Autor Wątek: Minecraft  (Przeczytany 1790 razy)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Minecraft
« dnia: Sierpnia 21, 2011, 08:14:26 pm »
Dziwię się, że nikt o tym się dotąd nie wypowiadał. W końcu ktoś to musi zacząć.

Minecraft
Gra autorstwa niejakiego Markusa "Notch" Perssona, założyciela Mojang. Na pierwszy rzut oka gra wydaje się prosta. Jesteśmy klockowym chłopkiem, który budzi się w świcie złożonym z sześcianów. Drzewa to sześciany, ziemia to sześciany, góry składają się z sześcianów, normalnie sześcienna gra. Każdy klocek możemy rozbić, a następnie podnieść i przenieść w inne miejsce, budując różnorodne budowle, domy, posągi itp. Można owe klocki przetworzyć, tworząc rożne narzędzia, np. z drzewa robimy deski, które przetwarzamy na patyki. Łącząc patyki z deskami tworzymy kilofy, łopaty, miecze, itp. Kilofami kopiemy w skale wykopując kopalnie z których pozyskujemy minerały, jak węgiel, żelazo, złoto, diamenty, z których tworzymy lepsze i wytrzymalsze narzędzia. Dodatkowo, gra ma cykl dnia i nocy. Nic niezwykłego, za wyjątkiem złych mobów które spawnują się w ciemności jak zombie i szkielety, lub eksplodujące Creepery, chcące zjeść nasze mózgi.
Gra na pierwszy rzut oka może wydać się nudna i brzydka. Nie ma jakiegoś celu, trzeba go wymyśleć samemu, ale jak tylko się na coś ciekawego wpadnie (np. wybudować ogromny zamek, czy wysoką wieżę), to bez opamiętania zabiera godziny.

Gra niestety kosztuje 15 euro (więcej od listopada, gdy gra oficjalnie wyjdzie z Bety), ale na głównej stronie gry (minecraft.net) jej darmową protoplastę, tryb classic.
I'm in Space!

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 24, 2011, 12:41:36 am »
Minecraft...zjadacz mojego czasu. Po przejściu wszystkiego zawsze można do Niego wrócić. Redstone jest kurde niezwykły, bo można z nim robić prawdziwe cuda(pułapki, sekretne przejścia, bądź coś, co mnie zgasiło-windę ze schodów). Jest jednak jedna wada-gra samemu szybko się nudzi, aczkolwiek przynajmniej ja lubię wracać do mojej ,,małej Ameryki'' i coś dobudować. Albo poprostu pomyszkować tu i uwdzie. Jednak gra w multi to nie problem, bo jest multum serwerów(piratów, jak i nie), także znaleźć swojego nie trudno. Jak na wersję beta, ta gra jest IMO aż nazbyt grywalna. Denerwuje jednak to, że Notch'owi chyba nie śpieszy się z wydawaniem finalnej wersji gry. Ta gra jednak nie wyzbyła się minusów. Mianowicie nie chodzi mi tu o grafikę, czy grywalność, bo ta wychodzi akurat tej grze na dobre. Chodzi mi o muzykę. Albo raczej jej brak. W samej grze są ze trzy ,,kawałki'', które włączają się chyba wtedy, kiedy nikt tego się nie spodziewa. Aczkolwiek gra jest mi bardzo bliskim lekiem na nudę. Polecam wszystkim forumowiczom zagranie chociaż raz. Wydaje się skomplikowane, ale takie nie jest.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2011, 11:54:52 am wysłana przez MarvelliX »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 24, 2011, 09:50:30 pm »
Jest to jedna z gier które mnie nie pociągają. Nie chodzi o grafikę, ale raczej o brak konkretnego celu. Ot zbuduj co chcesz i potrafisz. Szkoda mi czasu na takie cuś. Wolę pobawić się w angielski albo jakieś inne gry z fabułą. Nie uważam, że sam pomysł na grę jest zły. Wydaje się oryginalny, oferujący dużo możliwości. Typowy zjadacz czasu. Niestety. Siedzisz przed kompem godzinami a rzeczy które były do zrobienia wciąż nie zrobione, jak na przykład przejście kolejnej gry od Square. I nie lubię czegoś czego nie można skończyć. A i Tibia też mnie nie kręci. Wystarczy mi samo patrzenie jak brat gra. To samo tyczy się minecraft. Ch9oć nie upieram się, że gdybym zagrał to by mnie nie wciągnęło. Pewnie tak, ale wolę cos przejść.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #3 dnia: Września 10, 2011, 04:39:34 pm »