Autor Wątek: Ghost in the Shell  (Przeczytany 6019 razy)

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« dnia: Maja 14, 2004, 03:07:40 pm »
Co sądzicie o tym anime (i mandze) ??
Jak dla mnie jest to jedno z najlepszych anime (niewiem jak z mangą bo nie czytałem). Świety klimat, muzyka, postacie i fabuła.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2004, 02:01:04 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2004, 03:27:04 pm »
Pierwsze anime jakie oglądałem (db i pokemonow nie licze :P ) fabuła i animacja super, czego chcieć więcej, ale są anime które bardziej cenie(Hellsing, Cowboy bebop, Vampire hunter d bloodlust i Love hina)

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 14, 2004, 04:34:17 pm »
bardzo dobry klimat tak zwany "cyberpunk". Świetna muzyka i animacja, szkoda tylko, że takie krótkie. Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć Stand Alone Complex, ale myślę, że niedługo zobaczę.

BTW Przy zakładaniu następnego tematu myślcie trochę co piszecie bo zdanie w stylu "co o tym myślicie/sądzicie" staje się oklepane...
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2004, 04:35:46 pm wysłana przez GamePlay »
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 15, 2004, 03:42:00 am »
Obejżyj Vampire Hunter D: Bloodlust ;) i zminisz zdanie ;) słyszałem iż owo anime jest gut ;) także czemu nie ;) jestem na tak :)
]


Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 15, 2004, 11:08:24 am »
film calkiem niezly...choc bardziej mi sie "Akira" podobal :lol:..."Vampire Hunter D: Bloodlust" swiety, ale nie porownywalbym go do GITS, co troche nie wypada...

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 19, 2004, 11:40:13 am »
Ja niestety nie widziałam, nie czytałam (jaki wstyd, po co się przyznaje :closedeyes: ). Nigdy nie miałam okazji (niestety). Nia moja wina........

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 29, 2004, 09:52:41 pm »
A mi sie wreszcie ściągnoł Ghost in the Shell Innocence. Jest jeden minus :unsure: . Nie ma żadnych napisów. Nawet angielskich. Nigdzie w necie też nie ma więc jak ktoś zna jakąśstronke to niech poda.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 29, 2004, 09:56:35 pm »
Trzeba chyba poczekać na wersje z hardsubami, niedługo się pojawi napewno. BTW - brakuje "h" w tytule topica ;)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 23, 2004, 10:51:36 am »
Tak jak u Morchola tak i umnie jest to pierwsze "prawdziwe" anime jakie oglądałem (tzn. nie jestem pewien bo w ten sam dzień oglądałem i Mononoke Hime i Gits'a.. nie pamietam ktore było 1st :) )
Jak na tamte czasy bardzo fajna animacja, świetna(nawet bardzo) muzyka... i niezrozumiała fabuła... co tu dużo gadać nie zrozumiałem tego anime i wydaje mi się że niema na świecie żadnego człowieka ktory w pełni by zrozumiał to anime... dlaczego? Bo to anime ma bardzo dużo ukrytych przekazań i nawiązań (zreszta jak każde chyba dzieło autora Gits'a torego imienia notobane zapomniałem :P )
Zresztą miałem to anime na VHS i z angielskim dubingiem a wiec niedość ze na kasecie dzwięk jest niezadobry i kieprawo slychac co oni tam do siebie pobąkiwali.. to jeszcze anglosaskie określenia w cybernetycznych światach często niewiele mi mówią :shu:
Ogólnie anime mi bardzo się podobało i czekam na Innocence.. którego trailer wymiata strasznie i pokazuje, że będzie to kawał bardzo dobrego kina...
Stand Alone Complex mam na plytkach..ale jakoś nie mogę zabrać się za ogladanie... brak czasu i oglądanie i Wolf's Rain i Chobitsa mi skutecznie to utrudniaja :)

Mange Gits zamowil juz jakiś czas temu mój kumpel ..ale jest cholernie długa i powiedzialem że przeczytam te 2 tomy dopiero w wakacje... łojezusiu jak pomyśle o czytaniu tych wszystkich podpisów na dole strony.... :shaun:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 23, 2004, 05:28:25 pm »
Ja nareszcie mam GiTS-a. Obejrze w weekend z bratem. Relacji zbyt szybko nie zdam bo, w wakacje mam słaby dostęp do internetu (praktycznie żaden).

