Autor Wątek: Japoński hip hop  (Przeczytany 17307 razy)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 29, 2004, 09:30:18 pm »
Ale ja nie mówiłem o ściąganiu muzyki przez neta. chodziło mi o to, że nie można w polsce dostać japońskiej muzyki w formie materialnej (tzn: płyty) Poza tym może masz rację, że się japończycy do HH nie nadają, ale nie można im zabronić śpiewania HH. Poza tym im też się może wydawać, że my się do HH nie nadajemy.
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 29, 2004, 09:40:31 pm »
Czyli chodzilo ci o oryginaly :)  aha no to poza sklepami wysylkowymi nic niepozostaje... ale wysylkowo to wychodzi dorgo nawej jak na oryginal! :(
A co do tego ze maja prawo grac HH to ja wiem i a nawet powinni grac bo japoncy tez maja prawo znac ten badz co badz ciekawy gatunek muzyczny i pewnie im sie podoba ich HH i jak sam zwrociles kiedys uwage White oni takze na pewno smiali by sie z naszego HH!
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2010, 05:14:38 pm wysłana przez Kazumaru »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 29, 2004, 09:49:00 pm »
nie wiem, czy zauważyliście, ale w naszym HH najczęściej poruszane są tematy trudnego życia HHowca i trudów tworzenia HH (ciekawe tylko jakie są te trudy :D) No ale Japończycy raczej mają wyższe zarobki i sytuację od nas, więc raczej takich tematów nie mogą poruszać. No ale teraz pytanie. Jeśli nie takie tematy to jakie?
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 01, 2004, 06:41:09 pm »
no ja sadze ze takie same, bo HHopowcy dzapanscy raczej zbyt dobrze nie zarabiaja bo podejrzewam ze to nie jest w kraju kwitnacej wisni zbyt popularny rodzaj muzyki

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 01, 2004, 08:45:49 pm »
czy ja wiem? pomyśl sobie, że u nas też kiedyś (całkiem niedawno) HH nikt nie słuchał. Może japończycy mają jeszcze przed sobą czasy świetności HH
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 01, 2004, 08:51:13 pm »
no ale raczej nie teraz ale tak razcej bedzie tylko wtedy kiedy jacys japoncy beda chcieli posluchac przeslanie z muzyki

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 01, 2004, 09:03:07 pm »
to zależy jakie przesłanie masz na myśli. Może to, że życie jest ciężkie i że warto się nim cieszyć? takie jest przesłanie każdej muzyki.
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 02, 2004, 09:41:58 am »
Cytuj
no ale raczej nie teraz ale tak razcej bedzie tylko wtedy kiedy jacys japoncy beda chcieli posluchac przeslanie z muzyki
 :blink:  What????  :blink:  Nie rozumie czyli twoim zdaniem inna muzyka oprocz HipHopu nie ma przeslania? I dopiero gdy Japonia bedzie chciala posluchac HipHopu to peda sluhali muzyki z przeslaniem?? :blink:  Wiesz HipHop to chyba muzyka ktora zawiera bardzo malo przeslania...

Co do tego co spiewaja japance to moga spiewac o byle czym o tym ze jaraja blanta, o tym ze ciezko im sie uczy w szkolach, o tym ze zkasa nie zawsze jest tak dobrze tez moga rapowac (w koncu nie kazdy japoniec pewnie jest w dobrej finansowej sytuacji moze niektorzy maja klopoty :huh: ) i pewnie jeszcze o tym co w polsce czesto jest rapowane czyli ja jestem najlepszy MC i wogole wypasny a wy nie i niejedzcie mi po majtach vo ja rapuje dla siebie i takie tam.....
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2010, 05:16:09 pm wysłana przez Kazumaru »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Japoński hip hop
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 02, 2005, 02:01:23 pm »
hihihihahahahahaihihiihhhuhuhuuhuhuhahahahahhyhyhyyhyhyhhhhohohohohohoho ;] noniemoge poprostu, żeteż ja wcześniej tego potworka niewidziałem ;] 3 strony "inteligentnej dysputy" mimo że nikt niema pojęcia o czym mówi i wkółko powtarza jedno i to samo ;] mooooge to przerzucić do archiwum Z? proszeeee ;]

a jHH jest fpyte, przynajmniej na tyle na ile słyszałem do tej pory, bo niema ani polskiej "ziomalowości" ani hamerykańskiego blichtru :F
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2005, 02:03:24 pm wysłana przez Morchol »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 17, 2005, 08:29:53 pm »
nie możesz;]
a ja w końcu słyszałem ten jHipHop od kumpeli i wydawało mi się że napisałem o nim... był zajebiście pozytywny musze powiedzieć, nie które piosenki były bardzo fajne

