Autor Wątek: Piractwo  (Przeczytany 7341 razy)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Piractwo
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 11, 2005, 09:59:15 pm »
ee ze what? legalne jest przez 24h a gierki ktore uznane sa za *jakies dziwne slowko ktorego nie pamietam* czyli bardzo stare mozna miec z neta calkowicie legalnie ile chcesz
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Piractwo
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 11, 2005, 10:01:11 pm »
zdaje sie te któych wiek przekracza lat 20 :>  
]


Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Piractwo
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 11, 2005, 10:34:47 pm »
...abbadonware...tak to słówko leciało... no i niechodzi tu o wiek, chodzi o to że producent porzucił prawa do tytułu/dobrowolnie udostepnił grę/wyczerpała sie licencja coś w tym stylu... bo naprzykład pierwsze GTA też jest abbadonware a 20 lat nabank niema...

MarvelliX

  • Gość
Piractwo
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 21, 2005, 08:06:52 pm »
Cytuj
Wskaźnik piractwa komputerowego w Polsce w roku 2004 był wyższy o 1 punkt procentowy w stosunku do roku 2003, czyli wzrósł z 58 do 59 proc. wynika z raportu IDC. W rankingu najbardziej pirackich krajów europejskich Polskę wyprzedza tylko Grecja ze wskaźnikiem 62 proc.
Niah niah niah
Cytuj
Piraci znów wykazali się refleksem. "Zemsta Sithów" krąży w sieciach peer-to-peer już w kilku wersjach, głównie przygotowanych z nagrań wykonanych w czasie seansów kinowych. Jednak już przed premierą w internecie dostępna była kopia DVD z filmem wersji roboczej (m.in. z wyświetlonym licznikiem na każdej klatce). Pod umieszczonym w sieci plikiem podpisuje się grupa piracka VISA.
hmmm  

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Piractwo
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 01, 2005, 05:23:18 pm »
Dziś padła kolejna strona hostująca torrenty była to największa strona po nieistniejącej supernovie czyli Piratebay...  
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Piractwo
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 01, 2005, 05:58:09 pm »
niedawno czytalem na wp ze ma ruszyc na stronie bittorrenta wyszukiwarka torrentowa przeszukujaca cala siec za plikami z tym rozszerzeniem... nie trzeba krazyc po stronach i znac setki adresow... podobno nie bedzie problemow z prawem bo jest cos takiego ze autor wyszukiwarki nie odpowiada za nielegalne strony przy wyszukiwaniu...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Piractwo
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 01, 2005, 07:04:53 pm »
A dokładnie...i już ruszyła...Owy adres to: http://www.bittorrent.com/

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Piractwo
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 13, 2005, 04:56:04 pm »
Piractwu mówię zdecydowane Nie! ;). Osobiście staram się unikać kopii. Większośc moich gier, muzyki i filmów to oryginały. Oczywiście jest kilka wyjątków, ale właściwie nie miałem wyjścia, bo albo to nie ukazało się w Europie, albo dany tytuł jest właściwie nie do zdobycia. Jeśli jednak mam możliwość zakupu oryginału, od razu kupuje. Nawet kiedy mam kopie zapasową.  Piractwo to druga rzecz po szpinaku której bardzo nie lubię ;).

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 21, 2007, 02:36:07 am »
Niestety takie życie że czasem trzeba piracic.

manga- mam pare stronek paru mang,ale slużą mi jako przykład rysunkowy,dialogów nawet nie czytałam. Sa z mang które nie zostały u nas wydane. JAgbym chciała cos poczytac to napewno bym kupowała w formie papierowej.Niestety mam małę zbiory.Obecnie mam 4 tomy angielskiego death note, oraz 2 tomy FMA
Książki- nigdy nie miałam pirata. Tak jak mangi potrafie czytać tylko w formie papierowej.
Filmy- mam pare orginalnych kaset,a tak to czasem pojde do kina,wezme z wypozyczalni, lub czekam az bedzie w telewizji.Jesli film jest u nas, nie widze powodów aby piracić. Inna sprawa z anime.PRzyznaje,tutaj niexle pirace.Niestety w telewizji mamy tylko hyper gdize lecą fajne anime,a kaset tez mało wydają. Aby dostać lubiany tytul pozostaje piracenie.
mp3-kiedys mi chlopak dal na płytkach różnej muzyki.To co sama ściągam jest niedostepne u nas,zwykle jest to muzyka z anime. Jednak mam pare płytek orginalnych,te co moglam kupić.
gry- jak chodzilam do podstawówki to gralam w piraty.w tym roku kupilam ps2.kupowałam orginaly,zwlaszcza te po niskich cenach:ffX za 45 zł,tak samo KH,itd. Oprócz okami na które wydałam 120 zł..Na komputer mam tez orginały wszystkie czesci HoMaM oraz GTA(dostałam gratis przy kupnie HoMaM 5 na allegro).Uważam że lepiej miec orginal jesli cena wynosi tylko 20-60zł.Niestety  chec zagrania w FFXII znów naprowadziło mnie na droge piractwa.Tą gre mam ,,orginalną inaczej"=p

Podsumowując:
Wszystko co sie czyta-tylko na papierze
Staram sie unikac piractwa, inaczej jest w wypadkach gdy dana rzecz jest niedostepna. lub cena przerazająca.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 21, 2007, 02:49:29 am »
Cóż, jeżeli gry można dostać za sensowną cenę, też kupuję oryginały. No ale niestety, nasz kraj jest biedny, co implikuje piractwo. Nie mam ani jednej oryginalnej gry na NDS'a (jedną co miałem już sprzedałem), wszystko piracę. Na PS2 mam oryginalne FFX, FFX-2, KH i Singstar 80's, a jeżeli doliczyć to co kupiłem kumplowi, to jeszcze God of War i MGS2:SoL. Na PSX'a nie miałem żadnego oryginała, wtedy jeszcze nawet internetu nie miałem i gry kupowałem na rynku za 20 dychy od płytki u takiego pirata z rosyjskim akcentem hehe.

Co do filmów, to idę do kina kiedy film jest tego warty i naprawdę chcę go obejrzeć. Jeżeli chcę go obejrzeć "od tak" dla zabicia czasu, to zasysam i potem kasuję. Tak miałem z Labiryntem Fauna i będę miał z HP5. A na Shreka nowego się wybieram od dawna, ale jakoś się nie wybrałem jeszcze.

Z muzyką jest tak samo jak z grami - za drogo jak na nasze realia i zbyt łatwo to dostać w internecie. Nie mam ani jednej oryginalnej płyty z muzyką (chociaż może by się coś znalazło, jakby dobrze dom przeszukał).