Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3161497 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34800 dnia: Kwietnia 14, 2010, 01:56:39 pm »
Cytuj
Większosć nie lubiła prezydenta, a postawiliście sobie pytanie dlaczego?
Stworzenie IPN'u tylko po to, aby manipulować historią (znikające strony z jego akt i nagłe informacje, że niby jakimś profesorem nadzwyczajnym był).

Za wszelką cenę próbował nas skłócić z Rosją, ani razu nie starał się poprawić naszych stosunków z nimi (aż dziwię się, że ruscy tak nam pomagają teraz).

Śledzenie każdego, kto miał jakiekolwiek interesy z krajami byłego bloku komunistycznego (np. Kwaśniewski).

Obstawianie stołków w rządzie rodziną.

Straszna stronniczość w stosunku do lewicy i prawicy.

Ciągłe mieszanie religii do spraw politycznych.

Tak, był wspaniałym prezydentem. BOHATEREM NORMALNIE !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34801 dnia: Kwietnia 14, 2010, 02:07:57 pm »
W sumie to powinienem się uczyć, ale..

Cytuj
Większosć nie lubiła prezydenta, a postawiliście sobie pytanie dlaczego?
Przez pierwsze dwa lata był chamem i gburem, poza tym, jako prezydent był jednym z gorszych jakich mieliśmy (wiem, było ich zatrzęsienie...nie). Powinien pełnić funkcję reprezentatywną, a w tym przypadku się nie sprawdzał, do tego kłamstwa i ściemnianie odnośnie traktatu Lizbońskiego.

Cytuj
Niech są chowani w jednym miejscu, abyśmy nie musieli jeździć po całym kraju, aby odwiedzić każdy grób.
Czyli wio na Powązki albo do katedry jakiejś tam gdzie Mościcki leży. Kaczyński razem z Kaczorowskim powinni tam trafić, nie cholera na Wawel, gdzie są królowie i bohaterowie narodowi (Kościuszki i Piłsudski, przecież Lech nie ma startu do nich nawet). Inna sprawa, że Wawel to teraz muzeum, nie cmentarz.

Cytuj
Jestem zły na siebie i na Polaków, że nie znaliśmy tak na prawdę prezydenta, jego żony oraz pozostałych posłów, którzy zginęli
Znałeś ich osobiście? Nie. Poznałeś teraz osobiście? Nie, poznajesz na tyle, ile media pokazują, przedtem dla nich Gosiewski to był pingwin, a teraz kolejny mąż stanu. Dla mnie on był i będzie pingwinem. Zdecyduj się,  przecież teraz ta odmiana jest, bo media ich wybielają, bo przecież nie żyją, o jej.

Cytuj
Większość Polaków wybrała Kaczyńskiego
JA nie i teraz też nie miałem zamiaru na niego głosować. (Uprzedzając, na nikogo z PO bym nie zagłosował, choć na Sikorskiego mógłbym się zawachać na sekundkę)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34802 dnia: Kwietnia 14, 2010, 02:41:26 pm »
Cytuj
Niech są chowani w jednym miejscu, abyśmy nie musieli jeździć po całym kraju, aby odwiedzić każdy grób.
To co mówi Musiol: gdzie Poniatowski, Kościuszko i Piłsudski, a gdzie Kaczyński? To jest tak różny format postaci, że samo stawianie ich w jednym zdaniu wygląda dziwnie. CO nie zmienia faktu, że skoro podjęto taką decyzję, to nie ma co protestować. Nie czas na to. Tymbardziej, że cały świat patrzy ze smutkiem na tragedię Polski, a Polacy w najlepsze skaczą sobie do gardeł w kłótni o miejsce pochówku.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34803 dnia: Kwietnia 14, 2010, 05:33:36 pm »
Cytuj
Stworzenie IPN'u tylko po to, aby manipulować historią (znikające strony z jego akt i nagłe informacje, że niby jakimś profesorem nadzwyczajnym był).
Korzenie IPN-u sięgają końca drugiej wojny światowej. Ten IPN w obecnym kształcie prawnym istnieje od 1999 roku. Nie powołał go Kaczyński.
Kaczyński był profesorem nadzwyczajnym katedry prawa pracy na WPiA UG.

