Autor Wątek: Wasza ulubiona Broń  (Przeczytany 59276 razy)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #260 dnia: Grudnia 30, 2005, 03:51:32 pm »
Cytuj
Ja powiem prosto.
Lubię Miecz.
A bardziej od miecza, lubie 2 miecze.
A jak się cholernie trudno włada dwoma mieczami :) Pokazówki są świetnę, ale o wiele lepiej skupić się na jednym. Naprawdę, zachęcam was do odwiedzenia takich bractw- ja początkowo patrzyłem na to jako jakąś bandę pajaców, co biegają w zbrojach. Ojezu, a kolczuge jak zakłądałem w długich włosach, to połowemi powyrywało  :devil:. Czasami sobie do nich zachodze i trochę się bawimy mieczami. Tzn pojedynczym, bo dwa to jak dla mnie samobójstwo. Fajna sprawa i polecam wszystkim.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #261 dnia: Grudnia 30, 2005, 07:12:02 pm »
Chief - Mam kilku kumpli w bractwie i trzech co się fechtunku uczyli (jeden z nich, konkretnie obecny tu czasami Vintar ma dzięki takim wybrykom porcelanową górną jedynkę, bo mu ją kumpel wybił na pokazie za pomocą bastard sword'a heh). Pamiętam, jak w gimnazjum sobie pletli kolczugi na lekcjach (mieli pęk drutu, owijali go wokół pręta, potem wyłamywali kułeczka z utworzonej tak spirali i splatali je obcęgami). Faktycznie nieźle to wygląda, ale ja zbyt leniwy na takie rzeczy jestem. Jakiś czas temu kupiłem sobie trzy kije, takie właśnie długości 160cm i bawię się nimi w pokoju (mam duży pokój heh... 17m kwadratowych, czy coś), ale nic profesjonalnego... ot tak, dla relaksu... chociaż przyznam się nieskromnie, że wygląda to w moim wykonaniu całkiem sensownie...

Cytuj
A bardziej od miecza, lubie 2 miecze.

Wybitnie nieefektywny zestaw, tylko dla szpanu. W prawdziwej walce by się nie sprawdził, o bitwie nie wspominając. To jest poprostu nieporęczne i tyle... przynajmniej według mnie, może Chief mnie poprawi jak się mylę, ale gdyby władanie tym było naprawde efektywne, to nikt by nie walczył jednym mieczem heh... w końcu lepiej mieć dwa ostrza niż jedno.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2005, 07:15:50 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #262 dnia: Grudnia 30, 2005, 07:41:46 pm »
Cytuj
Ojezu, a kolczuge jak zakłądałem w długich włosach, to połowemi powyrywało

Ja ubrała molczugowy "hełm" na długi włosy...nie wyobrażasz sobie ile wtedy było bólu :evil:

Cytuj
Jakiś czas temu kupiłem sobie trzy kije, takie właśnie długości 160cm i bawię się nimi w pokoju

....dlaczego ja ich jeszze nie widziałam?! Boisz się ,że ci je w tyłek wsadzę?! Zgrad.

Ja praktycznie niczym nie walczę,ale postanowiłam sobie,że chyba zacznę zbierać na wakizashi-poręczne i nie tak trudne do schowania "na miasto" jak katana.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #263 dnia: Grudnia 30, 2005, 07:44:31 pm »
Cytuj
....dlaczego ja ich jeszze nie widziałam?! Boisz się ,że ci je w tyłek wsadzę?! Zgrad.

Umm... same kije napewno widziałaś, bo leżą pod łóżkiem i nie trudno je zauważyć. A nie zastanawiało cię, czemu mam w suficie tyle dziór i rys? Mogę ci pokazać, jak bardzo chcesz..

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #264 dnia: Grudnia 30, 2005, 07:47:19 pm »
Cytuj
Mogę ci pokazać, jak bardzo chcesz..