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 23, 2004, 05:43:44 pm »
A ja nareszcie obejżałem wszystkie odcinki Stand Alone Complex. Tera ściągam Ghost in the Shell Stand Alone Complex - Tachikoma Special.
A co do Innocence to mam na kompie. Tyle że jeszcze nie oglądałem, bo nie mam napisów (nawet angielskich).

Offline akodo_ryu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
    • http://
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 03, 2005, 11:06:54 am »
No dobra. Coś dla kolekcjonerów ;) bo tylko oni przecież kupują oryginalne mangi, no nie =P

Na polskim rynku nakładem wydawnictwa JPF ukazał się w wersji DeLuxe Ghost in the Shell 1 1/2.

Co sądzicie o tej pozycji ?

- See you soon, bro.

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 03, 2005, 03:24:14 pm »
Ja niestety nie czytałem żadnej mangi GitSa. Poprostu nie mam kasy a sąone cholernie drogie <_< Może jeszcze kiedyś je przeczytam.....

Offline akodo_ryu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
    • http://
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 03, 2005, 04:09:05 pm »
Nie przesadzaj... odłożenie 30-40 pln to chyba nie jest wielki problem... A potem miło postawić to na półeczce ;)

- See you soon, bro.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 03, 2005, 04:42:37 pm »
Cytuj
No dobra. Coś dla kolekcjonerów  bo tylko oni przecież kupują oryginalne mangi, no nie =P

Na polskim rynku nakładem wydawnictwa JPF ukazał się w wersji DeLuxe Ghost in the Shell 1 1/2.

Co sądzicie o tej pozycji ?
Za wiele się niewypowiem bo nie czytałem... powiem tylko jak wygląda dla mnie od strony technicznej... no cóż JPF jak zwykle pokazało żej est najlepsze na rynku w te klocki, ładna okładka, kolorowe strony itd. dołączyli jeszcze płyte którą pewnie później sprawdze, z tego co widze to tom ma mniej stron niż poprzednie no i owiele mniej kolorowych stron niż poprzednie... z tąd też pewnie niższa cena... co do jego ceny to pewnie lajtowo jest odłożyć na niego kase bo przecież wychodzi 1 tom na rok więc nie jest tak źle... mam go w domu bo kumpel dał mi żebym przekazał koleżance... ale pewnie go jeszcze długo nie przeczytam bo nie przeczytałem jeszcze 2 poprzednich poprostu z braku czasu -_-' z tego co słyszałem to GitS 1.5 to odżuty które się nieznalazły w 1 tomie i 2 t prawda?
aha no ipodobało mi się że zobaczyłem z tyłu na obwolucie reklame Wolf's Rain tom 2.... bo już 7 stycznia sobie go kupie :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2005, 01:01:21 pm »
GITS 1,5 jak na "odrzuty" jest dla mnie najfajniejszą cześcią w trylogii, mimo iż tak mało tam pani major...

Trudno mi się w ogóle na temat wypowiedzieć, bo... kocham ten tytuł. Od niego zaczęłam i do niego najczęściej wracam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2005, 10:38:09 am wysłana przez Goha »

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2005, 03:52:04 pm »
Cytuj
Nie przesadzaj... odłożenie 30-40 pln to chyba nie jest wielki problem... A potem miło postawić to na półeczce ;)
Ja kupuje jeszcz Battle Angela, Vampire Princess Miyu, Gunsmith Cats i Ah! My Goddes :P Więc troszku kasy leci :P
Może w kutym kupie :P Wtedy są moje urodziny a tą pozycje musze mieć..

