Autor Wątek: Seiken Densetsu  (Przeczytany 11742 razy)

Offline przemo87

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 04, 2005, 01:33:18 pm »
Ma ktoś może dokładny opis wszystki 68 Questów?? byłbym bardzo wdzięczny:)
 

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 04, 2005, 01:46:11 pm »
Nie zakładaj topiców dla LoMa, jeżeli jest jeden dla wszystkich SD.... You have been warned.

A po opis przejścia questów pytaj GameFAQs.... jak wolisz, to możesz się mnie spytać o jakiś, to ci powiem jak go przejść.

Offline Wookash

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #42 dnia: Września 01, 2006, 10:35:39 pm »
Witam wszystkich. Mam problem z jednym qestem. Jestem w tym mieście, które srawia się za pomocą kotwicy. Chodzi mi o qesta z duchem w hotelu. Jestem w momencie kiedy ta ryba, czy Bóg wie co to tam jest wynajmuje sobie sale z tancerką. Kompletnie nie wiem co mam zrobić. Gadam z każdym (tak mi sie zdaje), ale sytuacja w grze sie nie zmiania.

I teraz moje takie 2 pytanko: o co chodzi z tym chodowaniem potworków?

Z góry dziękuje z odpowiedzi i przepraszam za zaśmiecanie forum takimi prostymi pytaniami...

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #43 dnia: Września 01, 2006, 10:45:14 pm »
potworki sie hoduje zeby były silniejsze w party sie je ma i one bardzo pomagaja podczas walki tant gdizes napisał najszybsza metode hodowli (która zresztą taka łatwa nie jest )

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #44 dnia: Września 01, 2006, 10:55:47 pm »
Wookash - Pogadaj trzy razy z Inspectorem Boyd'em. Jak zagadasz do niego w sprawie wszystkich trzech podejrzanych (soldier, mermaid i Basket Fish chyba), to Boyd zapyta się ciebie o coś nowego. Jak mu odpowiesz, to on ruszy w swoim kierunku i wtedy odblokuje się scenka, bodajrze na plaży w Polpota, gdzie stał dotąd Thoma. Tak mi się kojarzy.

Cytuj
o co chodzi z tym chodowaniem potworków?

Potwory hodujesz po to, żeby były silniejsze. Każda roślinka, jaką dasz swojemu potworowi do zjedzenia, wpływa na jego przyrost statystyk, oraz na jego zachowanie podczas walki. Nabijając level potworom i odpowiednio je karmiąc możesz sobie stworzyć naprawde wspaniałą pomoc do walki (mój Land Dragon 2 atakami zabijał większość potworów na poziomie No Future hehehe). Po więcej informacji zajrzyj na stronę główną, do działu Legend of Mana, a konkretniej do tematu o OWOCACH

EDIT::

Cytuj
gdizes napisał najszybsza metode hodowli (która zresztą taka łatwa nie jest )

Jak nie jest łatwa? Wystarczy jednego głupiego quest'a zrobić. Jeżeli zrobisz przygode "Gaeus the Wisdom", to dostaniesz w nagrode Forbidden Ring. Wtedy wystarczy mieć potwora w drużynie, założyć ten sprzęt i zbierać wszystkie kryształki EXP'a. Zebrany przez ciebie EXP rozdzielany będzie po połowie na ciebie i potwora... no i jest sposób. Chwile pobiegasz i potwór będzie miał taki level jak ty, a potem jeszcze większy nawet heh.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2006, 10:57:58 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Wookash

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #45 dnia: Września 01, 2006, 11:09:23 pm »
A skąd moge takiego potwora skombinować? [Sry za takie banalne pytania ale jestem w temacie nowy]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #46 dnia: Września 01, 2006, 11:21:17 pm »
Jajka potworów można łapać w każdym dungeon'ie (tam gdzie się walczy.. np. Mekiv Cavern's, czy Luon Highway). Występują losowo, w tym samym miejscu, co duchy do łapania (zawsze to puste przestrzenie z jednym wyjściem... takie jak miejsca, gdzie lejemy się z bossami). Przeszukaj te miejsca, a w końcu wyskoczy ci wiadomość, że znalazłeś jajo i charakterystyczna muzyka. Potem musisz to jajko złapać. Tego ci już nie będę tłumaczył, bo nauczyć cię tego powinien Duelle podczas misji Monster Corral. No i jak złapiesz, to hodujesz i masz. Jajka smoków (czyli takie, z których wykluć się może Land Dragon), znajdziesz we Fieg Snowfield, w lokacji 2 na prawo od miejsca, w którym lejemy się z Nacratosem. Jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem....