:blush:

Żado patrzę na twój sufit...wolę,żeby grzyb spadał mi na włosy niż na twarz...poza tym nawet tam lampy nie masz , więc po co patrzeć :F

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #265 dnia: Grudnia 30, 2005, 07:51:57 pm »
[OFFTOP]
Cytuj
poza tym nawet tam lampy nie masz

No tak... a nie zastanawiałaś się, dlaczego nie mam lampy? Poprostu kije nie specjalnie lubiły się z żarówkami i stwierdziłem, że lampki które mam będą hmm... oszczędniejsze...

[/OFFTOP]

A właśnie... stwierdziłem jakiś czas temu, że taka skrócona włócznia była by efektywniejsza, gdyby miała dwa groty, umieszczone na obu końcach. Taka włócznia Yari, ale o skróconym drzewcu i z drugim końcem.. w mandze Miecz Nieśmiertelnego takie coś widziałem i nie mogłem przestać o tym myśleć. Efektywne i szpanerskie..... niewiele jest takich broni heh..

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #266 dnia: Grudnia 30, 2005, 07:54:23 pm »
2-grotowa byłaby dałniarska...przy twoim IQ to jeszcze sam sobie flaki wyprujesz XD

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #267 dnia: Grudnia 30, 2005, 08:00:05 pm »
Cytuj
2-grotowa byłaby dałniarska...

Nie była by dałniarska, bo grot nigdy nie byłby skierowany w moją stronę. Tylko broń taka musiała by mieć w miarę, krótkie groty, bo faktycznie.. im dłuższe, tym groźniejsze dla posiadacza. Spójrzcie na Zidane'a z FF9... że on się nie zabił tym swoim sprzętem jest dla mnie conajmniej dziwne. A to, że jest tym w stanie kręcić znaczy, że ma łożysko kulkowe w nadgarstku. Serge z CC już ma nieco inteligentniejszą broń i bardziej zbliżoną do mojego ideału, ale to jeszcze nie to, bo to co on ma, to bardziej dwustronny topór niż włócznia.

Cytuj
przy twoim IQ to jeszcze sam sobie flaki wyprujesz

Przy moim IQ to człowiek może sobie gumową kaczką wypruć flaki.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #268 dnia: Grudnia 30, 2005, 09:05:58 pm »
Cytuj
akiś czas temu kupiłem sobie trzy kije, takie właśnie długości 160cm i bawię się nimi w pokoju (mam duży pokój heh... 17m kwadratowych, czy coś)
Mieszkasz na sali treningowej? Ile twój pokój ma wysokości? Ja bokkenem zeby pomachać wychodze do piwnicy (albo do lasu, albo do bractwa ) a w pokoju to nawet mowy nie ma. Nunchaku się kiedyś bawiłem, przywaliłem lekko w ścianę i się wgniotło trochę [cholernie niebezpieczna broń, ponoć u dobrze wprawionego kolesia siła wgniotu 700kg/m2 czy coś takiego [nie wiem ile to jest, ale robią wrazenie te liczby :F ]

Cytuj
Wybitnie nieefektywny zestaw, tylko dla szpanu. W prawdziwej walce by się nie sprawdził, o bitwie nie wspominając. To jest poprostu nieporęczne i tyle... przynajmniej według mnie, może Chief mnie poprawi jak się mylę, ale gdyby władanie tym było naprawde efektywne, to nikt by nie walczył jednym mieczem heh... w końcu lepiej mieć dwa ostrza niż jedno.
Dlaczego? Jeśli ktoś umie. Jednym atakować, drugim parować. Atak dwoma naraz- osobiście nie widziałem tego nigdzie poza filmami, chociaz kilka japońskich szkół uczyło tej sztuki. Jak to mawiał Musashi, po co mam umierać z jednym mieczem za pasem? (samuraje nosili dwa, jakby ktoś nie wiedział). No, ale to nie dla mnie. Poza tym lepiej jednym półtorakiem (mój ulubiony :) )
Cytuj
Ja ubrała molczugowy "hełm" na długi włosy...nie wyobrażasz sobie ile wtedy było bólu
Brr.. Ja nie zapomne tej przeklętej kolczugi.
Cytuj
Ja praktycznie niczym nie walczę,ale postanowiłam sobie,że chyba zacznę zbierać na wakizashi-poręczne i nie tak trudne do schowania "na miasto" jak katana.
Jeśli naprawdę chcesz walczyć to polecam Shikomizue (lub Shikomezue). Katana schowana w lasce- normalny miecz tylko bez tsuby (jelcza, tej rączki oddzielającej rękojeść od ostrza). Genialna bron i pełnowymiarowa- wakizashi jest za krótkie. No, a jeśli ktoś chce na miasto nosić broń, to polecam broń palną :) Jedyne chyba wyjście, bo jakbym miał mieczem wywijać, to wole trenować sprint. :)

