Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Musiol

Strony: [1] 2 3 ... 353
1
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Grudzień 23, 2019, 09:59:02 am  »
Żyjecie, to fajnie, bo ostatnio dużo ludzi dookoła umiera.

Ja zmieniłem robotę, ewakuowałem się z zawodowego pisania o grach, bo rok pracy na PPE mnie psychicznie zniszczył. Teraz siedzę na Pepperze, robię mniej i zarabiam dużo więcej. Czasami też stalkuję niektórych z was na Facebooku sprawdzając co porabiacie po tylu latach :v

2
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Maj 27, 2019, 11:53:56 am  »
Dobrze, że nie skok w bok.

No elo, melduję, że będę na tym spotkaniu w 2076 roku.

3
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Styczeń 31, 2018, 02:59:19 am  »
Jeszcze przed.

4
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Styczeń 20, 2017, 09:06:57 pm  »
Wiadomość wysłana z automatu żeby forum nam nie zniknęło z powodu nieaktywności ;)

5
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:43:52 am  »
Dobry wieczór, sprawdzam czy żyjecie.

6
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:48:34 am  »
Co to się dzieje. Nie dość, że pierwszy raz od 5 lat pokonał mnie kac (nie pijcie po wyczerpującym tygodniu pracy, gdy sen jest luksusem), złapałem chorobę, to jeszcze tutaj jest jakaś dyskusja. Co prawda na zdeka jałowy temat, ale hej - nie warto narzekać :D A jako, że przespałem całą niedzielę, to wyjątkowo jestem nadpobudliwy o tej godzinie i w przerwie od klepania newsików skrobnę sobie tutaj co nieco.

Siergiej ma rację. To ludzie się zmienili. Na lepsze/gorsze to niech każdy sam sobie oceni. Ja wiem po sobie, że czasami jestem za bardzo cyniczny względem gier i nie do końca wierzę w to co mi się pokazuje. No ale potem dostaję zwiastun remake'u FF VII i robi mi się ciepło/mokro. Zrzucanie wszystkiego na upadek dziennikarstwa growego jest przesadzone. Tak, problem jest, wystarczy zobaczyć chociażby Polygon ze swoimi durnymi krucjatami, lizaniem środowisku LGBT czego co oni tam mają i po prostu fatalnych jakościowo tekstów. A w tym prym wiedzie Kuchera czy Gies. Tak jak większość lewicowo wojujących nienawiścią o "tolerancję", mają problem ze zrozumieniem pewnego, dosyć prostego aspektu. Im bardziej wpycha coś do gęby, tym bardziej czujemy tym obrzydzenie. Tak samo jest z grami. Wystarczy porównać sobie wątek lesbijskiej miłości Ellie do Riley z TLoU (pomijając to, czy komuś się gra podoba) z tym, co robi Bioware chociażby w DA: Inkwizycja. No ale/

I tutaj zgodzę się z Solem. Poprawność polityczna, która rozlewa się jak dżuma po dzisiejszym świecie jest odpowiedzialna za wiele złego. I zabawne, że gdy ktoś skrytykuje LGBT to od razu szufladkuje się go jako nietolerancyjnego czy wyznającego jakieś "chanowskie hejty". Ludzie są kurew.sko przewrażliwieni co potwierdza tylko kolejna afera o "Mechaniczny Apartheid" w nowym Deusie. Gdzie zarzucono deweloperowi, że jest białym rasistą i w ogóle kawałem chama. Problem taki, że autorem tego aspektu fabularnego w grze jest murzyn. Doszliśmy więc niestety do takich paranoi, że każdy, kto jakkolwiek chce praktykować wolność tworzenia i odchodzić od problematycznych tematów nie zgadzając się przy okazji z Saarkesian czy całą resztą SJW z automatu staje się "białym, męskim, szowinistycznym deweloperem".

Anyway.

Cytuj
no kto jak kto, ale Musiol osiągnał względny sukces i jako rednacz sporego serwisu zarabia (mam nadzieje) przyzwoity hajs.

No, uznajmy, że jakiś to sukces jest. Ofkors tylko i wyłącznie przez poświęcenie chyba wszystkiego co mogłem poświęcić swego czasu :D Na szczęście na starość człowiek trochę mądrzeje. A kasa w porównaniu z zachodem jest cholernie żałosna :D Ale z drugiej strony - mógłbym teraz kończyć studia i mieć wielkie G. Więc nie narzekam.

A Ace Combat kosi niezłą kasę na F2P Infinity, które zaskakująco nie jest takim gównem jak większość gier F2P. A skoro będzie nowy Soul Calibur, to czemu nie Ace Combat? :D

I jeszcze jedno. Ash - jeśli wierzysz, że oddasz "społeczności" możliwość tworzenia serwisu i to się uda, teksty będą miały sensowną jakość to niestety z doświadczenia podpowiadam - mylisz się niestety.

