Autor Wątek: Kingdom Hearts  (Przeczytany 26579 razy)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 04, 2006, 10:28:53 am »
Ja mam dopiero w KH2 z 10 godz. i narazie powiem, że trzyma poziom jedynki, a w kwestii walki (drive z dwoma keyblade rządzi), oraz lotu w Gumiship i budowaniu przewyższa pierwowzór (nie wspomnę tu o średnio udanym CoM). O fabule narazie za mało skończyłem, by się wypowiedzieć, ale początek to istny majstersztyk. Najpierw gramy jako Raxas, poznając o nim szczegóły i w jego snach przelatując wydarzenia z wcześniejszych części (szkoda, że mało pokazano z CoM), po czym budzimy Sorę i ... odwiedzamy inne światy w stylu podobnym do jedynki. Co do kwestii audio-wizualnej, to grafika obowiązkowo podrazowano. Jest przepiękna, a Sora wygląda i gada doroślej, niż jego wersja sprzed roku (KHII dzieje się rok po CoM). Oczywiście Donald i Goofy nie zmienili się wcale. Muzyka trzyma wysoki poziom. Słychać część utworów z wcześniejszych części, oraz te nowe, które trzymają też poziom. Chociarz przetłumaczone Snctuary straciło impet z Passion. Nie brzmi już tak bardzo tajemniczo (może dlatego, iż nie znam Japońskiego), zaś całość jest taka nijaka. Dobra, to tyle opinii, a teraz pora wrócić do KHII ("Riku, where are you?)
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 15, 2006, 01:55:12 pm »
Narazie na liczniku 35h gry w KH, gra jest taka jaką się jej spodziewałem, gra się bardzo ciekawie, "cukierkowatość" wcale mi nie przeszkadza, walki są bardzo fajne i co ważniejsze nie są nudne. Summony też ciekawie rozwiązane(wejście Mushu rox! :P), Sephiroth serio ma moc, jedyny taki minusik tej gry to muzyka, pasuje do lokacji idealnie, ale to co zrobili z One Winged Angel...dla mnie porażka, za to np. muzyka z Hollow Bastion to ładna raczej jest. Jeszcze jedna rzecz która irytuje czasami...kamera czasem niesamowicie wariuje, szczególnie jeśli zrobi się "Lock on'a"
Ogólnie, 8/10 w skali oceniania.

+:
walki, grafika, summony

-:
muzyka, kamera !!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 15, 2006, 03:53:11 pm »
Oj do muzyki się niesłusznie przyczepiasz, bo jest świetna praktycznie wszędzie. W końcu robiła ją wspaniała Yoko Shimomura...

Ja mam już 60h na liczniku i kilka dni temu wznowiłem grę. Wczoraj łyknąłem Hades Cup'a tak na raz i teraz mam zamiar sobie level nabić przed walką z Sephem i tymi brzydalami z Agrabah i Neverland. Gra jest naprawde świetna i mam nadzieje za jakiś tydzień ją skończyć i się zabrać za CoM'a, a potem z KH2...  

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 15, 2006, 04:33:34 pm »
Ja to chyba jestem jakiś lewy do zręcznościówek. Tylko w Ace Combat daje rade, reszta jest dla mnie za trudna. Nawet na poziomach typu very easy się często zacinam :-/. Pograłbym sobie w KH2, ale boje się że znów nie dam sobie rady i będę ją męczył jak jedynkę. Jak to źle mieć drewniane palce :(.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 15, 2006, 05:05:04 pm »
hihi mam tak samo ;] DMC na normalu to byl dla mnie hardkor :P ale z KH nie bylo tak zle

Cytuj
Gra jest naprawde świetna
gra jest siwetna ale dopiero od Hollow Bastion...wszystko co przedtem (no moze poza Gummi Garage :F) to raczej sredniawka ;]