Cytuj
Obstawianie stołków w rządzie rodziną.
Poprosiłbym o przykłady (w sensie rodziny), ale tak czy siak, to kto tak nie robi. TKM istnieje od pierwszych "wolnych wyborow".


Cytuj
Śledzenie każdego, kto miał jakiekolwiek interesy z krajami byłego bloku komunistycznego (np. Kwaśniewski).
To chyba zaleta :P Nie wiem czy pamiętasz tzw. aferę Olina. Przetrzepiali za to wywiad, tylko dlatego, że odkryli że dawni aparatczycy dalej są wierni swoim byłym panom.

Cytuj
Za wszelką cenę próbował nas skłócić z Rosją, ani razu nie starał się poprawić naszych stosunków z nimi (aż dziwię się, że ruscy tak nam pomagają teraz).
Tak, powinniśmy ich błagać o gazociąg i liżać dupę tak jak robiliśmy to przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Cytuj
Ciągłe mieszanie religii do spraw politycznych.
Bo to partia chadecka. Religia to istotny element światopoglądu.

Cytuj
Straszna stronniczość w stosunku do lewicy i prawicy.
Co?:P

Cytuj
JA nie i teraz też nie miałem zamiaru na niego głosować. (Uprzedzając, na nikogo z PO bym nie zagłosował, choć na Sikorskiego mógłbym się zawachać na sekundkę)
Tego lalusia, co zmienia strony jak wiatr zawieje? Najlepszy był jego argument - znam angielski, wybierzcie mnie. Niestety, nawet w PO mu na tyle nie ufają, że wystawili drewnianego tatusia komoroskiego, zamiast pana apfelbaum.

Cytuj
Znałeś ich osobiście? Nie. Poznałeś teraz osobiście? Nie, poznajesz na tyle, ile media pokazują, przedtem dla nich Gosiewski to był pingwin, a teraz kolejny mąż stanu. Dla mnie on był i będzie pingwinem. Zdecyduj się,  przecież teraz ta odmiana jest, bo media ich wybielają, bo przecież nie żyją, o jej.
Znałeś go osobiście? Sam piszesz, że nie są obiektywni, więc dlaczego tak bardzo zdajesz się na ich relację?

Zobacz co mogą zrobić media. W ciągu kilku dni z najbardziej znienawidzonego polityka w Polsce zrobili mesjasza, który niczym ten nowotestamentowy zjednoczy kraj i będziemy zyli dlugo i szczesliwie.

Cytuj
Przez pierwsze dwa lata był chamem i gburem
Znałeś go osobiście? :P

Cytuj
do tego kłamstwa i ściemnianie odnośnie traktatu Lizbońskiego.
W którym miejscu?
Ja akurat nie wybacze mu etgo, że to podpisał, ale i tak się stawiał.

Cytuj
Powinien pełnić funkcję reprezentatywną, a w tym przypadku się nie sprawdzał,
Powinien działać w granicach swoich konstytucyjnych kompetencji i nigdy ich nie przekroczył.


PS. Nie głosowałem na kaczynskiego. To nie moja bajka, ale ludzie, bez przesady :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 05:34:19 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34804 dnia: Kwietnia 14, 2010, 06:13:29 pm »
Cytuj
W którym miejscu?
Ja akurat nie wybacze mu etgo, że to podpisał, ale i tak się stawiał.
w tym, że go podpisał, choć mówił kiedyś, że jest przeciw niemu

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34805 dnia: Kwietnia 14, 2010, 06:26:11 pm »
Czyyyyli...nagle wszyscy kochamy Kaczyńskiego i o wszystkim zapominamy ? Może jeszcze Virtuti Militari mu dajmy ? I trumnę ze szczerego złota wysadzaną diamentami ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34806 dnia: Kwietnia 14, 2010, 07:02:39 pm »
Cytuj
Czyyyyli...nagle wszyscy kochamy Kaczyńskiego i o wszystkim zapominamy ? Może jeszcze Virtuti Militari mu dajmy ? I trumnę ze szczerego złota wysadzaną diamentami ?
Nigdy nie kochałem Kaczyńskiego, uważałem go za nieodpowiednią osobę jako piastuna tego organu, ale staram się być obiektywny. Ty zarzucasz mu absurdalne rzeczy i nie podałeś żadnych konkretów.

