Autor Wątek: Silent Hill  (Przeczytany 18479 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Silent Hill
« dnia: Stycznia 22, 2004, 09:48:11 pm »
Na forum wiele razy ktoś wspominał,że Silent Hill to,Silent Hill tamto...
Trzeba więc było zrobić ten topic.
Co sądzicie o tej przygodówce(tak,Konami okrzyknęła SH jako PRZYGODÓWKĘ!!!)?
Grałem tylko w pierwszą część.Przeszłem ją tylko 2 razy(nie ze strachu,bo lubię się bać tylko z powodu pt.\"R.I.P.konsola) za pierwszym razem uzyskując zakończenie Good+ a za drugim razem UFO.
Co ja sądzę o tej grze?
No coż,po jej przejściu przestały mnie straszyć jakiekolwiek Residenty.TO JEST NAJSTRASZNIEJSZA GRA POD SŁOŃCEM.Jest świetna,ma fantastyczny klimat(ciekawe co się działo w głowach twórców gry kiedy ją tworzyli :D ?),świetną fabułę,niestety szajskie dialogi(brzmią one jakby głosy podkładali tam ludzie w osobnych,dźwiękoszczelnych kabinach).
Grafika na początku też nie urzeka,ale można o tym potem łatwo zapomnieć.
Gra jest jak najbardziej od 18 lat(ja mam 15 lat :D i mam gdzieś przedziały wiekowe w grach :D ).
Co jest najważniejsze?Jak juz pisałem-KLIMAT.Nagły\"atak\" ciemności,przejście w \"lepszy :twisted:  :twisted:  :twisted: \"(donośny,diabelski śmiech)świat,zmasakrowane resztki psów,rozwieszone,rozkladające się zwłoki,to jest to...
Chyba poraz pierwszy komukolwiek udalo się odtworzyć w grze uczucie paranoi.Obrazki na ścianach\"zwykłej\"szkoły z napisami typu \"Kim Jestem?\",zmieniony szpital może się niektórym skojarzyć ze strachem przed szpitalami.Miłe są też odgłosy.Np.płaczące dziecko,które nie istnieje w szkolnej toalecie(po tym pobiegłem do save\'a i wyłączyłem konsolę...).
Przeciwnicy też są nie lada Teletubisiami(chociaż nie wiem,czy są gorsze bestie od nich...).Są tu np.obdarte ze skóry hybrydy człowieka z ptakiem(coś jak harpia) lub małe dzieci z dziurskami zamiast twarzy i długimi nożami.
Bronie...są tutaj...PSYCHOPATYCZNE!!!Wyobrażacie sobie człowieka zdrowego psychicznie wymachującego zardzewiałą gazrurką,wielkim młotem strażacki lub piłą mechaniczną czy młotem pneumatycznym??Oczywiście jest także pistolet,obrzyn,rusznica i pistolet laserowy(jako broń specjalna)
I ostatnia rzecz-zagadki-mistrzostwo.Nad tymi zagadkami trzeba się nieźle nagłówkować np.zagadka z pianinem w szkole.

A więc tak,w tą grę powinien zagrać każdy,kto lubi się ostro bać.
UWAGA :!: niektóre momenty mogą spowodować niewielki zawał :D

Na necie była polska strona o SH,ale jest narazie niedostępna :(  

I taka mała ciekawostka o mnie-na egzaminie z dodatkowego angola na części wypracowaniowej w moje opowiadanie wplątałem fabułę z SH i dzięki temu zyskałem maksymalną ilość punktów z tego zadania.I kto tu mówi,że z gier nie ma żadnego pożytku??

