Autor Wątek: Gothic  (Przeczytany 5842 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Gothic
« dnia: Listopada 12, 2004, 10:49:51 am »
nie znalazlem ejszce teamtu o Gothicu wiec zakladam wlasnie gram i jest super wypas. Kiedys juz probowalem ale gdzies w polwoie gry byl ajksi blad bo mi flimk nie wyskakiwal a powinien i gram od nowa :D
Jestem w obozie na bagnach :D i mam 7lvl. i Wlasnei zabilem Nyrasa i od razu pytam czy mozna skoczyc do bagna z tej gorki na ktorej jest Nyras? bo zawsze wpadalem na drzewo i ginalem -_-
no wiec zapraszm do dyskusji o Gothic'ach
Mi osobiscie bardzo seim podba

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 12, 2004, 08:12:04 pm »
gothic ?? :| a fuj... Gotha to się słucha a nie w Gothicki gra :|
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2004, 12:47:09 pm »
to moze powiedz co Ci sie w nim nie podoba -_-

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Gothic
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2004, 01:46:23 pm »
mnie tam gothic do gustu nie przypadł .. morrowind lepshy dużo .. grafika mi się nie podobała, te jego ruchy ehh.. nie mógłbym patrzeć na to przez całą grę .. pograłem trochę i miałem jush dość, taki jakiś wogóle dziwny, ale na przykład mojemu kumplowi się podobał, każdy lubi coś innego  ;)  
bla

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2004, 03:25:37 pm »
na początek... bardzooooo ograniczony teren działania... system walki z du** wyjęty... rozwój postaci jest... krótko mówiąc prostacki...  
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2004, 03:30:58 pm »
Cytuj
bardzooooo ograniczony teren działania
moze nioe jest zbyt duzy ale ja nie wiem czy w jRPGach bylby wikeszy.
Cytuj
system walki z du** wyjęty
przynajmneij chociaz troche realistyczny. Bo nie ma zadnych pochrzanionych komend czy kombinacji tylko jest wsyztsko proste przejrzyste itp.
Cytuj
rozwój postaci jest... krótko mówiąc prostacki...
nie zaprzecze bo to by byla herezja :P

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 30, 2005, 05:37:21 am »
Gothic I - najbardziej popierdolone sterowanie do jakiego musiałem się przyzwyczaić. Cholera, jak coś już zostalo jako tako przyjęte przez graczy, to niech się tego twórcy trzymaja, a nie ciągle wymyślaja nową klawiaturologię w mordę ich! Niech spróbują na to miejsce zawiązać koszulę łokciami trzymajac igłę, a piętami nitkę... Tak czy owak, gra miałą niespotykaną wtedy swobodę - z każdą postacią mogłes porozmawiać osobiście, a nie jak w Morrowindzie wybrać tylko temat rozmowy, mało tego - oni naprawdę pamiętali, co zrobiłeś. Również na początku spodobało mi się w tej grze to, że na początku jesteśmy nic nie znaczącym śmieciem w całej historii, który dopiero w czasie trwania przygody zyskuje potęźnych sojuszników, a później jeszcze potężniejszych wrogów. Hierarchia w obozie <mało kobiet jak dla mnie... nie łapię, przecież usługi przez nie oferowane - na polecenie możnowladcy oczywiście - byłyby na wagę złota! ech, realizm...>. Również uczenie się nowych umiejętności było w miarę logiczne - od nauczyciela, a nie jak w innych grach, od machania. Niestety, zakończenie rozczarowuje.

Gothic II - całą grę mozna podsumować w taki sposób: więcej i lepiej. W końcu kobiety miały tam nieco większą rolę <"odprężającą">, ale z żadną nie mogleś poromansować, albo wykorzystać w jakiś tam sposób, gdy np: pomogło się jej uwolnić z rąk porywaczy, których to parę minut wcześniej sami na nią nasłaliśmy. No, ale to juz raczej sen niepełnionego gracza. Dobry pomysł byl z podziałem na klasy postacie <Łowca Smoków>, a co za tym idzie, róźnym postrzeganiem głównego bohatera przez psotaie poboczne. Dobrym akcentem było odwiedzenie starych lokacji, jak Kolonia Karna, czy pojawienie się staru znajomych, których mogłęs pomóc, albo uwolnić ich od tej egzystencji. Końcówka dalej jest rozczarowująca, ale przynajmniej jest na co czekać w III.

