Autor Wątek: OTAKU  (Przeczytany 3038 razy)

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
OTAKU
« dnia: Sierpnia 16, 2006, 09:57:32 pm »
Do wszystkich otakuff :lol:  Będziemy mieli nową gazete mangową (jak wypali). Pierwszy numer miał premierę na DojiConie 6 w Krakowie i nakład rozszedł się w całości. Planowany jest dodruk (niestety tylko drogą wysyłkowach i sklepach komiksowych). Zresztą sami zobaczcie...  :grin:

http://www.otaku.pl/index.php?v=show&id=6

 

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
OTAKU
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 17, 2006, 11:20:48 am »
Dobrze że  po upadku Kawaii i Mangazynu pojawi się w końcu jakiś magazyn o M&A. Oby tylko nie podzielił losu swoich poprzedników. Co do okładki to raczej średnio mi się podoba. Ciekawe jaka będzie cena, ilość stron i co ile będzie to wychodzić.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
OTAKU
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2006, 05:20:42 pm »
Szczerze to mnie to je*e nieprzecietnie w sumie. I tak nie kupie, chyba ze bedzie jakis fajny artykol o jmusic. A wlasnie, niechce mi sie po oficjalu szukac wiec moze napiszesz czy znajdzie sie tam cos oprocz Anime i Manga?
Wogole to to nie jest jakies fanowskie pismo ktore wczesniej wydawli tylko jako pismo internetowe?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
OTAKU
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2006, 09:12:38 pm »
Sama nie mam jego więc nie będzie to rzetelne źródło (od znajomego który kupil).

Jest po dobno w miare dobrze wydane (choć nie to co Kawaii za czasów świetności). Z ciekawych tekstów jest o 10-leciu mangi i anime w polsce,o świecie sakury, ciekawe recenzje mang i relacje z konwentu. Teksty dobre, gazetka ma podobno jedną wadę - jest tylko 30 stron. Odnośnie j-music nic nie wiem, sle postaram się dowiedzieć.

To nie jest pismo fanowskie.

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
OTAKU
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2006, 01:18:45 pm »
Cytuj
Szczerze to mnie to je*e nieprzecietnie w sumie. I tak nie kupie

Ja też, ale przynajmniej będzie co czytać w Empiku.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
OTAKU
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 22, 2006, 07:10:36 pm »
Nie przejdzie. Mangazyn był niczego sobie, Kawajec miał klimat, ale nie przejdzie. Tak samo jak z pismami o grach komputerowych. Mangi i animce wszyscy ssają z neta i tam czytają recenzje i pobierają wszystkie informacje. Internet niestety wypiera papierowe środki przekazu - zwłaszcza wśród młodych i niekoniecznie zamożnych. Polska to nie dobry kraj na otwieranie biznesu, a takim jest pismo dla specyficznego grona odbiorców. No, ale zobaczymy (ja z góry jestem pesymistą).

Offline Sephiron

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: OTAKU
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 31, 2007, 05:46:33 pm »
Taak ? ,a jaki cudem pismo takie jak PSXEXTREME od 10 lat jest na rynku i cały czas trzyma się doskonale ,co hmm ?
Więc nie dramatyzuj   8)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: OTAKU
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 31, 2007, 06:04:12 pm »
Cytuj
Taak ? ,a jaki cudem pismo takie jak PSXEXTREME od 10 lat jest na rynku i cały czas trzyma się doskonale ,co hmm ?

<łapie się za głowę>... sigh... Sephiron, zauważyłeś co to jest za dział (podpowiedź: Manga i Anime)? Nie mówimy o gazetach o grach, takich jak PE, czy Neo+, bo ich pozycja jest dosyć mocna. Warto chwilę pomyśleć nad odpowiedzią, zanim się jej udzieli heh...

Offline Sephiron

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: OTAKU
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 31, 2007, 06:42:49 pm »
Odpisałem tylko na posta Chief Roberts'a ,w którym porównał rynek czasopism poświęconych mandze i anime do rynku magazynów konsolowych a nikt w mojej obecności PE nie będzie obrażał  :P

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: OTAKU
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 31, 2007, 06:48:59 pm »
Nie obrażał, tylko miał rację. Media elektroniczne konsekwentnie wypierają te papierowe. Internet to konkurencja dla wszystkich rodzajów gazet i czasopism, do tego konkurencja, z którą ciężko walczyć. Spodziewam się, że w ciągu 30-40 lat gazety wogóle znikną z rynku, możliwe, że szybciej, jeżeli postęp informatyczny będzie tak duży jak w tej chwili.