Autor Wątek: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane  (Przeczytany 10814 razy)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 12, 2011, 12:40:40 pm »
hyh nadaje się na logo zakładu fryzjerskiego ;d

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 12, 2011, 03:21:34 pm »
Nie wiem czy był robiony szybko i spontanicznie, ale ma w sobie taki feeling.
I nie jest to wadą, przeciwnie.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 12, 2011, 05:06:59 pm »
hyh nadaje się na logo zakładu fryzjerskiego ;d
A pomyślałam tak samo kiedy nałożyłam to na wizytówkę!! Sprzedam jako logo i zarobię hehe. Któryś zakład miałby niezłe logo, hehe. Muszę sprzedać jakiemuś dobremu salonowi.

Nie wiem czy był robiony szybko i spontanicznie, ale ma w sobie taki feeling.
I nie jest to wadą, przeciwnie.
Bo było robione bardzo spontanicznie. :) Tzn. tak sądzę po czasie, jaki mi to zajęło. Jedna godzina (około) jak na pierwszą pracę w AI (przy okazji uczyłam się różnych funkcji) to myślę, że jest dobrze.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 12, 2011, 08:07:58 pm »
Kilka moich przemysleń po paru tygodniach zabawy tabletem, może się komuś przyda.

- jednak co kartka to kartka. Tablet to świetne urzadzenie, ale np. rysowanie szybkich lini jednej na drugiej czy bardzo blisko siebie jest dużo trudniejsze niż "na zywo". Na modelach z wbudowanym ekranem to już ofc inna sprawa.

- śmieję się sam z siebie, że zastanawiałem się czy nie kupić lepszego ze względu na 1024 poziomy nacisku zamiast 512. Może to kwestia mojej niewprawionej ręki i jej siły, ale tak na oko nie wiem czy wykorzystuje nawet 10 poziomów. Sprawia mi pewną trudność stawianie naprawdę delikatnych linii. Trzeba sobie wyrobić naprawdę niezłego skilla w kontroli nacisku.

- jeśli wasz procek nieźle się nagrzewał przy rysowaniu myszką, przy szybkim bazgraniu na tablecie większych obszarów w kombajnach typu ps, corel zrobi się z niego jajecznica.

- szybkie, pewne linie wyglądają lepiej niż starannie, powoli rysowane, wychodzą bardziej naturalnie

- może za dużo wymagam, ale uważam za kompletny fail fakt, iż nie mogę przypisać przycisków na piórze do konkretnych aplikacji. Za każdym razem muszę je zmieniać. Własciwie nie ma co oczekiwać cudów po Penie, ale z tego co patrzyłem, to nawet nie wszystkie Intuosy to mają. Porażka.

- niby jest malutki i zgrabny, ale ciężko znaleźć naprawdę dobrą pozycję. Gdy mam go na biurku przed kompem szczerze mówiąc czuję się trochę za daleko od monitora. Za to opcja lap na kolana i tablet oparty o klawiaturę - works lika a charm.

- świetnie sprawdza się też poza rysowaniem, grubo zanim jeszcze dotknie się piórem powierzchni, jego ruch jest odnotowywany, więc bez obaw o zbyt dużą exploatację biednych końcówek można szaleć. A jest to naprawdę przyjemne, momentami mam ochotę już nigdy nie wracać do myszy heh. Nie próbowałem z grami, ale podejrzewam że z niektórymi gatunkami może być naprawdę niezły (rtsy?)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2011, 08:45:32 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 12, 2011, 11:35:11 pm »
Cytuj
1024 poziomy nacisku zamiast 512
Przy precyzyjnym rysowaniu dopiero się zauważa. Ja odczuwam różnicę. :)

Cytuj
szybkie, pewne linie wyglądają lepiej niż starannie, powoli rysowane, wychodzą bardziej naturalnie
Prawda. Ale to po prostu fakt czy wada lub zaleta dla Ciebie? :)

Cytuj
świetnie sprawdza się też poza rysowaniem
Z tym też się zgodzę. Taca, talerz, podkładka...

Cytuj
niby jest malutki i zgrabny, ale ciężko znaleźć naprawdę dobrą pozycję. Gdy mam go na biurku przed kompem szczerze mówiąc czuję się trochę za daleko od monitora. Za to opcja lap na kolana i tablet oparty o klawiaturę - works lika a charm.
:blink: To jak blisko monitora ty siedzisz?? Bo zakładam, że nie masz tabletu A4... Mnie z moim małym gnojkiem było idealnie, ale już przy rozmiarze L miałam za daleko do klawiatury w laptopie, więc zastosowałam takie rozwiązanie (dodatkowa klawiatura), co zresztą w ogóle mi odpowiada, bo właśnie nie muszę siedzieć blisko monitora (wolę dalej, bo jest lepsze spojrzenie na to co tworzę np. lepiej widać ewentualne błędy anatomiczne).