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 15, 2006, 09:23:30 pm »
Cytuj
gra jest siwetna ale dopiero od Hollow Bastion...wszystko co przedtem (no moze poza Gummi Garage ) to raczej sredniawka ;]

ano, fakt. W kh ciekawy i w sumie właściwy wątek fabularny tak naprawdę rozwija się od hollow bastion. Przed temjest raczej nie fajnie. Zwłascza wonderland jest mocno niefajny. A gummi statek to już totalna porażka według mnie.
Ej, a jak już jestem przy gummi statku, to powiedz mi Reaver (czy ktoś tam inny kto w kh 2 już grał) czy SE zrobiło coś w końcu z tym badziewem? Nadal trzeba się bawić w budowanie jakiegoś cukierkowatej abstrakcji, czy jakoś normalniej to wygląda?
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 15, 2006, 10:41:19 pm »
No powiem,że buduje się podobnie jak w KH1, ale są już narzucone ograniczenia kosztów. Nie można zbudować statku, który ma za drogie klocki, a są nimi np. bronie. Sam lot Gummi wygląda znacznie lepiej niż w KH I. Całość wygląda jak rasowy shooter. Trafiamy na takie jedno strzałowe padaki, ale są też silniejsi i wytrzymalsi (i najważniejsze więksi) bossowie. Powiem iż początkowo jest nawet trudno, ale jak się odblokuje niektóre klocki, to wtedy wystarczy odpowiednio zaprojektować silny i odpowiednio tanii statek i kłopotliwe misje wymiękają. Chociarz ja wciąż mam problemy z niektórymi misjami (obydwa Highway i te gigantyczne białe statki to mordęga).
Jednym słowem trochę można na gummi statkach polatać.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 20, 2006, 11:06:44 pm »
No i skończyłem Kingdom Hearts.. wcześniej dzisiejszego dnia powaliłem Sephirotha (u mnie nie miał dodatkowego paska HP, jak to w swoim opisie sugerował W_W) i Phantoma, a potem leciutko ostatniego bossa położyłem... zakończenie pozostawia niedosyt i od razu po nim widać, że producenci zakładali kontynuacje (że już nie powiem o "Another Story, Another Time", które jest prawie równoznaczne z trailerem następnej części). Głos myszki Mickey mnie troche zraził, no ale nic... w końcu to KH, więc takich rzeczy się można było spodziewać. "Hikari" w wersji angielskiej brzmi beznadziejnie (chociaż w PLANNITd Remix to ten wokal się tak nie wybijał, więc jakoś uszło). No ale jestem z siebie zadowolony, bo mi się udało z gry wycisnąć wszystkie soki (no dobra... nie znalazłem dwóch Trinity, ale who cares), no i co najważniejsze, położyłem Sephirotha heh... teraz się zabieram za CoM'a, a potem.... potem będę już miał KH2 (pomyśleć, że jeszcze nawet na oczy nie widziałem FFX-2, chociaż mam oryginał kupiony.... nie uruchomiłem tej gry, bo sobie powiedziałem, że zagram dopiero po przejściu FFX'a, a jakoś mi do tego specjanie śpieszno nie jest heh... mega nudny jest na końcu, chyba żaden jRPG w historii ludzkości nie miał tak nudnego końcowego etapu... ale to nie ten temat).

Podsumowując - KH jest w deche, dla takich gier właśnie sobie kupiłem PS2.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 20, 2006, 11:22:50 pm »
Cytuj
wcześniej dzisiejszego dnia powaliłem Sephirotha (u mnie nie miał dodatkowego paska HP, jak to w swoim opisie sugerował W_W)
Chyba cię się Tant coś powaliło. Co jak co, ale nie dam sobie wmówić, że myliłem się jeśli chodzi o KH......
Ten dodatkowy pasek to taki fajny patent, kiedy nawalasz Sepha, a jego widoczny pasek życia nie maleje. Niektórzy nazywają to też rodzajem magicznej bariery.
Jeśli nie miałeś takiego zjawiska, to znaczy, ze grałeś na poziomie easy (co jest raczej mało prawdopodobne, bo taki poziom trudności jest dostępny tylko w final mix), masz jakąś zjebaną, tudzież zhakowaną wersję gry, lub (co jest najbardziej prawdopodobne) coś ci się powaliło.....
Cytuj
"Another Story, Another Time",
Another Side, Another Story..... ekhm....  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 20, 2006, 11:31:58 pm »
Cytuj
Chyba cię się Tant coś powaliło. Co jak co, ale nie dam sobie wmówić, że myliłem się jeśli chodzi o KH......
Ten dodatkowy pasek to taki fajny patent, kiedy nawalasz Sepha, a jego widoczny pasek życia nie maleje. Niektórzy nazywają to też rodzajem magicznej bariery.
Jeśli nie miałeś takiego zjawiska, to znaczy, ze grałeś na poziomie easy (co jest raczej mało prawdopodobne, bo taki poziom trudności jest dostępny tylko w final mix), masz jakąś zjebaną, tudzież zhakowaną wersję gry, lub (co jest najbardziej prawdopodobne) coś ci się powaliło.....

Nic mi się nie powaliło, ale wiem o co chodzi z tym paskiem. Sephiroth padł z momentem wyczerpania zielonego paska energii, ale niewidzialny pasek miałem często u tych niewidzialnych kameleonów z Hades Cup. Czasem był, czasem go nie było, widać Seph też czasem ma ten pasek, czasem go nie ma...

Cytuj
Another Side, Another Story..... ekhm....

Whatever..

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 20, 2006, 11:41:51 pm »
Cytuj
Nic mi się nie powaliło, ale wiem o co chodzi z tym paskiem. Sephiroth padł z momentem wyczerpania zielonego paska energii, ale niewidzialny pasek miałem często u tych niewidzialnych kameleonów z Hades Cup. Czasem był, czasem go nie było, widać Seph też czasem ma ten pasek, czasem go nie ma...
ahahahahaha.... to chyba się nie zrozumieliśmy. W moim opisie (co mi się zresztą wydaje oczywiste) miałem na myśli, że seph ma jeden niewidzialny pasek, ale na początku walki. Ten pasek nie jest po zielonym, tylko przed tym pierwszym, zaraz jak zaczynamy się z nim napażać
 
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 20, 2006, 11:45:33 pm »
Cytuj
Ten pasek nie jest po zielonym, tylko przed tym pierwszym, zaraz jak zaczynamy się z nim napażać

Ahaaa...to mogłeś napisać z której strony ma ten pasek heh... to tak samo Rock Golem ma jeden niewidzialny... chociaż u Sepha jakoś tego nie zarejestrowałem, ale się kłucić nie będę, bo miałem kilka innych spraw na głowie podczas walki z Sephem...bardziej patrzyłem na swoje HP niż na jego heh....
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2006, 11:46:31 pm wysłana przez Tantalus »

Offline TheGrim

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
    • http://
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 24, 2006, 09:13:11 am »
ma ktos moze angielska wersje "Passion"?  bo bardzo chcialbym ja uslyszec ...

P.S. tak mi sie spodobal ten plakacik zrobiony przez Gipsiego ze go druknalem i powiesilem na scianie

przeszedl z was ktos moze juz KH2? bo wlasnie ja ukonczylem i zastanawialem sie co inni mysla na temat gry i jej zakonczenia :) jak dla mnie to pierwsza czesc miala jakies takie lepsze to zakonczenie... ale to kwestia gustu. A wy co myslicie?
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2006, 09:21:49 pm wysłana przez White_wizard »
"A scattered dream that's like a far-off memory.
A far-off memory that's like a scattered dream.
I want to line the pieces up --
yours and mine."


Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 24, 2006, 09:54:07 am »
Cytuj
ma ktos moze angielska wersje "Passion"? :) bo bardzo chcialbym ja uslyszec ...

P.S. tak mi sie spodobal ten plakacik zrobiony przez Gipsiego ze go druknalem i powiesilem na scianie :P
O dzieki za przypomnienie... bo dy padł mi dysk stracilem tez te piosenke. Poprosze dzis kolege zeby mi wzucil na MU to wysle ci tez linka na PW i tutaj zedytuje tez posta dodajac juz link. Po czasie Sanctuary jednak mi sie bardziej sodobalo niż Passion, ze wzgledu na to że Passion poprostu juz mi sie przejadlo... wiele razy naprawde tej nutki sluchalem.

a co do plakatu... mi tez sie podobał ^-~


EDIT:::
Sanctuary:
http://www.megaupload.com/?d=RXB5XC1H
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2006, 04:12:57 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 10, 2006, 01:33:51 pm »
KH -'przejścięte" :P i od razu zabralem się za KH2 i co zobaczyłem ?
Na początku się zawiodłem ;/ W KH1 grałem na poziome "Expert" i nie powiem - było 2 czy 3 bossów z którymi musiałem walczyc kilka razy :P.
teraz zapodałem sobie W KH2 poziom "Proud" i co ? zenada XD wszystko leci banalnie - nawalasz X i juz - ewentualnie Drive (swoja droga - czemu one maja tylko 5 Lv? nabicie na maksa kazdej formy to 30 minut LOL, to samo summony...).
Podoba mi sie fabula i nawiazanie do CoM, ogolnie narazie cioram sobie i przechodze dalej (troche denerwuje mnie ta misja w Twiglight Town co trzeba plakaty w 30 sekund przykleic zeby zaliczyc Jimms Journal XD).
Ta gra jest wypasiona(pomijajac milczeniem poziom trudnosci ktory podobno jest Hardem...) i napewno ukoncze ja na maksiora :>


BTW - podbiliscie te grzyby(nie te biale - te drugie XD) w KH1 100 razy ? duuuuzo ekspa za to leci a sposob na to jest banalnie prosty :>


hmmm,,, - mamp piaty level trzema formami (Valor, Wisdom i Master - Final Form jeszcze nie zdobyte :P), i  napisane jest ze jet zero xp do nastepbego levelu, a widziałem gdzies ze kolo mial 7 level... nie wiem co jest ...

Edit - już wiem - Dopiero od uzyskania "Final Form" reszcie form odblokowują sie levele 6 i 7 :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2006, 09:49:38 pm wysłana przez Shmatan »
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Kingdom Hearts
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 28, 2006, 04:42:54 pm »
W KH2 gram od jakichś 30h i powiem wam, że faktycznie, gra godna jest poprzedniczki. Intro jest poprostu przepiękne, chociaż faktycznie, Passion po angielsku to nie to samo... Fabularnie jest świetna, troche momentami przekombinowana, ale trzyma poziom jedynki. Wnerwia troche to, że niektóre postacie są wepchnięte do gry wyraźnie na siłę (czyt. Auron i zespół trzech wróżek z FFX-2). Grafika prawie nie zmieniona, ale efekt pod tym względem jest lepszy, ponieważ w grze jest cholernie dużo cutscene'k. Tryb walki i wogóle system zdecydowanie lepszy niż w jedynce.. walki są mniej monotonne, beznadziejne summony zostały zastąpione Drive'm (no dobra.. też są summony, ale nikt ich nie używa heh), no i dodano możliwość zmiany składu drużyny podczas walki. Do tego Reaction Commands rządzą niesamowicie. No i klimat... a raczej KLIMAT.. ah.. nim dłużej gram, tym większy mam podziw dla twórców... nie można oczywiści zapomnieć, że Yoko Shimomura ma w tym względzie znaczny swój udział, za kolejny przepiękny soundtrack... nikt mi nie powie, że ona jest gorsza od Mitsudy, czy Uematsu.

