Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134601 razy)

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 01, 2007, 02:51:33 pm »
Mam pytanie. Jak sie dostac do Giruvegan. Jestem w Feywod i jest brama. Nie moge tam wejsc;(. Z gory dzieki za pomoc ;).

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 01, 2007, 04:53:29 pm »
Najpierw musisz chyba zaliczyć wszystkie te świecące kręgi. Pokręć się po tych dwóch ostatnich planszach i powchodź do tych miniświątyń, odhaczając kręgi na mapie. Będziesz ich miał ileśtam, to na tej bramie na końcu się takie oko zapali i jak klikniesz przy niej krzyżyk, będzie wyskakiwało zdanie, że otworzyć te wrota może jedynie Gigas... tak się składa, że jesteś w posiadaniu Giigasa hehe... konkretnie Belias the Gigas powinien być u kogoś założony.... domyśl się co z tym fantem zrobić.

Offline polarrick

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 02, 2007, 08:58:27 pm »
jestem juz daleko w Finalu Fantasy 12 mam juz 97 godin na liczniku chce znalezc klucz nr11 do dalszej czesci kopalni zeby zegrac kolejny list gonczy.prosze o pomoc.pozdrawiam

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 02, 2007, 09:39:40 pm »
Zaznacz ten post, aby zobaczyć odpowiedź... ochrona antyspojlerowa heh...

(Klucz do Site Key 11 znajduje się na Phon Coast, konkretnie w obozie Hunterów.... leży po prawej stronie kolesia siedzącego na wzgórzu (gościa z Bhujerba).. takie małe świecące coś)

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 03, 2007, 07:52:53 pm »
Mam dwa pytania:
1 Czy można jakoś kontrolować pogodę na Giza plains? bo nie załatwilem gil snappera a niestety nie ma już pory deszczowej...
2 W Bazzarze pojawiło się kilka rzeczy po 20 tys i wiecej nazywają się Gilomree coś tam (czy coś w tym stylu). Co to jest i do czego służy?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 03, 2007, 07:58:14 pm »
Cytuj
1 Czy można jakoś kontrolować pogodę na Giza plains? bo nie załatwilem gil snappera a niestety nie ma już pory deszczowej...

Wróć za pare godzin, pora deszczowa wróci.

Cytuj
2 W Bazzarze pojawiło się kilka rzeczy po 20 tys i wiecej nazywają się Gilomree coś tam (czy coś w tym stylu). Co to jest i do czego służy?

Grimoire'ów będzie chyba 8, dobrze jest je kupować. Jak je masz, to z danych potworów będą częściej loot'y wypadać i będą lepszej jakości.

Offline polarrick

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 03, 2007, 08:09:56 pm »
mam pytanie jak zdobyc klucz LHUSU MINES SITE 11 KEY.potrzebuje go aby dostac sie do nastepnej czesci kopalni Lhusu.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 03, 2007, 08:19:41 pm »
pollarick kurde, przecież ci odpowiedziałem na to pytanie wyżej. Czytaj posty innych, nie tylko swoje.
Kliknij CTRL+A, a odpowiedź wyświetli ci się poniżej...

Klucz do Site Key 11 znajduje się na Phon Coast, konkretnie w obozie Hunterów.... leży po prawej stronie kolesia siedzącego na wzgórzu (gościa z Bhujerba).. takie małe świecące coś

Offline polarrick

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 03, 2007, 08:33:26 pm »
Dzięki za podpowiedz!!!Jestem tu nowy i nie wiedziałem że trzeba tak kliknąc już teraz bede mądrzejszy!!!mam jeszcze kilka pytań ale może to innym razem

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 03, 2007, 09:10:13 pm »
Ej mam pytanie. Jak dochodzi do ciebie ten łysy co sie z nim widziales przed walką z tym doktorem cidem to jak on do ciebie dołączy to z nim masz leciec do tej wieży z której nie ma wyjscia? Szybko odpowiedzcie bo jak tak to ja chce espery zdobyć bo mam tylko 3 a jestem po giruvegan ;)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 03, 2007, 09:18:47 pm »
Spokojnie Kargi.. możesz przejść Pharos, jeszcze z niego wyjdziesz. To nie jest ostatnia lokacja (ta odblokuje się jak skończysz epizod na wieży). A o Espery będziesz musiał poszukać jeszcze.. jakbyś jakiegoś konkretnego chciał to pisz, bo dzisiaj właśnie ostatniego zdobyłem ehehe..

