Autor Wątek: Artbooki  (Przeczytany 2553 razy)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Artbooki
« dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:54:34 am »
Hmm zdziwiony jestem, że nigdy jakoś niewidziałem tu rozmowy o tym raczej ciekawym aspekcie M&A. Wsumie zrozumiałe, że nieciesza się one jakąś ogromną popularnością w Polsce, przyznaje szczerze - sam w życiu bym na artbook kasy niewydał<szczegolnie ze do tanich nienalezą> Ale skany to zupełnie co innego =p Macie jakieś ulubione? Jakiś "must see"?

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Artbooki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 16, 2005, 03:12:51 am »
No apropos artbook'ów to chyba ich największym mankamentem jest niebotyczna cena. Ale z pewnością co do "must see" najlepiej doradzi Ci His ;) .

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Artbooki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 16, 2005, 07:03:18 am »
Ostatnio widziałem w Matrasie artbook do Chobits'a to chyba jedyny artbook wydany oficjalnie w polsce. O dziwo kosztuje tylko 29 złotych chyba, a jest naprawde gruby i wysoki... w sumie zastanawiam się nad zakupem jego bo mimo że Chobits mangi nie mam to ją czytałem  i była cudowna... troche mi żal kasy bo to tak tylko przeglądne  położe na półke ale jednak te 30 zł. to nic w sumie nie ejest.. 2 mangi... gdyby nie pewien niemiły incydent pewnie bym kupował, a tak musze się zastanowić.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Artbooki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 16, 2005, 02:02:24 pm »
skoro tu jestem, to może przydałoby się wspomnieć o artbook'u Haibane Renmei..... co mogę powiedzieć? Jest poprorostu prześliczny i doskonale oddaje klimat całej serii... wszystkie moje obrazki w sigach, które są z HR, pochodzą właśnie z tego artbook'a.... ściągajcie wszyscy, bo naprade warto...

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Artbooki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 16, 2005, 10:18:25 pm »
Jedyny jaki miałam okazję zobaczyć wydany przez polaków to artbook Chobits...nawet ładnie został wydany muszę przyznać i cena nie jest też za wysoka.Jednak bardziej podobał mi się artbook Kaito Kamikaze Janne(chyba tak to się pisało XD).Obrazki Ariny Tanemury są prześliczne^^,a w pełnym wydaniu i większym formacie jeszcze lepiej się je ogląda^^.Szkoda,że w komiku są one takie drogie....no ale czemu się tu dziwić jak są sprowadzane prosto z Japoni...jak przypomnę sobie cene to napewno napiszę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2005, 10:18:48 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Artbooki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 16, 2005, 10:43:43 pm »
Cytuj
Jednak bardziej podobał mi się artbook Kaito Kamikaze Janne(chyba tak to się pisało ).
pisało się akurat "Janne Kamikaze Kaito", ale to w sumie żadna różnica..... Przewinęły mi się kilka obrazków z tego artbooka przez "ręce" i w sumie nie są złe.... Tylko oczy postaci są makabrycznie wielkie.....
A tak BTW, może to tylko moje osobiste wrażenie, ale kiedy oglądałem anime JKK momentami wydawało mi się, że oglądam czarodzieję z księżyca..... hmm....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Artbooki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 16, 2005, 11:00:55 pm »
Cytuj
A tak BTW, może to tylko moje osobiste wrażenie, ale kiedy oglądałem anime JKK momentami wydawało mi się, że oglądam czarodzieję z księżyca..... hmm....
Może dlatego że KKJ to anime dla dziewczynek? a może datego że KKJ to chu*nia straszna i takiego czegoś przeca się nie ogląda ;/
anyway z artbooków za wiele nie widzałem a na kompie mam kilka i wcześniej o tym nie mogłem napisać bo miałem poprostu zbyt mało sił i byłem zbyt skapiony.

Noir - całkiem fajny, kilka fajnych grafik i przede wszystkim jedna tkóra mogła by robić za fajną tapete jak kobity obie w siebie celują.

Blue Submarine No.6 - artbok bardzo oryginalny bo praktycznie cały jest bialo niebieski (tak jak są mangi czarno białe tak on jest biało niebieski) oto przykład jak to mniej więcej wygląda:


a jak są juz kolorowe zdjęcia to są mocno realistyczne:



Naruto - jakiś artbook mam całkiem fajny, najlepsze są zdjęcia jak ekipa udaje zespół i tak Naruto z mikrofonem robi za wokalise, Sakura gitarzyste, Sasuk basiste a kakaś na perkusji siedzi

Angel Sanctuary - ostatni jaki mam no i mający naprawde wiele ładnych grafik.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Artbooki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 17, 2005, 11:50:51 am »
Śliczne są i nawet miałam kilka na oku dopóki nie zobaczyłam cen. Może kiedyś jakiegoś sobie sprawię. Szczególnie jeden z mangowymi kartami Tarota zrobił na mnie wrażenie no i lubię te z rysunkami Clampa nie da się ukryć. :)  

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Artbooki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 22, 2005, 04:48:26 pm »
co do artbooków,to często można się na nich cholernie zawieść...

Ostatnio ściągnięty był z Fullmetal Alchemista....damn! był po prostu paskudny...normalnie jedna grafika gorsza od drugiej

Yami no Matsuei- w porównaniu z anime artbook jest niczym...narysowane gorzej,ale czasami arty mają klimat...od biedy można ściągnąć,ale nie polecam kupować

Naruto-znowu średniawka,ale na wyższym poziomie niż FMA [tzn.zdarzają się fajne graficzki]

Angel Sanctuary-całkiem niezły,bo wśród średnich graficzek znaleźć można prawdziwe perełki..poza tym AS ma chyba aż 2 artbooki,więc dla każdego coś miłego..np:

http://www.yuki.ru/images/artbook/jpg246.jpg

http://gamestation-shop.de/catalog/images/angel%20art.jpg