Autor Wątek: Final Fantasy Tactics  (Przeczytany 8592 razy)

Offline destenis

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy Tactics
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 19, 2007, 08:21:14 pm »
Dzieki za pomoc :) Jeszcze jendo pytanko : mianowicie jak ma wygladac Brave / Faith u Maga / Woja ? Czytalem gdzies o tym ale nie zrozumialem za bardzo kiedy rosnie i kiedy spada :/ chyba moge zmieniac te staty za pomoca skilli dyplomaty ?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy Tactics
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 19, 2007, 08:56:37 pm »
Nim większe jest Brave, tym więcej odbiera się ciosami fizycznymi, ale też więcej się traci, kiedy dostanie się fizycznie w łeb. Ten współczynnik trzeba trzymać wysoko u wszystkich wojowników (powyżej 80ciu najlepiej). Faith jest analogiczne: im większe się je ma, ty większy damage od zaklęć i tym większe prawdopodobieństwo trafienia statusami. Działa też w drugą stronę oczywiście, więc osoby o wysokim Faith są podatne na oberwanie czarami. Trzymać wysoko u magów.

Co do tych współczynników, to gdzieś czytałem, że posiadanie zbyt niskiego lub zbyt wysokiego Faith (>20, <90) oraz zbyt niski Brave (>20) mogą sprawić, że postać odłączy ci się od drużyny (naturalnie, na Ramzę to raczej nie zadziała hehe). Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem tego świadkiem, ale nie polecam sprawdzać na ważnych postaciach. No i, jak wiadomo, sprowadzając Brave poniżej 10ciu, można zmienić oponenta lub kogoś z naszych w kurczaka (parametry jak żaba, działa automatycznie uciekając od wrogów jak najdalej).

Do zwiększania Brave/Faith można używać albo skill'i Mediatora, albo skill'i Beawulf'a albo Scream Ramzy (dostępny dopiero w czwartym akcie). Zmiany po walce utrwalają się mniej więcej w 1/3ej. Znaczy to, że np. jeżeli podczas walki podniosłeś komuś Brave z 70ciu do 100, to po walce będzie miał Brave ustalony gdzieś w okolicach 80ciu.

No, to chyba tyle...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy Tactics
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 19, 2007, 09:09:27 pm »
Cytuj
Co do tych współczynników, to gdzieś czytałem, że posiadanie zbyt niskiego lub zbyt wysokiego Faith (>20, <90) oraz zbyt niski Brave (>20) mogą sprawić, że postać odłączy ci się od drużyny (naturalnie, na Ramzę to raczej nie zadziała hehe). Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem tego świadkiem, ale nie polecam sprawdzać na ważnych postaciach.
A ja powiem, że mnie taka sytuacja spotkałą dwa razy, raz z summonerem, a raz z wojownikiem.
Summoner miał Faith 99 i wraz, po pewnej walce, w menu, wyskoczyło mi okienko i Summoner powiedział coś w stylu " muszę iść służyć bogu" no i opuścił team, sie wkurwiłem, bo to był najlepszy mag ;/

A druga sytuacja, to mój warrior miał jakieś ~15 brave (za dużo razy obrywał pewnymi czarami), no i ni stąd, ni zowąd opuścił team, przebąkując coś, że jest za słaby i boi się czegoś tam ...ale on akurat mi zwisał w drużynie :P