Piszcie o własnych odczuciach na temat tej gry.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2004, 12:13:25 am »
Silent Hill ach moje Silent Hill kiedys z dwa lata temu przeszedlem go i uzyskalem najgorsze zakonczenie nie pamietam jakie ale Sheryl na nim poprostu zginela (nie rozwiazalem sprawy Kauffmana) i odrzucilo mnie to od ponownego przechodzenia tej pieknej gry juz wtedy ja polubilem niedawno przeszedlem ja drugi raz (jednak sie przelamalem :wink: ) i uwazam ja za jedna z najpiekniejszych gier, zaczynam przehodzic po raz trzeci ofkoz aby ujrzec kolejne zakonczenia!!
  W Silent Hill jest moja druga ulubiona postac z calej Historii gier video... jest nia Lisa(pielegniarka w szpitalu) wspaniala postac scena gdy przemieniala sie na naszych oczach w potwora...ta splywajaca krew....wspaniala muzyka sprawiala ze odplywalem poprostu gdy Harry wyszedl z pokoju przez piec minut hyba czekalem przed tymi dzrzwiami i probowalem ochlonac sluchajac tej cudnej muzyki, zreszta o ile pamietam to juz chyba do tego pokoju nie wrocilem do konca gry aby nie musiec z nie walczyc ...ale nie jestem pewien(dlatego podzczas pierwszego pzejscia nie przeczytalem jej pamietnika ktory lezal na podlodze wtym pokoju), Ja gralem po raz pierwszy w Silent Hill w twoim wieku gdy mialem 15 lat... i co tu duzo gadac...po raz pierwszy gralem  w nocy podczas gdy za oknem lał deszcz... doszedlem do szkoly i wylaczylem konsole poraz pierwszy w zyciu tak sie balem.... (pamietam ze zmienilem gre na Metal Sluga zeby rozaladowac stres :D ) szkola byla tak obskurna...ukrzyzowane cialo w ubikacji...straszna muza...robiace psikusy radio ktore powiadamialo o nadciagajacych przeciwnikach(a potem okazywalo sie ze to te pieprzone duhy)....placz dziecka w ubikacji Cheryl dzwoniac do tatusia i blagajaca o pomoc... HEZU ta gra ma taki klimat ze nie da sie tego opisac goraco polecam, jedna z najlepszych gier w historii... no i ta wspaniala Lisa...bardzo mi jej zal bylo mimo iz wiem ze to tylko postac z gry to naprawde mi jej zal...Ach Lisa :cry:                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2004, 03:38:36 pm »
chyba najbardziej zeschizowana gra w jaka kiedykowiek gralem...gra z psychodelicznym klimatem grozy i przerazenia niszczy wszystko (poczawszy od serii RE, skonczywszy na DMC)...to jest wlasnie gra z najwyzszej polki...grafika dobra (moglaby byc lepsza) i klimat, klimat, klimat...w RE byly momenty w ktorych sie balem, ale pozniej to juz przechodzilo (po kiklukrotnym przejsciu nic cie nie zaskoczy)...w SH mimo ze wiesz gdzie, co i jak zawsze ciarki kraza po plecach gdy slychac jakis demoniczny smiech lub placz malego dziecka...kto z was nie odwracal glowy do tylu sprawdzajac czy nikogo tam nie ma, wiedzac ze jestescie sami w domu :?: ....nie mowcie mi ze nikt, bo nie uwierze :)                            

