Autor Wątek: Gry studia Team ICO (Ico, SotC, The Last Guardian)  (Przeczytany 17616 razy)

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #60 dnia: Października 03, 2011, 09:59:30 pm »
Ale nie rozumiem co ludzie mają na myśli pisząc "przepiękna historia", ponieważ dla mnie była ona niesamowicie przewidywalna.
No i co z tego, że przewidywalna. To nie wyklucza faktu, że może być bardzo ładną historią. Nie jestem pożeraczem oryginalnych tytułów, na pewno nie znam tyle gier ile wy i po takiej serii Finali i innych podobnych gier, do jakich ograniczałam się w tamtych czasach, SotC było dla mnie zaskakująco miłą odmianą. Myślałam, że latanie po polu i zabijanie olbrzymów mnie odstraszy.

Cytuj
Praca kamery natomiast jest chyba najczęściej wymienianym mankamentem tej gry.
A to może i racja. Na tyle ile ja zagrałam była dla mnie spoko, były takie niewygodne perspektywy, ale krótkie. Natomiast jeśli chodzi o oglądanie, gdy ktoś gra, to podtrzymuję, że kamera jest fajna hehe.

Mnie urzekła i kropa. ^^

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #61 dnia: Października 03, 2011, 11:02:30 pm »
SotC właściwie nie miało fabuły. Całą historię gracz mógł dopowiedzieć sobie sam lub olać to i po prostu nawalać potwory. Moim zdaniem wyszło genialnie. Magicznie wręcz, a dziś już rzadko zdarza mi się w podobny sposób mówić o grach wideo.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #62 dnia: Października 04, 2011, 09:18:22 am »
Taaaak SotC było fajne. Aczkolwiek nigdy nie mogę się zabrać za trzecie przejście tejże gry. Tak jak do drugiego DQ VIII.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #63 dnia: Października 04, 2011, 12:29:05 pm »
Okej, coś popsułem, może to ktoś skleić z aktualnym wątku SotC? Bo ja nie mam takiej opcji..

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #64 dnia: Października 04, 2011, 06:45:09 pm »
Nie no, ja osobiście uważam że obie historie, ta przedstawiona w ICO jak i SotC są piękne i wzruszające. Może i przewidywalne ale co z tego? Gra jest często określana mianem sztuki i jak dla mnie zasłużenie. Coś sprawia, że obie gry wydają się oryginalne, wyjątkowe. Gameplay jest dośc przyjemny, ale to nic nowego. Ostatnio chciałem sobie tak coś sprawdzić w ICO. I wsiąkłem na 2 godzinki. Gra wciąga, tak samo jak SotC. W dodatku piękna muzyka, szkoda tylko że w ICO jest jej tak mało. No i zgadzam się że praca kamery nie jest najlepsza. Szczególnie uważam za niewygodną tą z SotC podczas jazdy konno.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #65 dnia: Października 04, 2011, 07:50:55 pm »
No i zgadzam się że praca kamery nie jest najlepsza. Szczególnie uważam za niewygodną tą z SotC podczas jazdy konno.
Ta jest najlepsza. Eee, znaczy - najlepiej się ogląda, haha. :D

<offtop>
Cytuj
piękna muzyka, szkoda tylko że w ICO jest jej tak mało
tyś widział małą ilość muzyki: http://www.youtube.com/watch?v=SUMB0QVBO1g hehe. Ten tytuł to w sumie wcale jej nie ma, o ile dobrze pamietam.
</offtop>

ps. Zmień ktoś tytuł tego wątku, bo mnie to aż w oczy już kole.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2011, 07:52:28 pm wysłana przez Refielle »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Luźne rozmowy o grach Team Ico
« Odpowiedź #66 dnia: Października 04, 2011, 10:36:13 pm »
dobra giera,aż sobie obejrzałam parę etapów o.o

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Gry studia Team ICO (Ico, SotC, The Last Guardian)
« Odpowiedź #67 dnia: Października 08, 2011, 12:27:55 am »
Racja, że SotC miało fabułę prostszą niż Mario Bros i inne mankamenty, ale razem z Ico miały również rzeczy których inne gry nie mają. Chociaż są ubogie w dialogi, bo prawie ich nie ma, to sprawiaja, że nie da sie nie dostrzec więzi pomiedzy bohaterami i ich towarzyszami. I gdy coś się z nimi dzieje, to nie pozostaje to dla nas obojętne, jak to bywa z bohaterami 99% innych gier. Choć nie grałem w Last Guardiana to jestem pewien że twórcy i tutaj potrafili to zrobić.
Gry to nie tylko zdobywanie punktów i nie widze sensu porównywać tytułów Team Ico do innych gier. To tak jakby porównywać muzykę Mozarta z Dubstepem.


No i zgadzam się że praca kamery nie jest najlepsza. Szczególnie uważam za niewygodną tą z SotC podczas jazdy konno.
Ta jest najlepsza. Eee, znaczy - najlepiej się ogląda, haha. :D
Ja uwielbiałem jazde konno i tą rozwianą grzywę Agro. Czasem tylko jeździłem w kółko, nawet jak już miałem staine i życie na maxa i nie musiałem nic zbierać. A z kamerą i sterowaniem można sobie poradzić, to nie było takie trudne. Lubiłem najbardziej tą walkę gdzie trzeba było strzelać z łuku na koniu, a potem dogonić potwora i na niego wskoczyć. Zupełnie mnie nie irytowało kiedy się nie udawało, to było zajebiste ! ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...