Autor Wątek: Korepetytorium  (Przeczytany 19144 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« dnia: Września 18, 2005, 09:36:20 pm »
Po kilku rozmowach na GG stwierdziłem, że taki topic może się przydać, a to jest do niego najodpowiedniejsze miejsce. O co chodzi? Otóż... większość userów uczęszcza do liceów, techników, zawodówek, gimnazjów i podstawówek. Jedni są dobzi z tych przedmiotów, inni z innych, każdy ma również swoje słabości i dziedziny, w których nie radzi sobie najlepiej. Ten topic zakładam dla tych, którzy np. mają problem z jakimś zadaniem z polskiego, nie wiedzą jak obliczyć miejsca zerowe funkcji wielomianowej, czy nie kumają równań stechimetrycznych na chemii. Wklejajcie tutaj swoje wypracowania, których jeszcze nie oddaliście nauczycielowi, a może ktoś wyłapie jakiś błąd i poprawi was za wczasu. Przepisujcie do postów zadania z prac domowych, a może ktoś, kto robi to od ręki, wykona je za was (no co? zawsze jest taka szansa). Jeżeli nie rozumiecie jakichś zagadnień i nikt inny nie potrafi wam pomóc, możecie spytać się kogoś z forum, kto ma na ten temat pojęcie, a on/ona wam pomoże. Krótko mówiąc chodzi tutaj o wzajemną pomoc w nauce, mającą na celu poprawę szkolnych ocen userów forum.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Korepetytorium
« Odpowiedź #1 dnia: Września 22, 2005, 05:27:57 pm »
a więc to ja bede pierwszym "klientem" korepetytorium... do napisania mam wypracowanie na historie - "Dlaczego wiek XVI można nazwać "wiekiem kobiet"?" Nieprosze o gotowca, poradze sobie spokojnie, tylko... brak mi idei... dlaczego można go niby tak nazwać? ;\
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2005, 05:28:19 pm wysłana przez Morchol »

Offline Xellard

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2005, 03:16:38 pm »
ee ja mam napisac na polski wypracowanie na temat "Jakimi wartosciami winien kierować sie w życiu czlowiek pragnący uwierzyć ponownie w sens swej egzystencji? Jakie chechy charakteru mogą okazać się w takiej systuacji pomocne?" albo "Bohaterowi swoich czasów - buntownicy i buntownicy bez powodu" ale jako ze mam dałna, wodoglowie i raka mózgu nie mam kompletnie zadnego pomyslu siak to napisac i co napisac ;/ wiec...ee jak komus sie bedzie chcialo to bardzo bym prosil o pomoc... bede baaaardzo wdzieczny...

ps. spieszyc sie specjalnie nie trza bo mam to miec na czwartek...



Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Korepetytorium
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2005, 03:22:40 pm »
masz dałna chłopie =p bo oba tematty sa IMO fajne i łatwe nadodatek, pierwszy to jakieś ogólniki piszesz i lejesz wode pare stron, a w drugim to mozesz o kimkolwiek napisać, od Spartakusa, poprzez Lutra aż po Cobaina czy tam Guevarre ;] może nawet nad któryms ci przysiąde i napisze jak mi dobry serwer blizzlike znajdziesz =p

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #4 dnia: Września 26, 2005, 03:37:56 pm »
Ja się zaoferowałem, że coś zrobię w tej sprawie, ale bardzo mi się nie chce i pewnie mi się nie zachce... poza tym, ja nigdy nie byłem dobry z lania wody, a jest ta sztuka wymagana przy pisaniu prac na polski, więc lepiej będzie, jak ci Mol pomoże..

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Korepetytorium
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 15, 2005, 10:00:54 pm »
Dobra...potrzebuje pomocy, jako, że moja sytuacja z pola jest zła, proszę was o pomoc. Potrzebuje napisać rozprawkę ma temat: "Jak interpretujesz nazwę Syzyfowe Prace" chodzi oczywiscie w oparciu o tę książkę właśnie. Potrzebuje sugestii co tam napisać, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 15, 2005, 10:05:21 pm »
Przypomnij mi o czym jest ta książka to ci powiem...