Cytuj
trampamapam macie tutaj plytke rip slyme'a przy okazji ;] http://s20.yousendit.com/d.aspx?id=1VCB04Y...V03BQ2CAJU4PBVW

c***j ze sie nikomu niespodoba ale przesluchajcie chociaz 5ta piosenke ;]
ta 5 czyli "Joint" jakoś tak mocno mi się nie podobała, były lepsze... 7 bardzo mi się podobała i kilka pod koniec płyty, ogólnie nie jest źle, co mi się podoba to to że jHH podobny jest do Francuskiego, ma podobny beat i ogólnie jest wesoły i pozytywny (stwierdzam to po przesłuchaniu twojej płytki, płytki kumpeli już ponad rok temu, oraz jednego z popularniejszych Hip hopowców z tego co wiem King Kadra czy Kagra już nie pamiętam...) bardzo pozytywne nuty, i musze znaleźć na płytkach ten jHH od kumpeli co by tu zgrać bo niektóre utworu bardzo pozytywne... tak jak na tehj płytce twojej właśnie, fajne jest to że niektóre mają dzwięki jak z gier z Pegazusa ;]

12- "Blue Be-Bop" jest w ch*j pozytywna... "babe hold on, wait a minute..." :D czy cos takiego ;]



EDIT:::::::::::::::::
Zacytuje tutaj kolesia z innego forum:

Cytuj
Kolesie rozgłos zdobyli swoim op'em do Naruto (nie oglądam Naruto, zeby nie bylo Razz), a jakis czas pozniej tez op'em do Eureka7 (to juz ogladam, zdecydowanie ;]). Zassałem 2 single i przypadli mi do gustu. Potem zassalem pv'ka Days (tego wlasnie openingu do E7) i mnie zatkało. Najlepszy teledysk japońskiego bandu jaki mi dane było zobaczyc. Na noc puszcze wysylanie na ysi (czy inny serv) i jutro linka zapodam. Jak sie komus spodoba to te single tez do zassania dam. Ogolnie polecam ludziom, ktorym nie przeszkadzaja nowe nurty w j-music (to taki j-hop pomieszany z j-popem).

Edit: Macie pv'ka - http://s27.yousendit.com/d.aspx?id=3SR21LS...AR2MOR9KG3IHJKI

Jpop z JHopem? Jak to przeczytałem to mnie odżuciło, ale i tak zassałem bo żadko kiedy przechodze obojętnie jak ktoś coś proponuje, w każdym razie wreszcie znalazłem czas żeby przesłuchać i jest mocno sympatyczne -pierwszy raz używam takiego określenia ale tak jakoś czuje bo jest bardzo fajne ale nie jest dla mne też jakieś wymiatające maxymalnie (ale to pewnie przez to ze słyszałem ich po raz pierwszy...), przede wszystkim podkład muzyczny i to że śpiewa 2 kolesi naraz, fajnie brzmią chłopaki, chociaż to rymowanie w środku mogli by se darować, niby bez teeldysku nie przeszkadza to hopowanie ale jak na teledysku widze jak machają rączkami jakby mieli protezy to jakoś tak nie elo wyglądają... zresztą pan w kapeluszu mi miej przypadł do gustu wizualnie, za to drugi z pieprzykami jest śliczny ;]

Teledysk oczywiście świetny i warto zassać choć i dla samego PV, najlepszy japoński to może i nie jest ale na pewno bardzo miło się go ogląda

Piosenka mi się podoba już teraz zajebiście po kilku przesłuchaniach i polecam ją oczywiście tylko tym co oglądają anime lub słuchają troche jmusic
A link pewnie wygaśnie jakoś dziś lub jutro bo tamten post pisany był już jakis czas temu... polecam.

aha nie pamiętam ich openingu do Naruto i nie pamiętam wogóle czy doszedłem do 4 ale raczej tak... w każdym razie ta poisenka niby jest o niebo lepsza niż tamten opening z Naruto
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2005, 07:34:42 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #50 dnia: Października 07, 2005, 02:22:17 pm »
Dobra ja tu nigdy chyba nie pisałem o napisze. Nagenialniejszą (jak narazie) piosenką jhh jest ending do Battle Royale którego tytułu nie pamiętam i nie moge sprawdzić bo siedze na informatyce (w domu nie mam aktualnei neta;( ) w wykonaniu Dragon Asha. Jak bede mógł to tu wgram ale to jeszcze trszke potrwa...

