Autor Wątek: DnD Online  (Przeczytany 2786 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
DnD Online
« dnia: Sierpnia 25, 2006, 03:15:19 am »
zainstalowałem, zalogowałem sie, pograłem pół godziny i mam dosc. z DnD ta gra wspólny ma tytuł i nazwy skilli i atutów. reszta, to profanacja wspaniałego tytułu jakim dla mnie jest DnD. dla mnie gra ta jest totalną pomyłką. na starcie do wyboru mamy przedstawiciela jednej z 5 (!?) tak, 5 ras - człowiek, krasnolud, elf, niziołek i siakis golem. o zgrozo nie ma półelfów, gnomów, półorków... WTFITS ?! ba, mało tego jak zdobedzie sie  400 cośtam punktów to mozna drowa stworzyc. przegiecie i tyle. drowów nie powinno byc w grze, a jesli juz są, to inech siedzą w podmroku, a nie biegają po swiecie. w czasie wizyty w miescie w ciągu 5 minut spotkałem... bagatela, 6 drowów. co to ma byc sie pytam...
tworzenie postaci - wygląd - jest dobrze. ba, tworzenie postaci, moze nie jest tak rozbudowane jak w sims 2, gdzie masz wpływ na wszystko, ale jest swietne. Krasnoludy wreszcie mają porządne brody i włosy, elfki normalne fryzury, elfy nie mają bród - nie to co w NWN.
ale jesli mam sie przyczepic - krasnolud nie ma swojej masywnosci - to tylko taki człowieczek w pomniejszeniu. to samo niziołek. jedynie elf jak elf wygląda.

statystyki - jest niezle, ale i tak do dupy. na pierwszym poziomie Thiefem dostałem bagatela 28 HP przy 10 punktach kondycji. komus kostka sie chyba pomyliła. skille i atuty jak cie moge, ale mogło byc lepiej

charakter - nie ma złego -zadnej z opcji. dla mnie to jawna kpina, ale cóż.
reszta pierdół załatwiana jest automatycznie. musze sie jeszcze kapłanem pobawic, zeby sprawdzic jak jest z bogami.

grafika - wygląda ładnie. ba, sliczniej niz Guil Wars, ale....

miasta - w pierwszej wiosce jest moze 4 drzwi w które mozna wejsc. tylko jedne (tawerna) nie są związane z treningiem przekraczając inne zaczynasz automatycznie trening
ilosc NPC - jesli w wiosce z około 30 budynkami, w dodatku z dokiem na 3 - 4 mniejsze statki i 4 drzwiami które mozna otworzyc zyje moze 6-7 npc, to gratuluje graczom MG

w miescie nie jest wcale lepiej - o niezobowiązujących NPC, kazdy potrzebny albo do questu, albo cos.
drzwi w miesce - chciałem wejsc tu - nie mogłem, bo musze miec quest od tego i tego
chciałem wejsc w inne drzi, - nie, bo nie mam questu od tego i tego.... co to ma byc sie pytam?

mapa - a na mapie zaznaczono gdzi mozna który quest dostac - nie wiem czy to mozna w opcjach zmienic, bo miałem juz dosc tej gry, ale dla mnie takie rozwiązanie jest smieszne

dzwięki - nawet mogą być. tylko wyłączyc trzeba pseudo MG, gdyz jest bardziej niz do dupy no własnie, próbowano (!) nadac grze taki troche charakter gry z MG, poprzez denne komentarze  w stylu ("Z trudem pokonałes szczura") ake zero w nich emocji. są po prostu do niczego

na razie tylr. gra wygląda ładnie, ale jak sie potem okazuje interakcja jest ZEROWA -

jesli chcecie spróbowac DnD online, odradzam. lepiej zagrajcie w pierwszego NWN nawet bez dodatków. postac tworzycie ZGODNIE z zasadami DnD, i macie mimo wszystko gre w realiach DnD. a najlepiej zagrajcie w Baldura, bo ta gra jest lipna raczej. przynajmniej dla mnie który wychował sie na grach DnD.. jak nie jestescie miłosnikami systemu DnD to mozecie spróbowac, bo jest strasznie naciągany i okrojony. ale obiecuje, ze zniechęci was niemal zerowa interakcja. przez pół godziny nie znalazłem ani jednej skrzyni (poza 4 w misji treningowej) w której mógłbym znależć chocby jakis smiec, nie mogłem przeglądac regałów z ksiązkami, połamane deski są przybite do ziemi, a duny aktywuje sie za pomocą dzwigni.

gorąco ODRADZAM wam DnD Online, które jest największą profanacją. Jednoczesnie gdy spróbujecie DnD Online i zobaczycie jaki z niego (S)hit, NVN urosnie w waszych oczach do naprawde epickiej gry.