7
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 20, 2015, 01:01:25 pm  »
Musiolik miał młodzieńczy zapał i ambicje.
Teraz też mam, może nie młodzieńczy, bo się postarzałem, ale zapał jest. A gdy przychodzi kryzys - gotówka pomaga z niego wyjść.

I to nie chodzi o rozliczanie kogoś czy palenie na stosie. Podjęto pewne decyzje i jakieś efekty być musiały. Z perspektywy czasu są jakie są. SZ było kiedyś bardzo znane, nadal trafiam w sieci na ludzi, którzy tutaj się udzielali i to nie jest rzadkość. Chodzi tylko o to, że gdyby swego czasu podjęto decyzję o otworzenie się na wszystkie jRPG to byłaby szansa na przyciągnięcie nowych osób i ludzi, którzy chcieliby pisać. Mimo kryzysu jRPG-ów w poprzedniej generacji, teraz jest ich absolutny renesans, zwłaszcza na PC, gdzie próg wejścia jest znacznie niższy.

A czy teraz dałoby się coś zreanimować? W teorii wiem, że dużo ludzi chce pisać, ale mało potrafi, a jeszcze mniej ma na tyle samozaparcia by robić to dłużej.

8
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 15, 2015, 01:37:09 am  »
Raczej podziękujmy adminom SZ, którzy nie chcieli poszerzyć horyzontów kiedy była okazja i zamiast stać się portalem ogólnogrowym woleli trzymać ją w małym pudełku z napisem "Tylko Square".
Gdyby SZ poszerzyło się swego czasu ogólnie o jRPG-i, to może byłoby inaczej, bo te mają swój renesans na PC-tach, a i więcej gier z Japonii wędruje na zachód. No ale :)

9
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Maj 19, 2015, 01:52:50 am  »
Wszystko kiedyś umiera :) Ludzie stają się dorośli i nie mają ochoty pisać o gierkach.

10
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Styczeń 01, 2015, 11:36:17 pm  »
Ej no, ja też tu zaglądam :D Licząc na jakąś mega szaloną dyskusję. Ale no, pusto jest. Też czekam na reaktywację bo jestem ciekaw jak to wyglądać będzie "nie na papierze".

11
Na ten moment, grindowanie na tym "słoniu" jest jedną z nielicznych opcji. W sumie na nich expi się prawie cały post-game.

12
Rozwój postaci jest jednokierunkowy w tej grze, wystarczy więc grindować, powinno wystarczyć. Choć FF XIII jest samo w sobie bardzo łatwą grą.

13
Final Fantasy XIII-XIV: ARR / Odp: Lightning Returns: Final Fantasy XIII
« dnia: Sierpień 03, 2014, 12:31:03 am  »
Nie zgodzę się, że to absolutnie najgorszy fajnal. Do FF X i X-2 cholernie dużo brakuje. LR ma kilka fajnych pomysłów zrealizowanych tak sobie. Fajnie, że jest masa questów i new game+, ale ograniczenie czasowe w takim przypadku jest głupie, choć na koniec możemy tak manipulować punktami, że czas nam nie leci prawie wcale. Na minus na pewno grafika, na plus - muzyka.

14
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Maj 18, 2014, 11:42:13 am  »
Na SquareZone wszyscy są martwi :^O

15
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Maj 11, 2014, 01:39:50 am  »
Kolejnego ducha przywiało...

16
Final Fantasy X-XII / Odp: Final Fantasy X HD | X-2 HD Remaster
« dnia: Kwiecień 05, 2014, 01:42:01 am  »
FFX z nowości ma tylko audio dramę, poza tym - zero nowości. Muzyka jest tylko nowa.

17
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:29:04 am  »
Musisz mieć intensywną pracę, że nie zasypiasz ;)

18
Final Fantasy X-XII / Odp: Final Fantasy X HD | X-2 HD Remaster
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:28:32 am  »
Nie ma i nie będzie.

19
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 09:36:59 am  »
Żeby zrobić podcast to trzeba mieć najpierw jakąś reputację. Kogo będzie interesować gadka jakichś nieznanych kolesi?
Zdziwisz się ilu ludzi słucha jakichś podcastów gdzie ludzie pieprzą trzy po trzy jedynie dlatego, bo grają w gry. Ja żadnego podcastu nie słucham, w 3 wziąłem udział i dziwię się komukolwiek, że w Polsce słucha podcastu ludzi, którzy o grach piszą od roku, a podcast nagrywają od 4 lat :D

20
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Kwiecień 03, 2014, 05:15:15 pm  »
Jeśli ruch na kanale będzie jak na forum i stronie, to hoho, klękajcie narody :F

Ale gdyby z grobu wyciągnąć GLenna, który mógłby grać tak jak pisał posty, do tego Gipsiego, który na kapie miał wspaniały flow i dołożyć mu DarkM to cholera, milionerzy.

Strony: [1] 2 3 ... 353