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 04, 2007, 02:45:26 pm »
spoko ;D. Dzisiaj ide zdobyc tego co podobno jest w tej jaskini co mozna tam wejsc z ozmone plains ale dzieki

wiecie może gdzie jest jakis esper ktorego moge rozwalic jak mam 55 lvl??
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2007, 07:56:38 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 04, 2007, 08:00:21 pm »
Hmm....

Adrammelacha położysz luźno na tym poziomie.... jest on w Zertinian Cavern, skąd byś tam nie wszedł i tak do niego dojdziesz... nie można nie znaleźć.

Mógłbyś też się spróbować z Zeromusem, ale to już troche wyższy poziom trudności. Znajdziesz go w Stillshrine of Miriam. Wcześniej musisz skoczyć do Mt.Bur-Omisce i pogadać z jednym Nu-Mou, który stoi przed świątynią. Da ci on amulet, którego użyć będziesz mógł w Way of Stone w Stillshrine of Miriam, aby dostać się do areny z Zeromusem.

Spokojnie też załatwisz Zalera i Cuccalain'a... nie napiszę ci teraz gdzie są... co ci mam wszystko mówić, sam kombinuj hehehe

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 04, 2007, 08:04:57 pm »
spokojnie możesz rozłożyć Exodusa. Gdzie jest?? Sam se szukaj.
I'm in Space!

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 04, 2007, 08:08:23 pm »
ok adramelaha rozwalielm wczesniej ale niedlugo sproboje rozwalic zeromusa. I tak dziekichyba wiem gdzie jest jeden gdzies za salikawood tam jest chyba chaos albo zodiac

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 04, 2007, 08:16:53 pm »
aby Zodiark'a załatwić, to będziesz musiał wpierw zdobyć wszystkie 12cie esperów... czyli ciutke za wcześnie jeszcze na niego... ale cośtam jest istotnie... ale co?....

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 04, 2007, 10:04:17 pm »
ok. Tak myslalem ze cos tam jest ale cos jest chyba jeszcze w henne mines ale tam stfory są na 65 poziomie i rabia po 1.5 zycia wiec ide tam pozniej zostalo mi jeszcze okolo 8 esperow ale jakos je znajde :P. W każdym razie mam taką nadzieje ;)a to co zwiększa prawdopobienstwo wypadania lepszych rzeczy ze skrzynek chyba nie działa. Kupiłem to za 20k i wypadają mi i tak gile albo cos takiego. Czy ciężko jest dojść do ultimy bo wiem że jest w giruvegan za tą bramą scorpio czy jakos tak. Do otwarcia tego jest chyba potrzebny treaty blade czy jakos tak.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 04, 2007, 11:06:13 pm »
Cytuj
Czy ciężko jest dojść do ultimy bo wiem że jest w giruvegan za tą bramą scorpio czy jakos tak. Do otwarcia tego jest chyba potrzebny treaty blade czy jakos tak.
no.... a treaty blade nie można nie mieć przecież... nawet go założonego nie musisz mieć. Trzeba się trochę telepać po tym całym krysztale... ale jak masz lv <60, to nie wchodź tam lepiej, bo możesz do samego bossa nie dojść heh... Ale do Ultimy lepiej nie idź, jest groźna dosyć.... a ty masz ciutke za niski level IMO... idź tak jak będziesz miał z 65ty...

