Autor Wątek: Golden Sun  (Przeczytany 6649 razy)

Offline Mishimaru Kobayashi

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Golden Sun
« dnia: Stycznia 21, 2004, 10:59:07 am »
Dziwię się że nie ma tutaj tematu o tym wspaniałym jRPG, jestem ogromnym fanem zaślepionym miłością do tej gry i ubolewam nad pustkami na stronie o tej jak już wyżej wspomniałem, grze wspaniałej i niesamowitej.
Golden Sun jak zapewnie wiecie jest jRPGiem na GBA, no cóż uważam tę grę za...aż trudno dobrać właściwe słowa, ah!, uważam ją za po prostu przepiękne arycydzieło!, niezwykły magiczny wręcz klimat, nastrojowa mistrzowsko wykonana muzyka, prześliczna grafika, genialna fabuła, naprawdę porządnie wykreowane ciekawe postacie, przyjemne i klimatyczne dialogi, idealnie dobrany humor, oh, można tak wymieniać w nieskończoność, antuzjazmu jaki żywię do tej gry nie sposób opisać, jest ona po prostu perfakcyjna, idealna...powalająca!
Chętnie wymienię się opiniami i sugestiami dotyczącymi tego wspaniałomyślnego i (powtarzam się? :) ) pięknego jRPG jakim jest Golden Sun, tak jak i jej druga część, zapraszam do dyskusji.                            
Watashi wa Mishimaru to moshimasu...

Sakura doko ni arimasuka?, Japan! :-)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2004, 03:52:26 pm »
Grałem w tą grę na emulatorze.Trochę mi skakała na mapie świata,ale podczas walki było bardzo mało takich wpadek.Gra jest jednym z najlepszych(o ile nie najlepszym)eRPeGów w jakie grałem.Ciekawa fabuła,super grafa,magia też spoko(Judgement rulez :twisted: ),fajny patent z tymi Djinnami.Przeszłem pierwszą część teraz gram w drugą,ponieważ niedawno nauczyłem się co to jest frameskip :D .
Szkoda tylko,że główni bohaterowie(Isaac i Felix[w dwójce only])nic nie mówią.
No dobra,Isaac mówi-\"!!!\",a Felix-\"...\".
Ale gra jest spoko.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 21, 2004, 07:02:12 pm »
Golden Sun - 5
Golden Sun 2 - 6+  :)
extra gra najlepsza na GBA ladnie autorzy polaczyli pierwsza i druga czesc takze sie postarali i jest duza roznica w rozmiarze jak obszar musilmy zwiedzic w drugiaj czesci, tylko w pierwsze i drugiej zlapalem sie na jakis maly szczegol i musialem uzyc solucji  :(                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline wirus

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • http://
Golden Sun
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2004, 08:11:34 pm »
gra spox.Grafa extra, fabuła nietuzinkowa, i tesz sterowanie bardzo fajny (w niekturych z tym jest większy problem niż z samą trudnością gry)ale jak dla mnie najlepszym z najlepszych zqawsze będzie bachamut lagoon na snesa  :D                            
Jeśłi technika nie istnieje, celem jest zdobycie poziomu

Offline SQuall_Leo

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2004, 11:01:34 am »
Z pewnością najlepszy rpg na gba i jeden z najlepszych wogóle. Swietna grafika, ciekawa fabuła, no i to co najlepsze w tej grze - zagadki, gdzieniegdzie trzeba ruszyc głową. Jedyna wada tej gry to zbyt dluuuugie rozmowy, niektore sa zdeczka przesadzone, ile mozna czytac? Ale i tak giera świetna ogolem. OCena 5+.                            
błądzić jest rzeczą ludzką...

MarvelliX

  • Gość
Golden Sun
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2004, 02:11:50 pm »
Ja tam nie mam nic do textów, nadają w końcu sens fabule. Fajnym motywem są te chmurki nad głowami które ukazują obecne wrażenia bohatera. :wink:



PS.
Wie ktoś może jak przelać informacje z Golden Sun do drugiej części za pomocą emulatora :?:                            

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 04, 2004, 02:15:32 pm »
Z tego co wiem to potrzebny jest link.Niestety żaden emulator GBA nie ma takiej funkcji :(
Można też spróbować wpisać ten dłuuuuuuuuuuuuuuuuuu................uuuuuuuugi kod.widziałem jeden na jakiejś stronce,ale nie pamiętam jakiej :P                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mishimaru Kobayashi

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 07, 2004, 06:46:04 pm »
Jaka jest wasza ulubiona postać z Golden Sun\'a?(niekoniecznie z drużyny)
Ja lubię Ivan\'a

A z the Lost Age, Shebę

A wy?                            
Watashi wa Mishimaru to moshimasu...