Cytuj
A właśnie... stwierdziłem jakiś czas temu, że taka skrócona włócznia była by efektywniejsza, gdyby miała dwa groty, umieszczone na obu końcach. Taka włócznia Yari, ale o skróconym drzewcu i z drugim końcem.. w mandze Miecz Nieśmiertelnego takie coś widziałem i nie mogłem przestać o tym myśleć. Efektywne i szpanerskie..... niewiele jest takich broni heh..

Ee.. chodzi ci o naginatę? Bo mało obrazowy dla mnie ten opis. Kij porządna broń- zresztą, kazda broń jest dobra, o ile mozna umieć się nią posłuzyć. A wtedy zostaje tylko wybór na te popisowe-szpanerskie i te mniej. :)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #269 dnia: Grudnia 30, 2005, 09:09:14 pm »
Cytuj
Ee.. chodzi ci o naginatę? Bo mało obrazowy dla mnie ten opis. Kij porządna broń- zresztą, kazda broń jest dobra, o ile mozna umieć się nią posłuzyć. A wtedy zostaje tylko wybór na te popisowe-szpanerskie i te mniej.

Nie nie...nie chodzi o naginate. Ona ma za duże ostrze lub zabardzo pokręcone ostrze. To nie ba być halebarda, tylko włócznia.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #270 dnia: Grudnia 30, 2005, 09:55:18 pm »
naginata??? to jest to co "czymie" Seung Mina w SC?? jak ta..to ja podziękuje..za duże to, wole Katane, Szpade (wide Raphael z SC) ewentualnie małe Tanto, chociaż nie pogardziłbym jakimś fajnym Zweihanderem :D

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #271 dnia: Grudnia 31, 2005, 12:53:47 am »
to ja dodam jeszcze od siebie halabardy za ich fajowosc ;]  

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #272 dnia: Grudnia 31, 2005, 12:45:12 pm »
Mnie się jakoś spodobała broń Tiry...ale jeśli by czymś takim powalczyć to nie wiem czy było by skuteczne...tym bardziej w obronie XD
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2005, 12:45:43 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #273 dnia: Grudnia 31, 2005, 02:58:25 pm »
właśnie  obronie to byłoby lepsze niż w ataku. Zakładam,że jest dość ciężkie [spora obręcz z twardego metalu], więc takie swobodne wymachiwanie tym nie musi być wcale proste.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #274 dnia: Grudnia 31, 2005, 03:34:07 pm »
Z tą bronią Tiry ciężko było by walczyć. Źle ją złapiesz i masz pociętą rękę. Źle machniesz i sama skończysz w kawałkach.

Moimi ulubieńcami dalej zostają :
z palnych - karabinki snajperskie (zarówno te starutkie typu Springfield M21 i te nowe typu VSS Vintorez)
z białych - Great Sword'y typu szkocki Claymore czy niemiecki Zweihander.