Offline Wookash

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #47 dnia: Września 01, 2006, 11:49:08 pm »
Cytuj
Jak zagadasz do niego w sprawie wszystkich trzech podejrzanych (soldier, mermaid i Basket Fish chyba)
Coś musiałem spierniczyć :P Jak Gadam do Boyda, on mówi że Boyd on Duty, czy jakoś tak, potem gadam jeszcze raz to jest Whats New? i to wyboru mam Ask about Basket Fish, Ask about ship, Ask about ghost. Żadna scenka się nie odpala...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #48 dnia: Września 01, 2006, 11:57:37 pm »
No właśnie to ci się powinno wyświetlać. Pogadaj z nim na każdy z tych trzech tematów. Potem, jak już ci o wszystkim opowie, to zagadaj z nim jeszcze raz, to sie zapyta o coś innego. Wtedy jak mu odpowiesz, to Boyd ruszy tyłek. Zaufaj mi, przechodziłem LoM'a wiele razy, też tu się zacinałem i to należy zrobić.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 15, 2009, 11:57:29 am »
eh widze czerwony napis jest za malo czerwony

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 15, 2009, 12:30:22 pm »
Pierwsze Seppho's Gate = Sapphire + Topaz (niebieski + żółty)
Drugie Seppho's Gate = Amethyst + Topaz + Emerald (fioletowy + żółty + zielony)
Trzecie Seppho's Gate = Diamond + Ruby + Topaz + Sapphire (biały + czerwony + żółty + niebieski)

Z czym jak z czym, ale akurat z Legend of Mana ludzie nie powinni mieć problemów, po tym co rok temu spłodziłem. Przy dalszych kłopotach, proszę się kierować do mojej solucji:

http://squarezone.pl/legend_of_mana,solucja_5,articles.html

Sporo błędów w niej znalazłem, ale nic lepszego w internecie nie znajdziecie. To, co napisałem, zamieściłem w opisie przygody Teadrop Crystal.


Disregard this, mam jednak dałna. Wymagane kryształy przy każdej grze są zupełnie losowo wybierane. Zajrzyjcie do mojej solucji, teraz już ją poprawiłem w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2009, 02:13:45 pm wysłana przez Tantalus »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #51 dnia: Października 30, 2009, 12:24:58 pm »
Doszedłem do walki z drakonisem, zabieram mu cale hp, on odlatuje, ale walka sie nie kończy i nic sie nie dzieje a na ekranie zostaje tylko ja, sierra i moj smok i mogę sobie w nieskonczoność chodzić po ekranie jak podczas walki. Być może to problem z plytką, i czegos moja PS2 nie moze odczytać, chyba ze ktoś się juz spotkał z podobnym problemem ?
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #52 dnia: Października 30, 2009, 02:17:47 pm »
Po walkach z Drakonisem, Irwinem, Lord of Jewels 1000 i Goddess of Mana mamy w tle trwające jakieś 10 sekund animacje, które niestety nie lubią kiedy płyta jest porysowana/laser zrypany. Gra lubi się zawieszać w tych momentach.

Nagranie świeżej płytki lub ewentualnie czyszczenie lasera powinno załatwić problem.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #53 dnia: Października 31, 2009, 07:01:30 pm »
tak przypuszczałem, chodź dziwie sie ze tą płytę to dopadło, sprawdziłbym na szaraku ale nie mam go w tej chwili.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Pampuss

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 13, 2011, 11:29:40 am »
Cytuj
Drugim potworem, który jest świetny, jest Narcissos imieniem Fernando. Można go PRZYŁĄCZYĆ (tak... Demi-human nie mają jajek.. przyłącza się ich) w Norn Peaks, na jednej z pierwszych map na terenie górskim (nie w lesie)... ja miałem go tylko raz w życiu, bo obecność danego Demi-human jest uzależniona od twojego szczęścia... koleś wymiata chyba jeszcze bardziej niż Land Dragon, bo jest ze 2 razy szybszy i szybciej mu się STR rozwija....poodwiedzaj to miejsce, kiedy będziesz miał już dużo questów na karku, to może będziesz miał więcej farta ode mnie i gnoja znajdziesz...
Błąd Tantalusie w Norn peaks jest tomato man (coś w ten deseń). W Junkyard jest Ferdek :)