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2004, 05:24:14 pm »
DMC nie był straszny przecież(przynajmniej ja ani razu się nie bałem).
A co do grania w SH samemu to grałem tylko wtedy,kiedy ktoś był w domu :D RE po pewnym czasie robi się poprostu monotoniczny.W RE3 wogóle się nie bałem,a były tam elementy zaskoczenia jak np.nagła wizyta Nemesisa,lub zombiaki rozwalające drzwi w jednym momencie.
Capcom jednak chyba nigdy nie pokona Konami w stworzeniu najstraszniejszej gry.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2004, 02:09:31 am »
ARD ja obracalem glowe co chwile patrzac czy sie ktos za mna nie czai, a gdy bylem zamkniety w pokoju to co chwile otwieralem dzrwi patrzac czy na przedpokoju nie ma przypadkiem jakiegos milego stworzonka z gazrurka w lapie!!! :roll:   Takiego czegos nie doswiadczylem podczas gry w zadnego rezydenta (owszem tam raz podskoczylem jak jakis hunter wskoczyl przez lustro czy szybe ale to nie to samo co strach w SilenHill). Jeszcze jedna fajna akcja z moich przezyc z Silent Hillem otuz gdy nie dawno przeszedlem za drugim razem SH to dwa dni pozniej gdy szedlem do szkoly na osiedlu byla lekka mgla i dyndaly jakies syreny (wiecie takie probne jak sa np. na wypadek kataklizmu czy cus-mam nadzieje ze czaicie oco chodzi), heh niby mgla nie byla tak gesta jak wSH ale i tak mialem niezlego schiza :wink: . W dwa dni po przejsciu taka akcja pozniej caly dzien w budzie schizowalem sie ze jakies mile \"stworzonko\" z nozykiem w reku dojedzie mnie na przerwie czy cus :wink: (nie no zartuje az takiego schiza to nie mialem zeby sie bac w szkole,ale to z ta mgla i syrena to prawda)                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 25, 2004, 02:05:34 am »
No ja przyznaje się bez bicia że kiedyś to przy SH2 naprawdę nieomal nie wyzionąłem ducha... Wszystko to przez to że grałem jak pan Bóg przykazał... po ciemku, w nocy i z sułchawkami na uszach :D Gra była stresująca niemiłosiernie i juz i tak byłem mocno zaschizowany, jak tu nagle coś mnie szturcha w ramię... Aż mi sie zrobiło gorąco .... Co się okazało - starszy kładąc się spać wszedł do pokoju chcąc zapytać czy zamierzam się wogule położyć... (Było coś ok drugiej w nocy).
Natomiast co do porównania SH i RE to uważam je za bezcelowe... To dwie zupełnie inne gry. RE to bezmózga sieczka w porównaniu do SH. Przynajmniej taka jest moja opinia. To trochę tak jak z horrorami. Jedne straszą widza tandetnymi \"strasznymi\" scenami, kiedy to coś \"nagle\" (mimo ze każdy wie że tak będzie:D) wyskakuje na jakiegos bohatera, oraz dużą ilością krwi i mięcha. Inne, nieliczne dodać należy, z kolei w wyrafinowany sposób trzymają mocarny, ciężki klimat zamęczając widza wręcz namacalnym i wciąż intensywnym uczuciam strachu. Niesety o ile filmów z pierwszej grupy jest multum, o tyle filmów z grupy drugiej mamy jak na lekarstwo.                            
You runaway shinobi....

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2004, 10:40:50 pm »
Właśnie zauważyłem na Hyperze pokazówkę SH3 i jest tam pokazana scenka w Parku rozrywki.Są tam pokazane zakrwawione maskotki królików.Przecież to są króliki DURACELLA!!!
Ech ta kryptoreklama... :P                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline K4m!k423

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2004, 08:46:47 pm »
Heh... \"Silent Hill 1\" to było coś mogłęś sie schizować nawet jak była cała rodzinka w domu, ale jakoś udało mi się ją przejść ze schzią że mi coś zaraz albo z podłogi alboo ze ściany wyskoczy :DD, co do \"Silent Hill 2\" to przeszłem ją na PieCu i z porónaniem do \"SH1\" to w SH2 nie ma takiej schizy więc 2 była o wiele słabsza ale i tak wciąga :D teraz tylko czekam aż kumpel załatwi SH3(na 5 płytach!) o on nie ma DVD i musi mieć na tych 5 płytach ciekawe ile zajmie czasu instalka :P ale cóż nie iczy sie ile gra zajmuje na dysku i płyt tylko sama gra :P pozdro                            
Jak tu sie nie pociac jak cie dziewczyna rzuci;(((

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Silent Hill
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2004, 10:11:40 pm »
Heh ... Gre przeszedlem kilka razy i... boje sie jej za kazdym razem jak w nia gram (moowie o jedynce)... pamietam jak kiedys po kolejnym przejsciu gry pozyczylem od Qmpla ksiazke ( \"Mgła\" James\'a Herbert;a)...
po tym mialem wogoole schize i balem sie mgly.. i do tej pory sie jej boje :P nothin more to say i\'m afraid about my life ....
Fear is everywhere...                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline g-H-o

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 18, 2004, 08:11:44 pm »
Silent Hill to jedna z moich ulubionych gier... jednak granie w nia nie nalezy do relaksujacych zajec. Ta gra mnie najczesciej doluje, zmusza do myslenia o wierze, Bogu itp.