Hm...ciekawe jak by wyglądał "Great Sniper Sword"...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2005, 03:34:23 pm wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #275 dnia: Grudnia 31, 2005, 03:35:59 pm »
coś jak gunblade z celownikiem opytcznym?? :)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #276 dnia: Grudnia 31, 2005, 03:41:36 pm »
Cytuj
z palnych - karabinki snajperskie (zarówno te starutkie typu Springfield M21 i te nowe typu VSS Vintorez)
Vintoriez jest pyszny. Ostatnoi na rosyjskim kanale widziałem jakiś program wojskowy- i jak on cudnie strzela. Takie bzyczenie fajne. Ech, chciałbym mieć takie cuś. A co do springfielda- jaki on stary, panie. Stary to jest Mosin a im tez mozna nieźle kosić (Simo Hayha w drugiej wojnie światowej skosił ze skróconej wersji mosina ponad 500 ruskiech )!! Za takiego m14 (bo to nic innego jak m14 :) ) dałbym wszystkie te nowe bajery w stylu Scara, fn2000 i inne (prócz g36 bo mi sie pododa :) ). A ze snajperek to najbardziej lubię msg90. Ale jakbym szedł na wojne to biore Hk416 z granatkiniem i kolimatorem, przy pasie USP i do przodu Polsko-o-o!

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #277 dnia: Kwietnia 27, 2006, 04:34:51 pm »
Cytuj

Cytuj
A bardziej od miecza, lubie 2 miecze.

Wybitnie nieefektywny zestaw, tylko dla szpanu. W prawdziwej walce by się nie sprawdził, o bitwie nie wspominając. To jest poprostu nieporęczne i tyle... przynajmniej według mnie, może Chief mnie poprawi jak się mylę, ale gdyby władanie tym było naprawde efektywne, to nikt by nie walczył jednym mieczem heh... w końcu lepiej mieć dwa ostrza niż jedno.
wszystko zależy od treningu. ale jeśli dwie bronie to raczej na pewno obie krótkie - ewentualnie zwstaw katana i ninja - to lub wakazashi (czy jak to tam zwał)



z broni palnej nazwę sprwawę dwoma wyrazami - pustymmy wróbel, albo jak kto woli Desert Eagle - wspaniała broń i jeśli bym miał sobie wyrobić pozwolenie na broń palną to bym sobie Desert Eagle'a kupił. zresztą kto oglądał Przekręt wie o co chodzi :P

co do karabinów - AK47 - czyli kałasznikow - niby takie przereklamowane, pospolite, a jednak ma swój urok, nie to co te wszystkie M-4, M16 i inne taki.

bardzo mi się też podoba M-60 - bardzo fajna sprawa taki granatnik. no i choć raz w życiu chciałbym poczuć w mych rękach ciężar chainguna - obrotówy - to świństwo musi sporo ważyć heh.

Cytuj
naginata??? to jest to co "czymie" Seung Mina w SC?? jak ta..to ja podziękuje..za duże to,

bardzo fajna broń. miałem okazję mieć coś podobnego w rękach - po odpowiednim treningu równie niebezpieczna jak niejeden miecz ;)
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #278 dnia: Kwietnia 27, 2006, 04:54:12 pm »
Że tak powiem, wróbel to "sparrow", a Eagle to orzeł :F
Z takich zwykłych hangunów to preferuję USP+LAM. Z "assault rifle'i" M4A1 (kombo z granatnikiem i lunetą). M60 i chainguny mnie nie wruszały, chyba, że bym mógł postrzelać z tego bydlęcia. A M-60 to nie granatnik.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2006, 04:55:33 pm wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Wasza ulubiona Broń
« Odpowiedź #279 dnia: Kwietnia 27, 2006, 05:00:38 pm »
Takie działka jak ten Avenger to już chyba są na śmigłowcach mocowane. Ale sześciolufove avengery, czyli takie jak Arni miał w Taerminatorze dwójce czy tene jeden z gości w Predatorze jedynce to są jako ręczna broń. i to są własnie Falloutowe chainguny. aczkolwiek z nazewnictwem mogę się mylić

Cytuj
Że tak powiem, wróbel to "sparrow", a Eagle to orzeł :F
wiem, ale dowcip z pustynnym wróblem funkcjonuje u mnie jeszcze od czasów Fallouta i Camper Strajka :P z Gladim non stop tylko z wróblami  - jak to nazywaliśmy - biegaliśmy i nikt nie miał pojęcia o co chodzi, aż do chwili gdy mu heda prezentowaliśmy... :) :F
Kame Hame Ha