Sakura doko ni arimasuka?, Japan! :-)

MarvelliX

  • Gość
Golden Sun
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 07, 2004, 08:39:25 pm »
Hmmm... Jenna    :!: No Comment :!:   :D                            

Offline Mishimaru Kobayashi

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2004, 11:21:13 pm »
Wachałem się między Shebą a Jenną właśnie...
U Jenny podoba mi się głównie wygląd zewnętrzny
Co do Sheby i Ivana, są najmłodzsi z w drużynie obu częśći, są zabawni, a ja lubię dzieci :P                            
Watashi wa Mishimaru to moshimasu...

Sakura doko ni arimasuka?, Japan! :-)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 16, 2004, 01:22:02 pm »
Ulubiona postać z całej serii to Alex. A jeśli o drużynę chodzi to Ivan, w GS, a w The Lost Age Piers. Nie wiem czemu, ale z wyglądu przypomina mi troszkę Locke\'a z FF6                            
Kame Hame Ha

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2004, 08:33:06 am »
.....z jedynki lubie Ivana (jakoś mi się tak fajnie kojarzy :D ), a z The Lost Age oczywiście Felixa                            
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 27, 2004, 09:48:11 am »
mi tam bardziej przypadly do gustu postacie z jedynki czyli Isaac i Garet                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 27, 2004, 08:40:41 pm »
a nie zastanawiało was, dlaczego Issaac w 1 nic nie mówi, a Felix w 2 ma jedną kwestie?                            
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Golden Sun
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 28, 2004, 12:02:47 am »
Wszystko oddają \"emocje\"(dymki, itd.) :D

A tak serio to chyba chodzi o to żeby to gracz mógł się wczuć w postać i mieć własną opinie na temat wszystkiego. W kilku grach tak było, ale jednak wole rozgadanych herosow :P                            

MarvelliX

  • Gość
Golden Sun
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 28, 2004, 02:24:03 pm »
Prawdę mówiąc ja wolę gdy milczą to nadaje tajemniczości głównym bohaterom. :P                            

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 27, 2004, 07:33:48 am »
To jest najlepszy jRPG na GBA. Lepszy nawet od FFT Advance. Bohaterowie, grafika, muzyka. Wszystko jest the best.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Golden Sun
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 03, 2005, 06:52:59 pm »
damn czemu ja dopiero teraz odkrylem ta gre? O_o jak dla mnie jest fantastyczna najlepsza jrpg (gra zreszta tez) na gba... aktualnie przechodze 1 czesc i chociaz gram dopiero kilka godzin to juz mnie wciagnelo niezle... fabula jest jak narazie zajebista, grafika calkiem niezla jak na gba, muzyka - podoba mi sie jeden kawalek strasznie... jest bodajze grany w miastach jak sie nic nie dzieje. (tak... wiem ze jestem nienormalny... podniecam sie muzyka z gba O_o). walki - sa dopieszczone a w szczegolnosci djinny rzadza!! na jakiejs stronce o gs wyczytalem ze podobno ma byc gs3 O_o  oby to sie okazalo prawda!!!
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Golden Sun
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 03, 2005, 09:09:33 pm »
Cytuj
damn czemu ja dopiero teraz odkrylem ta gre?
bo masz dałna? =]
Cytuj
najlepsza jrpg (gra zreszta tez) na gba
to chyba w mario & luigi superstar saga nie grales :D

ee nie no tak pozatym to gierka zmiata oprawą<czemu nintendo takiej nie da w pokemonach to nieweim, co nieumieja?> i grywalnoscia, gorzej z fabula bo jest oklepana naiwna wtona przewidywalna i je platki cornflakes  "och nie musimy uratowac swiat boo eee nooo musimy bo jestesmy fajni i mamy moce! jeeej gołgoł pałer rendżers" :P

Offline ucloud

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
    • http://www.worldofsquare.piwko.pl
Golden Sun
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 30, 2005, 03:49:43 pm »
Jeśli chodzi o ten kod to odsyłam do http://www.goldensun.prv.pl tam wejść w dział wysyłanie zapisu.Tam jest wszystko dokładnie opisane:]
I live for one thing.
I live only to kill you.