Autor Wątek: Okami  (Przeczytany 5000 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Okami
« dnia: Lutego 18, 2007, 03:02:28 am »
Okami


Najlepsza gra na PlayStation 2.
To cos na co czekalem, brakowalo mi tego typu gry na PS2… odpowiedzi na Nintendowska Zelde, gre która będzie dawala tak wiele przyjemności ze nie będziesz chciał isc do szkoly, odwolasz spotkanie z dziewczyna, pojdziesz na chorobowe w pracy… będziesz robil wszystko tylko po to aby w to grac. Takie jest wlasnie Okami, to takie The Legend of Zelda dla czarnej maszyny Sony.

Jak to wyglada? Jak w to się gra? Jak to brzmi? Jak się steruje? Cudownie!

Jesteśmy białym psem - reinkarnacja boga który sto lat temu wraz z pewnym bohaterem uratowal ludzkość pokonujac straszliwego potwora samemu jednak przy tym tracac zycie. Chodzimy sobie po swiecie i pokonujemy zlo, do naszej pomocy mamy malego „robaczka” Issuna i… magiczny pedzel.
Magiczny pedzel to cudowna sprawa idziemy sobie po swiecie i nagle widzimy rozwalony most po którym nie da się przejść na druga strone urwiska, malujemy pedzlem kreski i most naprawiony, biegniemy dalej i wskakujemy do wody, po krotkim czasie Ammy się meczy i za pare chwil utonie, malujemy wiec na wodzie kolko i naszym oczom ukazuje się ogromny lisc na który możemy wskoczyc i odzyskac energie łapiąc oddech po czym poplynac dalej… no chyba ze nie chce się nam plynac to malujemy pedzlem odpowiedni znak na niebie i tworzy się wiatr który sam przemieszcza nasz lisc i nas samych po wodzie, wyskakujemy na brzeg i zwiedzamy nowa miejscowke. Jest wciąż dzien a my chcemy poszukac ukrytych skarbow? Nic prostszego malujemy na niebie „rogala” i robi się nam noc a co za tym idzie skarby swieca w mroku i wiemy gdzie Amaterasu musi kopac aby dostac nagrode 
Okami jest cudowne!

Grafika jest swietna, duzo szczegółów, zastosowano tutaj ofkoz cell shading, wszystko wygada po prostu swietnie.
Jeśli chodzi o dźwięk to jest tak samo, prezentuje się nadzwyczaj dobrze.  Co do muzyki to az się zdziwiłem ze jest tak dobra. W grze nie uświadczymy czytanych dialogow postaci. Tutaj tak jak i w zeldzie ludzie maja swój wlasny jezyk którym jest pobekiwanie sobie ;]
Kurde OST ma az piec plyt co mnie troche przeraza ale ściągnę go na pewno ;]

Okami jest tez gra dosyc dluga co nigdy nie było dla mnie specjalnym plusem bo preferuje krotkie gry ale w przypadku Okami jest to zdecydowanie duzy plus, dlatego ze gra posiada niesamowity game play i w to po prostu nie chce się przestawac grac. Chyba z dwa razy myślałem ze „to już jest koniec gry” a pozniej okazywalo się ze „our journey is far from over”.
Aby przejść gre potrzebne jest około 50-60 godzin… Chyba bo ja jak zwykle takim arcydzielem jak Okami się mocno delektuje dlatego na liczniku mialem już 85 godzin i prawie wszystkie zwierzęta nakarmione oprocz jedneg psa, prawie wszystkie stray beads znalezione, god prasie na 600ileś na plusie jestem po tym jak wszystkie statystykie Amiego na Maksa wykręciłem. Nie moglem jednak już wytrzmac i nie szukalem już wiecej stray beadsow (które czasem SĄ niesamowicie ukryte) i poszedłem do ostatniego dungeonu, gre ukończyłem kilkadziesiąt minut temu i jestem z tego niesamowicie zadowolony. Teraz tylko wlacze sobie stary sejv i dokończę zbieranie wszystkich stray beadow bo grac w New game plus z wszystkimi statsami plus dodatkowymi strojami mi się pewnie nie będzie chcalo to postaram się wszytsko odnaleźć i jeszcze raz pokonac ostatniego bossa ;]

Okami to jedna z tych, o dziwo malo licznych gier, które staraja się cos przekazac. O dziwo historia opowiedziana w tej pozycji jest bardzo fajna i stara się przekazac człowiekowi jakies wartości, położony jest tutaj duzy nacisk na nie załamywanie rak i na dazenie do spełnienia wlasnych celow, na odnalezienie wlasnego miejsca w swiecie i robienia tego do czego jesteśmy stworzeni.

Swietna gra, naprawde polecam… i pamiętajcie Our journey is far from over ma cherie!


Official site:
http://www.capcom.com/okami/
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2007, 03:04:29 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 18, 2007, 11:46:47 am »
Wiedziałem że ten temat powstanie prędzej czy później i że jego założycielem będzie pan newsman ;]

Okami niestety jeszcze nie przeszedłem a doszedłem gdzieś chyba do połowy. Gra jest przepiękna i stworzona z artystycznym kunsztem. Okami imo prezentuje najlepsze cechy japońskich gier, jest oryginalny, brak w nim komercji, ma wspaniałą oprawę A/V i ciekawą fabułę która coś przekazuje a nie ogranicza się tylko do przedstawienia kolejnych zdarzen. Muzyka to oczywiście japońskie motywy i nie powiedziałbym że jest jakos mega genialna ale na pewno bardzo dobra. Na początku drażniły mnie trochę te głosy postaci ale później szybko się do nich przyzwyczaiłem ;]
 W ogóle niesamowite jest to że gry pomimo tak długiej historii potrafią jeszcze zaskakiwać i być stworzone na oryginalnym pomyśle właśnie jak Okami. Jak znajdę czas to też przejdę całe Okami by w pełni ocenić całosć. Na pewno już teraz mogę go postawić obok SotC i GoW jako jedną z najlepszych gier na PS2.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2007, 04:36:56 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 18, 2007, 04:08:40 pm »
Cóż mogę powiedzieć: GENIALNA GRA.
Przepiękna celshadingowa grafika, niby ręcznie pędzlem malowana (sreeny tego piękna nie pokaża, to trza zobaczyć w ruchu). Fabuła w prost genialna, wysysająca to co najlepsze z Japońskiej kultury i poskaładana tak, że nie raz miałem wrażenie, że to Okami 1, 2 i 3 wpakowane w jedną płyte. Szczerze przyznam, że podczas ostatniej walki (przed ostatnią fazą) popłakałem się w pewnym momencie (i najgorsze, że zawsze mi z oczy leci, gdy ogłądam ten moment). Do muzyki nie doczepiam się, a nawet przyznam, że też trzyma wysoki poziom, chciarz mogli wrzucić Japoński Dubbing zamiast tego stękania postacii. Jedyny minus za łatwa i masherskie walki. Dla mnie best Game of 2006.
9/10

Mam nadzieję, że kiedyś powstanie Okami 2, choć wątpię, skoko głupi Capcom zamkneło Clover Studio, które zrodziło tą grę.
I'm in Space!

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 11, 2007, 11:54:20 am »
Po dłuższym okresie przerwy zabrałem się ponownie za Okami i przedwczoraj przeszedłem grę ;] O ile wcześniej gra mi się zaledwie podobała tak teraz jestem nią oczarowany. Czas gry faktycznie jest bardzo długi ale ani przez chwilę nie czuć znużenia bo co chwilę dzieje się coś nowego i wszystko wciąga jak diabli. O grafice już było mówione i jest po prostu przepiękna, zwłaszcza lokacje. Muzyke wcześniej uważałem za zaledwie dobrą ale teraz uważam że jest świetna, m.in. bardzo spodobała mi się piosenka lecąca podczas creditsów. Fabuła też jest bardzo dobrze skonstruowana czasem bawi, czasem wzrusza a niektóre scenki przerywnikowe po prostu rządzą. Na razie nie zdobyłem jeszcze wszystkich przedmiotów i nie zaliczyłem wszystkich subqestów ale zamierzam to zrobić w najbliższym czasie ;] Jednym słowem Okami jest po prostu cudowne, ma wspaniały klimat, fabułę, grafikę muzykę, oryginalność, rozbudowanie (czyli właściwie wszystko) i stał się jedną z moich ulubionych gier...

Cytat: Reaver
Jedyny minus za łatwa i masherskie walki.
Walki faktycznie są zbyt proste ale na pewno nie masherskie bo na pokonanie każdego przeciwnika jest określony sposób i nie da się wygrać nawalając bezmyślnie dwa przyciski. A skoro już o tym mowa to zawiódł mnie trochę ostatni boss, no właściwie nie był zły ale myślałem że będzie miał fajniejszy design ;]

Cytat: Reaver
Mam nadzieję, że kiedyś powstanie Okami 2, choć wątpię, skoko głupi Capcom zamkneło Clover Studio, które zrodziło tą grę.
No właśnie...w zakończeniu (to chyba nie będzie duży spoiler) padły słowa które z pogrubieniem podał już Gipsi ;] Po za tym niektóre wątki fabuły nie zostały do końca wyjaśnione jak np. ten z Kaguyą. W każdym razie gdyby Okami 2 wyszło na PS3 miałbym w końcu powód by kupić tą konsolę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2007, 11:55:11 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2007, 08:16:40 pm »
Raczej szybko nie powstanie. Clover Studio zostało zamknięte.. no ale Capcom na pewno ma prawa do tytułu, to sam się zabrać może za drugą część lub zlecić to komuś z 2nd party albo odsprzedać licencje komuś z 3rd party... w każdym razie, developingiem zajmie się inne studio niż oryginalnie, a to rzadko wychodzi grze na dobre...

Offline orochi

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 05, 2008, 08:24:19 pm »
Kocham Okami,jedna z moich ulubionych gier na ps2 zajęła mi ponad 45h ;D
ps. Clover stidio nie zostało zamknięte,aktualnie nazywa sie P"latinum Games"  ;)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 07, 2008, 08:55:41 am »
Clover Studio zostało zamknięte. Platinum Games to wprawdzie ta sama ekipa, ale juz nie pod skrzydlami Capcomu, ktory byl wlascicielem Clover.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 15, 2009, 10:39:27 pm »
Wiedzieliscie wogole ze Okami poczatkowo mialo miec realistyczna grafike? W sumie nie mialem pojecia nawet :]
Tu mozna zobaczyc jak gra miala wygladac na poczatku:
http://www.youtube.com/watch?v=N3F9mez-aY4&feature=related&pos=1


Ciesze sie ze zmieniono styl na Cell Sahdingowy bo wyszlo to swietnie, no i nie wyobrazam sobie tez tych jajcarskich momentow w realistycznej oprawie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2009, 10:43:50 pm wysłana przez Kazumaru »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:00:46 am »
Eh, źle nie wygląda, ale raczej całkowicie inny klimat by raczej gra miała.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Okami
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 17, 2009, 08:38:31 pm »
http://bialy-wilku.netau.net/
Powstaje spolszczenie, w projekcie biorą Berion, Norek i ffgriever, więc można być spokojnym o wygląd. Trailer spolszczenia: http://www.youtube.com/watch?v=3slfvLWxpU0

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 17, 2009, 09:06:23 pm »
Zajebist opcja. Mnie to zbytnio nie interesuje ale moj starszy brat nie zna angielskiego wiec jak chlopaki juz dokoncza projekt to z checia dam pograc bratu bo wydaje mi sie ze gierka by go wciagnela :] (za mlodu razem meczylismy Zelde: Ocarina of Time i ja robilem za tlumacza).


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Doomsday

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 18, 2009, 12:25:18 am »
Mam nadzieje że dwójka nigdy nie powstanie. Według mnie popsułoby to tylko tytuł tej gry. Okami opowiada historię i tą historię kończy bez jakichkolwiek niedomówień. To jest takie oderwanie się od tych wszystkich gier akcji/rozbudowanych fabuł/casualowych gierek. Te długie biegi między lokacjami, zbieranie przedmiotów, cały spokój i harmonia, którą gra emanuje, coś pięknego. Kolorystyka gry oczarowuje, tak samo możliwość posługiwania się pędzlem to coś, czego od dawna brakowało mi w takich grach. Według mnie, twórcy odnaleźli złoty środek pomiędzy rozbudowanym systemem walki, a prostotą gry. Piękne.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 07, 2009, 10:30:41 pm »
Sequel wychodzi:

One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 10, 2009, 06:36:12 pm »
Sequel wychodzi:


Witamy w roku 2008.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Sweet Devil

  • Soldier
  • Wiadomości: 23
  • Devil Don't Cry
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 16, 2009, 02:21:22 pm »
Wracając do samej gry to trzeba przyznać, że piękna gra. Świat przedstawiony w grze jest naprawdę udany, a malownicze scenerie wyglądają niezwykle przekonująco. Gra jest długa co zasługuje na pochwałę.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Okami
« Odpowiedź #15 dnia: Września 02, 2009, 12:55:30 am »
Ej, ponoć ten nowy Okami ma na DS'a wyjść.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?