Gothic II: Noc Kruka - dodatek tak dobrze wpleciony w podstawową cześć gry, że można nabrać podejrzeń co do tego, czy przypadkiem programiści sami nie wyrzucili z II tych questów w celu wyłudznia dodatkowej kasy od fanów. Tak czy owak - fabuła śmierdzi mi Aztekami, na których twórcy zbytnio się wzorowali. Oczywiście, jako tako ma to ręce i nogi, ale lekko zdefermowane. W każdym bądź razie, milo bylo się poszwendać razem z piratami. Chyba jedyna część w calej sadze, gdzie w końcu za dobrze wykonana robotę spotyka nas odpowiednia ku temu nagroda.

Offline I)RAGON

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • http://
Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 07, 2006, 07:10:52 pm »
Ja to nie moge sie doczekać Gothica 3 . Z resztą obejrzałem juz dużo trailerów z gry i widać że sie ładnie zapowiada . Jak wy myślicie
Jeśli coś jest źle staraj sie aby gorzej nie było niż jest

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Gothic
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 07, 2006, 08:08:34 pm »
gothic caaacy gra z dodatkiem jeszcze lepsza gralem 3 razy za kazdym razem lowca smoków ;] (robienie broni ownz) a system walki imo wyj***sty co prawda nie jak w onimushy gdzie sie turlac mozna bylo ale tez cacy . Sam dodatek utrudnia gre ( smoka na fizola to nie zabijesz bez pomocy summona ;] ) potwory staly sie silniejsze nova częsc swiata doszla co jest bardzo fajne nowe bronie do wykucia czyt. sposób na zarabianie kasy ;] szponek beliala very fajny apropos niego zauwazylem ze jego piorunek którym wali przy ciosie pojawia sie 2 razy jak sie walnie golema
Podsumowujac (pewno nikt tego wyzej nie zrozumial)
gra bardzo udana ciekawa i wciagajaca  dzienkuje .

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Gothic
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2006, 08:12:27 pm »
Wg. mnie Gothic śmierdzi jajkiem :P a czemu??
grałem, przeszedłem ale:
sterowanie, infantylna i nadęta fabuła, grafika syfna (jak na mnie), niedopracowany engine graficzny (niemam słabego kompa), muzyka paściarska, jedynie ci mi sie podoba, to dość duży świat gry.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:10:58 pm »
U mnie oryginalny Gothic stoi od miesiąca na półce, ale jakoś nie miałem i nadal nie mam motywacji by po niego siegnąć..... w ogóle ostatnio gry jużnie dająmi tyle radości co kiedyś. musi to być naprawdęwyjątkowy tytuł. a Ghotic... może kiedyśsięgnę po niego, na razie dam sięna spokój
Kame Hame Ha

Offline I)RAGON

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • http://
Gothic
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:18:35 pm »
Masz coś do Fabuły . Własnie w Gothicu Fabuła jest Największą zaletą tej gry i najbardziej wciąga ale zawsze sie znajdzie jakisć "Grafika za słaba" "Sterowanie za głupie" "cos tam coś tam"(hehe)


Gothic Jest Moją Jedną Z Ulubionych cRPG.







P.S Jak można tak nawet twierdzic koleś poprostu sie nie znasz i tyle jak bys sie znał to byśpowiedział że Gothic jest Hitem wsród cRPGów
Jeśli coś jest źle staraj sie aby gorzej nie było niż jest

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:34:12 pm »
Cytuj
Masz coś do Fabuły . Własnie w Gothicu Fabuła jest Największą zaletą tej gry i najbardziej wciąga ale zawsze sie znajdzie jakisć "Grafika za słaba" "Sterowanie za głupie" "cos tam coś tam"(hehe)


Gothic Jest Moją Jedną Z Ulubionych cRPG.







P.S Jak można tak nawet twierdzic koleś poprostu sie nie znasz i tyle jak bys sie znał to byśpowiedział że Gothic jest Hitem wsród cRPGów
Twierdzisz, że sięnie znam.... nie ch Ci będzie. Nic to, że kończyłem Baldura 1&2 po kilkanaście razy, nic to, że kończyłem bardzo wiele cRPG'ów, nic to, że we Włocławku  nie ma lepszego specjalisty i mistrza podziemi do D'n'D, nic to, że jestem jednym z tych forumowiczów, który już od ponad dwóch lat jak jest na forum, zawsze bronił starszych gier z gorszą grafiką, ale zajebistą fabułą.... w końcu Ty się lepiej znasz. Fabuły Gothica NIE ZNAM bo nie grałem jeszcze. po prostu Gothic stoi u mnie na półce i nie ciągnie mnie za bardzo do niego. tak jak do wielu innych gier, w które zagrywałem się niczym maniak. wyobraź sobie, że gry PC nie pociągają mnie już tak jak kiedyś. zamiast siedzieć przed PC wolę ostatnio posiedzieć, napisać jakiś mądry referat na studiach, pograćna gitarze, wyjść ze znajomymi na miasto..... kolego, należę do starszego pokolenia graczy. i naprawdę cenie sobie stare dobre gry. ale ostatnio potrzebuję czegoś więcej niż zachęty by w coś dłużej pograć. starzeję się:P  
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:37:56 pm »
eee... _d_c_... to było do Musiolika...... spójrz posty wyżej