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 15, 2005, 10:26:18 pm »
Syzyfowe prace... Porównaj proces rusyfikacji do prac Syzyfa <pamiętasz taką posta, nie?>, opisz poszczególne etapy tejże rysyfikacji, wypdałoby również napisać, czemu ona się nie powiodło, postawa głównego bohatera wobec tego procesu, a na zakończenie przykład z życia wzięty: człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera. Takie tam pierdoły.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Korepetytorium
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 16, 2005, 05:26:22 pm »
dzięki qiax, mam nadzieję, że to choć trochę mi pomoże.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Korepetytorium
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 29, 2005, 07:22:01 pm »
potrzebuję textu źródłowego "prawdy ruskiej" ....była bym maxymalnie wdzięczna jakby ktoś to mi załatwił/dał linka itp. ^^

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2005, 08:06:28 pm »
Dobra mietki chciałbym aby ktośm i zażucił jakąś propozycje do napisania referatu z Historii.
mam napisany temat "Totalitaryzm a kultura i sztuka"
No i tyle wiem >.> Na Historie niechodze raczej za często ale wiem że coś na lekcjach chyba robimy o okresie przed II wojną światową... jakoś jest taki duży dział o Drugiej RP. Zaraz coś posuzkam na googlach ale jakby ktoś mi tutaj żucił jakimś ciekawym pomysłem o czym moge pisać to bym nie pogardził ;]
Ofkoz niechce żebyście mi napisali nic tylko siakiś pomysł żucili... ale jak się zastanawiam to może będe pisał poprostu o Kulturze i sztuce w 2 RP ;/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Korepetytorium
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2005, 08:15:02 pm »
Bah....napisz o wpływie totalitaryzmu na kulture, o cenzurze książek i obrazów...później jeszcze coś wymyśle :P

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 06, 2005, 01:40:57 am »
Totaliteryzm - Stalinizm był w Polsce takim czasem pod rządami totalitarnymi np. cały socrealizm można tu wykorzystać. Plakaty propagandowe, wiersze pochwalne o Stalinie i wogóle lanie wody jak to dobrze nam było za Stalina.

http://www.pawech2.republika.pl/ros/awa/soc/s1.htm

http://www.socjalizm.boo.pl/

tu możesz trochę tego znależć.
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 06, 2005, 07:33:02 pm »
Dzięki wielkie za linki i za wskazówki ^^'
Coś tam spróbóje sklecić na czwartek.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Korepetytorium
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2006, 07:33:49 pm »
Mam prośbe do was...
na jutro potrzebuje napisać referat na historię pt. Czy była szansa zwyciężyć w kampanii wrześniowej
byłbym wdzięczny za podanie jakichś linków lub czegoś z czego mógłbym napisać te coś ;]