Podsumowując: Great.... gra jest cudowna, tylko boli mnie strasznie, że wgrywa się na mojej konsoli cztery razy dłużej niż powinna... no ale nic, przeżyję to...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Kingdom Hearts
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 14, 2007, 08:23:50 pm »
KH 2 zacząłem już męczyć w zeszłe wakacje ale gre przeszedłem w całości dopiero parę dni temu. Muszę przyznać że jest to jeden z lepszych roleplejów na PS2. Grafika prezentuje się bardzo ładnie, chociaż niektóre lokacje mogłby być bardziej szczegółowe (no ale w końcu większość to miejscówki żywcem zaczerpnięte z Disneya  więc nie można tam było zbyt dużo zmieniać heh) Fabularnie też jest nieżle a nawet bardzo dobrze powiedziałbym ;] Historia wciąga i śledzi się ją przyjemnie, chociaż oczywiście nie można tu mówić o poziomie największych tytułów z szaraka. Mimo to świat Kingdoma ma w sobie to coś, ten niezwykły klimat magii i wspomnień Disneyowskich filmów które udało się o dziwo świetnie wpleść w świat Square. Największą wadą KH2 są moim zdaniem walki. Pod względem wizualnym prezentują się oczywiście oszałamiająco, są one jeszcze bardziej zakręcone i efektowne niż w SO3, a podczas młócki z ostatnim bossem dosłownie opadła mi kopara. Mimo tego wszystkiego są one strasznie masherskie. Momentai dzieje się tak wiele na ekranie że jedyne co można robić to bez jakiegokolwiek przemyślenia nawalać iksem. Nie jest tak podczas wszystkich walk ale zdarza się bardzo często, a cała gra jest tak prosta że nie trzeba nawet używać magii tylko wystarczy nawalać jeden przycisk. Pomysł z reaction command jest świetny i jeszcze bardziej potęguje widowiskowość tylko szkoda że wszystkie wykonuje się jednym przyciskiem i przez to nie można się właściwie pomylić. Muzyka Shimomury faktycznie jest niezła ale nie powiedziłbym że genialna, Właściwie poza Passion/Sanctuary z tego kapitalnego intra nie było tam jakiś utworów które by aż tak bardzo wymiatały. Nie mówię że ścieżka dźwiękowa jest zła bo jest więcej niż dobra bo właściwie świetna ma w sobie tą nutkę magii Kingdoma ale do głębi i piękna utworów mojego ulubionego kompozytora jednak dla mnie dużo zabrakło ;] Podsumowując, widać że Square naprawdę się postarało i pomimo że nie grałem w jedynkę to wierzę po opiniach i własnym przeczuciu że dwójka jest o niebo lepsza. Crossover światów udał się wyśmienicie i pomimo niektórych wad gra jest świetna. Gdybym miał ją obiektywnie ocenić dałbym 9 z małym minusikiem ;] Pozostaje czekać teraz na trójkę...oczywiście na PS3 ;]

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Kingdom Hearts
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 08, 2007, 11:53:41 pm »
Obejrzałem na Youtube kilka nowych filmików z Final Mix, ale są pozbawione głosów (sam tekst). Z jednej strony dobrze, bo tak mocno nie zapycha płyty, ale z drugiej strony trza być Gipsonem, lub Tantem, by coś rozumieć (czyli ze ściąganiem muszę się dobrze namyślić). Nowy "Trailer" ryje beret porządnie, ale na moim monitorze połowa to całkowite ciemności.
I'm in Space!

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Kingdom Hearts
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 09, 2007, 01:13:57 am »
mnie tam żaden final mix nie jara i jarać nie będzie. nie jestem aż tak nawiedzonym fanem serii, zeby grać w grę z krzaczkami, których rozczytać ni chu chu nie mogę. No ale dużo w ten sposób nie tracę..... jakoś przeżyję to że nie zagrałem w final mix 1 i nie zdobyłem dwóch dodatkowych keyblade'ów, ani nie obejrzałem na moim tv dodatkowych filmików (które notabene ściągnąłem z internetu heh....) To że nie zagram w final mix 2 też jakoś przeżyję, bo to na dobrą sprawę to samo co chain of memories, tylko że w 3d....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Kingdom Hearts
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 09, 2007, 01:39:40 am »
Final Mix ma to do siebie, że to wersja anglojęzyczna z japońskimi napisami. Z tego co wiem, tyczy się to obu części. Tak więc mówione dialogi, czyli w zasadzie wszystkie naprawdę ważne, będą zrozumiałe. Ja mam zamiar przejść oba Final Mixy, jak tylko mi się będzie chciało je ściągnąć... ale mam dużo innych gier do rozpykania póki co...