 
Kame Hame Ha

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: DnD Online
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2011, 12:57:26 am »
przeczytałem swój post sprzed lat kilku, ubolewam nad ortografią i składnią, ale cóż, jeśli do ortografii w e-tekstach nie przywiązuję wagi to jednak składnia jak na kogoś kto wtedy był niby na drugim roku studiów jest tragiczna.

dnd online. gra, którą za pierwszym razem gdy grałem wykląłem. obecnie zagrywam sie bez pamięci.

cóż się zmieniło zapytacie - cała gra się zmieniła.   poczynając od tytułu z "D&D online" na "DDO Ebberon Unlimited Online" sam silnik gry, oprawa audiowizualna, a przede wszystkim lokacje i questy. ktoś z Wizards OTC poszedł po rozum do głowy, wywalił na pysk starych programistów, zatrudnił nowych i powstała bardzo przyjemna gra MMO. nadal wiele z tego, co jej zarzucałem istnieje - choćby tworzenie postaci. ale w końcu człowiek zrozumiał - chłopie, to jest mmo, nie może sie rządzić takimi prawami jak pnp, bo by nie było grywalne. irytuje to czasem, bo niektóre zasady są że tak się wyrażę z dupy przerobione w stosunku do papierowego dnd ale cóż, nie można mieć wszystkiego. nadal może irytować fakt, że drowy są o kupienia za 400 TP i pelno ich bieg po świecie, ale tym razem przynajmniej to dobrze fabularnie wytłumaczyli.

ogólnie - sporo niedociągnięć poprawili, dopracowali. przede wszystkim - świat w końcu żyje. miasto jest zatłoczone ludźmi i npc'ami, i jest to miasto a nie 4 budynki na krzyż i 3 npc, każdy od innego kłesta, plus 1 npc robiący za sklep. na plus

system tworzenia postaci - w sumie nie pamiętam dokąłdnie, ale pewnie aż tak sie nie zmienił. teraz mam socca na 5 levelu z 60 hp, więc przegięcie jest, ale jak się pogra kłesty na poziomie trudności elite, czy pójdzie się na pvp z innymi graczami - ma to swoje uzasadnienie. ogólnie z perspektywy - kilka z zarzutów bym wycofał, ale jeden pozostałby bez zmian - tamto dnd było biedne, świat ( a raczej to niby miasto) był biedny, pusty, marny. tu świat żyje, jest kolorowo i nawet drowy na ulicy nie irytują. dla odmiany mogę polecić grę :P

a i odnosząc się do końcówki wypowiedzi ap ropo NWN - do dziś dnia uważam, że NWN 2 jest najlepszą adaptacją systemu D&D 3.5 na komputery PC ale NWN podstawka, bez dodatków. a i sam pierwszy NWN jak się popatrzy okiem dojrzalszego gracza a nie gówniarza to wcale znowy nie był takim shitem. był grą dobrą, anie nie wybitną. może to irytowało mnie, kogoś, kto po twórcach BG spodziewał się niewiadomo czego :P

(jakby ktoś chciał potluc gobliny, to szukajcie postaci Virren  - elfka, soccererka na serwerze Cannith)
Kame Hame Ha

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: DnD Online
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 03, 2013, 09:15:29 am »
Witam. Chcialbym miec prosbe do kogos z forum. Otoz nie moge zalozyc konta pod adresem

https://signup.ddo.com/ddo.php?ftui=DDOBlackDragonHC&abrs=999_1367564663

Probuje juz od godziny, ale nie daje rady. Caly czas po kliknieciu next strona laduje sie strasznie dlugo, a potem poprostu pisze, ze zly login, mimo iz jestem w 100% pewien, ze sie zgadza z zasadami.

@edit po kilku probach dostalem taki oto prezent:
Cytuj
Turbine.Diagnostics.InvalidObjectExceptionNewAccountFlowRequest.IpAddress cannot be null or empty.   at Turbine.Contracts.Tas.Requests.NewAccountFlowRequest.Validate(ValidationLevel level)
   at Turbine.Tas.Service.TurbineAccountService.NewAccountFlow(NewAccountFlowRequest newAccountFlowRequest)true00000000-0000-0000-0000-000000000000
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2013, 09:21:38 am wysłana przez DarkAura16 »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: DnD Online
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 03, 2013, 01:48:55 pm »
pewnie rejestracja im się wykrzaczyła, spróbuj za kilka dni. I co ty tak gry zmieniasz jece w dn nie dobiłeś 40 ;<

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: DnD Online
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 03, 2013, 01:56:11 pm »
Nie zmieniam. DDO siedzi dluzej u mnie na kompie i mialo miec pierwszenstwo. A w DN mam juz 30, wiec sie nie pruj. DN aktualnie wciagnie mnie na dluzej napewno. Jako, ze dostalem bana na Steamie na Black Ops(bez powodu.) to mam bardzo duzo czasu.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2013, 01:59:37 pm wysłana przez DarkAura16 »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: DnD Online
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 04, 2013, 10:31:34 pm »
Coz, rejestracja zostala przywrocona, nawet pogralem godzinke.

Ta gra z DnD ma naprawde niewiele wspolnego. Jest troche sztywna, system postaci w moim odczuciu zostal strasznie ograniczony. Co mnie kurewsko irytuje to tona mikroplatnosci. 4(?) rasy do zakupu, 5 bodajze klas do dokupienia. Rozumiem te dungeony, naprawde. Ale przy tworzeniu postaci mogli juz dac swobode + tak jak mowil Smogu, Drows, Drows everywhere. Klasy postaci sa dobrze zrobione. Na poczatku jednak chcialem sobie zrobic krasnala mnicha, ale...hmm...szkoda mi kasy na dokupywanie klas. Gra ma u mnie plusa za same realia DnD i pewnie jeszcze wroce do niej, gdy znudzi mi sie Dragon Nest.