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 13, 2011, 12:37:33 am »
Przy precyzyjnym rysowaniu dopiero się zauważa. Ja odczuwam różnicę. :)

Uwierze Ci na słowo, bo dla mnie to niepojęte na razie...

Prawda. Ale to po prostu fakt czy wada lub zaleta dla Ciebie? :)

Trudno powiedzieć, czasem może być wadą, czasem zaletą. Dla mnie raczej bardziej na plus, bo uważam że właśnie takie szybkie, spontaniczne, nawet trochę chaotyczne rysunki wypadają zazwyczaj świetnie, dynamicznie i z siłą.

Z tym też się zgodzę. Taca, talerz, podkładka...
:giggle:

:blink: To jak blisko monitora ty siedzisz?? Bo zakładam, że nie masz tabletu A4... Mnie z moim małym gnojkiem było idealnie, ale już przy rozmiarze L miałam za daleko do klawiatury w laptopie, więc zastosowałam takie rozwiązanie (dodatkowa klawiatura), co zresztą w ogóle mi odpowiada, bo właśnie nie muszę siedzieć blisko monitora (wolę dalej, bo jest lepsze spojrzenie na to co tworzę np. lepiej widać ewentualne błędy anatomiczne).

Bo ja wiem... lubię jak najdokładniej widzieć co robię a ciągłe zoomowanie trochę mnie rozprasza. Może mam za mały monitor (marne 15 cali na lapie...). A może po prostu ślepne :F

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 25, 2011, 04:14:29 pm »
Puścili w świat kod źródłowy gimpa 2.7.3, ogółem sporo zmian w 2.7, zwłaszcza w ui co mnie osobiście bardzo cieszy. I nareszcie grupy warstw!

http://www.gimp.org/release-notes/gimp-2.7.html
A do 2.8 już bliżej niż dalej, chyba warto czekać :)

Nieoficjalna kompilacja 2.7.3 gdybyś ktoś chciał się pobawić.
http://partha.com/downloads/gimp-2.7.3-portable32bit.exe
(ze stabilnością może być różnie).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2011, 04:34:58 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 30, 2011, 08:19:24 pm »
http://youtu.be/fXbBA1DRE84 era długopisu i kartki jako formy tradycyjnej umiera coraz szybciej. Ciężko teraz będzie ocenić, co tak na prawdę jest techniką tradycyjną, a co komuterową.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:05:05 pm »
Spoko pomysł, tyle że działać to będzie tylko z tym długopisem (musi mieć czujniki). Ciekawe więc ile będą kosztować do niego wkłady hehe. No i widzę kilka potencjalnych problemów z tą techniką, więc nie wiem jak to będzie faktycznie działało.

Ale fakt faktem, taki sprzęt by tchnął powiew świeżości w nudne życia uczniów gimnazjum/liceum heh.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:25:17 pm »
Jak nic kupie to. Ale nie śpieszy mi się. Myślę, że kupię to za parę lat, jak będę więcej robić w temacie grafiki. Wtedy to będzie niezła opcja w podróży. Nie absorbujące, a nadal zintegrowane z tworzeniem na komputerze. Kurde, kocham zabawki Wacoma. Nie do zdarcia. <3
Ciekawe jak będzie się miała sprawa z końcówką piórka. Przykładowo 5 końcówek tradycyjnych do mojego piórka do tabletu to 55 zł. W zestawie Inklinga są 4 wkłady atramnetowe. Myślę, że jeśli będzie drogie, to zapewne nie tak szybkie do zdarcia. Ja po półtora roku intensywnego użytkowania mam nadal pierwszy wkład w piórku. Zależy jak kto rysuje.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 31, 2011, 12:52:17 pm »
Epickie. Zastanawiam się tylko ile będzie kosztować.
Ja na razie dalej mam swój pierwszy wkład a używam pióra dość intensywnie, prawie codziennie i bynajmniej nie naciskam delikatnie. 3 zapasowe były w zestawie tak więc raczej się o to nie martwię.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 31, 2011, 07:54:54 pm »
Wah całkiem fajne,choć ja zawsze wolałam ołówek ;P

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Programy graficzne i wszystko co z nimi związane
« Odpowiedź #32 dnia: Września 01, 2011, 11:11:41 am »
Krzyczą 169,90EUR/199USD za ten wynalazek.
Myślałem że będzie gorzej. Z drugiej stony to tylko pióro i mały kawałek elektroniki.

Zastanawiam się czy lepiej odkładać forsę na to coś, czy na lepszy tablet, jakby nie było za niewiele większą kwotę można mieć już mniejszego Intuosa.

Tak w ogóle to zaciekawił mnie Pentagram Virtuoso, za 800 stów dostajesz praktycznie średniego Intuosa, bezbateryjne piórko tak jak u Wacoma i nawet nachylenie jest wykrywane.
Ale tak na dobrą sprawę nie wiem jak to jest z jakością. A kupując coś od Wacoma już mam pewność, że będę zadowolony...
No i nie dodają żadnego oprogramowania.