Autor Wątek: Pytanie o Zacku z FF7  (Przeczytany 7288 razy)

Offline Kokosanka

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Pytanie o Zacku z FF7
« dnia: Grudnia 16, 2007, 03:02:52 pm »
Hejka! Mam pytanie. Chodzi mi o to czy Zack zginął 5 lat przed akcją FF7, czy niedługo przed nią?

Offline XShadowX

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2007, 05:20:37 pm »
nie mam pojecia, kiedy zginal, ale Ci odpisze, bo widze, ze nikt inny tego nie robi i zeby Ci nie bylo smutno ;P
tylko zastanawiam sie, czy to swiadczy o ignorancji wszystkich (nie zrozumcie mnie zle... ;P) czy o niekompetencji tworcow (nie zrozumcie mnie zle, nic do niech nie mam, uwazam ich za swietnych ludzi, co by nie bylo ;P)

pewnie zaraz moderatorzy skasuja tego posta, bo wiem, ze jest bez sensu, wiec z gory sorka.... heh xD

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2007, 05:29:59 pm »
Jak na mój gust to raczej musiało być niedługo przed FF7 - by może nawet kilka dni przed atakiem na reaktor nr 1 i początkiem siódemki, heh. Bo te pięć lat (prawie) na pewno nie zajęła by ta podróż do Midgaru po ucieczce z ShinRa Mansion w Nibelheimie. Wydaje mi się też, że Clouda trochę musieli potrzymać w tej "kadzi", co by mu się komórki Jenovy jakoś zasymilowały z organizmem....

Offline Kokosanka

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 19, 2007, 09:39:42 pm »
no tak, ale na filmikach z Crisis Core - np. ze śmierci Zacka Clo jakoś nie wygląda na 21 lat... raczej na 16, prawda?

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 20, 2007, 01:53:20 pm »
Hm... To rzeczywiście zastanawiające... Wychodzi jednak na to, że się myliłem...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 20, 2007, 03:28:44 pm »
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to to wszystko było właśnie, kiedy Cloud był młody. Po spaleniu Nibelheim i akcji w rektorze, jego i Zacka zabrał Hojo i umieścił w podziemiach Shinra Mansion. Nie pamiętam ile tam byli, ale chyba niedługo. Potem uciekli (co widać w Last Order), a Zack umiera w drodze do Midgar - podczas walki z kilkoma trooperami (w grze) albo od strzału snajpera (Last Order). W każdym razie, po jego śmierci Cloud zabiera jego miecz i jedzie do Midgar, pracować jako najemnik. Po kilku latach pracy, zatrudniają go AVALANCHE, a co się dzieje dalej, to już wiadomo.

Musiol by mógł potwierdzić albo zaprzeczyć, ale chyba mu się nie chce do tego tematu zajrzeć heh...

Offline Kokosanka

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 21, 2007, 03:51:48 pm »
no, ta wersja wydaje się najbardziej prawdopodobna.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 21, 2007, 10:43:06 pm »
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to to wszystko było właśnie, kiedy Cloud był młody. Po spaleniu Nibelheim i akcji w rektorze, jego i Zacka zabrał Hojo i umieścił w podziemiach Shinra Mansion. Nie pamiętam ile tam byli, ale chyba niedługo. Potem uciekli (co widać w Last Order), a Zack umiera w drodze do Midgar - podczas walki z kilkoma trooperami (w grze) albo od strzału snajpera (Last Order). W każdym razie, po jego śmierci Cloud zabiera jego miecz i jedzie do Midgar, pracować jako najemnik. Po kilku latach pracy, zatrudniają go AVALANCHE, a co się dzieje dalej, to już wiadomo.

Ja mogę zaprzeczyć tym, że do AVALANCHE prawdopodobnie dołączył niedługo po tym, jak trafił pierwszy raz do Midgar. Jest jedna scenka, że Tifa znajduje go przy stacji w sektorze 7 w stanie strucia Mako. Więc raczej nie po kilku latach, ale AVALANCHE to jego pierwsza praca jako najemnik.
I'm in Space!

