Autor Wątek: Xenogears HELP!  (Przeczytany 4126 razy)

Offline proudcloud

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
  • The ones that loorks in shadow....
    • Zobacz profil
Xenogears HELP!
« dnia: Lipca 15, 2006, 05:58:05 pm »
Ziom! Mam problem! W stalactit cave, kied Fei jest z Bartem nie mogę obok takiej rozwalonej ulicy pokona takiego robota (chyba nazywa się Calamity). Nawalam go i nawalam, a on ciągle walczy. kupiłem od takiego dziadka w tym cavie najlepsze rzeczy dla gearsów, a i tak nie mogę go pokonac. Czy jestem aż taki słaby, czy co?
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2006, 07:59:01 pm wysłana przez Gipsi »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Xenogears HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2006, 06:15:06 pm »
Wygląda na to, że jesteś słaby, ale nie przejmuj się.. w Xenogears są takie momenty, w których trzeba ponawalać i zdobyć pare leveli, żeby sobie poradzić z boss'ami.

Offline Subterranean

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Xenogears HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2007, 03:06:55 pm »
mam taki mały problem z ta grą, mianowicie chodzi o subquest w Shevat, w którym nalezy znaleźć 3 skały. Do odnalezienia pozostała mi trzecia skała-ta która wyciaga się z ryby w fontannie. Problem polega mianowicie na tym, ze Fei cały czas wyciaga duże czerwone ryby, które następnie wypuszcza, nie daja one porządanego kamienia.
A tak wogóle to witam wszystkich :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2007, 03:15:47 pm wysłana przez Tantalus »
This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 03, 2007, 06:33:41 pm »
Sorry że tak późno ale nie widziałem wcześniej tego posta ;] Niestety nie pamiętam zbyt dobrze ale na pewno musisz posiadać przedmiot Spider Web, musisz go znaleźć albo kupić w jakimś sklepie w Shevat. No i po prostu próbuj wiele razy, o ile pamiętam jest tam kilka możliwości połowu więc nie poddawaj się i próbuj ze wszystkimi. Jak znajdę coś na ten temat lub sobie przypomne to napiszę jeszcze, jakby ci się nie udało.
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2007, 06:37:48 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Riskbreaker

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2007, 08:53:54 pm »
Kurde pamiętam ,że też miałem z tym problem ale jakoś to zrobiłem ale już nie pamiętam...Poszukam w necie.
PS2 SCPH 77004 + Modbo760

Offline speed3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 14, 2007, 09:36:20 am »
moze mi ktos pomoc z Xenogears? Mianowicie, czy moze ktos mi wytlumaczyc system walki? W ogole go nie rozumiem :/ Jestem w pierwszej podziemnej Jaskinii (STALACTITE CAVERN) i walcze z jakims robotem, ktoremu moje ataki fizyczne nie zadaja obrazen (total dmg 0) :/ Ki takze na niego nie dziala :/ jaki okres czasu utrzymuje sie wild smile? Od razu mowie, ze nie rozumiem tych deathblows. Skad ja mam wiedziec jak sie ich nauczyc?

Prosze o pomoc.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 14, 2007, 10:05:10 am »
Deathblows dla Gear'ów nie musisz się uczyć bo masz je od razu. Wystarczy że zadasz jeden zwykły atak (trójkąt, kwadrat lub krzyżyk) i już masz dostęp do deathblow'ów poziomu pierwszego. Wtedy naciśnij trójkąt i kwadrat (masz to napisane zresztą pod spodem) i już używasz deathblowa który powinien zadawać "tochę" więcej niż 0 dmg. Jeżeli walczysz z bossem Calamity w Stalactite Cavern to kup sobie jak najlepsze części do Gearów u Balthasara (engine, armor, frame), załóż Boostera na początku walki i atakuj tak jak napisałem wcześniej. Wild Smile nie pamiętam ile się utrzymuje ale możesz chyba usunąć za pomocą Inner Healing Fei'a. Sposób wyuczenia się deathblows dla postaci masz tutaj http://squarezone.pl/xenogears,deathblows,articles.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2007, 11:02:36 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline speed3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 14, 2007, 10:59:25 am »
@ RadicalDreamer

ok, thx :)

Jeszcze jedna kwestia. Na czym polega wzrost Attack lvl w Gear'ach? Mam tak, ze Fei nie ma ani razu att. 1lvl, a Bart ma 1 lvl :/ Mozna jakos podczas walki podwyzszyc sobie attack lvl? Czy jest Od czego zalezy z jakim attack levelem zaczynamy walke? Od ilosci nauczonych DeathBlows?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 15, 2007, 12:12:30 am »
Attack level podwyższa ci się gdy zadajesz jakiś zwykły atak fizyczny a obniża gdy używasz deathblowa. Masz trzy takie levele a w każdym następnym silniejszego deathblowa. Najlepiej jest atakować raz zwykłym atakiem, a potem użyć deathblowa z Attack level 1 (przynajmniej na etapie gry w którym jesteś).

Offline speed3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 15, 2007, 10:08:11 am »
Trochę pograłem wczoraj (na liczniku 13h) i gra się przyjemnie.


Dzięki za pomoc RadicalDreamer  :D

Offline Squall24

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Xenogears HELP!
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 05, 2011, 07:11:26 pm »
Przepraszam, że odświeżam nieaktywny temat, ale nie mogę założyć nowego wątku.

Otóż mam niemały problem dotyczący gry Xenogears. A mianowicie, gram na ePSXe i nie save'uje w save poincie, tylko normalnie f1, a wczytuje f3. Zapisałam niechcący grę podczas walki z Shakhanem na moim zapisie przed wejściem do tej bramy Solaris. Nie mogę sobie poradzić z nim, bo zapomniałam naładować paliwa oraz hp do pełna. Na dodatek nie wiem jak z nim walczyć, cały czas się uzdrawia i niemało hp mi zabiera.
Co mam w takiej sytuacji zrobić? Mój wcześniejszy save jest jak Fei odzyskuje przytomność, a jest to dosyć spory kawałek do tyłu (mam przed sobą wieżę Babel do przejścia itd...).

Proszę o pomoc

z góry dziękuje za odpowiedzi