Cytuj
W każdym razie mam taką nadzieje ;)a to co zwiększa prawdopobienstwo wypadania lepszych rzeczy ze skrzynek chyba nie działa. Kupiłem to za 20k i wypadają mi i tak gile albo cos takiego.

Wczoraj wpadłem na teorię, która zdaje się działać na randomowych skrzynkach. Oczywiście, tylko na tych, w których ukryte są specjalnie bronie, bo na takie skrzynki się czaisz heh.... z tego co widzę, to nim mniej masz HP, tym większe prawdopodobieństwo wyskoczenia pożądanego przedmiotu. Na tej zasadzie znalazłem chyba Excalibura i dwie specjalne tarcze, więc coś w tym pomyśle może być... poza tym, być coś w tym musi, bo podobny patent był w Final Fantasy Tactics, który pod wieloma względami jest podobny do FFXII. Spróbuj zatem mieć mało HP przy skrzynkach...

Offline atb71

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 05, 2007, 02:03:38 am »
Witam, no. 1st tu jestem: czy tu piszą naprawde same małolaty, czy naprawde ludzie którzy wiedzą czego chcą ? - Panowie wasze pytania są nieraz banalne: mój syn mając  lat ok. 11-12 (nieważne) na wasze pytania odpowie. Czy naprawde do gry Final Fantasy( seria - nieważne) potrzebny jest opis ? grając w tą gre oczywiście jeżeli czujesz klimat ? - scenariusz układasz sam. ) Albo łapiesz: Hunty, albo idziesz dalej albo jesteś na tyle mocny i łapiesz Estery ? - To wszystko jest? : Własny scenariusz ! Grałem kiedyś (mam oryginał NTSC - FF VII) i teraz zacząłem grać (po tylu latach w 12) i nie sprawia mi żadnego problemu. Jestem przed wejściem do "The Feywood  " i mam poziom 50 - 45 w składzie 3 Espery (dwa podstawowe + Adrammelech) powiem jedno ten esper był łatwiejszy niż (np. HUNT - Pająk w Hinnes Mine). Jedyna rada - ładujcie swoje poziomy (naprawde to jest niezbędne) - LP (tablica) mam już całą dla wszystkich graczy i wszyscy już mają na + ok. 3500 LP i teraz jestem przed "Site Key 11 " wiem co mam zrobić i ide dalej. Panowie i Panie : POWODZENIA (gra naprawde jest łatwa).  :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2007, 02:07:15 am wysłana przez atb71 »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 05, 2007, 02:38:38 am »
umm.... kolego, to nie jest dział do napinania się, ale do zadawania pytań. Nie masz się co wywyższać, bo nie zaimponujesz nam tym (mi napewno nie, bo ja się ani razu nie zaciąłem w FFXII i poniekąd rozumiem co piszesz), a młodszych kolegów, którzy na pare rzeczy nie wpadli, tylko zdenerwujesz. Nie każdy zna angielski na tyle dobrze, żeby wyłapać wszystko z fabuły, a w kilku momentach trzeba zrobić coś więcej niż tylko iść przed siebie i zabijać co się da. Opisy są tworzone właśnie dla takich ludzi, którym nie starcza znajomości języka.

Swoją drogą, nie wiem po kiego ci tyle LP. Ok, ja też miałem gdzieś taki level jak wchodziłem do Feywood'u, ale jeszcze długa droga przed tobą, a po uzupełnieniu górnej części license boarda, reszta jest prawie zbyteczna, tylko od czasu do czasu należy tam zainwestować, aby można się ubrać w nowy sprzęt. Całą tabelke u wszystkich miałem rozwiniętą troche dalej (w Pharos), chociaż tam już miałem wszystko co chciałem mieć i od Giruvegan właściwie rozwijałem tabelke, tak aby fajnie wyglądała. Wnioskuję, że w słabym miejscu sobie level nabijałeś i zabiłeś więcej przeciwników niż ja poprostu. Ale to nie temat na to, jak pisałem... jak chcesz podyskutować o grze, to nie tutaj, tylko TUTAJ