Offline Srolmops

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 08, 2006, 06:23:16 pm »
Znalazlem jakis Jhh, taki se. Zreszta dla mnie kazdy hh jest taki se bo osobiscie wole techno,house i trudne słowa. Jak ktos bedzie chcial to zrobie upa na rapidshare...

>>anata nara dare ni misete ru watashi nara dare ni misereba ii <<

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 08, 2006, 07:33:47 pm »
Cytuj
Znalazlem jakis Jhh, taki se. Zreszta dla mnie kazdy hh jest taki se bo osobiscie wole techno,house i trudne słowa. Jak ktos bedzie chcial to zrobie upa na rapidshare...
znasz to?

Offline Srolmops

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 08, 2006, 10:56:20 pm »
Fantastyczne ! :D Jest opcja do zapisania tych kawalkow na dysku ?

>>anata nara dare ni misete ru watashi nara dare ni misereba ii <<

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Japoński hip hop
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 05, 2006, 03:13:45 pm »
Ze HH to cała kultura na którą składaja sie 4 nieodzielne elementy top chyba kazdy wie... skąd przyszła tez kazdy wie... i ze jednym z tych elementów jest MC`ing... czyli robienie RAPu... w Japonii jest paru ziomków którzy dali prawdziwemu rozwojowi kultury HH in Japan spory napęd... to miedzy innymi :

Dj Mar, MC Kensaku, MC Q-Taro...
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2006, 03:14:49 pm wysłana przez Spinkings »
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Japoński hip hop
« Odpowiedź #55 dnia: Września 30, 2006, 05:19:31 pm »
Ktoś słucha tu j-hip-hopu? Chodzi mi generalnie o jeden zespół> Teriyaki Boyz. Na ogół nie słucham tego gatunku muzyki, ale ich piosenki całkiem mi się spodobały (nie słyszałam jeszcze wszystkich oczywiście). Ale co u nich lubię> bardzo podobają mi sie ich głosy. A pierwszy raz usłyszałam ich na ścieżce dźwiękowej z filmu Tokyo Drift. Właściwie narazie to zawarte na płycie dwa wykonane przez nich utwory są najlepszymi z tych, które słyszałam.
Oczywiście znając życie nikomu się nie spodoba :P ale dam na wszelki wypadek link do jeden z piosenek z TD OST: Teriyaki Boyz - Tokyo Frift (Fast and Furious)

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #56 dnia: Września 30, 2006, 05:29:53 pm »
Podobała mi się muzyka w tym filmie. To na serio oni? No to ich lubię ;] Zaraz sobie ściągnę tą piosenkę ^^

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #57 dnia: Września 30, 2006, 05:55:32 pm »
Wasze posty przenioslem tutaj dziewczyny.
Te piosenke ktora zapodala Anouk slyszlaem juz kiedys bo ktos ze znajomych przeslal mojej dziewczynie ja na maila mowiac "ze pewnie jej sie spodoba skoro slucha jmusic" ;/ No i ona mi to tez pokazala no i raczej lipa.
Beat jest calkiem fajny, jak kolesie spiewaja to tez spoko, ale ta dziewczyna która tam podspiewuje w refrenie ma niestety prawdopodbnie dałna. Sprawia ze piosenki nie da sie sluchac, no i ten tekst jaki ona spiewa ;/ Taki typowy kicz do "filmu o japonii";/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #58 dnia: Października 04, 2006, 02:16:43 pm »
Ten kawałek z Teriyaki Boyz  z Tokio Drift to nie byłby zły gdyby nie wiercący bani głos dziewczyny  w refrenie. ;] Jak byłem w kinie to bardziej podobał mi się The Prodigy  - Under My Wheels pod koniec.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2006, 02:17:03 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Japoński hip hop
« Odpowiedź #59 dnia: Października 05, 2006, 02:51:13 pm »
Cytuj
Ten kawałek z Teriyaki Boyz  z Tokio Drift to nie byłby zły gdyby nie wiercący bani głos dziewczyny  w refrenie. ;]
Głos tej dziewczyny na początku jest naprawdę denerwujący, ale później chłopcy nadrabiają i ona już tak nie przeszkadza :) Przynajmniej mi.