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 03, 2006, 10:13:43 pm »
Przed chwila ogladnalem pierwsze 2 odcinki Ghost in the Shell: Stand Alone Complex wydane na naszym rynku i musze powiedziec ze jakosc wydania jest naprawde super. Za 9.99 to zdecydowanie zaj***sta sprawa. Dzwiek ofkoz przezajebisty  animacja ostra, jako dodatki do odcinkow mamy dzieje tych robocikow ktorych nazwy nie pamietam, sylwetki postaci i do tego nawet dlugi wywiad z tworca serialu (rezyser czy scenarzysta -juz nie pamietam) -w nastepnym DVD bedzie z seiyu podkladajaca glos pod major Kusanagi. Aha no i plakat na 8 stron. Ogolnie wydanie zajebiste.
Jesli chodzi zas o sam serial to jakos tak zbytnio mi nie podszedl -ot nic specjalnego. Drugi odcinek za to mial calkiem fajna historie. Raczej podaruje sobie kupowanie nastepnych DVD bo mimo ze 20 zł za 3 odcinki to jakos duzo nie jest (w sumie prawie taka sama kasa jest za 1 tom mangi) to jednak anime nie jest raczej moich klimatow wiec nie ma po co raczej kupowac... tym bardziej ze zaniedlugo w sklepach bedzie Infernal Affairs za 37 zł to ten film kupic musze na pewno ^^'


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 03, 2006, 11:10:44 pm »
Cytuj
Przed chwila ogladnalem pierwsze 2 odcinki Ghost in the Shell: Stand Alone Complex wydane na naszym rynku i musze powiedziec ze jakosc wydania jest naprawde super. Za 9.99 to zdecydowanie zaj***sta sprawa. Dzwiek ofkoz przezajebisty  animacja ostra, jako dodatki do odcinkow mamy dzieje tych robocikow ktorych nazwy nie pamietam, sylwetki postaci i do tego nawet dlugi wywiad z tworca serialu (rezyser czy scenarzysta -juz nie pamietam) -w nastepnym DVD bedzie z seiyu podkladajaca glos pod major Kusanagi. Aha no i plakat na 8 stron. Ogolnie wydanie zajebiste.
Jesli chodzi zas o sam serial to jakos tak zbytnio mi nie podszedl -ot nic specjalnego. Drugi odcinek za to mial calkiem fajna historie. Raczej podaruje sobie kupowanie nastepnych DVD bo mimo ze 20 zł za 3 odcinki to jakos duzo nie jest (w sumie prawie taka sama kasa jest za 1 tom mangi) to jednak anime nie jest raczej moich klimatow wiec nie ma po co raczej kupowac... tym bardziej ze zaniedlugo w sklepach bedzie Infernal Affairs za 37 zł to ten film kupic musze na pewno ^^'
Mam nadzieje, ze Bebopa wydadzą w podobnej serii. Mam nagrane na DVD, CD i VHS :) Do tego tak schowane, ze przetrwają wybuch nuklearny ;)

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 19, 2007, 11:41:00 am »
Nie wiedziałam, gdzie to wrzucić...

http://www.takotech.net/mshp/index.php?title=rumour_ghost_in_the_shell_live_action&more=1&c=1&tb=1&pb=1

Ploty szły od wieków, teraz widać się potwierdzają. A we mnie coś głośno mówi NIE. Na tym świecie nie ma aktorki zdolnej pociagnąć rolę major :\ No chyba że jest ktoś o charakterze i figurze Sereny z Underworld z twarzą ... No właśnie, jaką twarzą? Major jest azjatką, a znając amerykańców... Arrrgh, no more comment. Matrx pod względem wykonania był fajny, ale to Matrix. Bo dużo ludzi kojarzy sobie fabularnego GITS'a z Matrixem własnie...