Offline Kokosanka

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 23, 2007, 07:58:31 pm »
no włacha. miałam to napisać ale nie miałam czasu ;-P poza tym tak jest napisane na oficjalnej (chyba) stronie crisis core :)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 25, 2007, 02:10:29 am »
Cytuj
Zack umiera w drodze do Midgar - podczas walki z kilkoma trooperami (w grze) albo od strzału snajpera (Last Order)
Zack umiera przed Midgar, w CC jest tak, że zabijają go trooperzy (o ile pamiętam z filmiku)

Cytuj
W każdym razie, po jego śmierci Cloud zabiera jego miecz i jedzie do Midgar, pracować jako najemnik. Po kilku latach pracy, zatrudniają go AVALANCHE, a co się dzieje dalej, to już wiadomo.
no raczej nie potrafiłby ot tak sobie wziąć miecza, skoro był struty mako i nie potrafił się ruszyć, albo ktoś go 'podrzucił', albo nie wiadomo jakimi siłami dotarł do sektora 7 gdzie znalazła go Tifa, zaopiekowała się nim i po ozdrowieniu wstąpił do Avalanche

Cytuj
no tak, ale na filmikach z Crisis Core - np. ze śmierci Zacka Clo jakoś nie wygląda na 21 lat... raczej na 16, prawda?
Bo na filmikach z Crisis Core Cloud jest bardziej zniewieściały, no i grafika jest lepsza niż w FF VII, więc może w FF VII Clo miał tak samo wyglądać.

Offline Kokosanka

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 25, 2007, 02:00:59 pm »


Cytuj
no tak, ale na filmikach z Crisis Core - np. ze śmierci Zacka Clo jakoś nie wygląda na 21 lat... raczej na 16, prawda?
Bo na filmikach z Crisis Core Cloud jest bardziej zniewieściały, no i grafika jest lepsza niż w FF VII, więc może w FF VII Clo miał tak samo wyglądać.
[/quote]

w porównaniu do Advent Children to rzeczywiście bardzo zniewieściały XD

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2008, 11:18:00 am »
przeszłam cały CC, więc tam, w trakcie ucieczki Zack dostaje ostatni 89 list od Aerith w którym ona pisze,że minęły 4 lata odkąd zniknął.Podjerzewam,że ten list nie dotarł odrazu, plus potem mogło minąć pare,parenascie dni zanim zabito Zacka. Więc to było 4 lata i trochę.A Cloud choć zamroczony, to z trudem dociągnął ten miecz do midgar. A ja mam inne pytanie,bo w CC nie było o tym mowa,a ff7 nie do końca pamiętam. Oprócz komórek Jenovy Cloudowi wszczepiono wspomnienia Zacka?czy poporostu przez te zatrucie i śmierć przyjaciela tak mu odbilo, że wierzył,że jest Zackiem?(ale wtedy niepowinien znać tyle szczegółów z jego życia,bo przeciez nie był z nim cały czas...). I tez pytanie do tych co przeszli CC. Dlaczego nie chciano komórek które były w Zacku, tylko te Clouda?Był moment, że o tym Genesis i Hollender mówił,ale nie zrozumiałam do końca=/

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 17, 2008, 11:32:48 am »
http://squarezone.pl/cloud--przemyslenia,articles,pub.html

w tym tekście wysuwam dwie różne najbardziej prawdopodobne teorie skąd u Clo wspomnienia Zacka. (tak wiem, nie ma to jak kryptoreklama) f
Kame Hame Ha

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 21, 2008, 07:37:01 am »
Nie ma co się rozwodzić nad sensem fabuły. To jest jednak japońskie rpg jakby nie było :). Cloud ma wspomnienia Zacka, bo ten przed śmiercią powiedział żeby on "carry my legacy, Cloud" czy coś w tym stylu.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 25, 2008, 02:28:48 pm »
A nie bylo czasem tak (wieki temu gralem w FF VII, moge sie mylic), ze Clo mial wspomnienia tych wydarzen, w ktorych sam uczestniczyl jako zwykly przydupas, tylko widzial to z perspektywy Zacka?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 25, 2008, 05:23:38 pm »
Można tak to ująć Sergiej, i ja bym się skłaniał do takiej wersji. Że mu się po prostu poebao w głowie nieźle do tego i myślał że jest Zackiem, znaczy że jest Cloudem ale na miejscu Zacka czyli że jest 1 class Soldierem. A może mu tam jeszcze Shinra po śmierci Zacka zrobiła jeszcze pranie mózgu ? Tego nie wiem bo nie pamiętam jak to było.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 26, 2008, 12:42:10 pm »
w takim razie skąd wiedział co się działo w reaktorze,miedzy Zackiem i sephirothem,gdy w tym czasie był na zewnątrz?(dopiero potem przybiegł) ale cóż,może to błąd twórców, albo można naciągnąć,że Zack opowiadał Cloudowi co się działo,gdy ten był w stanie zatrucia( ale osobiście wątpie aby na takie tematy z nim rozmawial)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 26, 2008, 05:52:29 pm »
Cytat: mój tekst z publicystyki
Zack miał identyczną grupę krwi, więc mała transfuzyjka i po sprawie. O co mi chodzi? W niektórych kulturach krew to dusza. Oddając krew Zack przekazał też Cloudowi część swych wspomnień. A on nie wiedząc, które są jego wybrał te, które jemu bardziej odpowiadały i uznał za swoje własne

sprzed wielu lat. ale jak ktoś ma wątpliwości skąd u Clo mogły sie wziąsc wspomnienia Zacka - jedna z możliwych teorii. Zreszta FF7 za dużo mistyki i odnośników do symboliki zawierał, wiec to bardzo możliwa opcja.

Cytat: ZedeKiaH
albo można naciągnąć,że Zack opowiadał Cloudowi co się działo,gdy ten był w stanie zatrucia( ale osobiście wątpie aby na takie tematy z nim rozmawial)
a czemu nie? CLo był wtedy warzywkiem w sumie to Zack musiał sie komuś wygadać. zresztą snuł przeciez wielkie plany co do siebie i Clouda - mieli zostać oboje wielkimi najemnikami. czyli że traktował Clo jak przyjaciela. wiec w sumie czemu miał mu sie nie wygadac?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2008, 05:53:54 pm wysłana przez Smogu »
Kame Hame Ha

Offline xXx Malarz xXx

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 10, 2009, 08:29:33 pm »
to wszyho nie tak było clo niebył 16 latkiem to prawda lepsza grafa na filmikah w ff7 niewiele sie ruzni od ff7 cc czyli mineły z 2 lata cloud był w szoku po stracie najlepszego przyjaciela zacka i dlatego hciał wymazac to z pamienci i poprostu z tego szoku po zobaczeniu smierci zacka uwazał ze to on jest zackiem po imieniu cloud poprostu prosto dostał zaniku pamienici ,pierdolca,i odjebało mu a dlatego ff7 jest 4 lata puzniej bo kretyn sie z tym 50 kilowym buster swordem tazkał az doszedl do midgar pewnie jeszcze xD zahaczył o ultimate weapona xD i miał kilka losowyh walk heh xD

Offline xXx Malarz xXx

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie o Zacku z FF7
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 10, 2009, 08:33:07 pm »
a a z kond wiedział cloud co zaszło w reaktoze miendzy sephim a zackiem no prze hojo zamknoł ih w kapsułah moze pomieszał muzgi cloud z zackiem i zack wiedział cosa z clouda histori i cloud z zacka poprostu tak jakos im podzielił mysli a nie zack opowiadał clouidowi jak to pienknie wpierdol od sephiego dosatał xD