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2006, 07:46:42 pm »
http://historia.pgi.pl/kampania.html
http://www.1939.pl/
nie za dużo tam znajdziesz....
możesz napisać, że szanse mielibyśmy, gdybyśmy nie zaniedbali rozwoju zbrojeniowego, i gdyby Anglia i Francja ruszyły dupę zaraz na początku, a nie czekały na zbawienie. Może pomoże coś ten wragment - kopiowany z pliku pdf, więc ą, ę, ł, ć itd nie ma tylko głupie krzaczki
Cytuj
Ju˝ na poczatku 1939 roku Adolf Hitler by? zdecydowany najechaç iokupowaç Polsk´. Wpierw jednak mu-
sia? nawiazaç wspó?prac´ z jej wschodnim sasiadem, Zwiazkiem Radzieckim. W sierpniu, po tajnych nego-
cjacjach, podpisany zosta? w Moskwie sowiecko–niemiecki pakt o nieagresji. Niemcy i ZSRR podzieli?y
Polsk´, mi´dzy siebie: Niemcy otrzyma?y zachodnia cz´Eç kraju, aZwiazek Radziecki reszt´. Hitler by? prze-
konany, ˝e mo˝e zaatakowaç Polsk´, nie ryzykujac radzieckiej lub brytyjskiej interwencji irozpocz´cie dzia-
?af wojennych wyznaczy? na 26 sierpnia. Musia? jednak opóeniç realizacj´ swego planu okilka dni, po tym
jak Polska i Wielka Brytania zawar?y pakt o wzajemnej pomocy. 31 sierpnia Hitler wyda? rozkaz ataku na
Polsk´, który mia? odbyç si´ o godzinie 4: 45 nast´pnego dnia. Wielka Brytania i Francja zareagowa?y
3wrzeEnia wypowiedzeniem wojny. Wprzeciagu tygodnia wich Elady posz?a Kanada, Australia, Nowa Ze-
landia, Zwiazek Po?udniowej Afryki i Indie. Przewaga gospodarcza i militarna by?a w tym czasie po stronie
aliantów (Francji, Wielkiej Brytanii i Polski), lecz Niemcy posiada?y lepiej wyposa˝ona, wyszkolona, zdy-
scyplinowana i fanatycznie oddana sprawie armi´ (Wermacht). We wrzeEniu 1939, 100 niemieckich dywi-
zji piechoty i szeEç dywizji pancernych stan´?o naprzeciw nast´pujacych si?: 1. Po stronie francuskiej – 90
dywizji piechoty, 2. Po stronie brytyjskiej – 10 dywizji piechoty, 3. Po stronie polskiej – 30 dywizji piecho-
ty, 12 brygad kawalerii, 1brygada pancerna i30 dywizji piechoty z?o˝onej zochotniczych rezerw. Si?a ognia
niemieckich ˝o?nierzy znacznie przewy˝sza?a ich przeciwników. Regularna niemiecka dywizja mia?a na sk?a-
dzie 442 karabiny maszynowe, 135 moedzierzy, 72 dzia?a przeciwpancerne i24 haubice. Piechota aliantów
by?a uzbrojona nieznacznie tylko lepiej ni˝ za czasów I wojny Ewiatowej. Niemcy posiada?y nadto szeEç dy-
wizji pancernych i chocia˝ sprzymierzeni dysponowali porównywalna liczba czo?gów (2,400) to nie by?y
one jednak zorganizowane w zwarte formacje. Niemcy wykorzystywali swe si?y pancerne, wspierane zmo-
toryzowana artyleria, do penetracji ifragmentaryzacji linii obronnych przeciwnika. Wtedy do akcji przyst´-
powa?a piechota zmotoryzowana, która otacza?a wyizolowane oErodki oporu, a czo?gi posuwa?y si´ dalej,
powtarzajac ca?y proces. Piechota zwyk?a izmechanizowana poda˝a?y Eladem dywizji pancernych wg?ab te-
rytorium przeciwnika, wspierane przez bombowce nurkujace, które niszczy?y zaopatrzenie i linie komuni-
kacyjne, parali˝ujac system obronny wroga.
W 1939 roku niemieckie si?y powietrzne (Luftwaffe) nale˝a?y do najlepszych na Ewiecie. Niemieckie samo-
loty, stanowiace wsparcie dla Wermachtu, pod ka˝dym wzgl´dem przewy˝sza?y maszyny aliantów. Przewa-
g´ Luftwaffe gwarantowa?y standardowe silniki i konstrukcje. Mimo i˝ alianci posiadali wi´cej samolotów
(Niemcy dysponowali 1,000 myEliwców i 1,050 bombowców), to by?y to jednostki wielu ró˝nych typów
i cz´sto przestarza?e. W 1939 Hurricane by? jedynym nowoczesnym brytyjskim myEliwcem. Znaczaca licz-
ba samolotów Spitfire pojawi?a si´ dopiero w 1940. Tak˝e wiele maszyn francuskich by?o przestarza?ych –
131 spoEród 634 myEliwców oraz prawie wszystkie 463 bombowce – Francja zmuszona by?a sprowadzaç sa-
moloty z USA. Na morzu przewaga aliantów nie podlega?a dyskusji, w 1939 roku posiadali daleko wi´ksza
flot´ wojenna ni˝ Niemcy. Inwazja na Polsk´ by?a pierwsza demonstracja nowej taktyki niemieckiej, pole-
gajacej na szybkim ataku jednostek pancernych. Granice Polski mia?y ?acznie 3,500 mil d?ugoEci. Wcze-
Eniejsze zaj´cie przez Niemcy S?owacji oraz Czech i Moraw uczyni?o Polsk´ wra˝liwa na ataki z pó?nocy
i po?udnia. Mimo i˝ Polska mog?a zmobilizowaç milionowa armi´, by?a ona wyposa˝ona w beznadziejnie
przestarza?y sprz´t, brakowa?o w niej czo?gów, transporterów opancerzonych oraz dzia? przeciwpancernych
iprzeciwlotniczych. Co gorsza, wEród polskich dowódców panowa?a opinia, ˝e ich kawaleria zdolna jest po-
wstrzymaç niemieckie dywizje zmechanizowane. Niemcy panowa?y te˝ niepodzielnie w powietrzu: ich si?y
lotnicze by?y 10 razy wi´ksze od polskich. Polacy skoncentrowali trzecia cz´Eç swoich si? w tzw. Polskim
Korytarzu (pó?nocno-wschodnia Polska), gdzie nara˝one by?y na atak ze wschodu izachodu. Na po?udniu,
skad mia? nadejEç g?ówny atak, rozproszyli swe wojska na ca?ej d?ugoEci granicy, a ostatnia jedna trzecia
swych si? zgrupowali wpó?nocno-centralnej cz´Eci kraju, mi´dzy ¸odzia iWarszawa. Taki uk?ad armii unie-
mo˝liwi? planowanie jakiejkolwiek strategii opartej na manewrach wykonywanych zpewnym opóenieniem.
Piechota, Ecigana przez kolumny zmechanizowane, nie mog?a wycofaç si´ izajaç dogodnych pozycji obron-
nych. Niemcy zaatakowali niespe?na pó?toramilionowa armia. Ich si?y zmechanizowane w krótkim czasie
wdar?y si´ daleko wg?ab kraju iby?y wspierane przez lotnictwo (Luftwaffe zniszczy?a strategiczne w´z?y ko-
lejowe i wi´kszoEç polskich samolotów, zanim zda˝y?y wzbiç si´ w powietrze). Masowe bombardowania
miast, mostów, dróg, linii kolejowych i elektrowni zdezorganizowa?y polska obron´.

