przekazać na krążku. No i jakość jest zawsze lepsza. Jednak koncertówki wnoszą także pewną odmienną interpretację tego co już słyszeliśmy. Warto więc również się z nimi zapoznawać. Tylko w tym przypadku dobrze jest raczej zaczynać od studyjnych, aby mieć pełne, czyste brzmienie, a dopiero później spoglądać na to samo pod innym kątem - czyli "poprzez" koncertówkę.

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2005, 01:37:02 pm »
Yhym. Gipsie powiedział całą prawde. Nic dodać nic ująć.

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 18, 2005, 01:55:11 pm »
Ja zdecydowanie wolę koncertówki, przynajmniej grup rockowych. Zawsze dają więcej czadu na żywo, często grają trochę inne wersje utworów, tzn. dłuższe np. z dodatkową solówką na gitarze czy jakimś wstępem, którego w 'oryginale' nie było. Wystarczy posłuchać koncertówek Deep Purple czy UFO z Japonii ( nie wiem dlaczego, ale w Japonii są najlepsze koncerty oO ), mimo że nie jestem, nie byłem tam wśród tłumu to czuję tą energię. Oczywiście nie zarzucam nic nagraniom w studiu, ale jeśli musiałbym wybrać między zwykłym krążkiem a koncertowym, to z pewnością sięgnąłbym po ten drugi.
bla

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 28, 2005, 08:43:46 pm »
<Pisałam już tu wcześniej,ale wszystko poszło se gdzieś>
Zdecydowanie wolę nagrania studyjne.Słychać na nich o wiele więcej,głos wokalu słychać o wiele czyściej,pozatym można usłyszeć na nich różne szepty i "ukryte" dźwięki,których na live napewno nie usłyszymy.Pozatym nagrania studyjne są lepiej "przyjmowane" do naszych uszu,bo jakoś częściej właśnie słuchamy je w wersji studyjnej [ale zamotałam i nikt mnie pewnie nie zrozumiał XD].Choć nagrania z live też są dobre...można na nich usłyszeć jakiś dodatkowy kawałek,trochę inne brzmienie itp.,ale ja chyba jednak zostanę przy tej drugiej wersji(studyjnej ofkozo).

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 28, 2005, 08:47:02 pm »
ja nie lubię live, bo albo wszystko dziwnie brzmi,albo leci z playbacku...studio daje możliwości-np. ktoś o niekoniecznie dobrym głosie może śpiewać jak bożyszcze nastolatek -patrz. Enrique...przez to nie tzreba dobrze śpiewać,a wystarczy wyglądać. Live jest o tyle dobre,że w tedy "szydło wychodzi z worka"

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 28, 2005, 09:14:02 pm »
Zgodzę się z tobą His.Na żywo wszystko wyłazi na wieszk.Przypomina mi się jak to jedna piosenkarka(nie pamiętam już jaka XD)śpiewała z playbacku i nagle zacieła sie taśma i wyszło,że nie śpiewała na żywo XD.Dlatego płyty studyjne są leprze,bo nie słychać tego jak ludzie naprawde mogą źle śpiewać.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2005, 09:14:48 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 28, 2005, 09:18:28 pm »
i tak najlepszy był enrique...jak od mikrofonu odszedł,a taśnma dalej "śpiewała"...albo Britney,która chwaliła się tym,że śpiewa z playbacku.

Z utworów,które dobrze wyszły live króluje moim zdaniem "Cruel" Tori Amos [choć studyjne jest oczywiście jeszcze lepsze...tylko krótsze ]

Offline DARK rONIn

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
    • http://
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 01, 2005, 11:55:48 am »
Wolę studyjne, ale to nie reguła, np. Moonlight o WIELE lepiej wypada na żywo.
Zależy to więc od wykonawcy.
I want to see you use your capabilities
Build me an ocean then destroy it with your eyes

Offline ucloud

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
    • http://www.worldofsquare.piwko.pl
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 01, 2005, 01:27:44 pm »
Dark Ronin ma rację wszystko zależy od wykonawcy. Ale i tak wolę live.Ta atmosfera na koncercie....uniesione ręce.....browar w ręku.....tego się nie da oddać na płycie.....
I live for one thing.
I live only to kill you.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 01, 2005, 01:45:15 pm »
Cytuj
Dark Ronin ma rację wszystko zależy od wykonawcy. Ale i tak wolę live.Ta atmosfera na koncercie....uniesione ręce.....browar w ręku.....tego się nie da oddać na płycie.....
Nierozumiecie pytania...

chodzi o to czy jest lepsza nagrana płyta w studiu czy nagrana na żywo z koncertu...

niechodzi o to czy lepiej jest sluchać muzyki z płyty czy lepiej być na koncercie... podniesionego browara możesz mieć nawet przy płycie studyjnej jeśli siedzisz w domu... a w temacie chodziło oto właśnie którą z płyt bardziej preferujecie


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline ucloud

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
    • http://www.worldofsquare.piwko.pl
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 02, 2005, 10:49:58 am »
W takim razie wolę studyjną...:P
I live for one thing.
I live only to kill you.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #18 dnia: Września 01, 2005, 03:34:13 pm »
Ja stawiam na równi... bo czasami nie mam ochoty słuchać wrzasku publiczności tylko słuchać płyty samemu tak jakby była tylko dla mnie specjalnie wydana, a innym razem lubie wrzucić koncert na dvd w dźwięku 5.1 i odpłynąć razem z publicznością ;) (ciągle mi sie łezka w oku kręci jak oglądam koncert nightwisha ;] )
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Co jest lepsze - Live czy Plyta
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 15, 2005, 03:04:42 pm »
Ja teraz słucham sobie koncert Dezertera... znów utwierdził mnie w przekonaniu, że wolę jednak płyty koncertowe... co nie znaczy - zaznaczam - nie znaczy, że nie lubię płyt studyjnych. do słuchania studyjnych muszę mie odpowiedni nastrój...
Kame Hame Ha