I mam problem bo potrzebuje dragon scale i orihalcon ale nie wiem skąd to brać (DSy wiem ale siedzę ponad godzinę i ni że tak się wyrażę ch.... -.-") słyszałem że jest takie coś co robi że się ma większą szanse na drop rare items ;d :-\
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2011, 12:15:35 pm wysłana przez Pampuss »





Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 13, 2011, 03:33:29 pm »
Cytuj
Drugim potworem, który jest świetny, jest Narcissos imieniem Fernando. Można go PRZYŁĄCZYĆ (tak... Demi-human nie mają jajek.. przyłącza się ich) w Norn Peaks, na jednej z pierwszych map na terenie górskim (nie w lesie)... ja miałem go tylko raz w życiu, bo obecność danego Demi-human jest uzależniona od twojego szczęścia... koleś wymiata chyba jeszcze bardziej niż Land Dragon, bo jest ze 2 razy szybszy i szybciej mu się STR rozwija....poodwiedzaj to miejsce, kiedy będziesz miał już dużo questów na karku, to może będziesz miał więcej farta ode mnie i gnoja znajdziesz...
Błąd Tantalusie w Norn peaks jest tomato man (coś w ten deseń). W Junkyard jest Ferdek :)

Wiem wiem, nie masz mnie co cytować sprzed 6ciu lat. Wiem gdzie są Demi-humany dzisiaj.

Cytuj
I mam problem bo potrzebuje dragon scale i orihalcon ale nie wiem skąd to brać (DSy wiem ale siedzę ponad godzinę i ni że tak się wyrażę ch.... -.-") słyszałem że jest takie coś co robi że się ma większą szanse na drop rare items ;d

Dragon Scale upuszczają Land Dragony i Sky Dragony na levelu powyżej 64. Orihalcon wypada z Punkstera powyżej 16ego levelu. Te pierwsze najłatwiej dorwać we Flames, we Fieg Snowfield lub w Mekiv Caverns (po lub w trakcie wykonywania przygody Cosmo). Punkstery najgęściej występują w Junkyard.

Aby zwiększyć szansę na wypadnięcie lepszych itemów możesz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, podbuduj sobie statystykę Luck. Możesz ją sobie tymczasowo zwiększyć w walce (na jakieś 5 sekund), jak wykonasz jakiś najmocniejszy atak specjalny danej broni (Raging Pain, Karma, Blue Dragon itp.). Możesz też dodać sobie luck do sprzętów, choć nie mam pewności jak (Hairball podobno podnosi tą statystykę).

Warto też brać ze sobą Polter Boxa na takie walki. Złapiesz go w jajku na szczycie Tower of Leires, potem ustaw mu dietę tak, żeby luck mu jakoś solidnie podskoczył. Jak weźmiesz go ze sobą, to trzymaj go blisko podczas zabijania smoków/punksterów, a jego synchro sprawi, że będziesz miał większą szansę na zdobycie dobrych itemów (Synchro Polter Boxa sprawia, że z zabitego potwora zawsze wypada albo item albo cukierek, nigdy kryształki expa).

Jak Polter Box nie pomoże, to możesz spróbować pójść na takie walki z Rabite'm wysokiego levela. Rabite to jedyny potwór, któremu podczas levelowania rośnie Luck - bez żadnej diety będzie miał na maksymalnym levelu jakieś 49 punktów tej statystyki.

Co do diety dla potwórów, która zwiększa Luck, to dawaj im dużo Lucky Clover, ewentualnie Pine O'clocka, Squalphina. Lucky Clovery można kupić u studenta w Bone Fortress za jakąś okrągłą sumkę, chyba za 1000 Lucre.

Offline Pampuss

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 13, 2011, 04:25:58 pm »
Dziękuje :)
ale jeśli chodzi o DSy to jest fajny resp z Sky I Land Dragon'ami :D

Zobaczę jeszcze co daje luck w alter Equep

jeszcze raz dzięki :)