Autor Wątek: Muzyka w grach  (Przeczytany 40245 razy)

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Muzyka w grach
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 19, 2004, 07:30:39 pm »
Cytuj
Co do rpg to w Chrono Crossie była idealnie dobrana do sytuacji i oddawała niezły klimat.


Yup zgadzam sie ... Chrono Cross to gra ktoora ze wzgledu na muzyke jest na jednym z pierwszych miejsc. Intro z Suikodena 2 tesh ma fajniutka muzyke (BTW robiona jst ona przez Polska Orkiestre !!!)
Muzyczka z Credit\'soow w Xenogears tesh rula :P                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 19, 2004, 07:59:04 pm »
Polecam muze z gry Carmagedoon oczywiscie z jedynki :D                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 19, 2004, 10:52:53 pm »
a ja calkiem zapomnialem o muzie z Legacy Of Kain: Soul Reaver...przeciem tam muzyka byle zarabista...dla mnie jedna z najlepszych...a najbardziej schizowana muza jaka slyszalem to zdecydowanie seria Silent Hill :twisted: ...                            

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Muzyka w grach
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 22, 2004, 04:36:44 pm »
Cytuj
W Tekkenie tagu też jest świetna najbardziej podobała mi sie ta jak się bije z Unknown :wink:

Jak chcesz to mam całą muzyką z Tekkena 3 to specjalnie dla Ciebie mogę udostępnić hihihi. Co do tych symfonicznych kawałków produkcji Square to powiem tak: Zacząłem je lubić i postanawiam ściągnąć wszysktie finale od I do IX :D:D:D:D                            
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 25, 2004, 02:47:16 am »
A ja chciałbym się kiedyś doczekać w jakimś jRPG takiej nuty jak przykładowo Samael: Static Journey...                            
You runaway shinobi....

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 26, 2004, 05:21:11 am »
Standardowo, czyli muzyka z Chrono Cross.
Niestandardowo, to ending z Maxa Payne 2- totalnie wbija w zieimie, doskonale dzięki temu podkreślając klimat.

Muzyka stanowi waźną część składową gry i bez niej, nie byłyby one tym samym hitem (czy wspomnieniem). Nie wierzycie? Zagrajcie bez muzyki.                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 26, 2004, 11:09:26 am »
ja kiedys gralem bez muzyki...gdy po raz pierwszy dorwalismy RE2 na PSX\'a mielismy problem z podlaczeniem konsoli do TV (albo kolor bez glosu, albo czarno-biale z glosem)...najpierw zagralismy bez glosu...beznadzieja...to tak jakbyscie jedli wasza ulubiona rzecz i nie czuli jej smaku...po kilku minutach zaczelismy od nowa, juz z glosem...do dzisiaj uwazam ze w RE fajnie gra sie bez koloow...to dodaje klimatu grze...wyglada wtedy jak stary horror...sprobujcie kiedys :D                            

Offline Gienia

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • http://www.fftactics.prv.pl
Muzyka w grach
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 07, 2004, 10:32:55 am »
Według mnie muzyka w grach jest dużo ważniejsza od grafiki. W grach RPG to od muzyka tworzy odpowiedni klimat, wystarczy sobie tylko wyobrazić jak wyglądałyby niektóre sceny ze źle dobraną muzyką (śmierć Aeris i melodia która płynnie przechodzi z filmiku do walki, albo filmik z tańczącą Yuną podczas odsyłania dusz). Niektóre gry bez muzyki to nie istniałyby wogóle (chodzi głównie o Silent Hille), a niektóre straciłyby na swej dynamiczności (NFS:U). Po prostu dla mnie jako gracza muzyka jest ważniejsza od grafiki (kto może teraz zagrać w FFVI albo Chrono Trigger bez krzywienia się, ten wie o co chodzi).
Jeszcze pamiętam dwa interka które nie istniałyby bez muzyki: oczywiście Soul Blade i Soul Reaver.
Jeszcze kilka najciekawszych soundtracków:
Chrono cross, Triger, Finale ogólnie, Metal Gear Solid, Legend Of Mana, FFT, VS, Commmand & Conquer.
A czy ktoś słyszał Final Fantasy Potion? Naprawdę relaksująca muza...                            
NO TRESPASSING[/size]
violators will be shot, survivors will be shot again


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 08, 2004, 11:24:37 am »
a ja obstawiam za muza z max payne 1 i 2 oraz soul reaver no i oczywiscie jesli chodzi o jrpg to cc                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 08, 2004, 01:26:45 pm »
Mi się podoba muzyka z Metal Gear Solid 2(intro wymiata) i Silent Hill.O jRPG nie będę się wypowiadał :D .                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Muzyka w grach
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 08, 2004, 01:35:36 pm »
Hmmm... A mi to się nieludzko spodobała muza z Valkyrie Profile. Nic ująć (tu powinno być dodać, ale nie będzie :D ) nic ująć.                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 09, 2004, 04:31:35 am »
Cytuj
Według mnie muzyka w grach jest dużo ważniejsza od grafiki.