Vide : tyle się mówiło o ustawach, które non-stop ponoć wetował.
Lech Wałęsa w czasie swojej 5-cio letniej kadencji zawetował ustawy 22 razy
Aleksander Kwaśniewski w czasie swoich dwóch kadencji (10 lat) zawetował 35 ustaw
(ważna informacja - tzw. mała konstytucja z 1992 roku wymagała dla odrzucenia prezydenckiego weta sejmowej większości 2/3 głosów, a od 1997 roku jest już 3/5, które znacznie łatwiej uzyskać.)
Lech Kaczyński w czasie swojej prezydentury (niecałe 5 lat) zawetował 17 ustaw.

Takie larum media podniosły, znieść weto prezydenckie! Obniżyć większość sejmową konieczną do jego odrzucenia (i tak jest niska). A ludzie to kupili i powtarzali jak mantrę.

Może jeszcze przypomnimy sobie, że nie znał języka angielskiego, miał brzydką żonę, był strasznie niski (jakoś nikt nie wspomina o tym, że był równy wzrostem większości europejskich prezydentów :P ).

Cytuj
w tym, że go podpisał, choć mówił kiedyś, że jest przeciw niemu
V.Klaus też podpisał. Pokładałem w nim wielkie nadzieje. Cóż, jedyny taki plus że chociaż się stawiali. Choć na jego miejscu wybrałbym postawę Rejtana i przedłużałbym tak długo, ażby Trybunał Stanu usunął mnie ze stanowiska.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 07:03:34 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34807 dnia: Kwietnia 14, 2010, 07:36:53 pm »
I co teraz? Trzecia wojna światowa? Rok 2012? Niektóre rzeczy wydają się być niemożliwe ale czasem się zdarzają...

Na pogrzeb zjeżdża się pół świata. Ciekawe czy terroryści zechcą skorzystać z okazji.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 07:42:14 pm wysłana przez aysnel »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34808 dnia: Kwietnia 14, 2010, 08:17:09 pm »
Cytuj
Ty zarzucasz mu absurdalne rzeczy i nie podałeś żadnych konkretów.
OK.
Cytuj
Poprosiłbym o przykłady (w sensie rodziny), ale tak czy siak, to kto tak nie robi. TKM istnieje od pierwszych "wolnych wyborow".
Chyba nie powiesz mi, że jego braciszek nie został premierem wyłącznie z jego inicjatywy ? Raczej wątpię, że jakakolwiek zmiana była potrzebna, bo Marcinkiewicz bardzo dobrze wypełniał swoją pracę. I to, że 'każdy to robi' wcale nie czyni tego mniej złym.
Cytuj
Ten IPN w obecnym kształcie prawnym istnieje od 1999 roku. Nie powołał go Kaczyński.
Jeden grzyb. Przed nim nikt nie wiedział o IPNie dopóki nie zachciało mu się wyciągać stare brudy na temat 80-latków, którzy mogą się w każdej chwili rozsypać.
Cytuj
To chyba zaleta :P Nie wiem czy pamiętasz tzw. aferę Olina. Przetrzepiali za to wywiad, tylko dlatego, że odkryli że dawni aparatczycy dalej są wierni swoim byłym panom.

