Autor Wątek: Mroczne Mangi & Anime  (Przeczytany 3655 razy)

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Mroczne Mangi & Anime
« dnia: Maja 30, 2005, 11:34:26 pm »
I oczywiście nie tylko te z opisu tematu. Dla przykładu wymieniam tu Godchild'a Kaorii Yuki,który potrafi być mroczny i bez trzewi [genialna autorka-genialna manga]. Do tych "mocniejszych" zaliczę tu np.Islanda [w PL wydawany przez kasen].

Z mrocznch anime to znam nie zawiele [pytanie tylko o jakie mroczne chodzi....bo np.Kite jest mroczne przez slumsowatość miasta i zeszmacenie boheterów]...chociażby Vampire Huntera D...do falkowych można zaliczyć Gantza [świetny-prawie anatomii się w mandze uczyć można...w anime trochę łagodniej]

jest tego jeszcze duużo więcej...ale jakoś nie mogę sobie nic innego przypomieć...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 30, 2005, 11:57:31 pm »
mroczne... hmm... nie wiem czemu, ale przyszło mi na myśl anime Haibane Renmei.. ono tak naprawdę nie jest mroczne... powiedzmy, że jest mroczne w drugą stronę... mroczne w bardzo pogodny sposób... hahahaha.. trzeba obejrzeć, żeby wiedzieć o czym mówię...

Hellsing jest mroczny... X jest momentami mroczny.... nie wiem co jeszcze.... a z mrocznych mang, to się jeszcze z żadną nie spotkałem, ale się pewnie spotkam, jak mi coś dasz

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 30, 2005, 11:59:15 pm »
Hellsing nie jest mroczny....jest zabawny...a co do X mogę się zgodzić.

Temat założyłam głównie dlatego,żeby samej zdobyć więcej mrocznych mang...więc na razie nie licz na zbyt wiele,Tant

MarvelliX

  • Gość
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2005, 02:43:52 am »
Angles Sanctuary? :F osobiście mi nie przypadło do gustu ale chyba sporo tam mroku było  

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2005, 08:19:56 pm »

tak...to wygląda dość mrocznie z Vampire Hunter D]

poza tym przypomniały mi się "Petshop of Horrors" i "Lain".Naoglądałam się jeszcze obrazków z Twilight of the Dark Master i też wygląda zachęcająco

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 04, 2005, 03:35:14 pm »
Serial Experiments Lain mroczne? hmmm sam nie wiem, może masz racje bo często akcja działa się w nocy... zresztą ciekawe anime z tym że mocno nudne... ja doszedłem do 6 odcinka chyba i mimo że mi się podobało nawet to później nie miałem jak oglądać i po długiej przerwie zapomniałem co tam się działo i niechce mi się odnowa tych nudnych odcinków oglądać... musze powiedzieć że anime troszke zeschizowane i dochodzą w nim  niezłe motywy... Matrix wysiada...

Eden - możliwe że to najlepsza manga na naszym rynku... nie wiem nie oceniam tego bo jak mówiłem nie raz genialna manga ale nie moge wybrać najlepszej u nas... co prawda akcja zawsze dzieje się za dnia, nie ma jakiegośmroku, to jednak uświadczymy tu duuuużoo krwi i przyszłościowy smutny dobijający klimat... manga ta posiada świetną fabułe i niejednokrotnie jej rozwidlenia mnie zaskakiwały... pisałem oniej nie raz, więc teraz pozostaje mi ją już tylko polecieć...

Texhnolyze - oglądałem jeden odcinek na razie, i anime to w sumie był tylko mrok... ale zakręcone na maxa i po jednym odcinku nic nie wiem... po za tym że ending to Gackt - Tsuki no Uta ;] jedna z moich ulubionych ballad...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 06, 2005, 09:38:53 am »
MOżna chyba jeszcze zaliczyć pierwszą serie OVA Kenshina. Może tak bardzo mroczna nie jest, ale krwi jest na maxa :D

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 06, 2005, 05:12:11 pm »
ta....10 litrów to chyba nawet z dziecka wyleci....ale ja do mrocznych bym tego nie zaliczyła...już bardziej mroczne są wszystkie prace Kaori Yuki [Neji,Kaine,AS itd].Większość boharterów to zboczeńcy,psychole,nawiedzeni itp.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Mroczne Mangi & Anime
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 15, 2005, 09:18:18 pm »
Trinity Blood
Nowość... anime z tego roku, narazie mam 4 epy i nie wydaje mi się żeby było ich dużo więcej... jakoś mega mroczne to nie jest ale akcja dzieje się w świecie w którym Vampiry i ludzie żyją razem, mamy tutaj klimaty które może troszeczke przypominają świat Wolf's Rain... latające statki pistolety, pociągi ale jednak ubrania i wygląd miast raczej bardzo stare, anime kręci się w klimatach kościelnych, znowu mamy wampira walczącego przeciwko innym wampirom i innym stworom... pierwszy odcinek mnie odżucił myślałem że lipa będzie, okazało się jednak że później jest już znacznie lepiej i teraz będę z niecierpliwością czekał na kolejne odcinki, animacja oczywiście wspaniała i nie raz mamy połączenie tradycyjnej kreski z komputerową, dzwięk także super, seyiu (czy jak to się pisze spisali się świetnie...) jedna z postaci to chyba nawet Mugen z Samurai Champloo, ogólnie postaci narazie są całkiem soko, co do dzwięku jeszcze to musze powiedzieć że opening i ending są wspaniałe, opening gra chyba bardzo znany (i bardzo stary...) zespół Buck Tick -przynajmniej tak mi głos strasznie przypomina wokalste... a opening nie mam pojęcia ale brzmi wspaniale w połaczeniu z obrazem...
Zachęcam bardzo do oglądnięcie bo ogląda się szybko (wiem że dziwnie brzmi ale ostatnio ogladając anime jakoś mi się tak dłuży czas ;/) jest nawet ciekawa fabuła i walka z odcinka na odcinek wygląda co raz lepiej bo na początku było tak że wpadał klient i strzelał do klientów którzy nawet nie myśleli się ruszyć ani na krok...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?