Na dodatek pojawil sie juz na necie oficjalny trailer z Silent Hilla 4 :D
Zanosi sie na to, ze piekielne zlo zagosci w moim pokoju po raz kolejny :twisted:

http://www.sh2004.com/ - adres stronki gdzie mozna zassac filmik (uwaga na krzaki ;) )                            

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 18, 2004, 08:29:41 pm »
O SH4 słyszałem to,że ma się nazywać Silent Hill 4 - The Room i ma być o jakimś gostku(zapomniałem imienia i nazwiska),który został zamknięty przez jakąś klątwę w swoim domu i przemierza swój dom a raczej swoje domy w różnych wymiarach(i nie chodzi tu o 2D czy 3D :D ).                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline W@kka

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 18, 2004, 10:23:36 pm »
Ja grałem tylko w 3-cią część i zrobiła na mnie wrażenie :D                            
FFX i Rikku RULEZ 4E\\/ER

Offline g-H-o

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 19, 2004, 11:04:15 am »
Głownym bohaterem czesci 4 bedzie Henry Townshend. Nie wiem gdzie to przeczytalem ale po jego nazwisku mozna sadzic ze bedzie to ostatnia czesc serii (Townshend = Town SH End, gdzie SH to skrót od Silent Hill )                            

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 19, 2004, 12:05:52 pm »
Wiesz,Metal Gear Solid 3 też miał być ostatnim a jednak pan Kojima planuje zrobić MGS\'a 4.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 19, 2004, 12:57:05 pm »
Heh Kojima-san jush o MGS2 moowil ze bedzie to ostatnia czesc! Jednak w pewnym momencie rozprostowal ze legenda Snaka musi trwac wiecznie i ze nie zamieza jej narazie zakanczac! A jak bedzie z SH ,coz zobaczymy... ale taka wiadomosc to moze byc dobry chwyt reklamowy.. wiecie jak ktos niegral w poprzednie czesci to pomysli \"kurcze ostatnia czesc! Mam ostatnia szanse zeby zobaczyc czym ludzie sie tak jarali, to trzeba qpic\" a jak jush gral to tym bardziej kupi aby pozegnac sie z cudna gierka! Albo Konami specjalnie dalo takie nazwisko bohatera aby teraz jush zrobic szum wokool gry, ale ja jush pare miesiecy temu slyszalem pogloski jakoby 4 odslona SH byla ostatnia... no i cooz moge powiedziec... mam nadzieje ze to niebedzie ostatnia czesc tej wspanialej serii... nawet pomimo iz gralem tylko w 1 na PSX to kocham te serie! :!:                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 24, 2004, 08:18:43 am »
oki to teraz ja: ja jeszczenie gralem w silent hillazadna czesc... NIE BIJCIE!!!! mam zamiar to nadroibic po przyjezdzie do domu. qrde tyle sie zajefajnych gierek narobilo a ja to musze wszystko poprzechodzic kupilem sobie 21 gier na ps2 i kazda zajefajna qrde olewam szkole :D                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 17, 2004, 11:11:35 am »
to daj znac Zell to podesle ci 2...gierka miazdzy swoim klimatem, atmosfera, muza??, wszystkim...gre przeszedlam tylko raz, pozniej jakos mi sie nie chcialo...w gre gralem tylko w dzien, w nocy jakos nie mialem odwagi -_-  

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 17, 2004, 02:54:06 pm »
Hehehe gierka fajna ;) Lubie ten klimacik ale powiem że na piecu wiele traci nie wiem dlaczego :( grałem w dwójeczke na piecu i jakoś nie zaspecjalnie ale u qmpla na PS2 zupełnie inaczej ... konsole jednak maja to cos...
]


Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 17, 2004, 03:44:24 pm »
a ja wam powiem, że kiedy grałem w Silent Hill, to nie mogłem spać z powodu koszmarów :D Jakby nie było, to ta gra poza fajną grafiką trzyma swój fajnie mroczny klimat....... aż strach się bać.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Gesten

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Silent Hill
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 22, 2004, 11:52:18 am »
Silent to bez wątpienia najlepszy horror ever. Szczególnie jeśli grasz o 12 w nocy, będąc samemu w domu. Schizofrenia gwarantowana. :devil: