Autor Wątek: Najlepszy cRPG  (Przeczytany 16009 razy)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Najlepszy cRPG
« dnia: Lipca 06, 2004, 04:53:37 pm »
No cóż, ktoś wkońcu musiał ten temat założyć, bo ten o Falloucie to tak zaśmieciliście już, że hoho :P
Nawiązując do wypowiedzi ARDa że BG ma świat jakich wiele - no i co z tego że tak powiem? :P Jest najlepszym z cRPG w "typowych światach fantazy" i znaczy wiele dla ludzi którym przypomina sesje w "papierowe" AD&D i D&D.  

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2004, 05:13:32 pm »
Cytuj
Jest najlepszym z cRPG w "typowych światach fantazy"
Czyli jakich? PT dzieje się w świecie, który poniekąd zawiera też świat BG (czyli Ferun z przyległościami), czyli też jest 'typowym fantasy'?
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2004, 05:20:22 pm »
Jak dla mnie to oczywiście BG2 :P Heretyk ze mnie wiem ;)
]


Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2004, 05:24:04 pm »
Cytuj
Cytuj
Jest najlepszym z cRPG w "typowych światach fantazy"
Czyli jakich? PT dzieje się w świecie, który poniekąd zawiera też świat BG (czyli Ferun z przyległościami), czyli też jest 'typowym fantasy'?
"typowe światy fantazy" rozumiem przez to Faerun, świat Dragonlance'a, Śródziemie itp. Takie zwykłe pseudośredniowiecze z krasnoludami i elfami.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 06, 2004, 06:31:28 pm »
Ale Faerun to tylko cząstka multiwersum (tylko pierwsza sfera materialna), więc czy można to tak osobno traktować?
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 06, 2004, 08:20:12 pm »
Malo gralem ale Baldur 2

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2004, 04:31:13 am »
heh...ja nie patrze na gry pod względem tego skąd się wywodzą i do czego nawiązują, tylko jakie są...pograłem troche w BG 1 (ba, kupiłem nawet oryginał z dodatkiem :D )...jedna gra ta nie wciągnęła mnie tak bardzo jak Torment czy Fallout...gra jest dobra, nie powiem...ma w sobie to "coś"...jednak mój gust jest taki a nie inny i BG zajmuje u mnie wysoką 2 pozycje :P

Cytuj
Malo gralem ale Baldur 2

?? no i co z wziazku z tym ??...jako Redaktor dajesz świetny przykład S&S...moje gratulacje...post całkowicie "w temat"... :shu:  

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2004, 08:34:56 am »
A mi sie BG nie podobało za pardzo. Najfajniejsze są NWN i Fallout.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2004, 08:58:25 am »
NWN fajniejsze niż BG? Chyba tylko graficznie. Prziecież tam jest się praktycznie prowadzonym za rączkę. 'Idź do każdej z 4 lokalizacji w każdym epizodzie i tyle'.
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 07, 2004, 09:41:37 am »
chyba nie zaskoczy nikogo jezli powiem ze Fallout 2 :P, co do Baldura powiem dobry ale jakos wole Icewind Dale (nie bijcie  :P ) a co do NWN to powiem ze na poczatku jakos mi sie milo gralo ale po kilku godzinach grania juz nie moglem patrzec na to gre powiem szczeze ze nie wiem co to spoodowalo moze to bylo spowodowane przez to co powiedzial Mortus takie "prowadzenie za raczke" albo jeszcze przez cos ... a i nie wiem gdzie widzicie w NWN ladna grafike bo jak dla mnie to byla oblesna ;)  
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 07, 2004, 11:57:20 am »
Cytuj
jakos wole Icewind Dale
Są różne zboczenia :P
Cytuj
moze to bylo spowodowane przez to co powiedzial Mortus takie "prowadzenie za raczke" albo jeszcze przez cos
Fabuła zbyt liniowa....
Cytuj
nie wiem gdzie widzicie w NWN ladna grafike bo jak dla mnie to byla oblesna
W czasach, kiedy pojawił się pierwszy NWN na Aurorze to grafika była piękna, a ja przykładowo staram się nie porównywać grafiki starych gier do obecnych produkcji, tylko do gier wydanych w mniej więcej tym samym czasie.
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 07, 2004, 12:05:03 pm »
Ciężka sprawa... Baldur czy Fallout.... hmmm może jednak zaryzykuję z prostym jak drut stwierdzeniem - Saga Baldurs Gate czyli BG1, TOSC, BG2 i ToB. Całość jest najlepszą sagą RPG w jaką grałem. Fabuła wspaniale połączona w jedną całość, wspaniały klimat, muza, wciągające walki (zwłaszcza ze smokami w ToBie i z Sarevokiem w BG1) Możliwość kontynuacji dwójki postacią z jedynki, zbroja z pantalonów i poważne potraktowanie licencji D&D. Możliwość spotkania w grze wielkich legend świata D&D - Drizzta i Elminstera. Ni i oczywiście za mega teksty duetu Minsc i Jansen, a właściwie trio - nie zapominajmy wszakże o Boo. Gra ma jedną małą wadę - w D&D niemożliwością jest osiągnięcie 20 poziomu, a w ToB'ie dolatujemy do 40. Trochę lipa - w końcu najlepszy wymiatacz w krainach, czyli Drizzt ma 19 poziom łowcy... ja rozumiem, że jako dzieciaBhaala gracz osiąga mioc równą bogom Faerunu, ale bez przesady - pod tym względem wolę książkowe D&D. Ale i tak Saga Baldurs Gate jest dla mnie numerem jeden na rynku cRPG. To wszystko wysoki sądzie, jestem niewinny...
Kame Hame Ha

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 07, 2004, 12:13:05 pm »
właśnie, większość z was(a napewno ARD z tego co zauważyłem) bierze pod uwage tylko jedynke, która IMO była 100razy od dwójki gorsza, ale razem tworzą one świetną sage jeśli przechodzi się wszystko jedną postacią :D
NWN? w temacie o nim napisałem dłuuuugi(powiedzmy w stylu Gipsiego ;) ) post jakto bardzo mi się NWN nie podoba i za jak wielki shit je uważam więc niebęde się powtarzał :P
Tak właściwie to czemu twórcy gier komputerowych niemoga się wziąć do roboty i od czasów "wielkiej trójki" (BG,PT,F) nie wyszedł żaden cRPG zasługujący na moją uwage? :> :P

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 07, 2004, 12:19:19 pm »
Cytuj
w D&D niemożliwością jest osiągnięcie 20 poziomu
No nie do końca. Można osiągnąć w końcu epickie levele (a coś koło 40 = status równy półbogom, więc nawet pasuje).
Cytuj
najlepszy wymiatacz w krainach, czyli Drizzt ma 19 poziom łowcy
Ma chyba jeszcze kilka innych leveli.... ale i tak najlepszy jest Elminster (wieloklasowiec, a suma jego leveli to coś koło 40 chyba :P)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 07, 2004, 12:34:29 pm »
Elminster jest magiem, a mi tu chodziło o wojownika, postać walczącą bronią konwecjonalną.... po za tym suma leveli Drizzta wynosi coś ok 25, a Elminstera ok 37... Mortus jak zwykle sie mnie czepiasz..... BTW Aby osiągnąć 20 lvl w D&D trzeba albo grać niemal non stop przez kilka miesięcy. W BG2 lvl szybko rósł bo kosmiczne ilości XPa szły za niemal każde zadanie - dzięki tylko temu faktowi można było osiągnąć takie levele. Obliczyłem, że gdyby nie było aż takich ilości EXPa za questy, tylko góra 10k za najtrudniejsze, to postacie zakończyły by BG2+ToB na ok 17-18 lvl co jest i tak wysokim poziomem jak na realia D&D...
Kame Hame Ha

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 07, 2004, 12:38:07 pm »
Cytuj
Mortus jak zwykle sie mnie czepiasz
Ja się każdego czepiam :P A że napisałeś wymiatacz to nie sprecyzowałeś że Ci tylko o walczące w starciu postacie chodzi :) A jaki level ma Wulfgar i Bruenor?
Cytuj
17-18 lvl co jest i tak wysokim poziomem jak na realia D&D
Owszem nie przeczę, ale jest to i tak za mało, żeby walczyć z silniejszymi demonami, że o istotach niemalże boskich (Amelissana pod koniec ToB) nie wspominając :)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 07, 2004, 12:48:36 pm »
Cytuj
A jaki level ma Wulfgar i Bruenor?
No, niestety nie wiem, w necie znalazłem tylko Drizzta i Elminstera ( ale to i tak dawno było)
Cytuj
Owszem nie przeczę, ale jest to i tak za mało, żeby walczyć z silniejszymi demonami, że o istotach niemalże boskich (Amelissana pod koniec ToB) nie wspominając 
Wiem, dlatego nazwałem to małą wadą - prawie niezauważalną - bo być może dzięki właśnie tym kosmicznym levelom BG ma ten swój urok, który nawet po tylu latach ciągnie mnie do kompa by znowu zagrać....

Edit

Do listy najlepszych cRPGów dopisuje Planescape Torment. Miło jest obudzic się pewnego dnia w kostnicy z tak wielkim kacem, ze nic się nie pamięta. Dodatkowo wyglada sie tak jakby ktoś nas przez mikser przepuścił, albo przanajmiej jakąś kolczastą pułapkę. No i lata za toba pewna gadająca czacha, co nie Morty? Znaczy się Mortus:) Najfajniejsze jest to, że jak giniesz, to budzisz się w kostnicy again. No i ten klimacik - dookoła ciebi Kupa zombie, grabarzy, a na ulicach Ulu ladacznic i zbieraczy zwłok. Od razu kojaży mi się z MontyPythonem i Świętym Grallem:)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2005, 10:04:52 pm wysłana przez Morchol »
Kame Hame Ha

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2004, 11:58:32 pm »
Ostatnio wiele osób namawia mnie na NWN i dodatki. Poproszę rodziców i pod choinkę będę mieć podróże po świcie DnD. Mimo wielu wad uważam, że jest to najlepszy cRPG do grania na Single player oraz po internecie na ograniczoną liczbę osób.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 27, 2004, 04:30:27 pm »
BG2 + mody i dodatki...
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Najlepszy cRPG
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 09, 2004, 02:01:24 pm »
No nie wiem czy powiem, że torment jest najlepszy. Jak dla mnie Baldur zawsze będzie numer jeden - przez chomiki, Minsca, Jansena, Edwina, Viconię i za ponad 250 godzin spędzonych na przejściu BG od A do Z jeden raz a porządnie. Torment jest tuż za BG i Falloutem. Maj namber 3. A więc moje top3
1 BG seria
2 Fallout seria
3 Planescape Torment
Ale są to naprawde minimalne, prawie niezauważalne miejsca na podeście. Bo gdybym mógł, to bym je wszystkie wpisał na jednym miejscu.
BTW De6v6il6, gdzie można dorwać siakieś mody do BG??? Mam teraz cienko z netem i nie mam za bardzo kiedy szukać....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2004, 02:02:58 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha