Autor Wątek: Final Fantasy XIII  (Przeczytany 35948 razy)

Offline Krzych Ayanami

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 06, 2010, 10:16:35 pm »
No. Po 9 godzinach gry muszę powiedzieć, że zabawa jest bardzo sympatyczna. Historia jest niczego sobie, ekipa to zbiór indywidualności - a całość dość szorstka. To nie jest lekka i łatwa wycieczka tylko raczej "Ave Caesar, morituri te salutant". Walka to w gruncie rzeczy żonglowanie Paradygmatami. Ja przez większą część korzystam z funkcji auto-battle, kiedy postać sama wybiera co ma robić. Reszta albo również atakuje (rzadko), albo wspomaga lecząc, bądź poprawiając charakterystyki drużyny, a pogarszając przeciwników.





To są fotki z Limitki. Naklejki jak widać dwie, artbook ma łącznie prawie 60 stron. Papier bardzo dobry, nie mogę się przyczepić. Chociaż to same grafiki, po cichu liczyłem na tłumaczenie japońskich słuchowisk.
Na płycie z muzyką jest 10 utworów. Z 84 dostępnych na samodzielnej ścieżce dźwiękowej.

A skoro już przy tym jestem...


Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 07, 2010, 11:30:13 am »
Brawo!! Oto prawdziwy fan! Posiada oryginały, a nie piraty!

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 07, 2010, 02:59:30 pm »
Brawo!! Oto prawdziwy fan! Posiada oryginały, a nie piraty!


Poczekaj aż przerobią PS3(jeśli kiedykolwiek to zrobią...), zobaczymy ilu takich "fanów" zostanie ;)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 07, 2010, 07:46:17 pm »
Dużo. Przerobione PS3=ban na PSN.


Krzychu, aż poczułem się zdeka zazdrosny, mam nadzieję, że jak ja będę kupował, to jeszcze gdzieś pójdzie dostać kolekcjonerkę.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 07, 2010, 08:15:43 pm »
Na PSP też jest PSN, a od piratów się roi tak czy inaczej, tak samo będzie z PS3. Hear my words!

Offline Tubus

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 07, 2010, 11:32:42 pm »
Ale na PSP nie ma gier on-line'owych na taką skalę jak na PS3, poza tym sporo ludzi się nawróciło ;]

Miałem nadzieję, że kolekcjonerska wersja będzie miała klasyczną okładkę też na pudełku BD... Ale może to i dobrze, bo z mniejszym żalem kupię edycję zwykłą :D

Offline Pecet

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 08, 2010, 08:41:56 pm »
Właśnie ogarniam nowe rozwiązania techniczne FFXIII...
To jest nie pojęte...
Polecam wszystkim ten tytuł, nie do opisania...
Ostatni raz miałem taką radochę i brak poczucia czasu podczas grania w FFVII

Offline Zasalamel

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 09, 2010, 07:34:28 am »
Ja właśnie zbieram na konsolkę ps3, bo już od bardzo długiego czasu czekam na ten tytuł. W sumie to już mogę sobie zamówić grę, bo jak tak dalej pójdzie to dla mnie zabraknie xD

Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 09, 2010, 01:56:14 pm »
Ja mam takie zaległości z grami na PS2, że przejście ich zajmie mi pewnie sporo czasu, a na rynku królować będzie PS4 albo i 5 :P Dlatego też zaczekam jeszcze z kupnem PS3, aż będzie nieco tańsza, zarówno konsola, jak i gry :)

Jednakże widziałem kilka filmików oraz recenzji FFXIII i przyznaję, że tytuł jest bardzo interesujący. Mam tylko nadzieję, że nie rozczaruje mnie, tak jak FFXII.

Offline Zasalamel

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 09, 2010, 03:16:58 pm »
Jeśli FFXIII ma czymś rozczarować to chyba jedynie tym, że jest dość liniowa, poziom trudności pewnie też nie zbyt wysoki, ale pewnie są jakieś dodatkowe questy i bossy tak jak w każdej innej części.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 09, 2010, 05:44:41 pm »
Czytając opinię trafiłem na głosy, że jest w miarę trudno, a questów jest jak na lekarstwo, więc tym rozczarowuje FF XIII, choć na pewno będzie lepszy od X, bo od tej gry gorsze jest tylko X-2.

Offline Krzych Ayanami

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 09, 2010, 09:58:13 pm »
Ujmę to tak. FFXIII jest w moim odczuciu nieco jak film.
Kiedy oglądasz jakąś pozycję, nie możesz przerwać w danym momencie i liczyć na to, że historia się zmieni i zostanie poprowadzona w takim kierunku jak ty chcesz. Jesteś wyłącznie odbiorcą wizji reżysera.

FFXIII jest w moim odczuciu czymś w rodzaju takiego właśnie filmu, zadaniem gracza jest jego poznanie. A żeby to zrobić, nie potrzebujesz dodatkowych misji, czy rozbudowanych poziomów. Musisz stoczyć walki, by nabrać doświadczenia i móc stawić czoła przeciwnościom. By popchnąć historię do przodu.

I pod takim względem, przy takim nastawieniu, ta gra jest wręcz idealna. Oferuje świetną zabawę, czasami wręcz upierdliwych przeciwników, sympatyczne postacie i historie... Wszystko we wspaniałej oprawie.

Natomiast nie ma szans na to, żeby gra przypadła do gustu osobom oczekującym, że tak powiem, modelu tolkienowskiego.
Albo oczekującym rzeczy nie należących do przyjętego modelu, bądź obcych dla jrpegów. Takich jak możliwości wyboru misji, dostępu do wielu lokacji, czy innych takich rzeczy.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 13, 2010, 12:53:31 am »
Hmmmmm...
http://www.youtube.com/watch?v=Zs1Rqsr0rKo#t=0m25s
http://www.youtube.com/watch?v=_qbr3IB92ms
Trochę jakby mi czegoś brakowało w tym drugim filmiku...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pecet

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 16, 2010, 09:43:35 am »
Tak się cały czas zastanawiam jak poradzić sobie z bossem Hope'a i Lightening, taka duża roślinka...
Muszę trochę podnieść statystyki i stąd pytanie, czy npc się odradzają, tzn czy jak wrócę i kilka/naście kroków wstecz będą tam stwory do spacyfikowania ?
System walki i generowania wrogów jest inny od tego do którego wszyscy przywykliśmy... nie wiem czy na + ... :/

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 27, 2010, 06:03:00 pm »
Okej dotarłem do Gran Pulse i ojezusmaria, jakie to duże na oko tak z 2 razy większe niż Calm Lands z FFX. Szkoda, że taki przeskok poziomu trudności, oczywiście w górę, trzeba  przypakować postacie obowiązkowo.

Offline tomo666_87

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
final fantasyXIII
« Odpowiedź #95 dnia: Kwietnia 12, 2010, 09:51:25 am »
nowy final juz polkniety ostatni raz taka radoche to mialem przy dziesiatce a to mowi samo za siebie. lightning i vanille juz sa moimi ukochanymi bohaterkami. moze nie jak aerith i yuna ale zawsze kochanymi :lol: teraz zajmuje sie side-qestami a jest ich sporo i poluje na trofea. to tez nie jest latwe(zadac powyzej 100000 damage jednym ciosem). gra ogolnie dosc wymagajaca(nie to co latwa i nudna do bulu dwunastka), postacie ciekawe(no moze poza sahzem, ale nie mozna miec wszystkiego), historia wciagajaca, filmiki miazdza, system walki nowoczesny, mily w uzyciu i dzialajacy jak trzeba, bossowie uber potezni, ale lewelapowanie nie jest az tak bardzo wymagane, system rozwoju podobny do tego z ffX ale nie dajacy takiego powera i frajdy z zabawy nim(innymi slowy prosty az do bulu). jeden minus walki nie sa generownane jak w dwunastce tylko wczytuja sie na osobnym polu co oznacza ze ucieczka przy ledwo zywej druzynie niemozliwa. jak ktos chce wiecej prosze pytac jesli wiem to odpowiem :lol:

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: final fantasyXIII
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 12, 2010, 12:38:46 pm »
ot przyklad subiektywnej opini ;x