ja bym nie chcial zagrac w gre, w ktorej z glosnikow plynelaby wspaniala muza a na ekranie ganialyby sie dwa kwadraty :D ...kazdy patrzy na to inaczej, ale ja uwazam ze muza i grafa powinny sie uzupelniac...

sorki jesli wzialem twoja wypowiedz zbyt doslownie  :)                            

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Muzyka w grach
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 09, 2004, 11:58:13 am »
Dla mnie najlepsza muza to Max Payne 1 & 2 - właśnie dzięki cudownej muzie, głosom(i \"komiksom\") ta gra miałą taki świetny klimat. Dzięki bogu nie grałem w polską wersje  :P

A na drugim miejscu Planescape:Torment - ale to juz pozostawie bez komentarza                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 09, 2004, 12:52:02 pm »
Cytuj
Dla mnie najlepsza muza to Max Payne 1 & 2 - właśnie dzięki cudownej muzie, głosom(i \"komiksom\") ta gra miałą taki świetny klimat. Dzięki bogu nie grałem w polską wersje  :P

A na drugim miejscu Planescape:Torment - ale to juz pozostawie bez komentarza


a ja gralem w polsak wersje Maxa 1 i uwazam ze jest niezla...Radek Pazura swietnie wczul sie w role, cala gra jest dobrze przerobiona na nasz ojczysty jezyk...zagraj, porownaj :D                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 09, 2004, 01:17:50 pm »
jeszcze jezeli chodzi muze to jeszcze mi sie podobala muza z gry THPS. z czesci drugiej muza najbardziej przypadla mi do gustu ale z THPS3 tez jest dobra o 4 nie powiem bo nie gralem :lol:                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Muzyka w grach
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 11, 2004, 12:30:10 pm »
Dobra. Nie ma lepshej muzy niz w FF9, a zaraz po tym FF7!!! Dodałbym inne eRPeGi typu Chrono \'Saga\' (chodzi o obie czesci chronowe). Ktos ma inne sugestie? Mowcie, bo dawno sie nie sprzeczalem z ludzmi na przegranej pozycji  :twisted:                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 16, 2004, 01:12:44 pm »
W te ferie zacząłem grać w Dynasty Warriors 3. Gra jest wypełniona po brzegi świetnym j-Rockie.. Miodzio.                            
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 16, 2004, 06:07:26 pm »
Najlepsza muza to ofkoz Chrono Cross- klasa panowie, poprostu klasa!
W Silent Hillu tez byla dobra cudnie dopasowana do klimatu, tak samo bylo z Metal Gearem muza w tej grze to jest cos!(ach moja Sniper Wolf :cry: ). Wogole Square i Konami maja najbardziej wypasione gierki pod wzgledem muzy!

_darc_cloud_ a masz moze jakies tytuly tego JRocka z Dynasty Warriors jakbys sie nacial na nazwe jakiegos zespolu w creditsah to daj znac bo jak ja slysze tylko o JRocku to jush naspeedowany chodze!!! :D                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 16, 2004, 09:46:59 pm »
Mgs, suikoden i Final VIII ;D dziękujem :D                            
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 18, 2004, 02:54:18 pm »
Gipsi:Wszystkie utwory są przygotowane specjalnie do tej gry, przez MASA (nie wiem, czy to ci coś mówi) Są to utwory instrumentalne, z wyjątkiem jednego - endingu. Tytuły... na pamięć znam tylko jeden:) \"LuBu Theme Remix\"
______EDIT________
Znalazłem w necie pełną listę tytułów
Track and Song Name
01: Yellow Turban Rebellion
02: Hu Lao Gate
03: Guan Du
04: Chang Ban – Shu
05: Chang Ban – Wei
06: Chi Bi – Wei
07: Chi Bi – Wu
08: He Fei – Wei
09: He Fei – Wu
10: Yi Ling – Wu
11: Yi Ling – Shu
12: Nanman
13: He Fei Castle – Wei
14: He Fei Castle – Wu
15: Wu Zhang Plains – Shu
16: Wu Zhang Plains – Wei
17: March
18: Assault
19: Winning
20: Loosing
21: Close One
22: Rival
23: Leader
24: Lu Bu’s Theme
25: Opening Movie
26: Character Opening
27: Battle Record Ending
28: Ending
29: Character Select
30: Briefing
31: Results
32: Mode Select
33: Victory!
34: Defeat... Death
35: Defeat... Death of Commander
36: Game Over
37: Options/Database
38: Lü Bu’s Theme (Xtreme Legends)
39: Lu Bu’s Chibi Stage (Dynasty Tactics)

Strona: http://www.kongming.net/music/
można ściągnąć muze z wszystkich części :)
______EDIT2_____
Jak jush przesłuchasz, to sam oceń. Muza miodzio polecam zwłaszcza LuBu Theme                            
Kame Hame Ha