Tak, powinniśmy ich błagać o gazociąg i liżać dupę tak jak robiliśmy to przez ostatnie kilkadziesiąt lat.
Nie no, jasne. Zamiast tego liżmy dupę amerykanom, którzy dają nam stary, rozpadający się syf, żeby sobie magazyny wyczyścić i zrobić sobie z nas kozłów ofia-znaczy się...pierwszą linię nowoczesnej obrony. Newsflash - Rosja nie zjada już dzieci na śniadanie, a plany zawładnięcia nad światem dawno im się znudziły.
Cytuj
Co?:P
Tesco.
Przecież było widać, że Kaczyński chciał jak najbardziej udupić PO i spółkę i cały czas próbował utrzymywać prawicę i lewicę skłóconą.
Cytuj
Bo to partia chadecka. Religia to istotny element światopoglądu.
Co nie znaczy, że religia powinna mieć miejsce w polityce i decydować o światopoglądzie obywateli.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34809 dnia: Kwietnia 14, 2010, 09:24:54 pm »
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 09:29:25 pm wysłana przez aysnel »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34810 dnia: Kwietnia 14, 2010, 09:47:48 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7772577,Oskarzenia_i_agitacja_na_zywo_u_Pospieszalskiego.html

A ponoć żałoba jeszcze trwa...
"Ja nie wierzę w to, że to jest wypadek. Do tego wypadku ktoś dopomógł - mówiła inna."
Nie no, jasne. Zrobił to Tusk, który tak naprawdę jest klonem Putina i który został wystrzelony z ich niewidzialnego latającego galeonu. Widzieliście tą jedną złamaną gałązkę na scenie katastrofy ? Jakoś tak podejrzanie wyglądała.

Jak słyszę o tych teoriach spiskowych to mam ochotę kogoś trzasnąć.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 09:48:47 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34811 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:39:19 pm »
Skoro o teoriach spiskowych mowa, to tu jest jeszcze jedna fajna:

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=104279

tl;dr - "Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot, nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h."

Zwróćcie uwagę, nie piszą, że "pilot nie byłby w stanie", tylko "nie BYŁ w stanie", czyli imputują, że ktoś celowo uszkodził samolot.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34812 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:40:11 pm »
Cytuj
Jeden grzyb. Przed nim nikt nie wiedział o IPNie dopóki nie zachciało mu się wyciągać stare brudy na temat 80-latków, którzy mogą się w każdej chwili rozsypać.
Bzdura. To że ty nie słyszałeś, nie znaczy że nikt nie słyszał. Polska jest jedynym poza Rumunią postsowieckim krajem w którym nie przeprowadzono lustracji i teraz odbija się nam to brzydką czkawką. SLD nie będzie atakowało swoich ludzi. Poczytaj biuletyny IPNu, oni jako jedni z pierwszych zaczęli publikować o WiN-ie. Wcześniej wszyscy mieli w dupie ludzi, którzy oddali życie za walke z okupantem. Jeśli dla ciebie to bzdura, to nie mamy o czym gadać więcej w tej kwestii.

Cytuj
Chyba nie powiesz mi, że jego braciszek nie został premierem wyłącznie z jego inicjatywy ? Raczej wątpię, że jakakolwiek zmiana była potrzebna, bo Marcinkiewicz bardzo dobrze wypełniał swoją pracę. I to, że 'każdy to robi' wcale nie czyni tego mniej złym.
Od kiedy to prezydent obsadza najważniejsze organy państwa?

Cytuj
Nie no, jasne. Zamiast tego liżmy dupę amerykanom, którzy dają nam stary, rozpadający się syf, żeby sobie magazyny wyczyścić i zrobić sobie z nas kozłów ofia-znaczy się...pierwszą linię nowoczesnej obrony. Newsflash - Rosja nie zjada już dzieci na śniadanie, a plany zawładnięcia nad światem dawno im się znudziły.
Widzisz tylko jedną alternatywę?

