Autor Wątek: Wild Arms  (Przeczytany 3289 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Wild Arms
« dnia: Marca 04, 2008, 07:50:10 pm »
Grał w tę gierkę ktoś? Bo zastanawiam się nad kupnem (brak nowych RPG), a 6$ piechotą nie chodzi, więc będę wdzięczny za wszelakie opinie.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wild Arms
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2008, 10:24:05 pm »
Mówisz o jedynce? Bardzo bardzo fajny kawał jRPG'a z dużą dozą elementów logicznych. Nie łatwy, całkiem rozbudowany i przyjemny graficzny (oprócz trybu walki, gdzie grafika jest do dupy zupełnie). No i ma jedno z fajniejszych intr, jakie w jRPG'ach kiedykolwiek były heh.

Druga część już mi się tak bardzo jak jedynka nie podobała, jakaś taka zbyt "wydoroślała". No ale kumpel jeden się zagrywał, więc może i jest dobra.

Reszty nie znam.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Wild Arms
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2008, 10:43:16 pm »
Mówisz o jedynce? Bardzo bardzo fajny kawał jRPG'a z dużą dozą elementów logicznych. Nie łatwy, całkiem rozbudowany i przyjemny graficzny (oprócz trybu walki, gdzie grafika jest do dupy zupełnie). No i ma jedno z fajniejszych intr, jakie w jRPG'ach kiedykolwiek były heh.

system walki? jak to wygląda? klasyczny system, czy jakiś inny?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Wild Arms
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2008, 10:58:12 pm »
System ogólnie rzecz biorąc klasyczny: 3 naszych bohaterów w dosyć stereotypowych rolach vs  jeden/kilku oponentów, i nawalanie turowe. Trochę urozmaiceń, bo po każdym trafionym ciosie ładuje nam się taki specjalny pasek, który możemy potem wykorzystać do zadania jakiegoś supeciosu. W praktyce bardzo fajny, tylko wygląda szkaradnie - cała gra jest w silnym Super Deformed, coś w deseń Seiken Densetsu 3, bardzo ładnie narysowe 2D. W trybie walki jakiś cieć zdecydował się na trójwymiarowanie tego, no a postaciom z głowami większymi od reszty ciała nie do twarzy z poligonami. No ale to może tylko moje zdanie, bo kumple nie narzekali. Zresztą, sam sobie zobacz. Gra się  długo i przyjemnie, fabuła jakoś mi specjalnie w pamięci nie zapadła, ale klimat sam w sobie jest przedni. Stary, dobry, PSX'owy jRPG z początków żywota konsoli.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2008, 04:00:05 pm wysłana przez Tantalus »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Wild Arms
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 05, 2008, 02:33:30 pm »
Podobno część 3 jest uważana za najlepszą a w 2007 roku wyszła część V.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Wild Arms
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2008, 03:44:16 pm »
Podobno część 3 jest uważana za najlepszą a w 2007 roku wyszła część V.
pytałem o jedynkę, nie III czy V, bo filmiki na YT za dużo mi nie powiedziały o systemie, więc dzięki Tant :*

emiel_

  • Gość
Odp: Wild Arms
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2008, 03:47:07 pm »
Nie no... jedynka wymiatala - calkiem przyjemnie sie w to gralo, pamietam ze gre kupilem od kumpla, ktory dostal ja na urodziny (a wcale jej nie chcial :P) Z czasem troche sie nudzilo,a po wejsciu FFVII zupelnie zapomnialem o tej grze. Coz, milo powspominac, bo troche czasu przy tym tytule stracilem...Musiol co Cie na retro ostatnio tak wzielo? ;> Za 6 dolcow bierz smialo.