Autor Wątek: Chrono Cross OST  (Przeczytany 11960 razy)

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 25, 2005, 06:28:38 pm »
Yasunori Mitsuda to geniusz pozostali równiez... ale dla mnie CC rulez... i music z tej giercy rowniez !! ;)
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 25, 2005, 07:23:05 pm »
Cytuj
Dla mnie Mitsuda przewyższym Uematsu
Na początku też tak uważałem, ale potem sobie pościągtałem jeszcze osty z finali by Nobuo i stwierdziłem że jednak Yasiek go nie przerósł. Są na równym poziomi.

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 17, 2005, 08:20:43 am »
Nie rozumiem tego uwielbienia dla Nobuo. Jasne, robi dobrą muzykę która tworzy klimat ale... nie wyróżnia się ona niczym bardzo szczególnym. Na kilku płytach np z OST do ff9 (moim ulubionym) znajduje kilka bardzo dobrych utworów. Reszta to średniaki. Być może gdyby to nie były pliki podobne do zwykłych pecetowych midów sytuacja byłaby lepsza... ale właśnie nie bardzo. w FF10 oprócz numerów z wokalem wyraźnie czuć sztuczne brzmienie syntezatora. Lubię sobie czasem posłuchać OST do finali. Szczególnie piano collections, ale Yasunorki Mitsuda soundtrackiem do CC całkiem przewyższył Nobuo. Bez dwóch zdań. Nie mam żadnych wątpliwości. A skoro jestem już przy OST to polecam dwie płytki z muzyką do OVA Kenshin. Autorem jest Taku Iwasaki. Najlepsza ścieżka jaką w życiu słyszałem. Uwielbiam ją do tego stopnia, że sprowadziłem ją sobie z Japonii :].  

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 19, 2005, 02:15:23 pm »
Ja tak ostatnio myślałem i stwierdziłęm że ten sukces Mitsuda zawdzięcza w dużej mierze samemu CC. Wszecież on tworzył tą muzyke właśnie pod gre. Gra była jest w takich klimatach i Jasiek musiał zrobić muzyka własnie do niego (tego klimatu:P) odpowiednią. Chodzi mi oto że właściwie niema co porównywać twórczości tych panów. W końcu obaj twożyli do gry. Final ma całkowicie inny klimat od CC i tak samo jest z muzyką obu tych gier.
Pewnie nikt nie zrozumiał tego co chciałem powiedzieć ale to szczegół.
 

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 23, 2005, 10:58:15 am »
Cytuj
Ja tak ostatnio myślałem i stwierdziłęm że ten sukces Mitsuda zawdzięcza w dużej mierze samemu CC. Wszecież on tworzył tą muzyke właśnie pod gre. Gra była jest w takich klimatach i Jasiek musiał zrobić muzyka własnie do niego (tego klimatu:P) odpowiednią. Chodzi mi oto że właściwie niema co porównywać twórczości tych panów. W końcu obaj twożyli do gry. Final ma całkowicie inny klimat od CC i tak samo jest z muzyką obu tych gier.
Pewnie nikt nie zrozumiał tego co chciałem powiedzieć ale to szczegół.
własnie ja rozumiem !! fakt faktem ze Yasunori Mitsuda w duzej mierze zawdziecza swoj sukces i "sławe" własnie dzieki CC. szczerze mowiac... nie przypominam sobie zebym wczesniej slyszal jego utworow...  no ale obydwaj zaslyneli dzieki podkładom do tych gierc...  
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Lord Gumiś

  • Soldier
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 15, 2005, 12:08:59 am »
HMMmm Mitsuda raczej zasłynął już z pierwszych swoich projektów. Jak chociażby "Radical Dreamers" oraz "Chrono Trigger" z którego kompozytor zaczerpnoł pomysły i wykożystał w CC. Jednak to muzyka skomponowana do Xenogearsa przyspożyła mu żeszę fanów.