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:45:45 pm »
przepraszam, niewyspany jestem :P i ciężko kapujący dzisiaj. :P no i ta kurza ślepota..... :F :F to przez wczorajszą imprezę do białego rana :F :P
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Gothic
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:46:45 pm »
właśnie Smogu...
I)ragon - dla mnie ta gra jest conajwyżej dobra...i będę twierdzić, że fabuła jest słaba, bo tak jest, a to, że większości sie podoba, ich strata, bo łatwiej robić: "och, ach" bo na początku fajne jest, mi po dłuższym graniu serio wszystko śmieszyło w tej grze...no może wszystko, bo podobały mi sie prostytutki :D i wybór zawodu...a tak..gra kicha dla mnie EOT ?
pozatym twoje arumentowanie...
Cytuj
Jak można tak nawet twierdzic koleś poprostu sie nie znasz i tyle jak bys sie znał to byśpowiedział że Gothic jest Hitem wsród cRPGów
jest śmieszne...bo co niezgadzam sie z tobą, to sie nieznam?? grywam w jRPG, cRPG i jest mnóstwo lepszych gier
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2006, 11:48:55 pm wysłana przez Musiolik »

Offline I)RAGON

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • http://
Gothic
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 07, 2006, 11:58:03 pm »
_dark_cloud_ to nie było do ciebie.  Bo widocznie własnie sie nie znasz i tyle każdy powie że fabuła jest  najlepsza w gothicu . No zalerzy dla kogo np ktos może uważać że kick master na Pegasusa jest najlepsze i do dziś gra. Nie znasz sie idz se pograj w coś innego i nie obrażaj 100000 tys. fanów tej gry i widocznie mało grasz w cRPG i dlatego nic nie  wiesz.
Jeśli coś jest źle staraj sie aby gorzej nie było niż jest

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Gothic
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 08, 2006, 12:01:05 am »
Kuwwa no nie moge
czy ja tu kogośdo jasnej cholery obraziłem ?!?!
powiedziałem co sądze o tej grze, czy ja ci kur*a powiedziałem, że sie nieznasz, bo mówisz, ze fabułą jest cool??
mam kumpla co w to gra namiętnie i co? twierdzi podobnie jak ja...
i jeszcze raz...GDZIE JA TU KOGOŚ OBRAŻAM??

ahaha...100000 tys fanów....coś mało podałeś, mogłeś napisać mnóstwo or somfing....
rozśmieszasz mnie  
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2006, 12:02:20 am wysłana przez Musiolik »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Gothic
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 08, 2006, 12:06:44 am »
mam prośbę - adresuj do kogo aktualnie piszesz, bo teraz straciłęm rachubę czasu i nie wiem, czy aktualnie obrażasz mnie czy też Musiola.... nie wiem, cytuj wypowiedzi, czy po prostu pisz coś w stylu "(...)a co do ciebie kolego X (...)" .  spraw by posty były bardziej zrozumiałe w sytuacji gdy piszesz do kilku osób. i nie kłóćmy się i nie wyzywajmy się. przeżyłem jedną aferę na forum dotyczącą moich upodobań muzycznych i nie jest to nic miłego, gdy inni czytają jak sie wyzywaliśmy na forum (wiem, wyolbrzymiam, mięcho nie leciało, ale to nie było nic miłego )
Kame Hame Ha

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Gothic
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 08, 2006, 12:09:53 am »
-łaaa zamkneli nas w obozie
-hmm to może spadamy stąd jakoś?

fakt... głębia powala... ;]
a tak pozatym - się Dragon niezagrzewaj zabardzo, jak ktoś ma inne zdanie niż ty, to nieznaczy odrazu, że się niezna, troche kultury jak już taki mastah jesteś ;\
Musiolik - chillout men ;] chociaz wsumie sie niedziwie reakcji nic a nic ;]