Cytuj
Co nie znaczy, że religia powinna mieć miejsce w polityce i decydować o światopoglądzie obywateli.
To nie politycy decydują o władzach, tylko wybierają je wyborcy. Skoro głosują na ludzi powołujących się na religię, to taką będziemy mieć władzę. Demokracja

Cytuj
Kaczyński chciał jak najbardziej udupić PO i spółkę i cały czas próbował utrzymywać prawicę i lewicę skłóconą.
Co takiego zrobił Lech Kaczyński, żeby skłócić ze soba kluby parlamentarne?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34813 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:54:55 pm »
Cytuj
Przecież było widać, że Kaczyński chciał jak najbardziej udupić PO i spółkę i cały czas próbował utrzymywać prawicę i lewicę skłóconą.
Bo prawica i lewica z natury są w ciepłych, przyjaznych stosunkach i trzeba wyjątkowo ponurej figury na scenie politycznej, by była w stanie skłócić dwa obozy, z natury rzeczy sobie przeciwne.
Cytuj
Co nie znaczy, że religia powinna mieć miejsce w polityce i decydować o światopoglądzie obywateli.
chrześcijańska demokracja, choć zdaje się miała kilku znaczących niewierzących przedstawicieli, raczej naturalnie opiera się na chrześcijańskim systemie wartości.
Cytuj
Raczej wątpię, że jakakolwiek zmiana była potrzebna, bo Marcinkiewicz bardzo dobrze wypełniał swoją pracę.
Dyskusyjne. Chcoiaż ja akurat Marcinkiewicza lubiłem.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34814 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:11:30 pm »
Cytuj
Od kiedy to prezydent obsadza najważniejsze organy państwa?
Od kiedy to prezydent ma władzę nad kapitanem samolotu, który zostaje przez niego zwolniony za zignorowanie 'rozkazu' lądowania w Tbilisi ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34815 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:17:09 pm »
Akurat prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, więc można to pod to podciągnąć.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34816 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:24:41 pm »
Akurat prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, więc można to pod to podciągnąć.
Nay. Kapitan ma władzę absolutną w samolocie. Nawet prezydent nie może mu zagrozić czymkolwiek.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34817 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:31:09 pm »
W samolocie owszem. Ale pilot został zwolniony po wylądowaniu ;) Co oczywiście było strasznie idiotyczne ze strony Kaczyńskiego, bo wiadomo, że pilot miał rację. Nie mam pojęcia jak to działa w praktyce, natomiast myślę, że jako zwierzchnik sił zbrojnych RP formalnie mógł zwolnić pilota. Ale to już trzeb zapytać kogoś, kto w tym siedzi.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34818 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:01:52 am »
Cytuj
Jak słyszę o tych teoriach spiskowych to mam ochotę kogoś trzasnąć.
moja matka 2h dzis spedzila ogladajac rozne filmiki, czytajac komentarze i stwarzajac konspiracje no bo jak ma ktos je tworzyc to tylko osoby ktore na niego glosowaly ;x

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34819 dnia: Kwietnia 15, 2010, 07:34:03 am »
Cytuj
Od kiedy to prezydent ma władzę nad kapitanem samolotu, który zostaje przez niego zwolniony za zignorowanie 'rozkazu' lądowania w Tbilisi ?
Odpowiedz mi : jaki wpływ miał Lech Kaczyński na to, że Sejm wyznaczył i przegłosował kandydaturę jego brata na stanowisko Prezesa Rady Ministrów? Bo z tego co napisałeś, jego wpływ był "wyłączny", tak jakby to prezydent obsadzał radę ministrów według własnego kaprysu.

Cytuj
Nay. Kapitan ma władzę absolutną w samolocie. Nawet prezydent nie może mu zagrozić czymkolwiek.
W samolocie tak. Zresztą, to niedopuszczalne, aby decyzje zapadały kolegialnie w takich sytuacjach. Potem już jego decyzje podlegają kontroli. A także zwolnienie potem podlega kontroli. Sądowej, a prezydent nie ma wpływu na sądowe decyzje.

Cytuj
Zwróćcie uwagę, nie piszą, że "pilot nie byłby w stanie", tylko "nie BYŁ w stanie", czyli imputują, że ktoś celowo uszkodził samolot.
To jest chyba ocena tego pana co do wydarzenia. Zakłada że pilot po prostu nie był w stanie (bo prędkość i wysokość które podaje są współczynnikami ze Smoleńska) w sensie tego konkretnego wydarzenia, a nie na gruncie rozważań abstrakcyjnych.