Ścieżka dźwiękowa z CC wśród fanów kompozytora jest uważana za największe dzieło lecz to są już spekulacje.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2005, 12:11:58 am wysłana przez Lord Gumiś »

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 01, 2006, 02:01:23 pm »
Fakt faktem... ale jak dla mnie muzyczka z CC trafia w kazdy guscik... wspaniale potrafi rownież oddac nastroj panujący wewnątrz nas... sa tam kawałk swietnie potrafiace "wspołgrac" z naszymi odczuciami (smutek,radosc, złośc etc...)

The Girl Who Stole The Stars...
Reminiscence...
Leaving The Body...
Dead Sea-Ruined Tower...
Chronopolis...
Frozen Flame...

^ te kawałki dla mnie ruleZ z całego OSTa
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 20, 2006, 07:35:07 pm »
Ten OST jest po poprostu genialny nic dodać nic ując moje ulubione to:

Time's Scar
Dream of the Shore Bordering
Shadow's end forest
Voyage -Home world
Death Sea-Tower of ruin
Tower of stars
Life-Faraway promise(genialna)
Radical Dreamers-Without taking the Jewel(moja ulubiona)

Offline Magus

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 07, 2006, 10:23:14 pm »
Także dołączę się do entuzjastów tego albumu, a to moi faworyci :)
- Frog's Theme (wiadome)
- Ruined World (mapa przyszłości)
- Battle with Magus (wiadome)
- Time Circuits (mapa Zeal, 12000)
- Schala's Theme (wiadome)
- World Revolution (ostatnia walka z Lavosem)
My music:

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 07, 2006, 10:53:00 pm »
Heeeh... przeczytałeś temat, w którym się wypowiedziałeś? To nie o CT, tylko o CC.. wiesz... inne gry... ale whatever, co ja się wtrącam niepotrzebnie

BTW. Without taking the Jewel ROX...

Offline Magus

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 08, 2006, 12:20:50 am »
Woah, mój błąd :D I to w pierwszym poście... przepraszam :)

CC, oczywiście :) Moje ulubione (choć jest ich mniej niż z CT :P):
- oczywiście Radical Dreamers - Without Taking the Jewel
- Leaving the Body
- Chronopolis

Reszta rzadko u mnie leci...
My music:

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Chrono Cross OST
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 14, 2006, 10:57:24 am »
Wsłuchując się w utwory z CC dochodzę do wniosku że muzyka to najwspanialszy twór stworzony ludzką ręką. Chrono Cross OST perfekcyjnie oddaje klimat gry, a słuchając go po prostu odpływam. Yasunori Mitsuda który wcześniej skomponował inne znakomite soundtracki takie jak Chrono Trigger OST i Xenogears OST tym razem stworzył dzieło które nie tylko przewyższa dwa poprzednie, ale w mojej opini jest najpięknięjszą ścieżką dźwiękową jaka kiedykolwiek powstała. Już chyba nigdy, słuchając innych melodii nie przeżyje takich wspaniałych chwil jak przy Chrono Cross, chwil których nie zapomnę do końca życia...Ciężko mi wybrać i opisać ulubione utwory bo jest ich bardzo dużo a po za tym niektórych rzeczy nie da się ująć słowami ;]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2007, 10:22:56 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline dolar

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
  • GRY RPG
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Cross OST
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 05, 2007, 12:14:11 pm »
Gram właśnie w Chrono Crossa i jestem na samym końcu i walcze z ostatnim przeciwnikiem i nie wiem go przejść bo kolega mi mówił ze mam uważać i zapamietać jakąs muzyke i nie mam tego zakończenie gry co trzeba.dzienki?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Cross OST
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 05, 2007, 12:36:05 pm »
Wszystko fajnie, tylko że bardziej pasowałoby to do działu help. Twój kumpel się pomylił bo nie musisz zapamiętywać żadnej muzyki a jedynie użyć "Song of Life" jakim jest CC i połączenie wszystkich elementów według tego co mówi Lucca na Opassa Beach. Końcową walkę możesz przejść na 2 sposoby. W pierwszym wystarczy że normalnie pokonasz Lavosa, co raczej nie jest specjalnie trudne (wystarczą same ataki fizyczne i leczenie się) i dostajesz po nim "zwykłe" zakończenie w którym lecą Creditsy, a w drugim sprawa jest bardziej złożona. Musisz posiadać przedmiot Chrono Cross który tworzysz w Divine Dragon Falls z połączenia Tear of Hate i Tear of Love. Jak zdobędziesz ten przedmiot to dostaniesz też element Chrono Cross który załóż sobie tuż przed walką. Gdy walka się zacznie nabij sobie level elementów na poziom ósmy atakami fizycznymi, a potem użyj elementów w kolejności: żółty, czerwony, zielony, niebieski, czarny i biały. Używaj najlepiej elementów poziomu pierwszego by szybko je zarzucić i Lavos nie przerwał ci łańcucha. Gdy to zrobisz użyj elementu Chrono Cross a dostaniesz "prawdziwe" zakończenie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2007, 12:45:50 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Saori_16