Offline tomo666_87

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 14, 2010, 12:42:49 am »
Tak się cały czas zastanawiam jak poradzić sobie z bossem Hope'a i Lightening, taka duża roślinka...
Muszę trochę podnieść statystyki i stąd pytanie, czy npc się odradzają, tzn czy jak wrócę i kilka/naście kroków wstecz będą tam stwory do spacyfikowania ?
System walki i generowania wrogów jest inny od tego do którego wszyscy przywykliśmy... nie wiem czy na + ... :/
m\ksowanie statystyk nie jests w tym finalu konieczne. chodzi tylko i wylacznie o dobra strategie. ta walke nalezy zaczac z supersoldier paradigm i trzymac doputy hope nie skonczy polepszac statystyk obronnych. przydaje sie tez technika libra na poczatek walki. wrazie koniecznosci zmiana na symbiosis ale jak dla mnie potiony na tym etapie wystarcza. gdy oboje bohaterow ma juz protect i shell pora na zmiane na slash & burn, z tym paradigmem walczyc az do 30% chain gauge i wrazie koniecznosci zmiana na war & peace, gdy ci sie to uda zmiana na dualcasting az do punktu staggerd potem powrot do slash & burn i mlucka. i tak powtarzac do konca walki w nagrode 1000cp crystarium expansion creature confort pass( sklep z komponentami) i tugsten bangle( najlepiej ja sprzedac daje +150 hp) i oczywiscie kontynuacja gry. gratulacje oto pokonales pierwszego prawdziwego przeciwnika w ffXIII.

=====

Okej dotarłem do Gran Pulse i ojezusmaria, jakie to duże na oko tak z 2 razy większe niż Calm Lands z FFX. Szkoda, że taki przeskok poziomu trudności, oczywiście w górę, trzeba  przypakować postacie obowiązkowo.
na tym etapie nie ma co atakowac niczego wiekszego od twojej postaci i zadne pakowanie postaci ci nie pomoze wiekszosc besti z gran pulse jestes w stanie pokonac dopiero w 12 rozdziale a niektore jak np.long gui(16 mln. hp) czy shalong gui(10 mln. hp) dopiero po zakonczeniu gluwnego watku fabularnego

=====

Czytając opinię trafiłem na głosy, że jest w miarę trudno, a questów jest jak na lekarstwo, więc tym rozczarowuje FF XIII, choć na pewno będzie lepszy od X, bo od tej gry gorsze jest tylko X-2.
jako fan ffx musze sie nie zgodzic gdyz dziesiata odslona ff dala mi naprawde mnustwo frajdy. poziom trudnosci nie jest moze zbyt wygurowany ale gra nadrabia fabula wspanialymi postaciami i najlepsza scena w serii czyli pocalunek yuny i tidusa. trzynastka pod tymi wzgledami nie jest jednak duzo gorsza. brakuje tylko postci ktora naprawde potrafila by do siebie przywiazac.


Za triple posta kolega dostaje ostrzeżenie, bo takie coś nie przystoi. - Tantalus
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 01:11:10 am wysłana przez Tantalus »

Offline Persona_User

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:58:43 pm »
jak dla mnie jedna z gorszych czesci ff stanowczo lepsza od x-2,x jak i xii lecz swych poprzednikow nie pobije niestety mimo lepszej grafiki, system nauki zdolnosci stanowczo lepszy niz w xii tak jak i system walk lecz poprostu grajac w niego krutko okreslajac "nudzi mnie" stanowczo wole star ocean na ps3 ktory niestety go pobil jak dla mnie, liczylem na cos bardzej ekscytujacego od square a sie zawiodlem nawet fabula jest dosyc denna.
Time Never Waits.
 it delivers all equally to the same end.

Offline tomo666_87

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 27, 2010, 01:45:25 am »
zależy co kto lubi i jak sie do tego podejdzie. liniowosc nowego ff nie jest taka zla poniewarz historia z rozdzialu na rozdziel robi sie ciekawsza. postacie sa ciekawe i naprawde roznorodne. nie moge powiedziec nic na temat nowego so poniewarz nie gralem ale final od zawsze kojarzyl mi sie z liniowoscia i odejscia nawet drobne konczyly sie fiaskiem jak np. x-2 czy xii