___EDIT____
http://www.whatfor.prv.pl/
i wszystkie linki na tej stronie, które odnoszą się do kampani wrześniowej
oraz forum na stronie http://www.1944.pl/index.php?a=site_text&id=5&se_id=1975 kumpel mówił mi, że tam możesz też trochę znaleźć
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2006, 07:52:58 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

MarvelliX

  • Gość
Korepetytorium
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2006, 07:51:03 pm »
kto mi pomoze zrobic te zadania? bede szczery i napisze ze nic nie czaje z tego <.< a to moje zaliczenie...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2006, 07:52:01 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2006, 07:55:13 pm »
sorry, matma, to nie ja.... w okolicy brak mi matematyków... a kto mi powie coś o symbolice w Kopciuszku ?? bo na jutro mam referat :P
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Korepetytorium
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 11, 2006, 09:46:23 pm »
Ja ci z tym pomogę Marv... ale nie dzisiaj... weekend czemu nie, ale ani dzisiaj ani jutro, ani pojutrze... tylko będę sobie musiał teorie przypomnieć, bo nie pamiętam co to są te wzory Crammera i Moivera, ale z tego co sobie przypominam z końca liceum, to nie było przesadnie skomplikowane...

MarvelliX

  • Gość
Korepetytorium
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 11, 2006, 11:14:40 pm »
jush mi nie czeba bo to na jutro bylo :P
Cytuj
z tego co sobie przypominam z końca liceum, to nie było przesadnie skomplikowane...
no nie bo to bylo MASAKRYCZNIE skomplikowane ;f jest zwykly uklad rownan a tu nagle jakies "i" wyskakuja dziabeł wi skont <_<