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Co nas najbardziej zaintrygowalo w CC
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 06, 2008, 05:25:25 pm »
Wiem, że to nie jest pytanie do tego tematu, ale nie wiem gdzie je zadać :-\   Otóż jaki tytuł nosi piosenka z Chrono Cross'a, która brzmiała wtedy, gdy Serge (w ciele Lynxa) na statku przypominał sobie o Kid i gdy Serge uratował Kid z płonącego sierocińca (ta taka smutna, ale piękna). W obu przypadkach to ta sama piosenka.


Edit by Gipsi:
Pytanie miales zadac w tym temacie... przenioslem wiec twoj post i nasze odpowiedzi do tego tematu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2008, 06:59:09 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Co nas najbardziej zaintrygowalo w CC
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 06, 2008, 06:15:41 pm »
Star-stealing girl oczywiście. Poszukaj na bluelaguna tego kawałka, jak bardzo chcesz sobie zassać heh.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Co nas najbardziej zaintrygowalo w CC
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 06, 2008, 07:58:30 pm »
Jakby co to wrzucilem ci pisoenke na Yousendit... jak jeszcze jej nie masz to mozesz sciagnac stąd:
http://download.yousendit.com/442E32F366FB8278


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Saori_16

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Cross OST
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 11, 2008, 07:31:34 pm »
ok, teraz już piszę tam gdzie trzeba:D:D:D, jeszcze jedno jaki tytul nosi piosenka, ktora rozbrzmiewala podczas walki z 7 smokiem :D:D:D:D aha i jeszcze jedno, mozna ja gdzies sciagnac??
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2008, 07:32:31 pm wysłana przez Saori_16 »

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Cross OST
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 11, 2008, 07:37:48 pm »
Piosenka zwie się "Dragon God", a ściągnąć możesz ją choćby stąd: http://gh.ffshrine.org/song/63/62

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Cross OST
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 05, 2008, 04:30:09 pm »
Wiadomo ze Yasunori stworzyl muzyke do wielu gier (ostatnio do Soma Bringer -swietnie zapowiadajacego sie jRPG dla DSa ktory aktualnie ma premiere w Japonii). Nie kazdy jednak wie ze Mitsuda wydal rowniez solowe albumy.
Bodajze dwa. Jednym z nich jest Kirite. Slucham go juz od paru lat i mam do niego ogromny sentyment -ostatnio znowu do niego wrocilem mocno go walkujac... little sie nim zainteresowal wiec mu go wrzucilem. Jak ktos chce to niech tez sobie sprawdzi:
http://odsiebie.com/pokaz/59735---4229.html


Utwory nie sa tak swietne jak w CC ale to naprawde bardzo dobry album. Na poczatku pewnie wielu z was nie bedzie widzialo roznicy meidzy poszczegolnymi piosenkami i wydadza sie wam w wiekszosci takie same -ale dla mnie to plus. Album jest spojny. Jak dla mnie swietne dzwieki ale niczego slabego po Yasunorim spodziewac sie chyba nie mozna :] W niektorych utworach pomagala mu niejaka Eri Kawai uzyczajac swojego glosu...


http://odsiebie.com/pokaz/59735---4229.html

Czysty geniusz.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2008, 04:31:40 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?